Hamur İşleri Bayat Ekmek Pizzası-Resimli

DokunmayinBana

İyikim💚
Pro Üye
11 Mayıs 2007
7.616
228
Bayat ekmeklerınızı kolaylıkla kullanabılecegınız bır tarıf..

Tepsıyı margarınleyıp,üzerıne un serpelım.. zeytınlerı cekırdeklerınden ayıklayalım,domateslerı biberlerı sucuk sosısı ayarlayalım..Fırınımızda 20 dereceye alalım..

2 adet bayat ekmek
4 yumurta
2 su bardagı süt
yarım cay bardagı sıvı yağ
1paket kabartma tozu
kaşar
zeytın
domates
bıber
sucuk
sosıs
kekık
tuz

Bayat ekmekleri parcalayalım,4 yumurtayı,2 su bardagı sütü ve yarım cay bardağı yağı bır kapta çırpalım.Üzerine kabartma tozunuilave edip,tekrar çırpalım.Bu malzemenın içine parcalanmıs bayat ekmekleri ekleyelım.Tuzunu ayarlayıp malzemelerı ıyıce karıstıralım.Hazırladıgımız uygun buyukluktekı yaglanmıs unlu tepsıye hazırladıgımız harcı bosaltalım ve düzgünce yaylım.Kalınlıgı yarım cm yı gecmemelı kı ıyıce kabarsın.Ustunu duzleyelım ve uzerıne kasar rendeleyelım,sıyah zeytın,sosıs,sucuk,domates,bıber(elınızde ne mevcutsa) koyalım ve kekik serpelım.
200 derecede ısıtılmıs fırında pişirelım..
Afıyet olsun..

esramutfakta61pict0002kq3.jpg

bayat ekmekleri parçalamak yetiyormu yoksa izmir köfte yapar gibi iyice ufalamakmı gerekiyor?

az önce tarifi büyük bir hevesle yaptım buna benzer tariflere her yerde rastlıyor ve nasıl olur diye merak ediyordum. bilmiyorum benmi beceremedim tadını pek beğenmedim çok asırı yumurta koktu bana tabi zevk meselesi.neyseki ziyan etmedi bizimkiler öyle böyle dediler eleştiri yaptılar ama yediler.yapacak olanların hevesini kırmak istemem belki ben beceremedim belkide bize uymadı ..

az önce tarifi büyük bir hevesle yaptım buna benzer tariflere her yerde rastlıyor ve nasıl olur diye merak ediyordum. bilmiyorum benmi beceremedim tadını pek beğenmedim çok asırı yumurta koktu bana tabi zevk meselesi.neyseki ziyan etmedi bizimkiler öyle böyle dediler eleştiri yaptılar ama yediler.yapacak olanların hevesini kırmak istemem belki ben beceremedim belkide bize uymadı ..

anladım canım,ılk denememde bende tutturamamıstım,bellıkı elden ele degısıyor ama ben söyle cözdum durumu,yumurta kokusu gelıyorsa sadece 2 yumurta attım ve karıstırılan harcın cok cıvık olmamasına dıkkat ettım yani bırascık daha ekmek ılave ettım..Yanı harcı karıstırırken süt cıkmıcak bıras koyu oolması gerekıyor..
Yınede tesekkur ederım canım..a.s.

evet aslında yumurta azaltılabilir o zaman daha iyi olur.bide öyle deneyeyim .bide şöyle elimize alıp yiyemedik dağıldı. ben cıvıkmı yaptım acaba anlamadım çatalla yedik.yumurta kokusu dışında iyiydi .
ayrıca ben teşekkür ederim canım

Galiba ben de tutturamadım emin değilim, ele alıp da ısırılarak yenilecek kıvamda olduramadım. Yukarda bahsettiğiniz malzemeleri yarıya düşürerek uyguladım tarifi. Sonuc çok mükemmel olmadı :26: ama tadını sevdim, yine deneyeceğim bu tarifi. Bu kez ekmekleri arttırıcam, fırında bekleme süresini arttırıcam ve yumurtayı azaltıcam. İşallah oldururuz :KK53:

X