Bebek Beslenmesi alt değiştirme...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Zeynep28 maras

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.507
19
siz bu konuda usta oldunuz artık ama benim hiç tecrübem yok çünkü 36 haftalık hamileyim ve öğrenmek istiyorum..bebeklerinizin altlarını değiştirirken her değiştirmede ıslak mendille sildikten sonra pişik kremi sürüyormusunuz yoksa kaka yaptığındamı pişik kremini kullanıyosunuz..
bide bazıları ıslak mendil değilde ıslatılmış pamukla siliyorlar hangisini daha iyi...
umarım demek istediğimi düzgünce yazabilmişimdir :)

siz bu konuda usta oldunuz artık ama benim hiç tecrübem yok çünkü 36 haftalık hamileyim ve öğrenmek istiyorum..bebeklerinizin altlarını değiştirirken her değiştirmede ıslak mendille sildikten sonra pişik kremi sürüyormusunuz yoksa kaka yaptığındamı pişik kremini kullanıyosunuz..
bide bazıları ıslak mendil değilde ıslatılmış pamukla siliyorlar hangisini daha iyi...
umarım demek istediğimi düzgünce yazabilmişimdir :)

Bebeğin altını neyle sildiğin önemli değil. Ben oğlum doğduğundan bu yana UNİ BABY 'nin doğal ıslak pamuk mendilini kullanıyorum. Saf su, doğal pamuk ve doğal gıda koruyuculardan oluşan nemli bir ‘’pamuk mendil’’dir. Yenidoğan bebeklerin cilt temizliğinde önerilen su ve pamuk, pratik kullanım sağlamak amacıyla bir araya getirilmiş. Bebeğin cilt pH’ı ile uyumlu, cildinde pamuk lifi bırakmıyor. Alkol, boya maddesi, kimyasal ajan ve parfüm içermiyor. Bebeğin cildini, koruyucu tabaka Verniks’e zarar vermeden temizliyor. Ben çok memnunum. Amma reklamını yapmışım markanın. Valla ortak filan değilim :))) Tercih bu konuda senin. Yanlız altını her açtığında mutlaka pişik kremi kullanmalısın. Bebeğini şimdiden güle güle büyüt..

xenocum onda 40 adet var dimi.bir kez almıştım,ben de -israil malıymış malesef- johnson kullanıyordum,doktorumuz efenim onlar fasa fiso bebek alt bakımında ıslak mendilin yeri yok dedi.pamukla silmek de zor oluyo,küçükken kolaydı da,bizim kçk hnm kırk takla atıyo en sonunda külotlu olan bezden takıyrum ben de.ıslak mendili yanıma kapta aldıgım ılık suda yıkayıp -%99 u su yamasına ragmen ustunde- öyle siliyorum.
arkadasım pişik olmaması için kurulamak da cok önemli.bir de bizim ilk doktor zeytinyağını iyice kaynat soğut bundan sür her alt değişiminde demişti.epey bi müddet yaptım sonra bebe yagı surmeye başladım,şimdi büyüdü gözüyle bakıp sürmüyorum .sık pişik oluyor,kızrdı mı bepanten iyi geliyor.

xenocum onda 40 adet var dimi.bir kez almıştım,ben de -israil malıymış malesef- johnson kullanıyordum,doktorumuz efenim onlar fasa fiso bebek alt bakımında ıslak mendilin yeri yok dedi.pamukla silmek de zor oluyo,küçükken kolaydı da,bizim kçk hnm kırk takla atıyo en sonunda külotlu olan bezden takıyrum ben de.ıslak mendili yanıma kapta aldıgım ılık suda yıkayıp -%99 u su yamasına ragmen ustunde- öyle siliyorum.
arkadasım pişik olmaması için kurulamak da cok önemli.bir de bizim ilk doktor zeytinyağını iyice kaynat soğut bundan sür her alt değişiminde demişti.epey bi müddet yaptım sonra bebe yagı surmeye başladım,şimdi büyüdü gözüyle bakıp sürmüyorum .sık pişik oluyor,kızrdı mı bepanten iyi geliyor.

Evet canım 40 tane var içinde ve benim doktorum içinde allerjen olmadığı için karşı değil. Sen İsrail malı deyince pakete baktım. Ataman ecza deposunun ürünü gibi gözüküyor.. Ya Allah korusun olmasın ölee İSrail malı filan.. Gazzedeki çocukların, bebeklerin kanıyla bebeğimin altını silemem :KK43:((

1989 yılında üç eczacının kurduğu bir aile firması olarak yola çıkan Ataman İlaç ve Kozmetik Sanayi, 1995 yılında Uni markasıyla ıslak mendil üretimine başladı.

Hijyene, araştırmaya, inovasyona ve kaliteye odaklanan Ataman, kısa sürede Türkiye ve Balkan’ların en geniş kapasitesine sahip hijyenik ıslak mendil firması haline geldi.

