Eşimde Sperm Azlığı ve Hareket Sorunu Çıktı. Lütfen Yardım

deniz0509

Birgün geliceksin bebeğim
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
742
10
39
merhaba arkadaşlar,
uzun zamandır burda da bahsediyordum bazı mesajlarımda. Gebelik denemelerinden hiç sonuç alamadık diye. En sonunda haftasonu tum cesaretimi toplayıp doktara gittim. Rahimde ve kesede hiç bir problem yoktu herşey temiz yumurta oluşumum bile vardı adetlerimde çok duzenlidir. doktor eşimden spermiyografi istedi o da dun gitti yaptırdı ama sonuç beni çok endileşendirdi ne yapıcam. sperm sayısı cok az ve hareketsizlik varmış. bu ne demek oluyor tedavisi zor mu çok bunaldım. çok mu uğraşmamız gerekecek doktorlarla. eşimden tekrar sperm alınmış ve tomografi gibi bişey cekiceklermiş ?
çok mutsuzum ve etrafımda bunu söyleyebilecek konuşabilcegim kimse yok:a015:senağlamasenağlamasenağlama

canım moralini bozma..az derken ne kadar az mesela..aşılama için de yetersiz mi..biz de de aynı durum..1,5 yıl korunmasız + 2 aşılama sonuç yok..varikosel var mı eşinde..eşim ameliyat oldu varikoselden..tek umudumuz o artık..sonuç değişmezse tüp bebeğe gidicez..1 tane canlı sperm gerekiyor sadece..umudunu kaybetme sakın..sadece gereken tedavileri yapın,hiç sonuç alamazsanız tüp bebekle mutlaka olur..iyi ya sende bir sorun yok..bu da bir teselli olsun sana ve kafan rahat olsun..:içelim:

merhabalar benim de eşimde varikosel çıktı ve ameliyat oldu 1 yıldan fazla oluyor sperm sayısı fazla ancak hareket sayısı az çıktı.yarın tekrar bir film çektireceğiz ve sonuca göre doktor bir verecek.gerçekten zor bir durum ama bizim eşlerimizden daha güçlü olmamız gerekiyor ki onların da daha çok moralleri bozulmasın.umut insanın en iyi ilacı galiba .umarım isteyen herkese Allahım nasip eder.ben de rahim filmi çektireceğim bir problem görülmüyor ancak yine de içimizin rahat etmesi lazım.eşinde varikosel çıktıysa doktorlar ameliyat öneriyorlar kolay bir ameliyat.ama sonuçları 6 aydan sonra kendisini gösteriyor.umarım sizin ki daha çabuk sonuçlanır. bir de ibrahim saraçoğlu var onun keçiboynuzu kürü sperm hızını artırıyormuş.internetten bulabilirsin sitesini.denemekte fayda var diye düşünüyorum.

benim eşim de de siperm azlığı ve hareketsizliği vardı 4 aralıkta ameliyat oldu 4 marttan sonra tahlil yapılacak inşallah düzelme olmuşturyoksa 2. aşılamayı yaptırmayı düşünüyoruz 1. aşılamam ameliyattan önce yapılmıştı eşinde varikosel varsa bekletmeden ameliyat olsun

merhaba arkadaşlar,
uzun zamandır burda da bahsediyordum bazı mesajlarımda. Gebelik denemelerinden hiç sonuç alamadık diye. En sonunda haftasonu tum cesaretimi toplayıp doktara gittim. Rahimde ve kesede hiç bir problem yoktu herşey temiz yumurta oluşumum bile vardı adetlerimde çok duzenlidir. doktor eşimden spermiyografi istedi o da dun gitti yaptırdı ama sonuç beni çok endileşendirdi ne yapıcam. sperm sayısı cok az ve hareketsizlik varmış. bu ne demek oluyor tedavisi zor mu çok bunaldım. çok mu uğraşmamız gerekecek doktorlarla. eşimden tekrar sperm alınmış ve tomografi gibi bişey cekiceklermiş ?
çok mutsuzum ve etrafımda bunu söyleyebilecek konuşabilcegim kimse yok:a015:senağlamasenağlamasenağlama[/QUOTE
ben bu siteye yeni katıldım ve erkek infertilesini araştırdım bu sitede seni buldum yardım istiyorsu ayın problem bizdede vardı. 5 yıllık evliyiz 1 yıl korunduk sonra çocuk istedik ve tedaviler tedaviler 1 kez aşılama yaptırdım .tutmadı ve iki ay sonra kendiliğimden hamile kaldım. nasıl oldu hemen anlatıyım keçi boynuzu kürü sadece 2 ay yaptıkbu kürü ve şu an iki aylık hamileyim. bu kürü ibrahim saraçoğlunun sitesinden bulabilirsin. ve eşimin değerleri yüzde yüz arttı .doktor bize eski sonuca göre çocuğunuzun normal yoldan olması mucize demişti. değerlerin nasıl değiştiğini yazıyorum.sayı40 milyondan118 milyona hareketlilik yüzde 10 dan yüzde 60 a çıktı. ve hamileyim. inşallah her isteyen bu mutluluğu yaşar hamile kaldım diye kimseyi unutmuyorum çocuk isteyenler için hep dua ediyorum.benim gibi sevinçten hıçkıra hıçkıra ağlasınlar diye

canim ayni konuyu 10 kere actin galiba basta sakin olmalisin bence
boyle telas yaparak birseyin ustesinden gelemzsiniz
gecmis olsun esine ins dogal yoldan hamile kalirsin

merhaba arkadaşlar yazışmalarınızı uzun süredir takip ediyodm ama fırsat bulup kayıt yaptıramamıştm benim eşimde de varikosel şikayeti var.sperm sayı azlığı ve hareketsizlik var. uzun zamandır tedavi görüyordu ama sonuç alamadık.şimdi bitkisel kürlere başlamayı düşünüyorz. bir arkadaşımız bitkisel tedavi ile 3 ayda hamile kaldı. bizde aynı merkeze gitmek istiyoruz aranızda bitkisel tedaviyle ilgili bilgisi olan var mı????

X