İzmir Özel Gazi Hastanesi

selam herkese
bende gazi hastanesinde yapmayı düşnmüştüm doğumumu fakat sonra Reşat Bozokloru bulup,Karataş hastanesinde yaptım,herşey dört dörtlüktü.
ben prof. olduğu için önceleri mustafa eminoğluna gidiyordum ancak benim hamileliğim döneminde kendisi vefat etti.tam karşı odasında da çiğdem hanım vardı ve onun hastaları o beklediğimiz yerde baya kalabalık olurlardı.bende sonradan çiğdem hanıma geçtim.evet ilgili bir doktor herkeste çok güler yüzlü olduğundan bahsediyordu bende hamileliğim süresince öyle bir dr. istemiştim ama sanki o çok övülen çiğdem hanımdan beklediğim şeyi alamadım ben.birde çok genç bir dr. çiğdem,daha tecrübeli bir doktor daha çok içime sinecekti ve dr. umu değiştirdim.
hastane çok büyük ve güzel bir hastane ama sgk anlaşmalı olduğu için çook kalabalık oluyor.bu arada yanındaki 2. bina da kullanıma açıldı mı bilmiyorum o zamanlar açılmak üzereydi.sgk anlaşmalı doğum ücreti 2000 TL dedi çiğdem o zaman bize.bir çok yerde o fiyattı zaten,üstelik anlaşması olmadan,tamamen özel olarak o fiyattı çoğu yer.
bir de aklımda hep çınarlı hastanesi vardı,izmirde orası meşhur ve mimli ya o yüzden.karataş hastanesi de aynı şekilde ama karataş hastanesi daha eski olduğu için çınarlı daha çok tercih ediliyor sanırım.karataş hastanesi benim evime çok yakın,bir gün annem ablam ben gittik hastaneye,odalarınıza bakıcaz dedik ve bilgi aldık.bu arada birde doktor tavsiyesi aldık hemşireden ve hemen aradık.hemen ilk randevumu aldım ve gittik eşimle.zaten hamileliğimin sonuna gelmiştim artık,neticede 1 kez gitmek nasip oldu 2. görüşmemiz doğumda oldu bebeğim erken doğdu onun etkisi oldu bu durumda tabi.
kısacası ben özel doktoruma gittiğim zamnki rahatlığı gazi hastanesinde yaşayamadım.
Reşat beyin muayene ücreti 70 tl idi,şimdi de çok arttığını sanmıyorum.2008 kasımda doğumyaptım,epidural sezryan oldum,2 gece kaldım hastanede,ve kızım birazcık küvezde kaldı,herşey içinde 1.250 tl ye mal oldu bize.bu o zaman için çok iyi bir rakamdı,çünkü 2000 ortalama olduğu için o dönemde,o parayı gözden çıkarmıştık.Reşat bey hakikaten işinin ehli bir doktor,bence çok çok iyi bir doktor,çok paracı da değil.o yüzden şiddetle tavsiye ederim kendisini.ayrıca Karataş hastanesine yeni bir bina yapılmış,ve 4. katta yenilenmiş odalar var bir de süit oda var.odalar pırıl pırıl,odadaki banyo 5 yıldızlı otel banyosu gibi,tv,buzdolabı,klima,deri koltuk var.bazı odalarda balkon var bazılarında pencere.hemşireler birbirinden güzel,ttalı ve ilgililer,hasta bakıcılar aynı şekilde çok ilgililer.yalnız doğuma eşinizi veya bir başkasını kesinlikle sokmuyorlar ama kamera verirseniz hasta bakıcı çekiyor doğumu.
Gazi de hemşirelerde de aynı ilgi ve güler yüzü göremedim,hep asık suratlıydı hemşireler,benim gibi iğne fobisi olan biri içiçn bu çok önemliydi.
şimdilik bunlar geldi aklıma,epeyde uzun yazdım ama yine de sormak istediğiniz bişey olursa zevkle cevaplarım,hayırlı doğumlar,sağlıklı bebekler diliyorum opuyorumnanaktan

ben şifa basmaneye gidiyorum. dr mine hanımı herkese tavsıye ederım. buarada zorunlu sezeryan ve normal dogum fıyatı 600 tl. tabı istege baglı sezeryan yada epidural filan ıstersenız ..1.500 cıvarını gözden cıkarmanız gerekiyor.. hastane cok temız herkes güler yuzle karşıladı bizi ilgilendi. tavsıye uzerıne gittik gercekten cok memnun kaldık... bılgınıze hanımlar... buarada muayene ve ultrason ücreti 46 tl.. 2010 fıyatları taabı bu yazdıklarımın hepsi...
allah hepimize saglıklı hayırlı evlatlar versın...