Ahanda buda şirket profiliymiş

uni baby bende israil malı olarak bilmiyorum. ben nivea kullanıyorum ilk aylar benim kızın cildi hassas olduğu için pamuk ve suyla aldım. israil malına bukadar duyarlı olmanız çok hoş zira ben bütün ürünlerimi değiştirdim.
alt değiştirmeye gelince merak etme canım ister istemez alışıyorsun ben ilk hastanede bezini alacağımda bezin yan bantlarını bile açmayı becerememiştim düşün ben bile yapmışsam herkes yapar. pişik kremide mustelanın pişik önleyici kremi var ilk aylar onu kullandım

Ben bebeğimin poposunu pamuk ve ılık su ile siliyorum. Daha önce ıslak mendil kullanmıştım alkolsüz ve nemlendiricili pişik oldu bebeğim. Şimdi gayet memnunum. Hazırlaması çokda zor değil. Her alt açışımdada pişik kremini sudocrem sürüyorum.

sağolun kızlar ben nıvea nın pure isimli ıslak mendilinden aldım dalininde pişik kremini iyimi bilmiyorum...aslında tek bir markanın ürünlerini almak belki daha iyidir ben markaları karma yaptım biraz bilmedğim için aldım şimdilik önereceğini bi marka varsa hep ondan alırım...bezi de prima aldım..
her altını değiştirdiğimde iyice kurulayıp pişik kremini sürücem yani..
bebek yağını banyodan sonra masaj içinmi kullanıyorsunuz..

canım benim bebeğim 13 aylık ve şimdiye kadar hiç pişik olmadı biz her kaka yapışında altını yıkadık ve zeytinyağı sürdük poposuna kızımın....sadece çiş yaptığı zaman ıslak mendille sildim ki ilk zamanlarda ılık su ve pamuk kullanıyordum çişli altına .....sonraları ıslak mendile geçtim nivea sensitive kullanıyorum içinde alkol ve parfüm yok....sana tavsiyem her kakasını yaptığında altını yıka ve zeytinyağı sür ....

bende niveayı tavsiye ederim canım diğerleri bizede pişik yaptı her bebek aynı olmaz tabi pişik kremide mustela bize dr. tavsiye etmişti çokta memnun kaldım

Biz bebişim çok ağırlaşmadan önce hep poposunu yıkadık ve gerektiğinde de pişiğe karşı zeytinyağı kullandık. Hatta dışarıda bile havlumuz hep yanımızdaydı. Çok gerekli olduğunda Uni Baby'nin yeni doğan ıslak mendilini kullandım. Uzun bir süre hiç pişik olmadı. Sonra Huggies'e geçtik zaten artık 9.5 kilo olduğu için de o kadar kolay kaldıramıyorum yıkamak için. Kızarıklarımız da ne zaman popomuzu yıkamayı bıraktık ıslak mendile geçtik hemen başladı. Ama başka markaya da geçemiyorum çünkü alerji oluyor. O yüzden yeni doğanlara tavsiye minik popoları su ve zeytinyağından başka birşey ile silmeyin.

aklım karıştı yaa ıslak mendilmi ıslatımış pamukmu? pişik kremimi zeytinyağımı? hangisini kullanmalıyım....
canım çok takma kafana, dönüşümlü hepsini kullan ki birine alışmasın
ben 6-7 aylık olana kadar pamuk kullandım
şimdi uni ve nivea pure ve parfümsüz olanını kullanıyorum
hep bepanthen merhem kullandım, hiç pişik olmadı
niveanın pişik kremini sevmedim, hem zor sürülüyor hem kızarıklık yaptı
2-3 aydır da her açışımda sürmüyorum, 2-3 seferde bir
kreme de alışmasın çok diye

canım ben kullanmadım zeytinyağı ama ikinci bebeğim olursa saf zeytinyağı kullanmayı düşünüyorum bizim tanıdıkların hepsi zeytinyağı kullanmış zaten zeytinyağı pişiği önlemek için pişik olduktan sonra krem kullanmak gerekiyor.. diş döneminde bizim kız sürekli pişik oldu genelde su ve pamukla temizlemeye gayret ettim bide altına bir şey sererek bezini hemen bağlamadım biraz havalandırdım bazen krem sürmeme bile gerek kalmıyor

Kesinlikle israil malı değil . %100 türk malı diye biliyorum .
Tanıtım toplantısına katılmıştım .

Bende ilk zamanlarda pamuk su ilse siliyor zeytinyağ ile yağlıyor ve ayrıca pişik kremi sürüyordum buna rağmen kızarıklığına mani olamıyordum kremleri değiştirdim olmaya devam etti en sonunda bezi değişmeye karar verdim molfix kullanıyordum bıraktığımın 3.günü falan bebeğimin poposu eski rengine kavuştu.Bebeğim büyüdükçe ıslak mendil kullanmaya başladım ama hemen kuruluyor ve kremini sürüyorum bişeycik yok çok şükür..

X