Temizlik Robotu ile Temizlik Yapanlarn Dikkatine!!

aysecikcik

sağlıklıyım...yeter bana
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2009
1.453
3
2 yıl kadar önce temizlik robotu aldım ...Aura'nın....oldukça hoş temizliyor,özellikle halı yıkamada ve süpürmede mükemmel...:lepi:

size danışmak istediğim nokta şu:evdeki tozları en aza idirmek için neler yapıyorsunuz,nitekim temizlik robotunu aldığımızda satıcı bize evi hergün süpürüp tozlarını almamız gerektiğini söylemişti,elimden geldiği kadar uygulamaya çalışsam da bazen atladığım oluyor ve evdeki tozlardan tamamen de kurtulmuş değilim ....

evinde temizlik robotu olan ve kullanımını bilen arkadaşlar!!!!! fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum..sevgiler.. a.s.

benim de aura temizlik robotum var ama ben dediklerinizi hiç duymadım.bilgi verirlerse benim için de iyi olur.

canim yahu hergun ev supurulur mu:) yani ben cocuksiz oldugum icin boyle soy;uyor olabilriim ama kanimca evi hergun supurursen tabi guzel temizler:)

benim evim merkezi bir yerde olduğu için ve çevre kirliliğinden olsa gerek çok tozlanıyor,satıcı bu tozalardan tamamen kurtulmak için hergün süpürülmesi gerektiğini söyledi,bu sayede evde uçuşan tozların bile kalmayacağını belirtti,ben bu söyleneni bazen uygulayamıyorum,çalışan biri olduğumdan olsa gerek bazen zamanım olmuyor,kullanan arkadaşlrdan nasıl kullandıklarını öğrenmek istedim yerimseniben

Son düzenleme:
toz konusu birçok hanım gibi benim için de önemli..
hergün toz almak yada elektrik süpürgesi çalıştırmak çok güç.
başka fikirleri, deneyimleri olan varsa paylaşırsa güzel olur..
evimizin az tozlanması, hijyeni için neler yapılabilir? neler kullanıyoruz... vs

arkadaşlar hergün temizlik yapmanıza gerek yok. satıcı siz alırken 10 gün için hergün demiştir ondan sonra haftada bir veya iki defa yeterli olacaktır. zaten tozları temizlık yapmadanda alabilirsiniz. hava arıtma ile oturduğunuz yerden tozlardan kurtulabilirsiniz.ben bu işte çalışan bi satış uzmanıyım daha fazla bilgi veremem bunun sebebi site kurallarına reklam yapıldıgı gerekçesıyle ama şayet kafanıza takılan konularda yada bu ürünü temin etmek isteyen arkadşlarıma yardımcı olabılırım amacımız bende bi bayan olarak temiz bir yaşam sahası oluşturmak...

haftada bir süpürürsek ortalığı ...... götürür .ama bu ihlasın yeni modelinde klima gibi havayı temizleyen tozu çeken kısmı var yani süpürmeden evin ortamındaki tozu çekebiliyon bence ihlas derim

aman diyim ihlas alırken mutlaka sorun yetkili servisi varmı bulunduğunuz yerde benim bulunduğum yerde yok ben ilçedeyim bozulunca ile gitmesi gerek bir gönderdim geri gelmesi 25 günü buldu çok mağdur edildim dikkat derim

Hanımlar toz,mite,alerji,astım dendiğinde bence piyasada bunu çözebilecek tek makine var. buharlisupurge.com da tanıtım videosunu izledim, eve tanıtıma çağırdım v aldım. KARCHER buhar makinesi ve su filtreli elektrik süpürgesini birleştirmiş, tek makine yapmış. 150 derece buharla yataklaı-koltukları halıları temizleyince alerjiden de kurtulduk, gece astım krizlerimizde neredeyse geçti. Buharı verip aynı anda çektiğinden dolayı sert zeminlerde, cam, duvar,fırın içleri dolap kapakları yer yeri temizliyor.Kesinlikle evde kimyasal madde kullanmanıza gerek kalmıyor, buharla silerken aynı anda süpürüyor. Toz akarlarını öldürüp çektiğinden dolayı artık evde toz nerdeyse oluşmuyor. :teytey:

siteyi inceledim...olumlu bilgiler var
sitede 5 farkli model tanitiliyor sen hangisi aldin ve kullaniyorsun acaba
mmm.......birde fiyati...
haa birde ne kadar suredir kullaniyorsun, uzun omurlu bi makina mi acaba ...yani ben hergun ev supururum uc oglum var ve dogal olarak hergun supurmem gerekiyor ve bana supurge dayanmiyor canim yaa
fazla soru sordum farkindayim :kedi:

Elifcim ben SV 1902 modelini yeni aldım sayılır. 2tanklı buharlı süpürge ama arkadaşlarımdan 3-4 senedir kullananlar var. Tavsiye üzerine aldım. Onlara da doktorları tavsiye etmiş. Şuana kadar arıza yapmamış.Ufak tefek 1-2 parçasını kırmış arkadaşım aldığımız yer anında müdale etmiş. gelip alıyor geri getiriyor vb..