selam, gazi hastanesi hakkındda duyduklarım hiç hoşuma gitmedi ya. nöbetçi dr doğuma girdikten sonra gider ege de doğururum. hiç değilse tam teşekküllü hastane.

bornova şifa nasıl?

Şifa hastanesiile görüştüm. Doğum mesai saatleri dışında olursa nöbetçi doktor doğuma girermiş. Mesai saati dışında olduğu için fiyat ddeğişirmiş.!! Mesai saati içinde doğurun:):)
Gazi ya da şifa olması birşey değiştirmiyor o zaman ...

serben ben 20.haftamdayım. gaziye ilk kez salı günü gidicem. doğum mesai saati dışında olursa nöbetçi dr giriyormuş doğuma. sen ayşen hanmla görüştün mü bu konuyu?
doğum ücretleri ne kadar?

serben ben 20.haftamdayım. gaziye ilk kez salı günü gidicem. doğum mesai saati dışında olursa nöbetçi dr giriyormuş doğuma. sen ayşen hanmla görüştün mü bu konuyu?
doğum ücretleri ne kadar?

arkadalım ben 22 ocakda gittim gaziye elimde listeyle soracağım listeylee şimdi birincisi doktor iyi anlatıyor sordum hafta sonu yada gece olursa sizmi gireceksiniz dediki hayır kim nöbetçi olursa yani öyle özel hayat kalmaz dedi sezerya ayarlana bilir ma normal doğum düşünen için zor arkadaşlar ben kimöe alıştıysam onda doğum yapmak isyerim açıkçası bide ben ilk kkez gittim çok itici geldi kan aldılar -1 kattan tek kişiydi sıra vardı ve bilgiayarda kayıt yaptı aynı elde eldiven giymeden kan aldı aynı elle pamuğu kolu koydu bunlarda beni soğuttu sonuçda hiç hijyenek değildi onun dışında soğum ücretleri 350-400 arası epidural 500 müş böyle arkadaşlarr ayşen hnm iyi ama doğuma o girmeye bilir çok saçma o yüzden vazgeçtimmm

ben de ilk duyduğumda çok takılmıştım bu konuya. şifaya da sordum onlar da aynı şeyi söylediler. anlaşmalı hastaneler böyle. çınarlıya sordum doğum 2500 tl bi de her ay doktora 100-150 tl veriyorsun. bir de fazladan kalmaz gerekse fiyat iyice artacak.
yani tam özel oacak, ya da gazideki diğer doktorları da iyice tanıycaz.
çiğdemle ayşen hanım için hep iyi şeyler duydum. serdar beyi tanımıyorum henüz.
ben gazi düşünüyorum hala, çevremden hep olumlu şeyler duyuyorum gazi ile ilgili.
yarın da kontrolüm var bakalım. umarım artık fikrim değişmez...

