Bebek Beslenmesi acil cevap elektrikli göğüs pompası kullananlar lütfennn

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

emvacilbihar

asklar1m ile mutluyum
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2009
1.726
3
40
Merhaba arkadaşlar yakında işe başlamam gerekecek ve bebeğim 2,5 aylık. süt biriktirmeye başlamam gerek ama bir sorunum var. manuel göğüs pompası aldım ve kullanamıyorum. bulunduğum yerde elektrikli yoktu:KK43: ama şimdi internetten sipariş vermeyi düşünüyorum. size birkaç sorum olacak. elektrikli göğüs pompası marka olarak hangisini tavsiye edersiniz? siz memnun kaldınız mı? süt sağılırken canınızı yakıyor mu? kaç dakikada süt sağımı bitiyor ortalama? manuel pompa benim hem canımı yaktı hem de süt çıkaramıyorum onunla ancak 50 ml oluyor ama bu da 1 saatte falan. çok canım sıkıldı. bebeğimin aç kalmasınmı istemiyorum ve mama da kullanmak istemiyorum. çok şükür sütüm var...cevaplarınızı bekliyorum.

Ben Medela'nın elektrikli pompasını kullandım ve çok memnun kaldım. Tek göğüs maksimum 15 dk sürüyor ve benim canım hiç acımadı. Arkadaşım da işe gittiği ve sağım süresi çok önemli olduğu için Medela'nın çift göğüs için olan modelini tercih etmişti, o da çok memnun kalmıştı. Yani iki modeli konusunda da olumlu tavsiyelerde bulunabilirim. Hatta bende çok araştırdım çünkü bazı arkadaşlarım göğüs pompasının çok canlarını acıttığını söylemişlerdi. Ama Medela kullananlardan hiç böyle bir yorum almadım.

çok teşekkür ederim pink 13 . gerçekten göğüs pompası kullanacak olmak da beni tedirgin ediyordu. şimdi o markayı araştıracağım. sağol

bende medelanın elektrikli pillisini aldım.elektrik olmayınca pille de çalışıyor.hiç canımı acıtmıyor ve çok iyi sağıyor.bir tavsiye:sağmadan önce göğsünün pompaya değdiği kahverengi kısmına lansinoh sür.çatlaklar için olan krem.hiç ama hiç acımıyor.:1rolleyes:

çok teşekkür ederim pink 13 . gerçekten göğüs pompası kullanacak olmak da beni tedirgin ediyordu. şimdi o markayı araştıracağım. sağol

Rica ederim. Tedirginliği eğer sütün azalması konusu ise hiç merak etme azalmıyor ve insan o kadar çabuk alışıyor ki anlatamam. İnşallah kısa zamanda rahat edersin...

bende madela kullanıyorum, hiç acı yaşamadım, gögsüm dolu ise tek gögsümden 50 cc ile 150 cc arası süt çıkıyor, bende pazartesi günü başlayacağım işe o yüzden süt biriktirmeye çalışıyorum, umarım iş yerindede sorun çıkmadan sağabilirim

canım bende medelanın elektrikli pompasını kullandım ve hala kullanıyorum ve çok memnunum.bir gögüsü 15 dk falan sürü sağmak.bence sağdıkça süt artıyor önceden ben 25 ml çıkaramıyorudm şimdi bazen 150ml bile çıkıyo.ve hiç can acıtmıyo bebekten bile daha iyi en azından ısırmıyo :KK66:)

Merhaba, benim bebeğim de bugün 1. ayını dolduruyor. Doktor tavsiyesiyle mama takviyesine başladığım için, işe döneceğim zaman (2 ay sonra) sütümün gelmeye devam edip etmeyeceğini bilmiyorum. O yüzden satın aldığım pompayı bile (tavsiye ettiğiniz Medela'nın Swing modeli) açıp kullanmadım.
Acaba şimdiden depolamaya başlasam mı? Sağım yapanlarınız, sütünüzü nasıl saklamayı tercih ettiğinizi belirtebilirseniz sevinirim. Ben süt saklama poşetleri ve biberon gibi olan süt saklama kaplarını gördüm, acaba hangisi saklama ve sonradan kullanım için ısıtma konusunda daha pratik ? Ya da buzdolabında kapladığı yer düşünüldüğünde ? Tavsiye edeceğiniz bir marka var mıydı ? İlginiz için şimdiden teşekkürler...