Bende 2günde bir yapardım ama göreceksin ki evdeki toz ortadan kalkacak zamanla.
Buarla silip süpürüyor ve toz uzun süreli oluşmuyor ve resimlerini gördüğün canlılar ölünce.
Arkadaşlarım aldığında 1250 euro icivarı miş fiyatı, ben aldığımda kampanyası başlamıştı peşin fiyatı 1.800tl idi. ben 2.000TL ye 10taksit yaptırdım.Hala devam ediyor olabilir.
Bence evinde bir tanıtım gör. Makineye ve yapabildiklerine aşık olacaksın. hele bir de bizim gibi alerji-astım tarzı sorunların varsa ilaç niyetine kullan derim.

geri dondugun icin tesekkur ederim canim...
arastiricam ama belcikada eve tanitima geliyorlar mi bilmiyorum, ama sanmam boyle bir uygulama olsun, magazada incelerim artik...
1902 modeli iyi diyorsun yani birde sitede yanlis hatirlamiyorsam 5500 5600 modelleri var daha pahalilar galiba ama gereksizmi sence yani 1902 modeli kafi mi?
supurgem yine kirildi yeni bi supurge almam lazim ama bu supurge gibi cok amacli istiyorum o yuzden bu kadar alakadarim ve cok soru soruyorum.......:KK66:)

5500eskisi artık 5600var.300euro burdaki fiyatı ama bunlar sadece su filtreli süpürge.
SV 1902 hem buharli hem su filtreli hemde çift tanklı olan en üst ve en son çıkan model.Belçikada çok sayıda satış mağazaları var.SV1902 al, evde ne başka bir makineye ne de deterjana ihtiyacın kalmayacak. karcher sitesinden belçikayı seçersen telefonlarına ulaşırsın canım

slm arkadaşlar ben yeni üye oldum bende bu tozlardan bıktım nasılgider bu tozlar valla astım olacağım diye korkuyom bana bu konuda yardım ederseniz çok sevinirimmmmmmmmm:KK1:

elektrik süpürgesi, robotu bir yere kadar faydalı... şöyle düşünün nemli bezle bir yerin tozunu almak mı? yoksa kuru bir bezle almakmı tozları tam yok eder.... unutmayın evde sıfır toz imkansız... siz istediğiniz kadar silin süpürün o minik zerrecikler yürüdüğünüz an bile oluşacaktır. ama en iyi çözümlerden biri buharlı temizleme....inanın tozların tamamiyle yapışmasını sağlayan tek yöntem. normal süpürgelerde hava verildiği an makine bir kısmını çeker bir kısmı da hava akımıyla beraber odanın içerisinde savrulur. bu arada madem kullandığınız cihazları ya da bildiğiniz/duyduğunuz marka-modelleri tavsiye ediyorsunuz bende kendi cihazımı tavsiye ederim. zaten konuyu beyaz eşyalar konusunda da açtım. bir inceleyin isterseniz lg vk9820scsny elektrik süpürgesi
Buharın gücünü hissedin; LG VK9820SCNY Steam Kompressor elektrik süpürgesi

merhabalar bende halen robot araştırmasındayım şimdiye kdar karcher 1902 yi çok beğendim fakat çok pahalı geldibu makianyla herşeyi yapıyormuşsun yastık yorgan halı yatak temizleniyormuş imkanım olsa onu almak isterdim

yani hem uygun hem de kullanışlı olan ihlas mı yoksa kacher mi ben almadım da düşünüyorum

Ne kadar temizlesekte hergün cam açıyoruz evin içindeki uçuşan tozları yok etmek mümkün değil..

insanların yasaması için üç maddeye ihtiyaç vardır !

iyi ve sağlıklı yiyecek
içmek için temiz su
Temiz hava

Dünyamızda hızla değişen teknolojik gelişmeler temizlik sistemlerine yeni boyutlar katıyor.
Suyun muhteşem gücünü keşfeden, ISLANAN TOZLAR UÇAMAZ MANTIĞI ile gerçek temizliği yakalamıştır.
Eski sitemlerde kullanılan toz torbası ve benzeri filtreleme sistemleri yapılarından dolayı ortama tekrar tozu bırakma ve kısa sürede gözeneklerin tıkanması sebebi ile boşa enerji ve zaman kaybına yol acarken, su filtrasyonlu ihlas Temizlik Robotumuz %99’luk filtreleme oranı ile boşa enerji ve zaman kaybını engeller.
Toz torbasız, Su hazneli sistemiyle bütün toz ve kirleri su haznesinde toplar. 360° hava çıkışları ile suda yıkanmış, temiz havayı ortama yayar.

