Öksürüğe çare arıyorum!

çedene

papatya yüreğim
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2006
1.750
16
kaç gundur grıp tedavısı oluyorum.. dınlenme ılac hıc bır sey oksurugume çare olmadı..

boğmaca gıbı kuru kuru bı baslıyorum.. nefessız kalana kadar..

gerçı hamıleyım ve dr.un verdıgı ılaclar cok etkılı degıl..

artık öksurucem dıye korkumdan ölüyorum..

bıldıgınız koca karı tabırlı öksuruge care ılac bılen tavsıye edecek kımse var mı?

eşit ölçüde zeytinyağı,bal ve limonu bir taşım kaynatıp sabah akşam içersen iyi gelir.geçmiş olsun

canım balı bırak kaynatmayı,çok sıcak suyun içine bile koymaman gerekiyormuş,ılıyınca ekle.Zehir etkisi olabiliyormuş,aklında bulunsun

Canım, bir kapta bir soğanı çint, içine bal yoksa toz şekeri ilâve edip üzerini kapat...Bir müddet sonra su salıyor gel git kaşıkla iç istediğin kadar, istediğin zaman
hamilesin çok faydası da var
geçmiş olsun

bende bir haftadır öksürükten kurtulamadım,gözümden yaş geliyor nerdeyse öksürürken
ballı limonlu ılık su yapıyorum boğazımı yumuşatıyor biraz
zencefille balda çok faydalı
bi de hamileymişsin geçmiş olsun

Geçmiş olsun canım.Balla çörekotunu karıştırıp yersen iyi gelir.birde yaklaşık 1 kahve fincanı pekmeze 1 çay kaşığı karabiber koyup içersende öksürüğü kesiyor.İkiside iyi geliyor.Artık hangisini yaparsan.

Son düzenleyen: Moderatör:
kecı boynuzu dene oksuruge bıre bırmıs kaynatıp suyunuda ıcıyorlar bırde turpun ıcını oyup bır kasık bal koy bırgece beklet buda cok ıyı gelıyor oksuruge.

biberiye yağıyla göğsünü sırtını ovala

eğer mümkünse bronşit falan (Allah korusun) yani alt solunum yollarıyla alakal değilse soğuk buhara tut kndini
alt solunum yollarıyla alakalıysa sıcak buhara tut kendini buhar öksürüğü acayip etkiliyor

canım çok geçmiş olsun

öksürük için hanımlar bi kış çayı yapın hem gripe iyi gelir hatmi çiçegi,ayva yapragı meyan kökü adaçayı papatya ebegümeci ardıç zençefil bunlar gögsünüzü yumuşatıp öksürügünüzü keser ayrıca balla toz zencefili macun yapıp yiyebilirsiniz.

Benimde bi ara çok kötü öksürüğüm olmuştu sinecod tablet kullandım günde 3 kere çok iyi gelmişti birde bi tatlı kaşığı balın içine bir kaç damla limon damlatıp yersen boğazını yumuşatır.Geçmiş olsun a.s.

cnm ben hiç denemedim ama kayın validem eltimin bebeği i,çin yaparken gördüm pekmezin içine kızdırınmış tereyagını karıştırdılar ve ılık ılık içirdiler sonra iki kat pamugun arasına bolca kahve döküp gögsüne ve sırtına koydular 2-3 gün bunu yaptılar ve her yapışlarında biraz biraz azaldıgını gördük açıkcası ama 1 günde kaç kez yapıyorlar onu bilmiyorum ebn akşam yaparlarken gördüm haa bide zeytin yagıı ile bebeğin sırtını ve gögüslerini yaglamışlardı denemek istersen cnm

zencefilli bal
veya
sıcak süt,bal, zencefil, karabiber

ben bunların faydasını görürüm..

toz zencefil
toz haline getirilmiş çörekotu
karabiber
tarçın
pekmezle karıştırıp içiyorsun
iki günde kesilir öksürüğün

X