Saç Bakım Ürünleri Hint Ve Badem Yağı Göze Zararlıymış

ya arkadaşlar ben boş limer kabına su koyup 1,2 damla da badem yağı ekleyip öle sürüyodum kirpiklerime ama o da gözlerimiiyakıp yaşartmaya başladı bende sadece kirpiklerimi tarıyorum uzama var sanki bende sölemesi

selam ben de hint yağı ve badem yağı MUCİZEsini duyunca hemen aldım boş rimel kutusuna koydum. ama sürdüğüm günler çok gözüm acıyodu çabuk yoruluyordu bıraktım ben de. demek bu yüzden miş. bazı şeyler de efsane gibi anlatılıp duruyo kime inanacağımızı şaşırdık

iki gündür ben de kullanıyorum kirpiklerime badem ve hint yağı...gözlerimde hiç yanma olmadı.. boş rimel kutusuna doldurdum.ve diplerinden tarayarak sürüyorum...en ufak yanma bulanıklık yaşamadım.sürerken dikkatli olmak lazım.hergün kalem ve rimelden bıkan kirpiklerim dökülmeye başladı çünkü:KK43: umarım faydası olur diye bekliyorum.. ama sürmek var sürmek var boca etmiyeceksin sonuçta gözüne fazlası zarar...faydasını görmezsem bırakırım...

Ben de hint yağının kesinlike kirpik uzattığını düşnüyorum. Daha üç kez sürdüm ve cidden fark var. Ayrıca bu konuyu yabancı sitelerden araştırdım. REFRESH ENDURA ® Lubricant Eye Drops isimli göz damlası içinde inaktif madde olarak castor oil (hint yağı) bulunuyormuş .Tabi ki ben doktor değilim ve doktorlar daha iyi biliyor ancak göze zararlı bir maddenin göz damlasında ne işi olsun. Sanırım mesele çok ya da az sürmekle alakalı. ben çok çok az sürüyorum ve şimdilik sorun yok. Merak eden arkadaşlar için linki de gönderiyorum.

Refresh Endura Lubricant Eye Drops (Allergan), Drug Reference Encyclopedia

bende 3 gundur suruyodum bıgun hınt yagı bıgun badem ancak sabh kalktıgımda goz kapaklarım şiş uyanıyodum bu uyarıdan sonra asla surmıcem bıde goz hastalıklarıyla ugrasmıyalım

arkadaşlar bnde hint yağını ve badem yağını karıştırıp sürenlerdendim ama gözlerim kanlanınca 2 3 sefer sürdüm bırakmıştım gene başlayım diyordum ama zararlı olduğunu öğrendim sayenizde çok teşekkürler

ben bir haftadır kullanıyorum bir mucize acayip etkili gözümde yanma vs olmadı . belki kalitesi vs de önemli ayrıilik
ca bazı mgöz makyaj temizleyicileri gözümü yakar benim kullanmadan atarım hassas yani ama hiç bişi olmadı yaglarda. insallah da olmaz çünkü öyle gürlesmelerini izlemek cok mutlu ediyo beni uyardınız için saolun ama bişi olmadı şimdilik

bu yağlarla uyumak tehlikeli sadece yarım saat tutup gül suyuyla nazikçe temizlenmesi gerek ve 15 gün arayla yapılması ve sonra haftada 2 3 e düşürülmesi gereken bir yöntem..yoksa göz çok narin bir doku..

bu yağlarla uyumak tehlikeli sadece yarım saat tutup gül suyuyla nazikçe temizlenmesi gerek ve 15 gün arayla yapılması ve sonra haftada 2 3 e düşürülmesi gereken bir yöntem..yoksa göz çok narin bir doku..

Üç gündür kullanıyorum, benim sorunum kirpiklerimin kısa olması değil, uzunlar ama uçları çok sarı. Rimel sürmezsem boyu belli olmuyor. Hint yağı kirpikleri beslerken rengini de koyulaştırıyormuş, özellikle bu yüzden kullanmaya başladım. İlk iki gün gece yatarken sürdüm ama sürüp yatınca hali ile yağ az da olsa gözün içine akıyor. Bence gece sürüp yatmak tehlikeli. Gündüz gözler açıkken ve ayaktayken kullanınca asla gözün içine akmıyor, mesela şu an kirpiklerimde hint yağı var ve herhangi bir şikayetim yok. Bu tür şeylerde fayda görmek için düzenli kullanım şarttır, bir ay kullanıp bakacağım, fayda görürsem devam edeceğim, görmezsem bırakırım. Bence kirpikler için üretilen ticari ürünlerden daha faydalıdır doğal ürünler. Sadece az miktarda ve göze kaçırmadan kullanmaya dikkat etmek gerekiyor. Yağı boş rimel şişesine koymayın, ne de olsa içinde boya kalıyor, asla tamamen arıtamazsınız yıkayarak. Ben bir rimel fırçasını çok iyi temizledim, onu hint yağı şişesine batırıp kullanıyorum sonra yıkıyorum fırçayı, ertesi gün yine aynı şekilde kullanıyorum.

rimel fırçası değilde hani dudak için kullanılan lipp glossların şişşesi varya onu iyice yıkayıp içine koydum bende badem yağını. bu şekilde sürmek daha kolay oluyor , rimel fırçasıyla her yere akıyor çünkü

adaşım bu söylediğin hiç iyi olmadı şimdi bazen makyaj artıklarını zeytinyağıyla çıkartıyordum çok da güzel temizliyor yapamıcakmıyım yani şimdi...:97:

Son düzenleme:
doağl ürünleri vücut doğla diye algılamıyor mesela zeytin yağında ne var oleik asit böyle alglıar vücut ve çok aşırı alımıda zaralı kimyeger kuzenimin iddasına göre:KK1:

dengeli kullanmak gerek te arkadaşım nemlerndirsin die sürüodu tüylerinı kalınlaştımış bide hafif buruşmuş göz altları ağır kaçmış:26:

evet arkadaşlar bu yağlar kirpiklere faydalı olabilir fakat göze zararlılar.Bede bir ara kullandım fakat sonuç aldımdiyemem çünkü uzun süre kullanmak gerekiyor.Ayrıca göz kapağınızda yağ bezesi çıkmasına ve krpik dibi iltihapı olmasına neden olabiliyor.bende her ikiside oldu birini sıradan bir bakımda öğrendim doktor bebek şampuanıyla bir müddet gözünü yıka dedi malum göz yakmadığı için kirpik diplerimi temzilemem açısından faydalı oldu sanırım.arada yapmak gerekli.diğerine gelince birde göz kapağımda kocamam bir yağ bezesi çıktı.Patlat patlatamazsın ameliyetla alıyorlar hemen ama doktorun verdiği merhem göz damlası ve sıcak kompreslerle geçti şükür.Kullanmayın derimallah korusun kötü şeyler olabilir.Kirpik uzatmak koyulaştırmak için çay ve ceviz kabuğu suyundan faydalanılıyor.ben aklıma geldikçe yapıyorum,bunlar zararsız.Uzun müddet kullanılırsa fayda görülür.Çok uzattım sanırım öpüyorum nanaklardan :KK54:

Kizlar ben kendi kipriklerimden bawqada kizimin kipriklerine de surdum 3 kez bu qun kutunun uzerini okudum gozlere zararliymiw. Kizima zarar verir diye korkuyorum. Kewki surmezdim. Uzuldum. ya zarar verirse kizima (((. Daha asla surmem. Kizlar 3 kez surdum diye zarar verirmi kizima?

Son düzenleme:
X