dış gebelik ile ilgili bilgi lütfennn!!!

feriha06

Guru
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2009
7
0
kızlar nedir bu dış gebelik yaw.
Belirtileri normal gebelikle aynı mı?genetiğin falan etkisi varmı?
Oluşma yüzdesi normal gebeliğe oranla nedir?
Bilgilendirirseniz çok memnun olurumm.kafamçokkarıştı

ben dış gebelik geçirdim ve gebelikle aynı belirtiler verdı sadece lekelenme ve degişik gaz sancısına benzer sancılarım vardı her gebeligin %10 u dış gebelik olabilir diye okumuştum baska sorun olursa yaz bildigim kadarıyla ilgilenirim

eger bhcg 1500 lere gelir ve kese gorunmezse dis gebelikten suphelenebilrisin. genelde bhcg iki gunde bir cifte katlar. dis gebelikte genellikle katlamaz ama genellikle.

mesela bende katladi 6000 e cikmisti 4-5 gun icinde. en buyuk belirti kesenin gorunmemesidir. lakalenme bazen olur bazen olmaz bende olmustu. hic sancim yoktu son gune kadar. o gun bir basladi pir basladi. o gun ameliyat oldum tupum alindi.

arkadaşlar bende 11 ocak adet tarihim ve 7 gün gecikti idrar testi yaptım negatif çıktı halaen gelen giden yok kan testi yaptırmadım hiç ağrım sancım kanamam lekenlenmem yok acaba bu şartlarda da dış gebelik olma ihtimali oluyormu çok korkuyorum yarın sabah doktordan rabdevu aldım ama geç olmasından çok korkuyorum bilsi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

canim dis gebelik normal geblikle ayni belirtileri verir. tek sorun bebegin rahim yerine tupte gelismesidir. yani idrar da pozitif cikar, kan testi de.

yani idrar negatifse dis gebelik yok canim. yani gebelik de yok.

X