Gün gün adetten öncek hamilelik belirtileri

nyssa19 allah analı babalı büyütsün cnm:))
mutluluklar diliyorum...

merhaba arkadaşlar,ben şu anda adetimin 20.günündeyim.2 gündür belimde,kasıklarımda ve yumurtaliklarımda ağrı var sürekli yatma isteği var,sırt üstü yatınca rahatlıyorum.ayrıca yumurtlama dönemimden sonra 2 gündür akıntı olmaya başladı az ve yogun şekilde sabahları,normalde yumurtlama dönemimde olurdu.erken hamilelik belirtisi olabilirmi bunlar arkadaşlar lütfen birisi cevap yazsın heyecandan ölüyorum :)) evde gebelik testi var ama daha yapmak da istemiyorum.insallah hamileyimdir.lütfen cevapp

ya bu adetimin 20 günü filan ne demek oluyo ?
yani adetin basladigi ilk günden itibarenmi yoksa bittigi günden itibarenmi..
ben almanyada yasiyorumda pek anlamadim bilmiyorumkismile

benimde karin ve kasik agrilarim var adet günümn gecmesni bekliyorum sonra test yapcam ins hamileimdirrrr :KK43:

arkadaşlar benmde bugün adetimin 21.günü.doktorum progesteron tahlili yaptırdı 10.48 çıktı ve snucun çok ii olduğunu söyledi.ama benm 2-3 gündür hafif mide bulantılarım var.psikoojikmi bilmiom.bide adet günüme 3-4 gün kala göğüslerim ağrırdı ama nerdeyde 5gündür göğüs ağrılarım var. ve adetime daha 8 gün var.offf ya bu beklemeler beni çok sıkıyo.hamilemiyim caba????

adetime 5 gün kala zar şeklinde bir akıntı gelmişti.. 3 gün kala sağ ve sol kasığımda
ara ara batmalar oluyordu... o gün test yaptım negatifti adetten 1 gün sonra test yaptım
pozitif sonucu aldım...

adetime 5 gün kala zar şeklinde bir akıntı gelmişti.. 3 gün kala sağ ve sol kasığımda
ara ara batmalar oluyordu... o gün test yaptım negatifti adetten 1 gün sonra test yaptım
pozitif sonucu aldım...

ukla canım çook tebrik ediyorum seni Rabbim tamamına erdirsin inşallah....
canım sana bişey sorucam, bu benim için çok önemli...şuan ateşin kaç bi ölçebilir misin? derece varsa evde, lütfen.
ben de adet gecikmemin 2. günündeyim.henüz gelen yok, 2 yıldır ilk defa gecikiyo henüz test yapmadım korkumdan ama dünakşam 36,9 olan ateşim şuan 36,4 e düşmüş ve bu beni çook yıktı... yani sen hamile birisi olarak ölçebilirsen, gün içinde ateş te böyle dalgalanmaların olup olmadığını anlarım...
şimdiden çook teşekkürler....:)))

pozitif sonucu aldım...

ukla tebrik ederim.gözün aydın:)

merhaba. benim adetler 26 günde bir.sende mi ilk kez korunmadan oldun.gelişmeleri paylaşalım.bi de biz testi adetin gecikmeye başladğı zaman mı yaptırcaz.ne zaman.bu konularla pek ilgilenemedim.umarım bu işler bizi çok kasmadan sıkmadan hayırlı sonuca varır.a.s

Tekrar merhaba, senin adet tarihin yaklaşmıştır 26 günde birse, test yapmaya başlayabilirsin bence... kaydirigubbakcemile5

Canım ben geçen sene nisan ayında hamile kaldım, ilk korunmasız ilişkimizdi, ama bebeğimin kalbi atmadı, haziranda kürtaj olmak zorunda kaldım. senağlama
O zamandan beri de beklemedeydik, şimdi ikinci ilk korunmasız ilişki diyebiliriz. kaydirigubbakcemile3

Yalnız aklıma seninle ilgili birşey takıldı. 26 günde bir adet görüyorsan 26-14=12. gün yumurtluyorsun demektir. Yani 15 Ocak'ı 1. gün sayarsak 26 Ocak yumurtlama günün oluyor. Yani 31 Ocak ve 1 Şubat günlerindeki birliktelik biraz geç olmuş olabilir :KK43:
Tabi bunların teorik olduğunu unutmamak lazım, belki de geç yumurtlamışsındır, kimbilir?

