Lekeler, Çiller Tüm ciltler için;cildi beyazlatan ve lekeleri geçiren doğal formül

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
P

pira_

Ziyaretçi
Cilt lekelerinden kurtulmak isteyen hanımlar, pek çok yöntem deniyor. Kimisinden sonuç alırken, kimisi hiç bir işe yaramıyor. Şimdi sizlere önereceğimiz doğal yöntemle cilt lekelerinize veda edeceksiniz.

GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 çay bardağı pirinç,
* 2 çay bardağı su,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Pirinci, suyun içinde 3–4 saat bekletin. Sümüş olduğunuz pirinçten elde ettiğiniz, su ile, günde 1 defa, cildinizi silin. 10 gün uygulayacağınız bu kür sonucunda, cildinizin berraklaştığını, renginin açıldığını göreceksiniz.
Not: Yukarıda verilen miktarlarda hazırlanan pirinç suyu, 2 gün kullanılabilir.

bu konu daha önceden varmıydı bilmiyorum eger varsa????

sen bunu denedinmi peki canım?

sivilce izlerinede iyi gelir mi acaba ?

cilt lekesi derken sivilce lekesinide kastediyorlar...ben denemedim biraz önce bir sitede gördüm...paylaşmak istedim...

konu daha önceden yoktu sanırım canım,teşekkürler paylaştığın içina.s.

ben işe yarayacağını düşünüyorum.

çünkü patates rendeleyip yüzüne sürenler memnun olduklarını,ve senin dediğin etkileri gördüklerini söylüyor.bende bir kez deneyip memnun kalmıştım.düzenli yapılırsa daha etkili bir sonuca ulaşılır tabi.

burda da etken madde nişasta.o patatesin nişastası bu pirincin.bence işe yarar:nazar:.

uzakdoguda kadınlar için beyazlık asalet, soyluluk demektir
ve pirinc suyu ile beyazlaşırlar
genel kültür olsun diye şeyedidiyim dedim :nazar:

ben düzenli kullanmak istiyorum...eger başarabilirsem ..sizlere sonuçları bildiririm...umarım işe yarar...ama söylediginiz gibi patatesteki ve pirinçteki nişasta olayı banada mantıklı geldi:)

beyazlatıyooo diyosunz ya belki bikini bölgesindeki esmerlik için bi konu vardı belki bu beyazlatır :KK70::KK70:

arkadaşım denemişti bir işe yaramadı..
kılları çoğaltıyor diye okumuştum biryerde onuda araştırın bence...

ay kızlar selamlar..birderdim varki sormayın leke dediniz,beyazlık dediniz yaramı deştiniz bende sivilce derdinden muzdaribim.. 1 yıl öncesine kadar ne denedimse olmadı,ne kremler ne ilaçlar ne bitkiler ne otlar hiç biri kar etmedi. en sonunda antibiyotik kullanmaya razı oldum tam 6 ay kullandım.tabiki jel,merhem takviyesi ile birlikte..derken kuruluktu,soyulmaydı,kabuktu derken bir baktım ki sivilceler yok olmuş..oh be dedim kurtuldum.:p
bikaç aycildim pırıl pırıl dolaştım lekelerde ufak ufak köreliyordu...taaaki 1 ay öncesine kadar yine allık bölgesinde iki ay parçası gibi sivilce bi baktım parlayıvermiş,,onun hemen akabinde bi baktım bitanede öteki yanağımda :1shok:
şu an hiçbişiy yapmıyorum,kendimi olurolur arada çıkması iyidir diye teselli ediyom ama içten içe çok korkuyorum acaba genemi geri sarcaz diye :S
ne dersiniz bi fikri olan varmı..
hepinizi öptüm sevgiler iyki varsınız :))

:asigim:bunu suyuyla degilde,lapa halinde cildimizde bekletsek dahada etkili olur sanirim.

eger gercekten ise yariyorsa bende yapicam cunku lekelerden yana cok ama cok dertliyim:a015:senağlama ozellikle bacaklarima surucem. bu epilasyon aleti yakti benisenağlama

eger gercekten ise yariyorsa bende yapicam cunku lekelerden yana cok ama cok dertliyim:a015:senağlama ozellikle bacaklarima surucem. bu epilasyon aleti yakti benisenağlama

tatlım bende yapacaktım ama NightWish tüylenme yapıyor diye duymuş vazgeçtim o yüzden.nişasta yaparmı ki acaba tüylenme:1no2:?

tatlım bende yapacaktım ama NightWish tüylenme yapıyor diye duymuş vazgeçtim o yüzden.nişasta yaparmı ki acaba tüylenme:1no2:?

neeee tuylenme miiiii?????????kafamçokkarıştı bende vazgeciyom sekerim yerimseniben
ayyy yan etkisi olmayan bi cozum bulsak yaa su lekere. bende etek giymek istiyorum artik:eek:

kime sorsak kesin bilir ki nişastanın tüylenme yapıp yapmadığını ya:uhm:
valla bende istiyorum yapmak ama birkaç kişilik daha tüy istemiyorum doğrusu:nazar:

pirinç suyu ve tüylenme bana çok mantıklı gelmedi sonuçta oral olarak pirincin kendini tüketiyoruz bol bol o zaman özellikle uzak dogudakiler...kıl yumagı olurdu:))

nişastanın direkt kıl köklerine temas etmesiyle oral yoldan alınması bence aynı etkiyi göstermez.o zaman limon yiyenlerin de sivilcelerinin geçmesi lazımdı çünkü.

nişasta besleyici bir etki yaratabilir diye düşünüyorum.şekerin kıl köklerini beslediği gibi.veya birtakım yağların.

emin olsam başlayacağım piriç suyuna ama olamıyorum:uhm:.

pirinç suyunu yüzüne deneyen arkadaşım bir sonuç alamadı..(onda tüylenme yapmadı) pirinç suyunu saçına sürenler okudum hep forumlarda uzatıyor diyenler birde yüzüne sürüpte kıllanma yaptı diyenler okudum..oyüzden söyledim arkadaşlar sadece okudum ben denemedim..araştırın doğruda olmayabilir bende internetten okudum..hevesinizi kırmıyim..arkadaşıma yaramadı ama size yarayabilirde..birde japonların pirinç suyuyla değil haplarla kremlerle ve beyaz pudralarla beyazladığını herkes biliyor heryerde yazıyor..pirinç suyuyla kolay olsaydı keşke herkes beyaz olurdu lekelerinden kurtulurdu zaten =)

Son düzenleme:
Nişastanın tüylenme yapması mümkün değildir, öyle söyleyenlerinki farklı nedenlerden kaynaklanmıştır, çünkü insan vücudu nişastayı sindirim sistemi olmaksızın hücre dışında sindiremez, bitkisel gıdalar insanlarda fagositoz (hücrenin büyük molekülleri içine alıp orada sindirmesi) ile hayvansala çevrilmezler, hücre içinde de hazır kanda parçalanmış glikoz varken, ona tenezzül etmez yani :KK66: yani, kıl kökleri kanla beslenir, içiniz rahat olsun, bence gayet güvenilir bir yöntem =D

pirinç suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz. pek işe yaramıyor öyle mucize beklemeyin.cildi beyazlatma konusunda etkin öerileri olanlar yardım lütfen

X