kordon dolanması

kumru82

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
256
0
Slm ben 37 hafta 5 günlük hamileyim 37. haftam dolduğunda doktoruma gittim bebek kordonu boynuna dolamış 38. hafta dolunca yine gel hala boynundaysa sezeryan dedi. Ama ben normal doğum istiyorum.Acaba aranızda kordon dolandığı halde normal doğum yapan varmı. İnternetten araştırdım 1 defa dolanmışsa normal doğum yapılabilir diyor genelde başarılı olunuyormuş.

çok tehlikeli benimde bebeğimin boynunda kordon dolanması vardı doktorum sezeryan dedi normal doğum çok riskliymiş sakın normal doğum doğum diye tutturma sonuçta bebeğinin sağlığı söz konusu benim bebeğim 39.hafta da yaptım doğumumu:1shok:

kordon dolanmasını bile bile normal doğumda ısrar etme bencede çok tehlikeli canım..

arkadaslar eger kordon bir kere veya iki kere dolanmışsa bebege zararı olmuyor kız kardesim ve yakınımda bir iki kisi böyle bebek göbek kesilene kadar bebek ordan hava aldığından bebegi etkilemiyor yani cokta korkmamak gerek ve bence dotora güvenmek gerek eger bebek ve sizin icin tehlikeli diyorsa sezeryan ama bir iki doktorunda önerisini almak lazım sonucta sezeryanda bir amaliyat ve kendince cok zorlukları var

merhaba.benim bebeğimin de kordon boynuna 2 kez dolanmıştı,normal dogum yaptım,dogumda kafası çıktıktan sonra açtı kordonu dr,bir sorun olmadı bebek için.ama dogum sırasında mı dolandı,önceden mi öyleydi bilmiyorum,kalp atışlarında hiçbir sıkıntı yoktu çünkü oğlumun.bence en iyisi doktorun tavsiyelerine göre hareket et,bu kararı kenin verme.sağlıklı ve kolay dogumlar dilerim

Böyle hayati bişey için normal doğum diye tutturma bence, doktoruna güven. Allah korusun sonra çok pişman olursun.

paylaşımlarınız için tşk ederim yarından sonra kontrolüm var. Tabiki doktorumun ne tavsiye edeceği önemli eğer bu durum bir risk teşkil etmiyorsa normal doğum istiyorum . Ama doktor riskli derse tabi ona itimat etmeliyim ve dediğini yapmalıyım .Allah bebeğim ve benim için hayırlısını nasip etsin.Tabi bu dileğim hepiniz için geçerli

Güzelim Allah korusun böyle durumlar anlık meseleler.Belki şu an bir kez dolanmış olabilir ama bebekler bir hareketleriyle dolanabiliyolar yine.Bence hiç beklemeden sezerynla kavuş yavruna sağ sağlim.Ben de normal olsun diye çok istedim bekledim 40+5 e kadar ama maalesef sezeryan olmak zorunda kaldım.Yani normal doğum yapacağın da garanti değil böyle bir durumda böyle bir riske değer mi

Tabiki bebeğimin sağsalim kucağımda olması herşeyden önemli. Yarın kontrolüm var bakalım doktorum ne diyecek. İnşallah kurtulmuştur kordondan çünkü sezeryandan korkuyorum.Ameliyat sonuçta dikiş düşüncesi beni korkutuyor. Ama bebeğim için herşeye katlanırım.

X