Eşimde Ml'de 100.000 Sperm Bulundu.. Yardım Lütfen..

deniz0509

Birgün geliceksin bebeğim
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2009
742
10
39
Eşimde 100bin ml sperm bulundu bu sayı ile hamile kalma sansım çok azmış. normalde 20 milyon a yakın ve ustu olması gerekirken 100 bin çok az degil mi?
hareketde azlığı var. çok tedirginim. 5 gun sonra renkli dopler falan yapılacak tekrar ölçülecek. o zaman doktor olup olamıyacagımızı söyleyecekmiş.gerçekten bu rakam çok mu az. sansım yok mu hiç. hani keçiboynuzu kuru falan seyler yapsam yukselmemz mi
ne olur bana biri bişey söylesin yalvarıyorum

sonuc sanırım azospermia ,
anca tüp bebekle olabilir gibi geldi ama tabi ben dr değilim
bildiğim duydum kadarı ile 9 millyondan aşa olmamalı aşılama için dahi

gulencım son durumun ne canım.kecıboynuz kurunu denesen yada saraçoglunun sıtesınde kurler var onlardan alıp denesenız

Eşimde 100bin ml sperm bulundu bu sayı ile hamile kalma sansım çok azmış. normalde 20 milyon a yakın ve ustu olması gerekirken 100 bin çok az degil mi?
hareketde azlığı var. çok tedirginim. 5 gun sonra renkli dopler falan yapılacak tekrar ölçülecek. o zaman doktor olup olamıyacagımızı söyleyecekmiş.gerçekten bu rakam çok mu az. sansım yok mu hiç. hani keçiboynuzu kuru falan seyler yapsam yukselmemz mi
ne olur bana biri bişey söylesin yalvarıyorum

sayı gerçekten çok az..tüp bebekle olur ama,umutsuz olma..keçiboynuzunu çok düzenli olarak 3 ay kullanın..benim eşimde de sayı az..8-10 mly civarı..2 senedir hiçbir şekilde gebelik elde edemedik..saraçoğlunun sitesinden sperm sayısı azlığı için bir kür almıştık..2 aydır düzenli olarak kullanıyor..ve bu ay ilk kez hamile kaldım,ama kimyasal gebelik oldu..sperm tahlili yaptırmadık ama ben bu kürden şüpheleniyorum..sanırım sayı ve hareketlilik arttı..çünkü 2 kez aşılama yaptırdık,yine de olmamıştı..kimyasal da olsa bir gebelik elde edilmesi büyük bir gelişme oldu bizim için..:teytey:

canım bu sayı ile normal yolla gebelik çok zor benim eşiminde 6 milyondu keçiboynuzu kürü ile ( yeni yaptırdık tahlili ) 15 milyona çıkmış haraketlilik te çok artmış keçi boynuzu kürünü yap ama mucizde beklememek lazım ben hala normal yolla gebelik elde edebilmiş değilim yazın tedaviye gidicem aşılama olmadı tüp bebek ben geçen yazdan beri boşuna ümit edip oyalandım bence siz hiç oyalanmadan başlayın:1hug:

konuyu acmis gitmisin ama belki birgun gelirsin ben yaziyim
imkansiz degil ama zor herseyi allah bilir ama
bizim ml de 500.000 olmasina ragmen dr direkt mikroenjeksiyon dedi

800.000 sayı ile 2 kez tüpbebek denedik ve negatif sonuç aldık.Hangi kürleri önerirsiniz arttırma için?

X