kızlarr bebekleriniz kaç kilo?

cagancuk

küçük aşkımla çok mutlym
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
1.343
2
40
kızlar beninm oğlum 3 ay 8günlük.yedi buçuk kiloydu bi hafta önce.sadece anne sütüyle besleniyo.normale göre tombiş bi bebekmi olcak merak ediyorum ee tabi korkuyorumda biraz.sizinkiler kaç kilo?

cnm benimkisi 3600 doğdu zaten.her ay 1300 1400 falan alıyodu bu ay 900gr almış.

Ben de akşam tarttım 7,5 kilo çıktı. bende şaşırdım biraz fazla gibi geldi.2 ay büyk bi arkadaşım oğlu da aynı kiloda. ama görseniz o daha tombul duruyo benimki tombul gibi durmuyo. hem boyu uzun hemde kemikleri iri galiba . yani görüntüsü 7,5 kilo gibi değil ama eline alınca anlıyosun. artık zor taşınıyorlar . :) birde sürekli kucak istiyo beyefendi. etrafı izleyecekmiş.kucağındayken de oturamıyosun bi de . ona da kızıyoo. çok fena bunlar...maşşşalllah yawruşkomaa

maşallah canım oğluşuna , benim oğluş da bir hafta sonra tam 3 aylık olucak ve 7 kilo , ben de sadece anne sütü veriyorum , annem tosun diyo obez diyo ama anne sütüyle beslenen bebeklerde obezlik problemi olmuyormuş..benim içim rahat pek minik doğmuştu kuzum çok üzülmüştüm ben , şimdi içim pek rahat ..maşallahhhhhh :nazar:

benim kızım da 2,5 aylık en son 10 gün önce tarttırdık 7,200 grdı sanırım şuan 7,500 gr dır.bende sadece anne sütüyle beslyorum mama vermişliğim 1 yada 2 kezdir maşallah kasım bebeklerine

arkadaslar benim oglum 3 ay 9 gunluk ve kilosu 8.300 doktorlar normalin azcik ustunde diyo daha bugun tartildik . masallah deyin de nazara gelmesin teyzeleri :)

:nazar: maşallah nazar değmesin bebelerimize ama sanki bu kasım bebeklerinin hepsi tosuncuk mu ne:sm_cool: benimki 6,300 her tarafı tombiş tombiş oldu..7-8 kiloları düşünemiyorum..acaba kış bebişleri daha mı kilolu oluyo dersiniz?

benim cnm kızım 15 gün önce kontrolümüzde tarttık 5530 du şimdi kaç olmuştur bilemiyorum sizce iyimi kilosu?

benim cnm kızım 15 gün önce kontrolümüzde tarttık 5530 du şimdi kaç olmuştur bilemiyorum sizce iyimi kilosu?

canim her bebegin bunyesi farkli anne baba iriyse bebekte iri oluyor genelde ama bazi cocuklar sonradan dahada guzel gelisebiliyor zaten simdiden bisey belli olmaz o yuzden baska bebeklerle kiyaslama yapma bence kilosu hicte fena degil 15 gun once 5530 ise 1 ayda bir kilo aliyor farz edersek 500 gr almistir yaklasik 6 kilo olmustur her bebek tombis olucak diye birsey yok yeterki saglikli olsunlar a.s.:nazar:

canim her bebegin bunyesi farkli anne baba iriyse bebekte iri oluyor genelde ama bazi cocuklar sonradan dahada guzel gelisebiliyor zaten simdiden bisey belli olmaz o yuzden baska bebeklerle kiyaslama yapma bence kilosu hicte fena degil 15 gun once 5530 ise 1 ayda bir kilo aliyor farz edersek 500 gr almistir yaklasik 6 kilo olmustur her bebek tombis olucak diye birsey yok yeterki saglikli olsunlar a.s.:nazar:

cnm kıyaslama yapmak gibi bi niyetim yok zaten benim kızım 1 ay erken dogdu ve cok zayıf dogdu çok iyi toparladı kendini.

arkadaslar tum bebisler Allah nazarlardan korusun oncelikle.benimki henuz 2.5 aylik 15 gun once yani 2 aylikken 5 kg di.3700 dogdu.sariliktan dolayi 3400 e kadar dustu.dr fena sayilmaz dedi ya bi de anne sutu aliyor sadece.boya veriyor ama kuzum .tombik olmadik daha.bi de gecen kayinvaldem sutun yaramiyo deyince moralim bozuldu acikcasi.dr umuz da kesinlikle ek olarak mama onermiyor..bakalim 2 gun sonra tattiracam ne kadar almis kuzum???

Son düzenleme:
yağmurcum benim oğlum da 2 aylıkken 5 kg,3 aylıkken 6 kiloydu.
sadece anne sütü veriyorum 1,5 aydır.
doktorum bana ortalamadasın dedi..kaynananı takma.eskiler yardım etmeye çalışıyor ama ifade ediş tarzları biraz yanlış.

dilokscum cok haklisin,moral vermek adina kilosu kac oldu normal mi gibi sorularla bana gelseydi cok daha farkli olurdu.gerci umursamamam gerekir torununu ayda yilda bir goren bi babanneyi.neyse biraz dertliyim ben acilmiyim fazla.insallah bebislerimiz anne sutuyle uzun bi sure daha yetinirler.yetmezssede ne yapalim mamalar sagolsun :-))

kızım 3100 doğdu şu anda 7.200.tombik tombik.görenlr mama mı veriyorsun diyor halbuki bana o adarda şişko gelmiyor.

X