Çocuk Hastalıkları bebeğim de kuru öksürük var

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

efren

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2007
54
0
kızlar çok fazla olmasada ara ara bebeğimde kuru öksürük oluyor son 4-5 gündür.bebeğim 4 aylık bana verebileceğiniz tavsiyeler var mı?bazı arkadaşlar bronşite çevirebileceğini söylemişler hırıltı yok ama sizce olabilir mi?hemen doktora götürmek istemiyorum biliyorsunuz ki birinin söylediği diğerininkini tutmuyor.ben tecrübenin daha önemli olduğunu düşünenlerdenim.şimdiden teşekkürler

canım kuru öksürük varsa biraz buhar yap. buhar öksürüğü yumuşatıyor. geçmiş olsun

Geçmiş olsun arkadaşın dediği gibi evde buhar olmasına dikkat et ısıtıcı falan varsa boğazını kurutabilir.Benim bebeğimde de oluyor ara ara ama daha çok oyun gibi geliyor hoş 5 aylık bebek ne anlasın oyun yapmaktan ama öksürürken gülüyor anlamadım yok sayılacak kadar az ama

Geçmiş olsun. Tabi tecrübe önemli ama bizler doktor değiliz. Bebeğini en iyi tanıyansa diğer doktorlar değil kendi pediatristin. Öksürük önemli ve bence her zaman gittiğin doktora bebeğini muhakkak götür. Bebeğin çok ufak daha sonra sıkıntılı dönem yaşama. Korkutmak istemem benim bir arkadaşımın bebeği 10 Ekim 2008 doğumlu. Öksürüyordu kendisi tavsiye üzerine bir ilaç verdi. Sonra ilerledi ve akciğeri iltihaplanmış. Şuan ağır antibiyotik kullanıyor ve bebeğe hava veriyorlar. Allah korusun şimdi arkadaşım ağlasa neye yarar. Neden büyük şehirin nimetlerinden yararlanmayasın.. Kap götür çocuğunu doktora.

Bizdede her diş çıkarmasında öksürük oluyor arada bir yazıda okumuştum diş çıkarma sürecinde öksürük olacağı ama yinede ciddiye aldım doktora götürdüm doktor muayene etti diş çıkarıyor ondan dedi.Sonraki diş çıkarmalarında yine oldu yine götürdüm yine dişten olduğu anlaşıldı ama benim dediğim öksürük günde beş altı defa yaşanıyor.Birde şöyle bir sıkıntı yaşamışık eşim nezle olmuştu öksürüyordu Taylan da başladı öksürmeye haa çocuğada bulaştı dedim doktora gittik bişey yok sonra gözlemledikki babası öksürdükçe öksürüyor taklit yapıyormuş.Ben bütün öksürükleri ciddiye aldım belki basit bir sebebi vardır ama yinede mutlaka doktora götür derim öksürüğün önemli yada önemsiz bir sürü nedeni olabilir teşisi uzman koysun.

Bizdede her diş çıkarmasında öksürük oluyor arada bir yazıda okumuştum diş çıkarma sürecinde öksürük olacağı ama yinede ciddiye aldım doktora götürdüm doktor muayene etti diş çıkarıyor ondan dedi.Sonraki diş çıkarmalarında yine oldu yine götürdüm yine dişten olduğu anlaşıldı ama benim dediğim öksürük günde beş altı defa yaşanıyor.Birde şöyle bir sıkıntı yaşamışık eşim nezle olmuştu öksürüyordu Taylan da başladı öksürmeye haa çocuğada bulaştı dedim doktora gittik bişey yok sonra gözlemledikki babası öksürdükçe öksürüyor taklit yapıyormuş.Ben bütün öksürükleri ciddiye aldım belki basit bir sebebi vardır ama yinede mutlaka doktora götür derim öksürüğün önemli yada önemsiz bir sürü nedeni olabilir teşisi uzman koysun.

bizimde öksürük günde 5-6 defa ancak oluyordu.bir arkadaş yazmıştı 1 litre suya bir kaşık viks atıp odada bir köşeye koymak gerekiyormuş.yaptım.ve artık öksürüğümüz yok.buarada bizde diş çıkarma sürecindeyiz.ayrıca bende babasını taklit ettiğini düşünüyorum.bunu eşimle de konuşmuştuk öksürük biçimi aynne babası nasıl öksürüyorsa onun da öyle

