Bebek Beslenmesi Bebek mamaları aşırı kilo yapar mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

zeynep___

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2009
3
0
45
merhaba
bebeğim normalden daha iri doğdu.ilk 25 gün sadece anne sütü verdim. daha sonra gece doymamaya başladı. yatarken 1-2 ölçek kadar mama vermeye başladım. şimdi bebeğim 2 aylık ama artık akşam saatlerinde huzursuzlanıyor. sütüm olmadığı için doymuyor.
mam istiyor.
önceleri mama istiyor diye naz yaptığını sanıyordum. ama simdi bende akşam saatlerinde ne kadar sütüm var diye sağıp bakayım diyorum. 10 cc zor çıkıyor.
yani sütüm iyice azaldı.
ben aptamil mama kullanıyorum. aranızda bilen varmı. mamalar cok aşırı kilo yapar mı ?

bende mama veriyorum her ay bir kilo alıyor yani cok yapmıyor günde 2 kere veriyorum bazen 1 kere sütüm yeterse 1 kere veriyorum cok kilo almıyor

BENİMDE sağlık sorunlarım nedeniyle emziremedim
sma mama kullanıyorum şuanda bebeğimin kğ gayet güzel gidiyor.
mamayı 2saatte bir veriyorum.

bende sadece mamayla besliyorum
biizmde kilo alışımız normaldi 1.5 kilo almıştı
bu ay bakalım ne kadar olmuş haftaya kontrolumuz var
cok kilo aldıklarını zannetmiyorummm

Benim görümcem bebeğini doğduğu ilk günden beri mamayla besliyor.Ama bebek şuan çok kilolu zor taşıyoruz.Çorabları bileğine oturuyor lastiğinin üstüne et sarkıyo :KK70: Kayınpederim 5 dk gezdirse yorulup bırakıyor.Belkide bünye ile alakalıdır bilemeyeceğim.

oncelikle gunumuzde hala bu aptamil sma vs mamalar icin dusunulen kani ayni bunu hicbirzaman annelere anlatamiyoruz sanirim acik ve net soyleyeyim bu mamalar kilo yapmaz tam tersi nisasta pirincunu gibi evde muhallebi olarak yapilan muhallebilerdeki kalori miktari cok daha fazladir nisasta seker ikilisi kilo alma nedenidir heleki anne sutu ile gozlerini hayata acmis bir bebek kilo problemi yasama oraniyla en dusuk bebektir gonul rahatligi ile verebilirsiniz bir anne ve doktor olarak Aptamili kizimda kullaniyorum kizim yasina yaklasti hala emiyor ve ben ona en son yatis ogunu olarak 210cc veriyorum kilo problemi yok buyume egrisi normal kilosu normal ......................yukaridaki arkadasimin dedigi gibi bunyeden cok aile gecmisi onemlidir ozellikle diyabet hastasi anne ,bebege kullanilan mama cinsi olcekleri bebek agliyor diye doktora danismadan artirmak kilolu bebeklerin sorun nedenlerini acikliyor sevgilerimle.

benım oglum 1.5 aylıktan berı mamayla buyuyor.hıc emmedı.suan 10.5 aylık ve 9 kılo.yanı sekılde goruldugu uzere mamalar kılo yapmıyor

kızım 2,5 ay anne sütü aldı,arada mama takviyesiyle 800 gr aldı,sonra ilaç kullandıgım için sadece mamayla beslenmeye başladı gene ayda 800 gr. aldı.

X