Doğuma Hazırlık oğluma kuranda geçen isim güzel isim arıyorum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

gurcan06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2008
490
4
kızlar oğluşum için kuranda gecen bildiğiniz güzel isimleri yazarmısınız şimdiden tesekkür ediyoruz teyzeleriiii :ecrin_bebek::1hug::asigim:

KAYRA: Allah'ın yardımı demek TALHA: Güzellik anlamına geliyor Kuran'da geçtiği söyleniyor araştırdım ama kesin olup olmadığını bilemiyorum ama benim oğlum olursa ilerde bu iki isimden birini koyacağım kesin... Allahım sağ selamet kavuştursun :1hug:

canım bende allahın isimlerinden biri olan BATINı çok seviyorum bende oğlum olursa eğer bu ismi koymayı düşünürüm

bende batın ismini beğeniyorum ama iki oğlum oldu ikisinede koyamadım
bu isimle ilgili değişik rivayetler var tehlikeli olduğu için koymadım

benim büyük oğlumun ismi eyüp yüksel ( kayınbabam koydu)
küçük oğlumun ismi efe yusuf

enis , ersel, isimleride hoşuma gidiyor ama ersel kuranda geçiyormu tam olarak bilmiyorum

Ali Eymen
Talha
Taha
Burak
Enes

Bunler beğendiğim Kuranda geçen erkek isimleri
Hayırlısıyla kucağına alırsın bebeğini İnşallah

arkadaşlar bebek isminin Kuranda geçmesi gerekmiyor.
anlamına bakılıyor
anlamı güzelse koyulur
bi hoca anlatmıştı
mesela furkan-Kuran demek
o ismi koymak çok ağır
bebeğinize bu ismi koyabilir misiniz
size örnek.
anlamı güzel olsun yetiyor

benim oğlum olursa,
ahmet emin
ömer faruk
halit emre
bu isimlerden birini koymayı düşünüyorum..kızımın ismide zehra nur...

kuran da olması gerekmiyor anlamı güzel olmalı.
bugra burak enes eyup enis ahmet mehmet hamza ali osman halid said tunahan adem...
bunlardan olabilir ama ben olsam sahabelerden veya anlamı guzel olan bir isim bulurdum..

bende batın ismini beğeniyorum ama iki oğlum oldu ikisinede koyamadım
bu isimle ilgili değişik rivayetler var tehlikeli olduğu için koymadım

benim büyük oğlumun ismi eyüp yüksel ( kayınbabam koydu)
küçük oğlumun ismi efe yusuf

enis , ersel, isimleride hoşuma gidiyor ama ersel kuranda geçiyormu tam olarak bilmiyorum

degişik rivayetleri ve tehlikesinide bisimle paylasır mısın?:uhm:

islama uygun bi isim seçmen çok güzel bişey ama bi ismin kur'an da geçmesi şart değil canım mesela sahabe isimlerinden eymen ismini çok seviyorum ben hele de
Muhammed Eymen bayılıyorum bu isme
bu arada sağlıcakla bebeğini kucağına alırsın inşallah canım Allah hayırlı etsin

benım bebişimin cinsiyetı bellı degıl henuz amma esımle kararlastırdık erkek olursa muhammet kayra koyucaz bu ısım cok hosuma gıdıyor

Ali Eymen
Talha
Taha
Burak
Enes

Bunler beğendiğim Kuranda geçen erkek isimleri
Hayırlısıyla kucağına alırsın bebeğini İnşallah

Arkadaşa katılıyorum ali eymen benimde düşündüğüm bi isim.Ayrıca faruk ve ömer isminide çok severim.Sağlıkla gelsin oğluşun canım :nazar:

Arkadaşa katılıyorum ali eymen benimde düşündüğüm bi isim.Ayrıca faruk ve ömer isminide çok severim.Sağlıkla gelsin oğluşun canım :nazar:

sağol tatlım seniinde oğluşun sağlıkla gelsin

ayrıca kızlar hepinize tesekkürler hepinizin bulduğu isimler cok hos:1hug:

Zahid:
Zühd sahibi, şüpheli şeyleri bile terkederek günahtan kaçan, Allah korkusuyla dünya nimetlerinden el çeken (kimse) muttaki. Köken : Arapça

X