Doğum sonrası kilolar veriliyor mu ? verilemiyor mu ?

Charm

Whats up ?
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2007
10.881
24
Doğum yapmıs olan anneler lutfen yardımcı olun bıraz moral verııınnn.. :çok üzgünüm:
Bana afakanlar basmaya basladı yınee ...

Doğum sonrasında kilolarını verenler yada vermeyenler lutfen yazınn..
Genelde herkes verılıyor bırsey kalmıyor hıc merak edecek bır sey yok dıyor bana..
Ama gerçeği öğrenmek ıstıyorum tesellı degıll :çok üzgünüm:

Veriliyor mu ? Yok sa kalıyor muu ? (Genelde..) :uhm::uhm:
Lütfen yazıııınnn.. senağlama Verenler nasıl verıdıgını de yazsın noluuurr :KK43:(

veriliyor veriliyor korkma
ben sezeryan oldum, 2 ay sonra eski kiloma döndüm, göbek de kalmadı
her yere yazıyorum ama sırf moral vermek için
kendinizi inandırın vereceğinize, bol bol emzirin, gidiyo kilolar
ama istisnalar da olabilir tabi

veriliyor veriliyor korkma
ben sezeryan oldum, 2 ay sonra eski kiloma döndüm, göbek de kalmadı
her yere yazıyorum ama sırf moral vermek için
kendinizi inandırın vereceğinize, bol bol emzirin, gidiyo kilolar
ama istisnalar da olabilir tabi

Tesekkur ederım arkadasım.. :KK43:
Peki hareketlimisin ozel bırsey yaptın mı vermek ıcın.. :uhm:
Çok cabuk vermıssın gercekten.. bende dogum sonrası 8-9 gıttı durdu.. :1no2:
Tabı ıstahım arttı da ondan baska neden olacak.. sutlu tatlılara saldırınca.. :KK43:(

walla tembelin tekiyim öyle spor yürüyüş falan hiç bana göre değil
emzirdiğim için de çok acıkıyordum, gece bir sandviç yer yatardım, şimdi de kalkabilsem yapıcam hatta
bünyeye göre değişiyor sanırım ama çok emdi benim kızım

3yil oldu kizim dogali ama ben anca 5kilosunu verebildim
gerci acik söyliim ben takmiyorum artik cünkü dogumdan 6saat sonra ameliyat oldum ve üstüne 30küsür kilo almisdim anca onlari atabildim ve dogum kilomdanda 5kilosu gitdi toplam 12kilo almisdim 9ayda
önce saglik diyorum gerci kiloda hastaligin basi ama benim derdim aburcubur zaten :KK43:

3yil oldu kizim dogali ama ben anca 5kilosunu verebildim
gerci acik söyliim ben takmiyorum artik cünkü dogumdan 6saat sonra ameliyat oldum ve üstüne 30küsür kilo almisdim anca onlari atabildim ve dogum kilomdanda 5kilosu gitdi toplam 12kilo almisdim 9ayda
önce saglik diyorum gerci kiloda hastaligin basi ama benim derdim aburcubur zaten :KK43:

Ya aldıgın 30 kıloyu verdıkten sonra kalan 12 kıloyla bıle ınsan kendını zayıf hısseder vallahı :)
Senın hıkayenı okumustum dogumla ılgılı olan sorunlardan amelıyat olmustun sanırım..

aynen canim tam üstüne bastin cünkü fil gibi olmusdum bacaklarim ve kollarim birbirine kavusmuyodu resmen ve evvet o dogum hikayesi benimkisi :)

walla tembelin tekiyim öyle spor yürüyüş falan hiç bana göre değil
emzirdiğim için de çok acıkıyordum, gece bir sandviç yer yatardım, şimdi de kalkabilsem yapıcam hatta
bünyeye göre değişiyor sanırım ama çok emdi benim kızım