Seperatör: Tirbün sistemli küçültülmüş bir uçak mortu sayesinde, dakikada 27.000 devirle dönen, SEPERATÖR adı verilen ayrıştırıcı, hazneye gelen bütün tozları suya çarptırır. Milyonlarca toz parçasının suya yapışmasını sağlar. Piyasada satılan su hazneli süpürgelerden ayıran en büyük özelliğidir.(Bu süpürgelerde seperatör yerine, suya yakın konumda bir filtre bulunur. Nemli olan filtre; tozların yapışmasına, kötü koku oluşmasına ve bakterilerin 10 kat daha üremesine neden olur. Çünkü bakteriler nemli ortamda kuru ortama göre 10 kat daha hızlı ürerler.)

Derin Temizleme Aparatı : Ana motordan hariç ekstra bir motorla çalışan , halılarınızda yataklarınızda ve kanepelerinizde ekstra temizlik gücü sağlar. Halının tüylerini aralayarak en dipteki tozları ve mite’ları suyun içine hapseder ve halınız ilk günkü görünümünü elde eder. Zamandan da tasarruf ederek daha sağlıklı bir ortamda yaşamanızı sağlar.

Hepa Filtre: Havanın içinde bulunan ve suyun bile tutmakta güçlük çektiği polen gibi mikrondan daha küçük partiküllerin tekrar dışarı çıkmasını engeller.

Son düzenleyen: Moderatör:
insanların yasaması için üç maddeye ihtiyaç vardır !

iyi ve sağlıklı yiyecek
içmek için temiz su
Temiz hava

Dünyamızda hızla değişen teknolojik gelişmeler temizlik sistemlerine yeni boyutlar katıyor.
Suyun muhteşem gücünü keşfeden, ISLANAN TOZLAR UÇAMAZ MANTIĞI ile gerçek temizliği yakalamıştır.
Eski sitemlerde kullanılan toz torbası ve benzeri filtreleme sistemleri yapılarından dolayı ortama tekrar tozu bırakma ve kısa sürede gözeneklerin tıkanması sebebi ile boşa enerji ve zaman kaybına yol acarken, su filtrasyonlu ihlas Temizlik Robotumuz %99’luk filtreleme oranı ile boşa enerji ve zaman kaybını engeller.
Toz torbasız, Su hazneli sistemiyle bütün toz ve kirleri su haznesinde toplar. 360° hava çıkışları ile suda yıkanmış, temiz havayı ortama yayar.

Seperatör: Tirbün sistemli küçültülmüş bir uçak mortu sayesinde, dakikada 27.000 devirle dönen, SEPERATÖR adı verilen ayrıştırıcı, hazneye gelen bütün tozları suya çarptırır. Milyonlarca toz parçasının suya yapışmasını sağlar. Piyasada satılan su hazneli süpürgelerden ayıran en büyük özelliğidir.(Bu süpürgelerde seperatör yerine, suya yakın konumda bir filtre bulunur. Nemli olan filtre; tozların yapışmasına, kötü koku oluşmasına ve bakterilerin 10 kat daha üremesine neden olur. Çünkü bakteriler nemli ortamda kuru ortama göre 10 kat daha hızlı ürerler.)

Derin Temizleme Aparatı : Ana motordan hariç ekstra bir motorla çalışan , halılarınızda yataklarınızda ve kanepelerinizde ekstra temizlik gücü sağlar. Halının tüylerini aralayarak en dipteki tozları ve mite’ları suyun içine hapseder ve halınız ilk günkü görünümünü elde eder. Zamandan da tasarruf ederek daha sağlıklı bir ortamda yaşamanızı sağlar.

Hepa Filtre: Havanın içinde bulunan ve suyun bile tutmakta güçlük çektiği polen gibi mikrondan daha küçük partiküllerin tekrar dışarı çıkmasını engeller.

libelle temizlik robotu.. ablam aldı 3 sene önce çok memnun .. ben de alacağım..

X