K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz İşitme cihazı kullanan var mı?

cozys

Guru
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2008
18
0
arkadaşlar işitme cihazı kullanan varmı, bu konuda sıkıntı yaşıyormusunuz, ne düzeyde bir işitme kaybı için kullanıyorsunuz ve bu cihazların suyla arası nasıl? yani mesela banyo yaparken denize girerken bu cihazları çıkarmanız gerekiyormu, tak çıkar yaptığınız zaman adaptasyon sorunu yaşıyormusunuz?

Merhaba.be 15 yıldır yani 11 yaşımdan bu yana şitme cihazı kullanıyorum.kesinlikle suya değmemesi lazım canım değdiği an hemen pillerini çıkarıp sabaha kadar bekle su buhar olacaktır.banyoda bile havadan nem kapar diye odamda bırakıyorum cihazlarımı.
adaptasyona gelince zaten işitme cihazına öyle çok alışıyorsunki çıkardığında eksiklik hissediyorsun.takıncada hiçbir sorun olmuyor.daha başka soruların varsa yanıtlayabilirim.

11yaşımdan beri kullanıyorum ben de.10yıldır. suya değmemesi gerek. banyo yaparken denize girerken hep cıkarmak zorundasın. yıllardır kullandıgım için alıştım.. ama asla insanın kendi kulagı gibi olmuyo malesef..

bende kullanıyorum küçük yaştan beri kendimi bildim bileli diyebilirim...suyla keisnlikle temas etmemeli cihaz sonuçta bozulur..banyo öncesi yatarken ve deniz girerken kesinlikle çıkarılmalı..tabii ki alıştıgın için ilk etapta zorlanıyorsun ama bu işitme seviyene baglı ben sesleri alabiliyorum ama netleştiremiyorum...

bende kullanıyorum.4 yıldan beri kullanmaya gec başladıgım için ileri seviyede işitme kaybım suya kesinlikle girmiceksin.eger iyyii bir cihz kullanıyorsan gercekten çok alışyıorsun ben baştan çok zorlandım ama şimdi çok memnunum o olmadan yaşayamam:KK70: sadece görünmesinden nefret ediyorum hiç saçlarımı yukardan toplayamıyorum artık.

Bende kullanıyorum,iç kulak kireçlenmesi var iki kulaktada,çok sıkıntılı bir durum malesef ama napalom Allah beterinden saklasın,kanal içi cihaz benim sesleri yükseltiyor fakat kalabalıkta anlayamıyorum ve sinir oluyorum

kızlar sizlerin tek kulaktamı sorun yoksa iki kulağınızda da mı var acaba?

cihaz kulağınızda takılıyken telefonla konuşabiliyormusunuz?

birde mesela tek kulağımda sorun var. aldığımda atıyorum hafta sonları takacağım hafta içi takmam. yada haftada 2-3 gün takacak olsam rahatsızlık veriyormu ben hiç kullanmadım şimdiye kadar
alırsam ilk olacakta bilmiyorum..

cerenn rahat ol alışıyorsun bir süre sonra neden 1 kaç gün takıp bir kaç gün takmıyacaksın kii...tlflada konuşursun ama dedigim gibi ilk günler biraz arahatsızlık çekiyorsun sonra alışıyorsun..

cerenn rahat ol alışıyorsun bir süre sonra neden 1 kaç gün takıp bir kaç gün takmıyacaksın kii...tlflada konuşursun ama dedigim gibi ilk günler biraz arahatsızlık çekiyorsun sonra alışıyorsun..

tşk ediyorum
ben ilk defa alacağım için saçım açıkken gözükmesin diye açık zamanlarda takacağım alışana kadar..
işyerinde şimdi herkese birde açıklama yap.gören soracak rahatsız olurum da o yüzden..
sadece şu kafama takılmıştı..
bir tak bir çıkar olurmu nasıl alışırım diye...
takınca duymaya alışacaz ya çıkarınca çok rahatsız olurmuyum acaba diye sormuştum canım...

seninki doğuştan mı acaba işitme kaybın canım
benimki sinirselmiş

bu konuda bilgisi olan var mı . anneme almak istiyorum sorularım var..biri yüzde 25 diğer yüzde 50 işitme kaybındaymış.hafif ve orta diye nitelendiriyor. bu nedir.. sadece kulağın arkasındaki kalın şey şeklinde mi var kolay takıp çıkaracağı fazla görünmeyen şekli var mı, en beğendiğiniz markalar.. umarım bu mesajı bilgisi olan biri görür ve cevap verir. :KK25: fazla bilgi bulamadım

eevet inş birileri görür size cevap verir bende faydalanırım.bende hafif işitme kaybı var gibiydi anladığımda dr gittim hamileydim doğumda ilerler mecbur doğumdan sonra bakalım dedi doğumdan sonrada ben biraz ihmal ettim ama yaşam kalitem düştü neredeyse tekrar kontrole gittim ve doğumdada epey ilerlemiş ameliyat dedi doktor ama riskli ve bende korkuyorum cihaza karar verdim ama nedir ne değildir hangini alsam sorun yaşamam lütfen cevap verinnnn

