Petshopları Hayvan Hakları İhlali İle Nasıl İhbar/Şikayet Edersiniz - Bilgi/Tecrübe

Aldım numaraları böyle bir olayla karşılaşınca ilk işim olacak şikayet etmek...

Biz de Asil i petshoptan parasız aldık bakıma muhtaç diye tecrübesizlik oldu bizim için ama bir yandan da kurtarmış olduk hayvanı diye düşünüyorum.

Hiç ihtiyacım olmasa da her defasında giriyorum petshoplara zaten hayvanlara bir göz atmak için ama şu ana kadar kötü bir durumla karşılaşmadım. Bana kalsa petshop diye bir şey hiç olmamalı. Evcillerimizin ihtiyaçlarını marketlerden ve veterinerlerden karşılıyoruz zaten. Hem oldukça da pahalıya satıyorlar. O yüzden ben kedimizin mamasını da veterinerinden alıyorum. Fırsat vermemek lazım bunlara...

Herkese slm
ist da 212 diye bir avm var. Orada kimse tanık oldu mu bilmiyorum ama hayvanlar çok uygunsuz koşullarda minicik kafeslerin içinde üst üste tutuluyorlar. Bunu şikayet etmek için bir irtibat arıyordum ve yine kadınlar kulübünden geldi aradığım cevap. Konuyu açan arkadaşa çok çok teşekkür ederim. Bu arada bir de İstanbul Küçükyalı da Minik Dostlar diye bir pet shop var. Sakın yolunuz düşerse mecbur bile kalsanız uğramayın. Çünkü ordaki insan!! kendi sahip olduğu kuçusuna bile şiddet uyguluyor. Bazı tanıdıklar aracılığı ile şikayet ettik ama sonuç değişmedi. Vermiş olduğunuz kanallara yarın şikayette bulunacağım.
Bu arada ben de yinelemek istiyorum lütfen pet shop tan evcil hayvan edinmeyin. Ben zamanında çok bilgisizdim kuzucuğumu Eminönün'den aldım tonla para verip ama barınakların hali içler acısı ve oradaki zavallıların psikolojileri de bozuluyor orada oldukları için. Lütfen barınaklardan pet edinelim!!

Herkese slm
ist da 212 diye bir avm var. Orada kimse tanık oldu mu bilmiyorum ama hayvanlar çok uygunsuz koşullarda minicik kafeslerin içinde üst üste tutuluyorlar. Bunu şikayet etmek için bir irtibat arıyordum ve yine kadınlar kulübünden geldi aradığım cevap. Konuyu açan arkadaşa çok çok teşekkür ederim. Bu arada bir de İstanbul Küçükyalı da Minik Dostlar diye bir pet shop var. Sakın yolunuz düşerse mecbur bile kalsanız uğramayın. Çünkü ordaki insan!! kendi sahip olduğu kuçusuna bile şiddet uyguluyor. Bazı tanıdıklar aracılığı ile şikayet ettik ama sonuç değişmedi. Vermiş olduğunuz kanallara yarın şikayette bulunacağım.
Bu arada ben de yinelemek istiyorum lütfen pet shop tan evcil hayvan edinmeyin. Ben zamanında çok bilgisizdim kuzucuğumu Eminönün'den aldım tonla para verip ama barınakların hali içler acısı ve oradaki zavallıların psikolojileri de bozuluyor orada oldukları için. Lütfen barınaklardan pet edinelim!!

Duyarlılığınız için asıl ben size teşekkür ederim. Umarım çok güzel sonuçlar alırsınız biz de burada mutluluk duyarız.

Ben ise o petshopu kapattıramadım belki ama hala hergün önünden geçerken izliyorum en azından artık hayvanları tıkış tıkış aynı kafese koymuyorlar:KK43: Buna bile şükür eder hale getirdiler bizi.

kızlar bu konuyu gördüğüm iyi oldu. ben de 1,5 ay önce izmire gittim ve bir petshopun önünden geçerken küçücük camdan bir kafese konmuş 3 tane yetişkin kedi gördüm, resmen perişanlardı... hemen ordaki çocuğa sordum, bu hayvanlarda satılık mı diye... yok hayır onlar damızlık hayvanlarımız dedi. hep burda mı kalıyorlar,ilk kez gördüm çok tatlılarmış dedim, evet dedi!!!! dükkanın sahibi siz misiniz deyince yok hayır arkadaşımın dedi ve içerdeki dükkan sahibi çıktı.... aynı soruyu ona da sorunca yok hayır bunlar bugünlük burda veterinerden geldiler şimdi eve götürücez gibi bişeyler geveledi, inanmadım tabi ama bir daha göremeden evime döndüm...
inanın o zamandan beri pisicikler aklımdan çıkmıyor. sizden ricam, izmirde yaşayan bayanlar, bi bakabilirler mi fırsat bulurlarsa. üçyolda çok merkezi bi yerde...
eğer hala o şartlarda tutuyorlarsa o hayvancıkları, ben konuyu açan arkadaşımızın yönlendirmesiyle, gerekli şkayetleri yaparım...

kızlar bu konuyu gördüğüm iyi oldu. ben de 1,5 ay önce izmire gittim ve bir petshopun önünden geçerken küçücük camdan bir kafese konmuş 3 tane yetişkin kedi gördüm, resmen perişanlardı... hemen ordaki çocuğa sordum, bu hayvanlarda satılık mı diye... yok hayır onlar damızlık hayvanlarımız dedi. hep burda mı kalıyorlar,ilk kez gördüm çok tatlılarmış dedim, evet dedi!!!! dükkanın sahibi siz misiniz deyince yok hayır arkadaşımın dedi ve içerdeki dükkan sahibi çıktı.... aynı soruyu ona da sorunca yok hayır bunlar bugünlük burda veterinerden geldiler şimdi eve götürücez gibi bişeyler geveledi, inanmadım tabi ama bir daha göremeden evime döndüm...
inanın o zamandan beri pisicikler aklımdan çıkmıyor. sizden ricam, izmirde yaşayan bayanlar, bi bakabilirler mi fırsat bulurlarsa. üçyolda çok merkezi bi yerde...
eğer hala o şartlarda tutuyorlarsa o hayvancıkları, ben konuyu açan arkadaşımızın yönlendirmesiyle, gerekli şkayetleri yaparım...

Çok üzüldüm umarım o hayvanları orada devamlı tutmuyorlardır buna inanmak istiyorum daha doğrusu.

Bu petshoplar bu kadar ölüm saçarken ve hayvanları metadan başka birşey olarak görmezken hala bazı cahil insanlarımız gidip gidip onlara evcilleri ile ilgili sorular soruyorlar.Okumuş bilgili işinin ehli veterinerler yerine bu tür bilgisiz tek amacı para olan evcil dükkanlarına güveniyorlar.

İnsanlarımızı bir çok konuda eğitmemiz gerek maalesef. Konudan sapmadan size cevabıma geleyim en iyisi.

Sizin bahsettiğiniz semti bilmiyorum, aslında İzmir'i çok bilmiyorum, haftaya da İzmir'e gidiyordum keşke bildiğim bir semt olsaydı mutlaka giderdim.

Ama gerekli yerleri arayıp ihbarda bulunmayı ihmal etmeyin n'olur sizler gibi duyarlı insanların çoğalması dileğimlea.s.

çok güzel bi paylaşım olmuş. bakırköyde petshopların önünden geçmeye içim el vermiyo. koca köpekler sadece oturarak sığabildikleri kafeslere hapsolmuş bin tane hamster bi kutuda.. durumları içler acısıydı. şikayet edicem

X