Benim bebeğimde 4. ayını tamamladı. Benim bebeğimde emmiyor, beni çok zorluyor. Bizde araştırdık, Medela Elektrikli Göğüs Pompasından aldık. Dün kargodan teslim aldık.
Eşimde hemen küçük bir incelemesini yazmış; Anneler için de bir ınceleme Medela Elektrikli Süt Pompasını merak edenler buradan bakabilirler.Dün ilk defa kullandım, tek göğsümden 80ml süt çektim. Kızım 1 saat kadar önce emdi. Az önce göğsümden Medela elektrikli süt pompası ile süt sağmaya çalıştım, kızım göğüslerimdeki sütü tamamen boşaltmış olmalı ki ancak 10ml kadar süt sağabildim.

Son düzenleme:
Bende hem elektrikli hem pilli olan çift pompalı olan bir model kullanıyorum Evenflo marka.Çok memnunum ilk günlerde özellikle ucları yara olduğu için en büyük yardımcım oldu .10 dakika da iki göğsümü boşaltıyor

bende aldım canım medalnınkini çünkü bebeğim emmeyi redetti ve mecbur kaldık hastane biçimne en yakınıymış ama zmanala tabi sütüm bitti benim yan, bebek emince gelir derler yaa benimkini makina emdi ama sütm çoook azaldı ve kesildi bu da benii çok üzdü...

Bebeğimin düzensiz emmesinden dolayı sütüm azaldı. İlk günlerde sütüm göğüslerimden akardı, ne yapacağımı şaşırırdım.
Şimdi ise sütüm o ilk günlerdeki gibi değil.
Belki bu süt pompası sayesinde belki sütüm normale döner.

benimki ise eliktrili pilli ameda pompası başka bir pompyla değiştirmem.Bazen gülüyorum en değerli arkadaşım ve benim dostum O başka pompalar denemiştim ama pek memnun kalmadım ancak bundan fayda gördüm.

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar bu konuda bilgi vermek için yeni üye oldum. 2008 mayıs annesiyim, Allah hepimizin evladını bağışlasın. ben medela nın elektrikli pompasını kullanıyorum çok memnunum, sütümde çok 10 aylık bebeğim var ama hala bir sağmada 150 cc süt sağıyorum. önemli olan bol bol su tüketmek günde 4 litre su içiniz göreceksiniz ki sütünüz taşacak.

bunun için bi,r araştırma yapıyorum sanıyorum medela en iyisi bu anlmda..
alayım kullanayım bende bilgi vereceğim..

medela hem kaliteli hemde diğer bir çok firmanın tirlesine göere hesaplı.pille çalışmasıda büyük kolyalık adaptörü yanında taşımak zorunda değilsin çantana rahatlıkla sığar.kullanışlı ayar düğmeside var ister yavaş istersen hızlı sağabilirsin.bende kullandım çokta memnundum..

ameda lactaline gerçekten benim için bir numara. mükemmel bir alet mutlaka tavsiye ederim. kullananlar hep memnun olduğunu söylüyor isterseniz bir de bu aleti araştırın.

bende Avent Isis Göğüs Pompası Manuel Via Kaplı olanı kullanıyorum manuel elektirikli degil ama ben cok memnunum arkadaslar ne acı hissediyorum ne birsey super bir urun bence tavsiye ederim.Madden elektriklin oan avent urunleri cok pahallı ama bence manuel olan heryerde ve her ortamda kullanılır birde bebegini nasıl emmidigini bildigin icin sen ona gore sagarsın sutlerini daha iyi olur...

aventin manuel pompasını kullanıyorum çok memnunum. hiç acıtmıyor ve yaklaışık 10-15 dk da biri bitiyor. tavsiye ederim. ama medelayı d a çok duydum arkadşım kullanmıştı o da tavsiye ediyordu.

medelanın elektirikli pompasını kullanıyorum, bu pompayı almadan önce her gün hastaneye gidip ordaki pompayı kullanırdım, o pompadan çok çok memnundum ama dışarda satıldığından haberim yoktu.. keşke markasına falan iyice baksaymışım çok pişmanım.. diyeceğim o ki medela ve ameda kullanan biri olarak amedayı tavsiye ederim. hastanelerde de ameda kullanılıyor. medelayla bi saat sağıyorum, amedayla yarım saatte bitiriyordum işimi. aradaki fark bu..

X