Gün gün adetten öncek hamilelik belirtileri

Canııımmmm, ticker'ını görmemişim!! Sen şimdi hamilesin, öyle mi???
Ay, nasıl farkettin, ne zaman birlikte oldunuz? (yani yumurtlama dönemi hesaplayarak mı??) Peki, henüz adetin geçmedi değil mi?? Kan testi mi yaptırdın?? Aslında kısmetse tam aynı haftalarda olabiliriz, tabi ben de hamişsem...
Çok çok sevindim canım, bu sefer kalp atımını da doğumunu da sağlıkla görürsün inşallahhh....:ecrin_bebek:

yaa ben onu reglimden hemen sonra öylesine deneme amaçlı yapmıştım. sora silmek içmden gelmedi :)))) belki bu ay hamile kalırsam uğurlu gelmiş olur falan filan.......
ewet yanıltıcı bir şey oldu .

sizde istemedende olsa iyi bir şey yapmışsınız çünkü 6 ay içinde eşinn spermleride yenilenmiştir. senn kürtaj etkilerin tamamen geçmiştir. we psikolojikmanda o kötü günler baya bir geride kaldı içinde moralinde süperdir (inşallah öyledir.)
zaten bir problem çıkmamış olmasıda çok sewindirici we rahtlatıcı.
kilo konusundada bana soracak olursan hiç kendini zorlama şuan vücudunn vitamin kaybetmemesi gerek.çünkü bebeciğin hepsini hüp diye çekecek senden. zaten hamilelikte werdiklerini geri almanda kaçınılmaz olucak. bu durumda doğumdan sonra wermen daha mantıklı. hem zaten öyle 10-15 falan kadar fazla kilonun hamile kalmaya etkisi yoktur.

bizde eşimin sperm değerlerinde problem çıktı daha doğrusu sperm değerleri hepsi iyide morfolojisi birtek kötü çıktı. 2 ayrı doktora gittik bu size engel değil deneyin dediler.
ben mesela çok korkuyorum ama beklemekte istemiyorum pek.
biz aslında eşimle dedikki öle çocuk yapalım diince hemencik olmuyo nasılsa gel biz korunmayı bırakalım 3ay 5 ay sonra nezaman olursa olsun dedik. ilk aydan tutunca çok heweslendik sewindi. meğer istiyomuşuz bunu anladık. sonra işte böyle yarım kaldık şimdi onu tamamlama isteği çok war ikimizdede. hatta eşimde daha fazla.
ya inşallah bu sefer başarırız.

allahım isteyen herkeze anne baba olmayı nasip etsin ıNŞALLAH

Son düzenleme:
Canııımmmm, ticker'ını görmemişim!! Sen şimdi hamilesin, öyle mi???
Ay, nasıl farkettin, ne zaman birlikte oldunuz? (yani yumurtlama dönemi hesaplayarak mı??) Peki, henüz adetin geçmedi değil mi?? Kan testi mi yaptırdın?? Aslında kısmetse tam aynı haftalarda olabiliriz, tabi ben de hamişsem...
Çok çok sevindim canım, bu sefer kalp atımını da doğumunu da sağlıkla görürsün inşallahhh....:ecrin_bebek:

YA BENCE ikimizde hamile oldumuzu öğrencez buay öyle bir his geldi içime.
aslında bu ay doktordan onay almadan denemeyelim demiştik o yüzden o doktor bu doktor derken yumurtlama dönemimin (internette hesaplananlara göre) tam son gününe yetiştik. aslında bua ay için pek umudum yok.
ama şimdi biraz öle hisseettim.
senn sat.ın kaç?
doğum günüm 18 şubat bekleyebilirsem o gün test yapcam bekleyemezsem 14 şubat sewgililer günü... :))))))))

canim senin yumurtlama konusunda biras bilgin var negüzel..

