Bebek Beslenmesi bebeğim çok iştahsız

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
B

bennueren

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi bennueren
bebeğim 6 ayını doldurmak üzere.1 haftadır ek gıda vermeyi deniyorum ama hiç istemiyo.meyve, sebze çorbası, kaşık maması hepsini denedim ama sonuç aynı.hevesim kırıldı:KK43:( benimle aynı gün doğum yapan bir arkadaşım var bebeği herşeyi yiyiyormuş hemde büyük bir iştahla.çok üzülüyorum .acaba ne yapabilirim

• Konu Sahibi bennueren
arkadaşım bu sıkıntıyı hepimiz çektik.ilk yapman gereken kimsenin bebeğiyle kendininkini kıyaslama.tabak tabak yiyecek değil.çay kaşığıyla başla.emzirmeden 1-2 kaşık meyve sularıyla başla istersen.alışmaya başladıkta emzirdikten sonraya geçersin.ama işte en ince noktada sabretmek.zamanla sütün yetmeyecek mecbur yiyecek sadece sabret.zamanla kaşığada olumsuz cvp veriyolar o zamanda parmağınla yedirmeye başlarsın alışıyolar.sadece sabır.

• Konu Sahibi bennueren
meyve sularıyla başlamak gerek diye yazmış dokotrun biri 15 gün yutmayı öğrenmelilermiş.
ben kaç gün meyve suyu denedim hatırlamıyorum,,sonra milupanın sütlü pirinçlisine başlamıştım,sonra da sebze çorbası.
sabır lütfen.
ve asla ısrar edip kaşıktan nefret ettirmeyin.bizimki aç da olsa kafayı çeviriyo kaşığı görünce .

• Konu Sahibi bennueren
önce meyve suyu ver ama çay kaşığıyla 1 2 kaşık şeklinde daha sonra artar sabretmek lazım sakın zorlama kaşıktan nefret etmesin

• Konu Sahibi bennueren
önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar .rahatladım:)

• Konu Sahibi bennueren
ay ben neler yaşadım kızım su bile içmezdi hiçbirzaman yemek yemiycek zannederdim şimdi gayet güzel yiyor tek yapman gereken panik yapmamak ve sabretmek allah kolaylık versin

• Konu Sahibi bennueren
benimki de çok zor yiyor, zaten alerjik herşey dokunacak diye veremiyoruz, verdiklerimizi de azıcık yiyor sana tavsiyem oyuncak, çıngırak ve televizyon üçlüsünden yararlanman....

X