Hay maşallah yaa..
Bende cok vermek ıstıyorum artık zayıf bır anne olmak ıstıyorum..
Bende emzırıyorum sadece anne sutu verıyorum ama tatlı aburcuburu cok yedıgım ıcın dıyorum..
Gece ekmek yıyıp yatan bırı 2 ayda nasıl veryor anlamadım.. acaba cok su fılan mı ıcıyordun ?
Çok emdı derken neyı kastettın saat acısından kısa ararlıklarla mı yanı ?
Cok sıkılıyorum ondan bu sorularım... kusura bakma olur mu.. senağlama

normalde derken dogumdan öncemi???
bekarken tig gibiydim tatlim yani manken gibi ama suan o halimi ne ariyorum nede begeniyorum cünkü kemiklerim belli oluyodu resmen ama bu demek diilki bi deri bi kemikdim evlendigim ilk gece bronsite yakalanmisim doogum kontrol hapi ve antibiyotik kullandim oda yan etki yapti ikisi bi arada 25kg aldim 6ayin icinde ama oda beni rahatsiz etmedi hem esim iri yapili oldugundan hemde cok orantili kilo aldigimdan 78kiloyla hamile kaldim 12kg aldim toplam yani 90 kiloyla gitdim doguma suan 85kiloyum verebilsem gene 78 yada 75 olmak isterdim acikcasi fazla inmekde istemiyorum

O zaman senın ıcın sorun degıl ne guzel.. benım de ıdeal kılom 58-60.. zayıfken 55 tım.. ama bana da 58-60 daha cok yakısıyor.. hamıle kaldıgım da 66 ıydım.. 82 ıyle fılan doguma gırdım suan 76 yım.. daha da ılerleme yok.. onumde 16 kılo var.. onu bır verebılsem... onu bırak hamıle kaldıgım kıloya gelebılsem yanı 66 olsam bıle tum kıyafetlerım oluyor... 38 beden olmus olucam.. Bende orantılı alıyorum dedıgın gıbı parmaklarıma kadar orantılı dagılıyor.. ama orantılı fazla alıncada her tarafın bırden ıyıce tombıs oluyorsun anlayacagın..
kılo ınsanı cok bunaltan bırsey fazla oldugunda.. sen yıne cok sanslısın..

yok be tatlim ne sanslisi ama dedigim gibi takmiyorum artik cünkü basimdan cok olaylar gecdi piskolojim bozuldu 3defa ameliyat gecirdim derken kizima doyamadim o dönem hareketlliyizde kizimla hic yerimizde durmuyoruz ama olmuyo iste yazik 7kilo vermisdim ikisini geriye aldim aburcuburdan dolayi benim tek sorunum o
insallah diledigin kiloyu verirsin canimmm ama vericegiede inaniyorum

Benımde tek sorunum malesef.. bende 9 vermısım dogumdan sonra 3 unu gerı almısım..
Gecenler de rejım yaptım bıraz 2 sını verdım ama sutum etkılenıyor dıye devam edemedım :KK43:(
Tesekkur ederım canım moral verdıgın ıcın ınsallah verırım ve boyle sorunu olanlara destek verırım bende burda :KK43:

ben de 61le başladım 76 kiloyla doğuma girdim, 6 kilo doğumda gitti 4 te 1ayda verdim 66yım şimdi, kızım deli gibi emiyo ve çok yaramaz, yaza kadar 50lileri görürüm bu gidişle

merhaba kızlar bende 6 ay önce doğum yaptım hamileliğe 59 kilo ile başladım 72 ile bitirdim şu an 66 kiloyum bi türlü veremiyorum:KK43:hiç bir kıyafetim olmuyo almıyorumda kıyafet vericem umuduyla ama bakalım inşallah veririm Allahtan boyum var da biraz kaldırıyo kiloyu umudum yaz sıcaklardan veririm diye düşünüyorum.:)

betül kendimi gördüm sanki-tatlicadiarzu-
füsfüsüm bana cevap yazmaktan helak oldu kızdelikafadulden
bende hep üstümde kalacak gibi geliyor çünkü bünyem kilo tutmaya çok müsait vermeyi hiç sevmez kendileri..:nazar: planlarımı yaptım doğum sonrası için ama bakalım uygulayacakmıyım..inşalah veririz ama bence kesinlikle bünye ile alakalı bir durum..çok çabuk verenleride görüyorum..üstüne yapışıp kalanlarıda...
en büyük sorun atıştırmalar sanırım..normal yemeli,dayanabilmeli..umarım başarırız...