ama benim adetim düzensiz en erken 19 günde bir en gec 23 günde bir oluyo adet bittikten sonra hesaplayarak cikariyorum yani.. e bu durumda ben yumurtlama günümü nasil hesaplicamki :çok üzgünüm:

doktorumla konusuyorum bisey olmaz diyo,adet düzeni ici bisey yapmaya gerek yok adetin ilk gününden basla 8.gün yumurtlama dönemin diyo..e ozamanda birliktelik olmusdu zaten..peki neden olmadi offf :çok üzgünüm:

Allahim sen cocugu olmayan herkese nasip et nolur ya.senağlamasenağlama

canım benim bir tanıdığımda öle 23 güne 1 regli oluyordu. işte doktor yumurtlama dönemi takibi yapmış reglisinde 1 ün kala yumurtuyormuş onu öğrenmiş. yani regli düzensizliği olan kişilerin zaten yumurtlama dönemi düzensizliği war demekmiş. bu durumda bence sen iki regl arasında gün aşırı ilşki denesen daha faydalı olabilir.
inşallah gelecek ay tutacak. işallah allahım yüzümüze bakacak.

birde erken hamilelik belirtisi olarak kendi tecrübelerime göre şunları söyleyebilirim.
ilk we en önemli belirti bence insanın içine çok şiddetli bir şekilde doğması.
ikincisi kasık we bel ağrısı. bu ağrı ilşkiden 6 gün sonra ortaya çıkıyo we ara ara ziyaret edip gidiyo.
üçüncüde akıntının çoğalması.
birde biraz ayak üşümesi wardı bende ama bu belirtimiydi yoksa o dönem çok üşümemden mi kaynaklandı bilmiyorum.
bende bunlar olmuştu.
rüyalarıma çok girmişti.
mesela regl oldunu görmek hamile olmak anlamına geliyormuş. ben bu rüyayı gördükten sonra bu sitede okumuştum we çok doğru.

birde erken hamilelik belirtisi olarak kendi tecrübelerime göre şunları söyleyebilirim.
ilk we en önemli belirti bence insanın içine çok şiddetli bir şekilde doğması.
ikincisi kasık we bel ağrısı. bu ağrı ilşkiden 6 gün sonra ortaya çıkıyo we ara ara ziyaret edip gidiyo.
üçüncüde akıntının çoğalması.
birde biraz ayak üşümesi wardı bende ama bu belirtimiydi yoksa o dönem çok üşümemden mi kaynaklandı bilmiyorum.
bende bunlar olmuştu.
rüyalarıma çok girmişti.
mesela regl oldunu görmek hamile olmak anlamına geliyormuş. ben bu rüyayı gördükten sonra bu sitede okumuştum we çok doğru.

ya bak bugunde adet olmasam kesin hamileyim derdim..bu dediklerinin hepsini sadece ilk kes bu ay yasadim..
bu günüde gecirebilseydim test yapcakdim..sabah kalkdim pedimde bisey yokdu sevdim :)
söylemesi ayip wc oturdum kalkinca suyun dibinde siyah lekeler vardi .. o an pedime kan geldi ve umutlarim uctu gitti..

ya nekadar zor ozaman yani hergünmü sex yapilmasi gerek adeti düzensiz olanlarda..gün asiri ne demek oluyo bilmiyorumkismile
ben bilgim yokda bu konuda

ya bak bugunde adet olmasam kesin hamileyim derdim..bu dediklerinin hepsini sadece ilk kes bu ay yasadim..
bu günüde gecirebilseydim test yapcakdim..sabah kalkdim pedimde bisey yokdu sevdim :)
söylemesi ayip wc oturdum kalkinca suyun dibinde siyah lekeler vardi .. o an pedime kan geldi ve umutlarim uctu gitti..

ya nekadar zor ozaman yani hergünmü sex yapilmasi gerek adeti düzensiz olanlarda..gün asiri ne demek oluyo bilmiyorumkismile

GÜN AŞIRI yani. birgün boş bir gün dolu. yani bir gün yapıcak bir gün durucaksınız. hergün yapmakda iyi değilmiş. ozaman erkeğin sperm kalitesi düşüyomuş. 2 güne 1 yani.
gelecek ay böyle deneyin bakın olucak.inşallah.

