Yağ yakma nabız aralığı

Sibel80

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2007
1.266
216
arkadaşlar yağ yakmak için nabzı belli bir aralığa getirmek lazımmış.220 den yaşınızı çıkarıp sonucun yüzde 45i alt sınır yüzde 65i üst sınır oluyormuş bu seviyede çok yağ yakarmışız.ben bir gün tuğba özayı bir gün nivea badyi yapıyorum ısındıktan sonra bölgesel çalışmalara geçiliyor.tabi tempo düşüyor.ne yapmalı.birde bu nabzı ölçen saat ve yüzükler varmış.ondanmı almalı:uhm:antrenör hocam ve arkadaşlar yardım edin ne ve nasıl yapmalı.yoksa benim nabzım ben o cdleri yaparken o aralıkta oluyormu acaba

13) Yağ yakım aralığında çalışan daha fazla yağ yakar, daha çabuk kilo verir.

Bu konu hakkında önümüzdeki bültenlerde oldukça geniş bir yazımız gelecek. Yalnız bu yorum herhalde spor tarihinin en yanlış ve tek taraflı yorumlarından biri. Yağ yakım aralığı diye tasvir edilen aralıkta kaslar enerjilerini oransal olarak yağ yakarak sağlamaya alışıyorlar, bu mukavemet sporcularının uzun süre dayanmaları için gerekli ve antrenmanla vücudun alıştırılması gereken bir durum. Ancak bunun kilo vermekle hiçbir alâkası yok. Kilo vermek için tek bir hesap var: Ne kadar çok kalori yakılırsa o kadar fazla kilo verilir, yağ ya da karbonhidrat fark etmez. Yani kilo vermek isteyen yağ yakım aralığı gibi terânelere takılmadan vücudunun giren kaloriden fazla kalori yakmak zorunda, başka yol yok.
alıntıdır böyle bir yorum var ne dersiniz benim kafam karıştı.ben nbız ölçer yüzük almayı düşünüyordum kafam karıştıkafamçokkarıştı

Nabız ölçer yüzük almana gerek yokki sibel80. yaptığın spor bittikten sonra nabzını 15 saniye ile tut, say ve 4 ile çarp. çıkan rakama göre çalışıp çalışmadığın ortaya çıkıyor.sende 20 li yaşlardasın sanırım, 21-31 arasında çıkması lazım nabzın.

yazmayı unutmuşum.Ben de spor yapıyorum ve ayakta 30 dakka aerobik yapıyoruz sonra yere geçiyoruz sıkılaştırma yapıyoruz. Ancak nabız çokta düşmüyor. Bütün hareketler bitince nabız tutuyoruz ve benim genelde 21-24 çıkıyor. Yere geçince hareketler yavaşlıyor ama nabız çokta düşmüyor.Zaten yağı aerobikte yakıyorsun. Yer harketlerinde bölgesel sıkılaştırma oluyor.

yazmayı unutmuşum.Ben de spor yapıyorum ve ayakta 30 dakka aerobik yapıyoruz sonra yere geçiyoruz sıkılaştırma yapıyoruz. Ancak nabız çokta düşmüyor. Bütün hareketler bitince nabız tutuyoruz ve benim genelde 21-24 çıkıyor. Yere geçince hareketler yavaşlıyor ama nabız çokta düşmüyor.Zaten yağı aerobikte yakıyorsun. Yer harketlerinde bölgesel sıkılaştırma oluyor.

teşekkür ederim ama anlayamadım 21 ile 31 olayını.15 saniye tutup 4 le çarpınca 100 falan çıkıyor benimki en az 114 olmalıymış.siz 15 saniyenin sonucunu mu diyorsunuz.

X