Hesaplara göre senin adet tarihin (inşallah olmaz tabi ki) 9 Şubat. Yani sen test yapmaya başlayabilirsin.zemuszemus

Ben hamile kaldığımda adete 3-4 gün kala başlayıp her sabah ilk idrarla yapmıştım, adete bir gün kala ancak belirmişti silik çizgi kaydirigubbakcemile2

Hepimizin hakkında hayırlısı canım, güzel haberlerini bekliyorum...opuyorumnanaktan

pozitif sonucu aldım...

Allah sağlıcakla bebeğine kavuşmayı nasip etsin canım... a.s.

:bbo:kafamçokkarıştı

Merhaba Esracığım, adetin 20. günü ne demek demişsin, adetin ilk gününü 1. diye saymaya başladığındaki 20. gün.

Adetin kaç gün sürdüğünün, bittiği tarihin falan hiç yumurtlamayla alakası yok.

Bizim için esas tarih adetin başladığı günler. Her ay adetinin 1. gününü bir yere not etmek umurtlama gününü hesaplamada yardımcı olacaktır.

İkinci önemli nokta da iki adet dönemi arasında kaç gün olduğu.

Mesela benim sondan bir önceki 16 Aralık'tı, sonuncusu 15 Ocak.
Elle takvimden sayarak 30 günde bir adet olduğumu buluyorum.
Sonra 30-14=16, bana 16. gün yumurtlayacağımı gösteriyor, yani bu sefer de 15 Ocaktan (15 Ocak 1. gün olacak şekilde) itibaren 16. günü 30 Ocak olarak buluyorum, bu da yumurtlama günüm oluyor. Öncesindeki 4 ve sonrasındaki 1-2 gün ilişkiye girerek döllenme şansını arttırabiliyorsun.

Bu arada bu 14 ne alaka, neden 30dan çıkıyor diyebilirsin, tüm kadınlar yumurtladıktan 14 gün sonra regl oluyorlar, yani bu herkes için aynı. Sen adetlerin arasındaki günden 14ü çıkaracaksın, yumurtlama gününü bulacaksın, OK?

Çok detaylı anlatmaya çalıştım bildiklerimi, umarım yardımcı olabilmişimdir, yine bir sorun olursa cevaplamaya çalışırım, sevgiler...a.s.

Merhaba Esracığım, adetin 20. günü ne demek demişsin, adetin ilk gününü 1. diye saymaya başladığındaki 20. gün.

Adetin kaç gün sürdüğünün, bittiği tarihin falan hiç yumurtlamayla alakası yok.

Bizim için esas tarih adetin başladığı günler. Her ay adetinin 1. gününü bir yere not etmek umurtlama gününü hesaplamada yardımcı olacaktır.

İkinci önemli nokta da iki adet dönemi arasında kaç gün olduğu.

Mesela benim sondan bir önceki 16 Aralık'tı, sonuncusu 15 Ocak.
Elle takvimden sayarak 30 günde bir adet olduğumu buluyorum.
Sonra 30-14=16, bana 16. gün yumurtlayacağımı gösteriyor, yani bu sefer de 15 Ocaktan (15 Ocak 1. gün olacak şekilde) itibaren 16. günü 30 Ocak olarak buluyorum, bu da yumurtlama günüm oluyor. Öncesindeki 4 ve sonrasındaki 1-2 gün ilişkiye girerek döllenme şansını arttırabiliyorsun.