Canım benim, üzülme, malesef oluyor böyle...:sinifsinif:
Ama aslında bu kanama diğer adet kanamalarından farklıysa belki implantasyon kanaması (yani rahime yerleşme) da olabilir, inşallah öyledir.
Değilse de mutterin dediği gibi gün aşırı ilişki en garantilisi, daha da garantilisi doktora gidip yumurta takibi yaptırmak sanırım...
İnşallah hayırlısıyla bebişlerimize kavuşacağız... :ecrin_bebek:

GÜN AŞIRI yani. birgün boş bir gün dolu. yani bir gün yapıcak bir gün durucaksınız. hergün yapmakda iyi değilmiş. ozaman erkeğin sperm kalitesi düşüyomuş. 2 güne 1 yani.
gelecek ay böyle deneyin bakın olucak.inşallah.

hmm tamam tesekürler bilgin icin canim..Daha ögrenmem gereken cok var sanirim..
burda hem bilgileniyorum sizler sayesinde ,hemde kafami toparliyorum..
allahim güzel bebekleri sadece isteyenlere versin :)

Canım benim, üzülme, malesef oluyor böyle...:sinifsinif:
Ama aslında bu kanama diğer adet kanamalarından farklıysa belki implantasyon kanaması (yani rahime yerleşme) da olabilir, inşallah öyledir.
Değilse de mutterin dediği gibi gün aşırı ilişki en garantilisi, daha da garantilisi doktora gidip yumurta takibi yaptırmak sanırım...
İnşallah hayırlısıyla bebişlerimize kavuşacağız... :ecrin_bebek:

amin canimm insallah allahim isteyen herkese versin bebis, insan umutlaniyo son ana kadar sonra elinde olmadan üzülüyor iste ama kismetten öte gidilmiyo :)

YA BENCE ikimizde hamile oldumuzu öğrencez buay öyle bir his geldi içime.
aslında bu ay doktordan onay almadan denemeyelim demiştik o yüzden o doktor bu doktor derken yumurtlama dönemimin (internette hesaplananlara göre) tam son gününe yetiştik. aslında bua ay için pek umudum yok.
ama şimdi biraz öle hisseettim.
senn sat.ın kaç?
doğum günüm 18 şubat bekleyebilirsem o gün test yapcam bekleyemezsem 14 şubat sewgililer günü... :))))))))

Merhaba kader ortağım... opuyorumnanaktan

Biz de ayyyynen dediğin gibi yumurtlama döneminin son gününe yetiştik sanırım, otomatik hesaplayıcıya göre.
SAT: 15 OCAK
Normalde 34 günde bir olurdu, son ay 30. gün oldu. Bu ay 30, 32, 34 artık ne çıkarsa bahtıma kaydirigubbakcemile3

Ben de ortalama olarak adeti 13 şubat olarak hesaplıyorum, inşallah 14 şubatta birbirimize ve sevdiklerimize hayırlı haberler verebiliriz, hele bir de senin doğum gününmüş... zemuszemus

Bu arada ben 27 yaşındayım, 2,5 yıllık evliyim. Eşim de 31 yaşında.
Sizde durumlar nedir?? Senin SAT sanırım 13ü, tickerına göre aramızda 2 gün var.

Bir de bugün benden yine yumurtlama döneminde olacak beyaz yapışkan akıntı geldi, acaba daha yeni mi yumurtladım???!!!bilmiyorumkismile Yok artık!!! 1 hafta önce olmalıdı!!
Bende şüpheli ilişkiden 1-2 gün sonra neredeyse garip belirtiler başladı. Zaten yumurtlama zamanı sandığım gün sol göğsüm sızlıyordu, bir hafta sonra bu gün de sağ göğsüm sızlıyor. Günlerdir hem sağ hem sol yumurtalık, bel, kasık, ne varsa sızlıyor. Ve tam bir oburiks oldum!!! Tamam iştahlıyımdır zaten de, daha birşey yerken birazdan da şunu yiyeyim diye düşünüyorum, hiç abartmıyorum, güünnnn boyu yiyorum!!!

