Bebek Beslenmesi Moro refleksi

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ecesena

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2009
36
0
49
Arkadaşlar bu moro refleksi çok canımı sıkıyor, ama yapacak bi şey yok sanırım. Doktorda öyle dedi, Normalmiş, 3 ayda kendiliğinden geçermiş. Araştırdım. Ama bebeğim tam uyurken birden irkilip korkarak ağlamaya başlıyor, yüzünü bir görseniz offf.
Kucağımda emerken bazen dalıyo ve yine moro ... nolacak şu 3 ay bi geçse de bitse diyorum. senağlama

oyyy kıyamamm ben onaa
bunlar bebeklerde olabılen bısey hıc bos yere sıkma canını bak doktorda gecer demıs ne guzel

Benimki de çok irkilir..Hele tam uykuya dalarken,hoooooooop zıplar..Bu her bebekte var canım üzülme..

benimkide çok irkiliyor ve uyanıyor emerken ve uyurken bunun adı moro refleksimiymiş bilmiyordum hiç

tum bebekler boylee..malesef..
ama uzulme ve sanslı olduğunu düşün..
bu bebeğininin sağlıklı olduğunu gosteren bır refleks..yerimseniben

ilk defa duyuyorum,bizdede var aynı sorun,allahtan sık değil arada oluyor,halam nazardan olur demişti demekki moro refleksiymiş

bebeği kundaklamak bebeğin moro refleksinin sebep olacağı ani irkilmelerden koruyacaktır.bebeğinizin huzurlu ve uykusu delinmeden uyumasını istiyorsanız çok sıkı olmamak kaydıyla bebek 3-4 aylık olana kadar kundaklayınız:)

kesinlikle katılıyorum,
kundaklamak değilde sarmalamak gibi düşünün
battaniyesiyle sıkıca sarın irkilemediğinden uykusuda uzun oluyor.
bizzat denedim :)

Selam arkadaslar. Benim de bebegim su an iki aylik ve her gece asil uykusuna gecmeden önce ses olsa da olmasa da moro refleksiyle kendino uyandiriyor. Sonra tekrar uyuyor ve tekrar ayni sey. Birkac defa yapiyor. Ve 1-2 saat uyanik kaldiktan sonra gece uykusuna geciyor. Sizin cocuklariniz ne durumda kacinci ayda düzeldiler? Bilgilendirirseniz cok mutlu olurum.

Merhaba jasmin 1984 uzun zaman olmus ama umarim görürsün. Ayni durum benim bebegim de de var. Nasil oldu bebegin ne zaman geçti uzerinden 1 yil gecmis bu zamana bir sonuca varmistir beni bilgilendirirsen sevinirim..

Selam arkadaslar. Benim de bebegim su an iki aylik ve her gece asil uykusuna gecmeden önce ses olsa da olmasa da moro refleksiyle kendino uyandiriyor. Sonra tekrar uyuyor ve tekrar ayni sey. Birkac defa yapiyor. Ve 1-2 saat uyanik kaldiktan sonra gece uykusuna geciyor. Sizin cocuklariniz ne durumda kacinci ayda düzeldiler? Bilgilendirirseniz cok mutlu olurum.
Merhaba arkadasim aana konuyka ilgili mesaj yazdim görürsen cevap yazarmisin lutfen tesekkur ederim

Merhaba jasmin 1984 uzun zaman olmus ama umarim görürsün. Ayni durum benim bebegim de de var. Nasil oldu bebegin ne zaman geçti uzerinden 1 yil gecmis bu zamana bir sonuca varmistir beni bilgilendirirsen sevinirim..
Mesajını yeni gördüm. Çok şükür her şey yolunda. Anladığım kadarıyla kızım hassas bir çocuk, ondan bu kadar çok yaşıyorduk bunu. Korkacak bir şey yokmuş yani

X