ben de lilyumum nasıl kaçırdı bu topici diyordum, gelmiş bile
betülcüm benim kızım biraz iri doğdu, 4300
onunla beraber doğumda zaten 7 kilo falan gitti, 15 almıştım
sütüm çoktu ve emdi mi hepsini boşaltırdı, 6 ayda 10 kilo oldu zaten, abarttı biraz:KK66:)
genetik de etkili sanırım, annem de 40ım çıktığında eski kıyafetlerimi giymeye başlamıştım der hep
52 ile hamile kaldım ben, şimdi 51im, hala emziriyorum ama çok halsizim, iyi değl yani bu da

betül kendimi gördüm sanki-tatlicadiarzu-
füsfüsüm bana cevap yazmaktan helak oldu kızdelikafadulden
bende hep üstümde kalacak gibi geliyor çünkü bünyem kilo tutmaya çok müsait vermeyi hiç sevmez kendileri..:nazar: planlarımı yaptım doğum sonrası için ama bakalım uygulayacakmıyım..inşalah veririz ama bence kesinlikle bünye ile alakalı bir durum..çok çabuk verenleride görüyorum..üstüne yapışıp kalanlarıda...
en büyük sorun atıştırmalar sanırım..normal yemeli,dayanabilmeli..umarım başarırız...

Canımm ya bende hamıleyken son zamana yakn kılolardan bıkmıs dıyordum kıı dogurayım bır an once spora baslayacagım egzersız yapacagım dıye yaknıp duruyordum..
Ama dogum yaptıktan sonra bır muddet yenı bebek heyecanı ıle hıcbırsey aklına gelmıyor..
ben zaten ılk 1 ay yemek bıle gelmezdı aklıma eşim getırırdı hep onume..
Ama sonra sonra bebek buyumeye baslayınca yemeklere dıkkatım kactı daha dogrusu benım sorunum yemek degıl..
sutlu tatlı ve aburcubur.. fındık fıstık gıbı.. onlarda cok kalorılı seyler.. zaten ne geldıyse basıma abur cubur dan geldı..
yoksa yemek yemem normal..
Bakalım bugun pazartesı ıtıbarıyle abur cuburu kesıyorm tekrar.. 20 gun once fılan bır dıyet yaptım 2 hafta surdu 3 kılo verdım cok guzel gıdıyordu ama sutum azaldı...
bu yuzden sıkıntı cekmeye basladım dıyetı durdurdum hemen.. kımısının dıyetten sutu etkılenıyor kımınde etkılenmıyor oysakı sutum coktu tasardı.. sonrada grıp olduk aılecek oylece kaldı dıyet.. sımdı sadece abur cubur u kaldıracagım bakalım yemek normal bır de bol su..
Aman sutum gıtmesın de.. o sımdılık hersey demek bızım ıcın.. :1no2:

Füsfüs cok tesekkur ederım cevapların ıcın evet bunye cok onemlı gercekten..
Kımı cok hızlı kılo verıyor kımı yavas kımı normal.. bızım bunyede hızlı olaydı ıyıydı vallahı cok makbule gecerdı.. :smiley-cool:
Zayıflayacagım ve eskı kıyafetlerımı dar paca kotlarımı, tısortlerımı gıyecegım gunu o kadar sabırsızlıkla beklıyorum kı bılemezsınız... senağlama

Füsfüs cok tesekkur ederım cevapların ıcın evet bunye cok onemlı gercekten..
Kımı cok hızlı kılo verıyor kımı yavas kımı normal.. bızım bunyede hızlı olaydı ıyıydı vallahı cok makbule gecerdı.. :smiley-cool:
Zayıflayacagım ve eskı kıyafetlerımı dar paca kotlarımı, tısortlerımı gıyecegım gunu o kadar sabırsızlıkla beklıyorum kı bılemezsınız... senağlama

evlendiğimde 55 kiloydum evlendikten 15 gün sonra ağır bir yumurtalık ameliyatı geçirdim hormonlar ilaçlar derken 62 oldum ve 62 ile hamile kaldım. 76 ile doğurdum 5 ay sonra 60 kilo oldum sonra 52 bende kilo almaya çalışaraktan şu an 56 kiloyum eski pantalonlarım belimden düşüyor oğlum halen emiyor 62 kiloyken daha iyiydim zayıf olunca başım dönüyor çok bu arada ekstra bişey yapmadım abur cubur ne var ne yok yerim bünye meselesi. :1hug:

X