Bu arada bu 14 ne alaka, neden 30dan çıkıyor diyebilirsin, tüm kadınlar yumurtladıktan 14 gün sonra regl oluyorlar, yani bu herkes için aynı. Sen adetlerin arasındaki günden 14ü çıkaracaksın, yumurtlama gününü bulacaksın, OK?

Çok detaylı anlatmaya çalıştım bildiklerimi, umarım yardımcı olabilmişimdir, yine bir sorun olursa cevaplamaya çalışırım, sevgiler...a.s.

ayy gercekten cok tesekkür ederim..ayrintili anlattigin icin anladim bu sefer :)
hmm ben bunlari hic hesaplamamisdim..sen diyince bakdim yumurtlama günüme denk geliyo kenardan köseden :KK70: hadi hayirlisi..allah isteyen herkese bebis nasip etsin en dogru zamanda insAllah
gercekten cok sagol aydinlattigin icin opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

feeyong senle aynı durumu bende yaşadım iilk korunmasız ilişkide hamile kaldım ama kalbi atmadı 11.haftada alındı. sana sormak istediğim 1.si nedenini araştırdınız mı? ne çıktı? 2.si neden bukadar beklediniz 6-7 ay.?bende 2 ay oldu ama korunmayı bıraktık.

Rica ederim canım... Birbirimizle paylaşa paylaşa güzel sonuçlara yaklaşacağız inşallah... :ecrin_bebek:
opuyorumnanaktan

Tekrar merhaba, senin adet tarihin yaklaşmıştır 26 günde birse, test yapmaya başlayabilirsin bence... kaydirigubbakcemile5

Canım ben geçen sene nisan ayında hamile kaldım, ilk korunmasız ilişkimizdi, ama bebeğimin kalbi atmadı, haziranda kürtaj olmak zorunda kaldım. senağlama
O zamandan beri de beklemedeydik, şimdi ikinci ilk korunmasız ilişki diyebiliriz. kaydirigubbakcemile3

Yalnız aklıma seninle ilgili birşey takıldı. 26 günde bir adet görüyorsan 26-14=12. gün yumurtluyorsun demektir. Yani 15 Ocak'ı 1. gün sayarsak 26 Ocak yumurtlama günün oluyor. Yani 31 Ocak ve 1 Şubat günlerindeki birliktelik biraz geç olmuş olabilir :KK43:
Tabi bunların teorik olduğunu unutmamak lazım, belki de geç yumurtlamışsındır, kimbilir?

Hesaplara göre senin adet tarihin (inşallah olmaz tabi ki) 9 Şubat. Yani sen test yapmaya başlayabilirsin.zemuszemus

Ben hamile kaldığımda adete 3-4 gün kala başlayıp her sabah ilk idrarla yapmıştım, adete bir gün kala ancak belirmişti silik çizgi kaydirigubbakcemile2

Hepimizin hakkında hayırlısı canım, güzel haberlerini bekliyorum...opuyorumnanaktan

canım şimdi okudum çok üzüldüm ya böyle durumlar beni ve eşimi çok üzüyor ve korkutuyor.ama Allah tan gelen.hayırlısı geçmiş olsun.umarım bu sefer her şey yolunda gider.mutlaka haberleşelim.takip edicem msjlarını.
canım ben bebek konusunda çok kararlı değildim hatta istemiyordum o yüzden yumurtlama zamanım olan 21/01/2010 ve 26/01/2010 tarihlerinde korunarak beraber oldum,
korunmasız olarak ilk 31 aralık beraberlik.ve gerçekten bebek düşüncesi.yani biliyorum geçti ama illaki o dönemde olur diye kesin bişey yok sanırım.bi de galiba hamilelik yok bende test falan daha yapmadım.ama hiç bir belirti yok ilk yaptğımda psikolojik olsa gerek o moda girdim.ama şimdi hiç farklılık hissetmiyorum kendimde.
hayırlısı hepimiz için.öptüm:teselli:

feeyong senle aynı durumu bende yaşadım iilk korunmasız ilişkide hamile kaldım ama kalbi atmadı 11.haftada alındı. sana sormak istediğim 1.si nedenini araştırdınız mı? ne çıktı? 2.si neden bukadar beklediniz 6-7 ay.?bende 2 ay oldu ama korunmayı bıraktık.

arkadaşım sana da geçmiş olsun.umarım böyle durumlar hiç yaşanmaz.