bu konuda bilgisi olan var mı . Anneme almak istiyorum sorularım var..biri yüzde 25 diğer yüzde 50 işitme kaybındaymış.hafif ve orta diye nitelendiriyor. Bu nedir.. Sadece kulağın arkasındaki kalın şey şeklinde mi var kolay takıp çıkaracağı fazla görünmeyen şekli var mı, en beğendiğiniz markalar.. Umarım bu mesajı bilgisi olan biri görür ve cevap verir. :KK25: Fazla bilgi bulamadım

eşimdede bu sorun var. Bilgi verebilecek kimse var mı ?:44:

dün doktara gittim işitme cihazı kullanmam gerektiğini söylediler ve güzel bir cihaz aldık cumartesi günü gidip alacacağız
kendime yediremiyorum ve moralim kaç gündür bozuk
inş alışırım ama asla orjınal gibi bir ses olmayacak
tabiki şükürler olsun şu dünyada en güzel şeydir sağlık
cihaz kullanmazsam dahada kayıp olabilirmiş
işitme cihazı kullanan varsa beni cesaretlendirirmisin hayatım boyunca sesler mikrofondan geliyormuş gibi aynen öyle etrafımdaki herkes mikrofonla konuşuyor buna alışmak istemiyorum hemded hiç

epey dir girmiyordum şimdi gezinirken dikkatimi çekti ve cvp vermeden çıkamayacagımı dşündüm..ben daha öncede yazdım..benimki sinirsel kayıp epeydir var çocuklugumdan beri kulak arkası kullandım küçükken şimdide kulak için çok nadir farkediliyor gayet rahat kullanıyorum görsel açıdan bir sorun yok..ama teknik açıdan kulak içi biraz problemli nemleniyor kulak içinde çok çabuk kirlenip cihaz bozulmuyor ama ses boguk çıkmaya başlıyor yani dışarıdan sesleri boguk alıyorsunuz ben bir kaç defa servise götürdüm temizlendi geldi ama başlarda sıkıntı çektim 2 kulagıma takıyorum cihaz gelene kadar bir degişik geliyordu sesler..yani bir takıp bir takmamazlık yapmak pek iyi olmuyor alışmak açısından..kulak içi biraz hassas sık temizlemek gerekiyor detaylar hakkında aldıgınızda bilgilendiriyorlar ..ben şuan yeni çıkan kulak arkasından almak istiyorum malum fiyatı pahalı bunların devlette yardımcı olmuyor ne yazıkki verdigi para çok komik..o yüzden bekliyorum ilerde..

Bende de otoskleroz hastalığı var çok çınlama yapıyor çınlama olduğu için duyamıyorum aslında cihaz almak istiyorum ama sesler mikrofondan gibi geldiği için çok rahatsız etti almak istemedim nasıl olucak bilmiyorum ameliyatta riskliymiş çok üzülüyorum:KK43:

Arkadaşlar önce işitme cihazının bir nimet olduğunu kabul edin sonradan olan işitme kaybım iki kulaktada ne yazıkki ama i işitme cihaxlarımla hiç sorun yaşamazken bir gece yatıp sabah kalktığımda da resmen sağır olduğumu anladım sesler gitti hemen kbb doktoruna koştum bir avuçka ilaç verip nezle grripden olmuş geçer dedi ama geçmedi başka doktora gittim o da geçer dedi ben o işini bilmez doktor bozuntularına inanarak oyalanırken tek kulak bitti diğeri ilerledi araştırma hastanesine gitttim ani iişitme ksybı dendi geç kalmışım hemen gelseymişim falan ,kortizon tedavisi kulak içine iğne yapıldı sonuç nafile şimdi son çare hiperbarik oksijen tedavisine başlandı her gün güdiyorum inşallah kulağım işitme cihaxıyla duyacak srviyeye gelir bana dua edin lütfen yoksa hayatım kaydı kokler implant diyorlar Allahım sen koru kafayı yemek üzereyim,işitme cihazıma kavuşmak istiyorum sol kulağımm geri gellllll sağ iyice güçlennnn ne olur

Arkadaşlar önce işitme cihazının bir nimet olduğunu kabul edin sonradan olan işitme kaybım iki kulaktada ne yazıkki ama i işitme cihaxlarımla hiç sorun yaşamazken bir gece yatıp sabah kalktığımda da resmen sağır olduğumu anladım sesler gitti hemen kbb doktoruna koştum bir avuçka ilaç verip nezle grripden olmuş geçer dedi ama geçmedi başka doktora gittim o da geçer dedi ben o işini bilmez doktor bozuntularına inanarak oyalanırken tek kulak bitti diğeri ilerledi araştırma hastanesine gitttim ani iişitme ksybı dendi geç kalmışım hemen gelseymişim falan ,kortizon tedavisi kulak içine iğne yapıldı sonuç nafile şimdi son çare hiperbarik oksijen tedavisine başlandı her gün güdiyorum inşallah kulağım işitme cihaxıyla duyacak srviyeye gelir bana dua edin lütfen yoksa hayatım kaydı kokler implant diyorlar Allahım sen koru kafayı yemek üzereyim,işitme cihazıma kavuşmak istiyorum sol kulağımm geri gellllll sağ iyice güçlennnn ne olur
çok geçmiş olsun bu ani kayıp neden ve nasıl olmuş?

X