Viksi ben yazmıştım diğer topiklerde bir ki kere ama eğer bebekte enfeksiyon yoksa yapılır. Aksi halde zararlı

ayaklarının altına vicks sür havlu çorap giydir gelen bir mailde özellikle çocuklarda öksürüğe çok iyi geldiği yazıyordu

Son düzenleme:
benim de bebeğim 6 aylık kızlar. 2 gündür öksürük var ve ayrıca sanırım burnundan mışıltılı bir ses geliyor. doktora götürmeyi düşünüyorum ama çarşamba zaten aşı için gidicez. ıhlamur ve kaynamış elmanın suyunu içiyorum ayrıca sık sık emziriyorum. sizce başka ne yapabilirim. taklit demişsiniz ama sanırım benim bebeğimin öle bi durumu yok. ses geldiğine göre şimdiden tşkler

Kızlar benim de bebeğim diş çıkarma döneminde ve öksürüğü var. ılk kuru bir öksürükle başladı ve öksürdükçe midesini bulandırıp kusuyordu. Doktora götürdük ciğerinde bişey yok boğazında kızarıklık var dedi. Peditus isminde bir şurup verdi. Bu şurup tok karına veriliyor. Bebeğimin zaten diş huzursuzluğu nedeniyle iştahı azdı. Biraz karnı doyunca ilacı verdiğimde kusuyordu. Daha sonra biraz araştırdım biraz ıhlamur ve elma kabuğu kaynatıp verdim. Ayrıca günlük diye bir bitki var. 2-3 tane günlüğü tavada yakıp çıkan dumanına pamuğu tuttum. Bir gün göğsüne bir gün sırtına olacak şekilde şimdi biraz azaldı ve yumuşadı öksürüğü.

biz öksürük yüzenden bugün doktora gittik. biraz üşütmüş dedi. ilaç vermedi. ıhlamur içir rahatlasın dedi ama oğlum içmiyor :KK43: ayak altına vicks sürmeyi şimdi okudum. şimdi oğluşum uyuyor yarın sabah ilk işim olsun. ayrıca buhar makinemiz çalışıyor. fakat odadan oğluşumun öksürme sesi geliyor. burnuda tıkalı. br iki gün böyle idare edin ilerleme olursa getirin dedi doktor.

adaçayınında kuru öksürüğe çok iyi gedliğini duymuştum bebek ve çocuklarda çok rahatlatıcıymış..

Kızlar benim de bebeğim diş çıkarma döneminde ve öksürüğü var. ılk kuru bir öksürükle başladı ve öksürdükçe midesini bulandırıp kusuyordu. Doktora götürdük ciğerinde bişey yok boğazında kızarıklık var dedi. Peditus isminde bir şurup verdi. Bu şurup tok karına veriliyor. Bebeğimin zaten diş huzursuzluğu nedeniyle iştahı azdı. Biraz karnı doyunca ilacı verdiğimde kusuyordu. Daha sonra biraz araştırdım biraz ıhlamur ve elma kabuğu kaynatıp verdim. Ayrıca günlük diye bir bitki var. 2-3 tane günlüğü tavada yakıp çıkan dumanına pamuğu tuttum. Bir gün göğsüne bir gün sırtına olacak şekilde şimdi biraz azaldı ve yumuşadı öksürüğü.

Merhaba arkadaslar bebegim 4.ayini tamamladi ve 3 gundur artan bir kuru oksuruk basladi...cok endiseleniyorum yarin doktora gidecegiz ama nolur beni rahatltin tecrubelilerden destek bekliyorum az once odasina bir suyun icine viks koyut kaynatip radyatorun ustune koydum.nolur yardim...

merhaba kızlar
benim kızım 9 aylık
her bebek gibi çok sık hastalanıyor benimkide ama şükür ağır değil hafif geçiyor
bence hepimiz biraz doktor olmayı öğrenmeliyiz
ben kızımda biraz tuhaflık hissedersem mesela burun tıkanıklığı öksürük huzursuzluk gibi
hemen ıhlamurun içine 1 elmanın kabuğunu soyup kaynatıp veriyorum çok rahatlatıyor
tabi doktoroda götürmeyi asla ihmal etmiyorum ama ben hemen ilaç kullanmak özelliklede antibiyotik istemiyorum
eğer burnu tıkalıysa evde soğuk buhar mk varsa ona tutun 3-5 dk doktorumuz dedi
burnu tıkalıysa bebeişlerin daha serin ortamda gece uykusu olmalıymış
sonra terletmek çok işe yarıyor uyurken yada emzirirken çok sıkı giydirin kalın örtün
ve ıhlamur içirin çok iyi geliyor
ama herkesin düşüncesi fikri kendine doğru gelir denemenizi tavsiye ederim kesin yapın diyemem
şu sıralar diş huzursuzluğu hat safhada ama napalım ateşlenmesi huysuzluğu herşeyiyle yavrularımız başımız tacı
sağlıklı günler dilerimm

