Kına Gecesi kına kıyafetleri adeti

kuzularinannesi

A new day, A new start...
Pro Üye
16 Aralık 2008
42.755
11.636
bayanlar merhaba
bizde kınada 3-4 kıyafet değiştirilir.hatta köylerde ilk olarak gelinlik giyilir
ben 4 tane kıyafet değiştirdim,2 tane saten elbise,1 tane boncuk işli bi elbise,en son olarak kına kaftanım
acaba sizlerde de böyle mi oluyor?

valla tatlim ben kinamda önce bi elbise giydim ardindanda makedonlarin salvarindan
babam makedonda ve en önemlisi en güzeli annemin salvar takimi olmasiydi :) banada giymek nasip oldu cok sükür
bildigim kadariyla makedonlarda var bu adet onlarda gelinler COK SIK kiyafet deyistiriyolar
acik söyliim benim hosuma gidiyo insan bir defa evlenmek istiyo ve banada deselerdi 3-5kat deyisdirceksin diye yapardim valla

Valla bizim bulgaristan macırları tek bir tip giyinir da bindallı kınanın başından sonuna kadar ,alta şalvar üste gömek yelek çok iyi bence..kına gecesindede yöresel kıyafet giyilmli taraftarıyım

bende makedonyalıyım 5 tane kıyafet değiştirdim tabi bunlar abiye kıyafetler oluyor.en sonda madedonyalıların yöresel şalvarları var onu giydim.eşimin tarafı konyalı onlar çok beğenmişti herkesin çok hoşuna gitmişti çok şükür allahıma herşey çok güzel olmuştu

arkadşlar benimde nisanın 10unda kına gecem var benim nişanlım makedon arnavut yani ben giresunluyum ama onların adeti olucakmış kıyafet değişicem çevrenizde şalvartakımı falan varsa resmini çekermisniz ne giyicemi okadar çok merak ediyorumki 1 ay kala dikim başlıcak ama ben ne giyicemi hala bilmiyorum onun haricinden 5 tane kıyyafet dikililcek hiç istemiyorum ama sırf kırgınlık olmasın diye resim bulup yollyan olursa çook mutluolurum şimdiden teşekkürler.

getattachmenttj1.jpg

w600.png

tatlim bu benim kizim ve bu üstündeki makedon salvarida benim kücüklügümden kalma :)
tam net belli diil kusura bakma ama ben kinamda bunun aynisini yalniz uzun yeleklisini giydim eger bulursam koyarim canim
umarim azda olsa fikir edinmis olursun benimde babam makedon :)

biliyorum konu disi yazmis olucam ama icimde kalicak yoksa :)
kiz kardesim allahin izniyle 10.cu ayda evlenicek allahin izniyle ve ben durmadan onun icin arastirma yapiyorum en iyisi olsun istiyorum cünkü gogglede kina kiyafetleri yazdim bakinirken birden kizimin bu üstteki resmiyle karsilasdim :)
önce inanamadim belki gülüceksiniz nevar bunda diye
ama icimden bu tuanaya nekadar cok benziyo dedim üzerinede tiklayinca direk bu sayfa cikdi :)

bunuda burda sizlerle paylasmak istedim :)kusuruma bakmayin nolur:)

Ben de temmuzda evleneceğim de. Kına gecesi için gelinlik aldığım yerden bir bindallı beğendim. fesi ve duvağı da var acaba fes takmasam da sadece duvağını mı taksam duvağı kırmızı. Hangisi daha güzel durur sizce fes biraz komik geldi de ilk taktığımda bir hayli güldük. Bir de bizim kına gecelerinde bir tek kına elbisesi yani bindallı giyilir başka da kıyafet giyilmez kınanın başından sonuna kadar aynı bindallıyla dururuz. ben de sanırım öyle yapıcam yani sanki abiye bir şey giyersem diğer konuklardan bir farkım olmayacak gibi geliyor bana.

kızlar bi baksaydnz yan aşk olsn :)))

Ben baktım canım..şık kıyafetler..
Kınada 5-6 kez kıyafeti makedonyalılar(Arnavutlar,boşnaklar)giyer..
Bir showroomda gibi hissedersiniz kendinizi..çok hoş oluyor..
Böyle,Birkaç kınagecesine katılmıştım..
Yine o kınagecelerinde, aileye yakın olan yeni gelinler de şalvarlı tk.giyerler, onlarda birkaç giysi değiştirirler..
Güzel olur böyle kına geceleri..

ay bizde de var ama benim erkek arkadaşım sinoplu geçen yengesine anlattım da biz öyle 3-5 kıyafet değiştiremeyiz durum ortada falan dedi:nazar:

:) sen direkt erkek arkına söle bence boşver yengesini falan

Sorma diğer yengeside hevesli kuzenleri göçmenlerle evliymiş gelin kına gecesinde yengelerle birlikte 3-5 kıyafet değiştiriyormuş falan (kendini düşünüyo resmen)..

Kendisi göçmen olsa neyse karadenizli bende siz göçmen değilsiniz ki ben göçmenle evlenseydim neysee dedim ki kına zaten geline aittir..Erkek arkadaşım gereksiz görse bile ben giyeceğim kesinlikleeeee!!!opuyorumnanaktan

X