Bu arada demişsin ya rüyalar falan, ben perşembe gecesi rüyamda bizzat bir kız çocuk doğurduğumu saniye saniye gördüm, sonra bir de erkek çocuk ortaya çıkıverdi, meğer ikizmiş!!kaydirigubbakcemile5 Biri kız biri erkek, ayyyy tam hayallerimdeki gibi...hihoyyyt
Hatta hastane kayıtlarından isimlerini bile gördüm, Zeynep ve Kerem...
a ben artık kafayı sıyırdım bebek bebek diye, ya da malum oluyor birşeyler, ne dersin???

Merhaba kader ortağım... opuyorumnanaktan

Biz de ayyyynen dediğin gibi yumurtlama döneminin son gününe yetiştik sanırım, otomatik hesaplayıcıya göre.
SAT: 15 OCAK
Normalde 34 günde bir olurdu, son ay 30. gün oldu. Bu ay 30, 32, 34 artık ne çıkarsa bahtıma kaydirigubbakcemile3

Ben de ortalama olarak adeti 13 şubat olarak hesaplıyorum, inşallah 14 şubatta birbirimize ve sevdiklerimize hayırlı haberler verebiliriz, hele bir de senin doğum gününmüş... zemuszemus

Bu arada ben 27 yaşındayım, 2,5 yıllık evliyim. Eşim de 31 yaşında.
Sizde durumlar nedir?? Senin SAT sanırım 13ü, tickerına göre aramızda 2 gün var.

Bir de bugün benden yine yumurtlama döneminde olacak beyaz yapışkan akıntı geldi, acaba daha yeni mi yumurtladım???!!!bilmiyorumkismile Yok artık!!! 1 hafta önce olmalıdı!!
Bende şüpheli ilişkiden 1-2 gün sonra neredeyse garip belirtiler başladı. Zaten yumurtlama zamanı sandığım gün sol göğsüm sızlıyordu, bir hafta sonra bu gün de sağ göğsüm sızlıyor. Günlerdir hem sağ hem sol yumurtalık, bel, kasık, ne varsa sızlıyor. Ve tam bir oburiks oldum!!! Tamam iştahlıyımdır zaten de, daha birşey yerken birazdan da şunu yiyeyim diye düşünüyorum, hiç abartmıyorum, güünnnn boyu yiyorum!!!

Bu arada demişsin ya rüyalar falan, ben perşembe gecesi rüyamda bizzat bir kız çocuk doğurduğumu saniye saniye gördüm, sonra bir de erkek çocuk ortaya çıkıverdi, meğer ikizmiş!!kaydirigubbakcemile5 Biri kız biri erkek, ayyyy tam hayallerimdeki gibi...hihoyyyt
Hatta hastane kayıtlarından isimlerini bile gördüm, Zeynep ve Kerem...
a ben artık kafayı sıyırdım bebek bebek diye, ya da malum oluyor birşeyler, ne dersin???

sırnaşık şey walla al bendende okadar. ehe işte belim ağrıo a bk akıntı gelmiş bilmem ne.:)))) kafayı yeme noktasındayım yani.
bende geçen gece bir bebeğim warmış rüyası gördüm :)))) çok güzel 1 bebekti. hemnde uzun zamandır hiç rüya görmüyordumda.
bak perşembe gecesi görmüşsün sende mübarek 1 gecede inşallah hayırdır.
ayrıca işte o akıntı bende hamileyken çok çok geliyordu. hatta bende o ay reglimi beklerken a yine geldi hadi ilişki aa bugünde geldi hadi ilşki diyip duruyodum eşime meğer hamileymişim. ya işalah öylesindir yaaa bizede umut olur süpriz olur çok güzel olur.

