Künefe peyniri nasıl yapılır?

D

daphne35

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi daphne35
evet arkadaşlar eşim ve ben tam bir künefe bağımlısıyız desek doğru olur.lakin künefe için tuzsuz peynir bulmakta zorlanıyoruz.zorlanıyoruzdan ziyade bulamıyoruz desek daha doğru olur?sonunda peynirini kendim yapmaya karar verdim.internette biraz araştırma yaptım ama istiyorum ki buradan bir tarif alayım.devamlı yapan birilerinden.kızlar bu konuda yarıdmlarınızı esirgemiyeceğinizi umut etmekle birlikte hepinizi şimdiden öpüyorum :)

• Konu Sahibi daphne35
arkadaşlar ayrıca peynir problemını çözer çözmez künefe yağmayı düşünüyorum ve burayada fotograflı bir anlatımda yapmayı düşünüyorum.künefede cok ıddaılıyım

• Konu Sahibi daphne35
Canım ben dil peyniri koyıyorum yani internette araştırdım en güzeli o çok güzel eriyor, benimde derdim künefenin şiresini döktükten sonra hemen yumuşacık oluyor yani dışarda yediğimizin üzeri kıtır içi yumuşak oluyor onu nasıl yapacağımı bir türlü çözemedim sen nasıl yapıyorsun:uhm:

• Konu Sahibi daphne35
bildigim kadarıyla evde yapmam biraz zor cnm ya

• Konu Sahibi daphne35
daphne35 merhaba..bizde eşimle künefeyi çok seviyoruz evde yapmayı çok istiyorum ama bilmiyorum yani daha doğrusu sıcak olarak nasıl muhafaza edicez soğuyunca yenmiyor..peynirine gelince sürekli yediğimiz bir yer var oradaki ustaya cesaret edip sordum dil peyniri kullandığını söylemişti..tarifini bizlerle paylaşırsan çok sevineceğim o kadar çok seviyorum ki künefeyi peynir 2. planda kalıyor yeter ki yapabileyim..sevgiler.

• Konu Sahibi daphne35
canım yaptıktan sonra hemen tüketilmeli.onun içinde özel künefe tepsileri var.onlardan alman lazım.zaten tek kişiye ve iki kişiye göre ebatlarda satılıyor.rahatlıkla bulabilirsin.canım tarifine gelincede yapınca fotolarıyla birlikte anlatmayı düşünüyorum.bugun yapmayı düşünüyordum ama sevgililer günü olduğu için tercihimi yaşpastadan yana kullandım.hem künefe içinde peynir yapmayı deneceğim.oda güzel olursa onunda tarifini de vermeyi düşünüyorum.
bana güvenin künefeyi evde yapmaya başlıyacaksınız :)

• Konu Sahibi daphne35
merhaba arkadasım
kunefe peynırının yapılıs tafını bulduysanız kenefe tarıfıyle bırlıkte banada verırımısınız.

• Konu Sahibi daphne35
Ya kizlar, burda aradim kunefe tepsisi yok ne icinde yapabilirim onu acaba ? hic yemedim denemek istiyorum, nolur biri bana yardimci olsun nolurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr .

ben borcamda fırında yapıyorum..eşim hataylı :)

ben borcamda fırında yapıyorum..eşim hataylı :)

bende hataylıyım ama hiç borcamla fırında pişirmek aklıma gelmedi opuyorumnanaktan
genelde az kişiysek teflon tavada, kalabalıksak sinide pişiriyorum..
özel peyniri burda çok rahatlıkla bulabiliyoruz, tabi dil peyniride konulabilir.
Fakat evde kunefe peyniri yapılırmı hiç bilmiyorum

kızlar ben hataylıyım bir kaç defa sipariş verdiğim bir site var sizinle paylaşacam site kuralları açısından sakıncalı değildir umarım :S künefe tabağı ve künefe peyniri sipariş edebilirsiniz... onlinesiparis.net diye geçiyor adresi inceleğin adresi firma antakyada olduğu için içim rahat şekilde istettim gönderdiler. birde hataysepeti.com var ordada olacaktı galiba.

X