Doğumu yakınlaştırmak için neler yapılabilir?

BeyazLilyum

diplomalı uzman ev hanımı
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2007
2.343
15
selam bayanlar...37 hafta dolduktan sonra bebeğin gelişimi tamamlanmış oluyor ya,40 haftayı doldurmasını bekleyemeyecek olanlar vardır belki benim gibi..
doğumu yakınlaştırmak için neler yapılabilir..bol bol hareket etmek gerekirmi...
böyle istiyorum diye kızmayın nolur,kendimce sebeplerim var..burda anlatmak istemiyorum

slm cnm.normal gebelik haftası seninde dediğin gibi 40.hafta tamamlandıktan sonra genelde gerçekleşir.bebeğin asıl 38.haftadan sonra iç organları asıl gelişmeye başlıyo.bence hiçbi çaba gösterme ve zamanı bekle derim.şimdiden sağlıklı doğum yapman dileğimle

slm cnm.normal gebelik haftası seninde dediğin gibi 40.hafta tamamlandıktan sonra genelde gerçekleşir.bebeğin asıl 38.haftadan sonra iç organları asıl gelişmeye başlıyo.bence hiçbi çaba gösterme ve zamanı bekle derim.şimdiden sağlıklı doğum yapman dileğimle

aaaa:1shok::1shok: senin dediğini hiç duymamıştım..37 haftalıkken bitiyor ondan sonra sadece kilo alıyor sanıyordum..peki o zaman 37.haftada sezeryan tarihi neden veriyor dr lar..oda ayrı bir soru işareti:uhm:eek: zaman 40 a akadar beklemeleri gerekmezmi

bence de acele etme ben de çok acele ettim şimdi 1 gece fazla uyumak için neler vermezdim diyorum
ama çok istiyosan bol bol medine hurması ye, merdiven in çık bence en çok bunlar hızlandırıyo hem doğum kolay oluyo

:1no2: canım bunu isteme.Beyindeki kıvrımlar gebelik sonuna kadar artmaya devam eder,ve zekanın iyi olmasının sebeplerinden biri de bu kıvrımlardır.

Lilyumcum ben de aynı senn gbi hemen olsun istiyorum.Zatyen gelişimi 40ı doldurmuş görünüyo.Allahın işine karışılmaz haşa tabi ama çok kilolu olup sezeryandan korkuyorum..

kızlar anne veya bebek sağlığı tehlikede olmadıkça hiç bir dr 37. hafta sezeryan yapmaz. anne karnında geçen her 1 günün önemi var. sezeryanda 8-10 gün önce yapılıyor genelde. acele etmeyin.

kızlar anne veya bebek sağlığı tehlikede olmadıkça hiç bir dr 37. hafta sezeryan yapmaz. anne karnında geçen her 1 günün önemi var. sezeryanda 8-10 gün önce yapılıyor genelde. acele etmeyin.
ben 40+3 .haftamdayım.bende ne sancı var nede başka bir şey..pazartesı gıdıp doktorumla görüşecegım ve sezeryan olmak ısteyecegım.ben bıel 40 haftamı doldurdugum halde tedırgınım...37 haftalıkken hıc düşünemezdım heralde böyle bır sey..

37 değil 38 in dolması gerekiyor sezeryan için.hiç bir sebep makul gelmiyor insana bırakın gelişimin tamamlasın yavru,akciğerleri tamamlasın gelişimin.
geçen de elif karlı yı izledim bir prg. kkzının burcu farklı olsun diye erken sezeryan olmuş o da ::::::::KK43:
merak etmeyin doğacaklar bir de bakmışsınız büyümüşler, bizimkile 1 yaşayacak nerdeyse hala inanamıyorum ne zman doğdu...

offff bende doğurmak istiyorum artık ama tık yok 4 günüm kaldı günümün dolmasına normal doğumu bekliyorum çok zor kızlar 9 ay geçti bu 4 gün geçmiyo çok canım sıkılıyoo

arkadaşlar benim kendi tecrübeme göre 38.haftada ilişkiye girmek doğumu bayağı bir yakınlaştırıyor:))
aklınızda olsun

seviş hamile kal
seviş hamilelikten kurtul.. yöntem bu işte:)))

not:uzmana danışmadan şeetmeyin siz gene...