benimde buaralar iştahım çok açıldı ama hemen sebebini açıklim :))))
eşim sperm kalitesi yükselsin die ballı muzlar pekmezler bilmem neler yiyor bende ona eşlik ettikçe şişiyorum :))))

biz yaklaşık 1 yıldır ewliyiz. ikimizin yaşıda 24. eylülden beride yok gebelikti yok kürtajdı hadi sil baştandı uğraşıp duruyoruz. amaaan zor yaa allah yardımcımız olsun.

ikizler benimde hayalim. 1 kız 1 erkek allaaaaah insan başka ne ister allahtan yaaa...
zeynep ve kerem süpper. zeren we keremde hoş olur bak. :)))))))

inşallah yaa allahım İNŞALLAH

kızlar bendede hiç olmadı kadar cok halsizlik ve uyku hissi olmustu..adetıme 8 gun kala ögrenmiştim hamıle oldugumu:) ve gercekten içime cok garip bir his dogmustu..

Merhaba Mutter ve sevgii arkadaşlar... hihoyyyt
Bende "5 days until testing" yazıyo ya, yine ben durmadım ve bir idrar testi yaptım, evde vardı.
Çooooookk siliiiiiiiiiik bir çizgi gördüm sanki. :1shok: Ama benden başka da kimsenin görebieceğini sanmıyorum, o derece yani. ?????
Neyse zaten bugünden çıkmasını beklemiyordum da, duramadım işte. Bir önceki hamileliğimde de böyle erkenden yapmaya başlamıştım, adete 1 gün kala silik çımıştı ve kan testi yaptırmıştım, 75ti değerim, yani bu tester 25ten sonra falan diyor ama hikayeee...
Allah'ım inşaah bu sefer bebeşierimi sağlıka yollar bana. (Nedense 2 tane gibi geliyor bana???)
Mutter, demişsin ya perşembe mübarek gecede görmüşsün, hiç bu açıdan bakmamıştım... Süpper, hayırısı artık...
Sende durumlar nedir mutter??
Kızlar hepimizin gönlünden geçeni versin Allah bize inşaah... Önce pozitif bir idrar testi, sonra güzece katanan b-hcg değerleri, sonra güp güp atan kalp atışları, sonra diğer tüm testlerden sağlıklı sonuçlaaarrr veee kucağımıza ilk aldığımızda sevinç gözyaşları dökeceğimiz bebiş(ler)!!!:ecrin_bebek: Amin... :dance: :nazar:
Hepinize güzel haftalar diliyorum... opuyorumnanaktan:

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben Hilal.Sitenize yeni üye oldum.Ama şu son 5 gündür siteyle iç içeyim.Arkadaşlar benim son adet günüm 12 ocak.Adetim 27-28 gün sürüyo.Son5 gündür acayip bel ağrısı ve kasık ağrısı çekiyorum.Kasık ağrısı tek taraflı oluyor ve batma şeklinde giriyor.bol sıvı tüketiyorum ve ara sıra mide bulantısı yaşıyorum.Dünde başdönmesi yaşadım.Göğüslerime dokunduğum anda acıdığını hissediyorum.Önceki adetlerimdede sancı yaşıyodum ama bu şekilde değil.Lütfen bana acil cevap yazın.Tecrübelerinize ihtiyacım var.Beklemek kdar kötüsü yok.Ne zaman test yapmalıyım.Yapsam çıkarmı acaba.Allah bekleyen bütün anne adaylarına bu muhteşem duyguyu nasip eder inş...