geçenlerde benim bebişde de kuru bir öksürük vardı 3 dr'a götürdüm evet 3 farklı dr'a :)) ama inanın dr bazen pek yardımcı olamıyor :) bebeğimde burun tıkanıklığına bağlı biraz balgam oluşmuştu bebeğim buarada 20 günlüktü yani bişey içiremezdim. buhar makinasınasının içine bikaç damla nane yağı koydum çok rahatlatıyo çünkü boğazı kuruduğu için öksürüyo olabilir.bi de günlük otu diye bir bitki var minik sarı taş şeklinde satılıyo onu alıp 3-4 tane yakıyosun hemen ateş tutunca yanıyo onun dumanını bir pamuğa tutuyosun sonra bir gece bebeğin göğüsünde kalıcak diğer gecede sırttına koy.yattığı odasında bunu tütsü gibi de yapabiliyosun 2-3 günde geçiyor .ama en çok buhar makinasının etkisi çok oldu. mak. yoksa çaydamlıkta su kaynatıp içine nane yağı koyuyosun çok etkili...a birde burunun tıkanıklığına okyanus suyu spreyi çok etkili.spreyi sıkıp bebişi yüz üstü çevir pompayla sümüklerini çek.... benim bebişimin böyle geçti :))

Son düzenleme:
kızlar merhaba ,
benim bebeğimde 5 aylık burun akıntısı öksürük ve boğazında bi doluluk var şikayetiyle doktora gittim grip başlangıcı dedi ve ilaç verdi ama hala öksürüyor bana bi çare lütfen

bebegim 19günlük.5 gün önce doktora bebeğimin boğazında gıcıklanma şikayetiyle gittik.antibiyotik felan verdi.5 gün kullandık.halen kuru gıcıklanma devam ediyor.kızımı uyutmuyor bu kuru gıcıklanma.ne yapmamaız gerekiyor şaşırdık kaldık.soguk buhat makinamız vardı doktor tavsiye etmedi kullanmadık.bulundugumuz yerin havası çok kuru.19 günlük bebege ne verilir bilmiyoruz.doktorda internete bakın dedi şaşırdık kaldık.kimden ne cevap alacagızki.ne yapayım söyleyin lütfen..

Benim cocugumda oksuruyor 4 ayi bitiyoo ilac kullanmak istemiyorum pekmez ise yarami acama viks zararli degilmi

Benim cocugumda oksuruyor 4 ayi bitiyoo ilac kullanmak istemiyorum pekmez ise yarami acama viks zararli degilmi

cnm konu açılalı kaç sene olmuş :) sadece kuru öksürük ve burun tıkanıklığı varsa nezle yada larenjittir benim bebeğim 4 aylıkken geçirmişti nezle 10-15 gün geçmemişti dr ilaç veremeyiz sadece serum fizyolojik ve evi bol bol havalandır demişti o zamanlar soğuktu ama camları açıp bebeğimi giydiriyodum öyle duruyodu larenjittede dr birsürü antibiyotik verdi fakat antibiyotiğin bi etkisi yokmuş sadece ve sadece havasızlıktan insanların çok olduğu ortamlarda bulunmaktan oluyomuş bebeğini gece dışarı çıkar hava alsın burun damlasınıda kullan 15 gün sürsün 20 gün sürsün farketmez geçer inşallah
( ama sadece kuru öksürük ve burun tıkanıklığı varsa ) değilse dr.a götür
bebeğinide herkesin öpmesine mıncıklamasına izin verme karşıdaki insanlar temiz olabilir ama ağzımızda burnumuzda bir dünya bakteri yaşayabileceğini unutma onlar bebek çok hassalar bu konuda nasılki ilkokula yeni başlayan bi çocuğun kışın hastalığı bitmiyosa buda aynı soğuktan değil insanların aynı havayı teneffüs ettiği bi ortamdan geçer bu tip hastalıklar

X