Merhaba canım, insanın paylaşabileceği arkadaşları olması ne güzelmiş...opuyorumnanaktan

Kürtajdan sonra test yapıldı, doktor hiçbir sorun olmadığını söyledi. Ben SAT'a göre 9 haftalıkken, ama bebeğin boyutlarına göre 7 haftalıkken kürtaj olmuştum.

Bir de "hamileik alerjisi" diye bir olay varmış, vücut bebeği reddedebiliyormuş, o var mı diye baktı, sonra dedi ki "ben bu kadar ideal değerler beklemiyordum..." Çok sevindim...zemuszemus

Bu kadar beklememiz de aslında korkudan. Ben biraz kiloluyum, kürtajdan sonra dedim ki kilo vereyim, öyle deneriz. Aylaaaarrrr geçti, ben hala kilo vermeyince bu ay dedim ki amaaaan başlayalım çalışmalara... kaydirigubbakcemile3

Aslında ekim falan gibi başka bir doktora gittim, dedim ki benim kilom hamilelik için riskli mi, illa vermeli miyim? O da yoo, hamilelikte de dikkatli kilo alırsan sorun olmaz dedi. Ve bana klomen verdi, 4. ayım bu ay. Doktor işi hızlandıralım diye verdi ama ben hala amacıma ulaşamadım. Bunda eşimin sık sık şehir dışına gidişi de etkili olmuştur tabi. mafoldumben

Canım, buradan haberleşelim, inşallah bebişlerimize sağlıcakla kavuşuruz...a.s.

inşallah canm. birdAHA OLMASINDAN ÇOK KORKUYORUM....
sende istediğin zaman anne olursun inşallah...

Canııımmmm, ticker'ını görmemişim!! Sen şimdi hamilesin, öyle mi???
Ay, nasıl farkettin, ne zaman birlikte oldunuz? (yani yumurtlama dönemi hesaplayarak mı??) Peki, henüz adetin geçmedi değil mi?? Kan testi mi yaptırdın?? Aslında kısmetse tam aynı haftalarda olabiliriz, tabi ben de hamişsem...
Çok çok sevindim canım, bu sefer kalp atımını da doğumunu da sağlıkla görürsün inşallahhh....:ecrin_bebek:

öfff kizlar ya nekadar kötü bi duygu..yine hasta oldum..ama busefer cok umutluydum,bu günüde gecebilseydim test yapcakdim ama az önce hasta oldum :KK43:
yine hamile deilim :çok üzgünüm:

Rica ederim canım... Birbirimizle paylaşa paylaşa güzel sonuçlara yaklaşacağız inşallah... :ecrin_bebek:
opuyorumnanaktan

canim senin yumurtlama konusunda biras bilgin var negüzel..

ama benim adetim düzensiz en erken 19 günde bir en gec 23 günde bir oluyo adet bittikten sonra hesaplayarak cikariyorum yani.. e bu durumda ben yumurtlama günümü nasil hesaplicamki :çok üzgünüm:

doktorumla konusuyorum bisey olmaz diyo,adet düzeni ici bisey yapmaya gerek yok adetin ilk gününden basla 8.gün yumurtlama dönemin diyo..e ozamanda birliktelik olmusdu zaten..peki neden olmadi offf :çok üzgünüm:

Allahim sen cocugu olmayan herkese nasip et nolur ya.senağlamasenağlama

X