Merhaba Mutter ve sevgii arkadaşlar... hihoyyyt
Bende "5 days until testing" yazıyo ya, yine ben durmadım ve bir idrar testi yaptım, evde vardı.
Çooooookk siliiiiiiiiiik bir çizgi gördüm sanki. :1shok: Ama benden başka da kimsenin görebieceğini sanmıyorum, o derece yani. ?????
Neyse zaten bugünden çıkmasını beklemiyordum da, duramadım işte. Bir önceki hamileliğimde de böyle erkenden yapmaya başlamıştım, adete 1 gün kala silik çımıştı ve kan testi yaptırmıştım, 75ti değerim, yani bu tester 25ten sonra falan diyor ama hikayeee...
Allah'ım inşaah bu sefer bebeşierimi sağlıka yollar bana. (Nedense 2 tane gibi geliyor bana???)
Mutter, demişsin ya perşembe mübarek gecede görmüşsün, hiç bu açıdan bakmamıştım... Süpper, hayırısı artık...
Sende durumlar nedir mutter??
Kızlar hepimizin gönlünden geçeni versin Allah bize inşaah... Önce pozitif bir idrar testi, sonra güzece katanan b-hcg değerleri, sonra güp güp atan kalp atışları, sonra diğer tüm testlerden sağlıklı sonuçlaaarrr veee kucağımıza ilk aldığımızda sevinç gözyaşları dökeceğimiz bebiş(ler)!!!:ecrin_bebek: Amin... :dance: :nazar:
Hepinize güzel haftalar diliyorum... opuyorumnanaktan:

yaa biliyordum wallahi hissettim hadi inşallah yaaa inşalllaahhh....
kan testine nezaman gidiceksin canm? bizi habersiz bırakmaa.
bende mesela regli olmama 1-2 gün kala yapmıştım test çıkmamıştı. sora 6 gün geçince yapmıştım silik çıkmıştı we aynı gün kandaki dğeim kaç dersin? 2700. ikbinyediyüz.
ikiyüzyetmiş değil yani. 2bin. o halde bile silik çıkmıştı ama şu 2-3TL lik ucuz testlerdi.
sende ilk fırsatta kan testi yaptır. ya bu bana umut gibi bişi oldu yaaaa.
hani aynı şeyler yaşamıştık falan ya. amaaan ne bilim işte.
benim dün tatlı tatlı belim kasığım ağrıyodu ama bugün heryerim ağrıyo eklemlerim ağrıyo boynum tutulmuş gibi ağrıyo. ben çok stres yapıyorum abartıyorum ondan oluyo hep yaa... sakin olmam gerek..
nese ama şimdi sewinçliyim.
inşallah hayırlısıyla kucana alırsın hiç sorunsuz geçer. sağlıkla huzurla.
isteyen herkeze aynı dileklerimle.

Arkadaşlar ben Hilal.Sitenize yeni üye oldum.Ama şu son 5 gündür siteyle iç içeyim.Arkadaşlar benim son adet günüm 12 ocak.Adetim 27-28 gün sürüyo.Son5 gündür acayip bel ağrısı ve kasık ağrısı çekiyorum.Kasık ağrısı tek taraflı oluyor ve batma şeklinde giriyor.bol sıvı tüketiyorum ve ara sıra mide bulantısı yaşıyorum.Dünde başdönmesi yaşadım.Göğüslerime dokunduğum anda acıdığını hissediyorum.Önceki adetlerimdede sancı yaşıyodum ama bu şekilde değil.Lütfen bana acil cevap yazın.Tecrübelerinize ihtiyacım var.Beklemek kdar kötüsü yok.Ne zaman test yapmalıyım.Yapsam çıkarmı acaba.Allah bekleyen bütün anne adaylarına bu muhteşem duyguyu nasip eder inş...

Arkadaşlar lütfen yardımcı olun....:sm_confused:

selam,benimde son adet tarihim 12 ocaktı normalde 26 günde bi oluyodum,bu sabah test yaptım ve çok silik bi çizgi gördüm (umarım o gördüğüm ikici çizgidir) istersen bi test yap
eczanelerde çok ucuza alabileceğin tsetler var,ama nefatif çıkarsa sakın üzülme yarın sabah ilk idrarınla tekrar yaparsın.Umarım hayırlı haberler verirsin.

içini rahatlatmak istersen 1 test yap tabi.
ama dayanabilirim diyosan bekle regl in günün 2-3 gün geçsin.
ağrılar regl ağrılarıyla çok benzediği için ne desek boş.
eğer istiyorsan umarım hamilesindir.

Son düzenleme:
X