canım ben de eşimin işi nedeniyle 37+6 da sezeryan olmak istedim bebeğim normalden daha kilolu olmasına rağmen ( 36+4 de 3270 gr) doktorum kabul etmedi. ben de zaten sonra vazgeçtim. kuzenim normal terihinden 15 gün önce aldırmıştı hem bebek çok küçük doğdu hem de sarılıkla çok uğraştılar. bence mümkün olduğunca ertele sonuçta hiçbirşey onun sağlığından daha önemli değil. heriş bi şekilde ayarlanıyor. ciğerlerinin gelişimi için son haftalar çok önemli diye duymuştum. yine de erken olmasını istersen yabancı sitelerde okuduğum tüyolar; acılı yiyecekler yemek( meksika yemekleri gibi), gögüs uçlarını uyarıp kasılmaları başlatmak, topuk masajı şimdilik aklıma gelenler bunlar. sağlıkla kucağına al canım..

bence erken doğması için uğraşma arkadaşım. ben aylardır erken doğum riski yaşamama rağmen çok şükür erken doğum yapmadım. sezeryanla doğum yapacağım çünkü bebeğim şimdiden 4 kilo. ama doktora bişey soylemicem ne zaman isterse yapsın ameliyatı.

senin sorunun ne bilmiyorum ama bırak vakti gelince doğsun. doğması gereken zamanı o bilir... biz etkileyemeyiz.

ben 40+3 .haftamdayım.bende ne sancı var nede başka bir şey..pazartesı gıdıp doktorumla görüşecegım ve sezeryan olmak ısteyecegım.ben bıel 40 haftamı doldurdugum halde tedırgınım...37 haftalıkken hıc düşünemezdım heralde böyle bır sey..

canım seni korkutmak gibi olmasın. Gerçi doktorunda söyler, anne karnında 40. Hafta dolduktan sonra fazla kalmasıda iyi değil. Gerçi seninki 3 gün geçmiş. Ondan bişey olmaz sanırım ama hafta geçirmeden doktora git. Bir tanıdığımın bebeği anne karnında fazla kaldığı için kulakları sağır doğmuştu :KK43: tedaviylede iyileşemedi.

37 haftalık bir bebeğin gelişimi tamamlanmış oluyor diye,bir tabir
inanın yeni duydum ben...çünkü bebeklerin sonhaftalarda ne kadar çok
geliştiğini biliyorum ve
o son bir hafta bile gelişimde çok büyük etken...
bence düzeni bozacak hareketler yapmayın...
zamanı geldiğinde sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah...
sevgiler...

ilişkye grmek doğumu tetkler diye okumuştum bilimsel bir makalede ve temizlik yapmak bu benim gözemim
ve sen bir annesin bebeğine zarar verecek en son kişi sensin
kolay doğumlar . o vakti neyse o zaman gelir. doğum ve ölüm vakti şaşmaz derler

Her şeyin zamanı olduğunu düşünüyorum bende son günler çok zor geçsede. .34 .haftamda 3 aydır yurtdışında olan eşim birden karşıma dikildi şoka girdim herkesin ödü patladı doğurucam diye doğurmadım.Geçen hafta evimde fare gördüm tavana kadar zıpladım gene birşey olmadı .Bütün temizliğimi ütülerimi yemeğimi kendim yapıyorum ,ve cinsel hayatımız devam ediyor yinede birşey olmadı çok şükür 39.haftamdayım ve bebeğim kanala bile inmedi herşeyin hayırşısı kızlar ben normal doğumu çok istiyordum ama sanırım sezeryan olacak bu hafta sonuna kadar kanala inmezse 40 tan sonra da tehlikeli yani diyor dr.um.

saolun yorumlarınız için...ilişki bana ters şuanda hayatta olmaz...özel birşey yapmıyorum zaten normal hayatıma devam ediyorum..zaten niyetide yok gelmeye.dediğiniz gibi onun geleceği zaman zaten belli...temizlik yapıyorum ama onu zaten hep yapıyordum..
Allah hayırlı doğumlar versin herkese..

36 haftalığım bende benimde hem sağlık hem özel hayatımla ilgili sıkıntılarım var bir an önce doğurmak istiyorum çok sıkıldım artık bu durumdan resmen bebeğimden soğudum ne yaptıysam işe yaramadı lütfen bişiler biliyorsanız akıl verin suyum nasıl getirebilirim bir an önce doğum yapmayı nasıl sağlayabilirim yoksa ya bebeğime zarar vericem yada evliliğimden olcam nolur kızmayın bana akıl verin bişiler biliosanız bu konuda...

36 haftalığım bende benimde hem sağlık hem özel hayatımla ilgili sıkıntılarım var bir an önce doğurmak istiyorum çok sıkıldım artık bu durumdan resmen bebeğimden soğudum ne yaptıysam işe yaramadı lütfen bişiler biliyorsanız akıl verin suyum nasıl getirebilirim bir an önce doğum yapmayı nasıl sağlayabilirim yoksa ya bebeğime zarar vericem yada evliliğimden olcam nolur kızmayın bana akıl verin bişiler biliosanız bu konuda...

X