arkadaşlar merhaba ben 6 aralık 2009 günü doğum yaptım ve doktorum çiğdem karas idi doktorumdan çok memnun kaldım herşeyiyle ince ayrıntılı birşekilde ilgileniyor ruhsal durumunuzakadar bile iniyor evet arkadaşın dediği gibi nöbetçi doktor kimse o giriyor diyorlar aa aslı yoktur olamazda hastanelerde nöbet listesinin olması zorunludur,ve bende ilk duyduğumda kötü issettim kendimi ve doktorumla görüştüm beni çok rahatlattı ben cumartesi gecesi saat 01:45 te hastaneye geldim muayeneden sonra direk doktorumu aradılar bilgi verdiler yatışım oldu açıolmam olmadı suyum geldi bebeğim kakasını yaptığı için sezeryan önerildi bebeği tehlikeye atmamak adına ama önerildi kabul ettik ben ve ailem ondan sonra sezeryana alındım.
arkadaşın dediği ssk yla aynı iyi bir hastane olduğu için kalabalık evet ama kendi bölümüne gittiğinde fazla beklemiyosun budur bizi ilg,lendiren dimi şunu da merak ediyosunuzdur benim ödediğim ücret 725.00 ama bir gece fazla kaldığım için devlet bir gece öder gerisni 5 yıldızlı otel ücreti alınır bu yönetmelikte böyledir.ondan dolayı ücret budur.20.hasftada detaylı ultrasonu doktorum benden 4 boyutlu istediği için v oda hastanede olmadığı içn dışarı da yaptırdır ege spect diye bir yerde ama sonra dobler ultrason için aşağı gönderiyor ileriki haftalarda.sormak istediğiniz birşey varsa sorun cevap veriym
kan alan laborant evet bend sevmedim o kişiyi ama tamamen karakter yapısı hastaneye mal edilemez.
not:ben doğuma gittiğimde doktoruma haber verildiğinde bütün gece uyumadı dururmumu yakından takip etti.ve 07.30 da hastaneye gldi.

ya kızlar kafam iyice karıştı bende ayşen hn gidiyorum 5 subatta randevum ama doğuma o girmicekse ne anlamı var ben normal istiyorum

serben ben 20.haftamdayım. Gaziye ilk kez salı günü gidicem. Doğum mesai saati dışında olursa nöbetçi dr giriyormuş doğuma. Sen ayşen hanmla görüştün mü bu konuyu?
Doğum ücretleri ne kadar?

ben doğum ücretlerini sordum 400 500 civarı dedi ayşen hanım ama nöbet olayını konuşmadım sanırım sezeryan düşündüğüm için sorma gereği duymadım

arkadaşlar merhaba ben 6 aralık 2009 günü doğum yaptım ve doktorum çiğdem karas idi doktorumdan çok memnun kaldım herşeyiyle ince ayrıntılı birşekilde ilgileniyor ruhsal durumunuzakadar bile iniyor evet arkadaşın dediği gibi nöbetçi doktor kimse o giriyor diyorlar aa aslı yoktur olamazda hastanelerde nöbet listesinin olması zorunludur,ve bende ilk duyduğumda kötü issettim kendimi ve doktorumla görüştüm beni çok rahatlattı ben cumartesi gecesi saat 01:45 te hastaneye geldim muayeneden sonra direk doktorumu aradılar bilgi verdiler yatışım oldu açıolmam olmadı suyum geldi bebeğim kakasını yaptığı için sezeryan önerildi bebeği tehlikeye atmamak adına ama önerildi kabul ettik ben ve ailem ondan sonra sezeryana alındım.
Arkadaşın dediği ssk yla aynı iyi bir hastane olduğu için kalabalık evet ama kendi bölümüne gittiğinde fazla beklemiyosun budur bizi ilg,lendiren dimi şunu da merak ediyosunuzdur benim ödediğim ücret 725.00 ama bir gece fazla kaldığım için devlet bir gece öder gerisni 5 yıldızlı otel ücreti alınır bu yönetmelikte böyledir.ondan dolayı ücret budur.20.hasftada detaylı ultrasonu doktorum benden 4 boyutlu istediği için v oda hastanede olmadığı içn dışarı da yaptırdır ege spect diye bir yerde ama sonra dobler ultrason için aşağı gönderiyor ileriki haftalarda.sormak istediğiniz birşey varsa sorun cevap veriym
kan alan laborant evet bend sevmedim o kişiyi ama tamamen karakter yapısı hastaneye mal edilemez.
Not:ben doğuma gittiğimde doktoruma haber verildiğinde bütün gece uyumadı dururmumu yakından takip etti.ve 07.30 da hastaneye gldi.

duyduklarıma çok memnun kaldım
arkadaşım 4 boyutlu ultrason için dışarıda ücret ödedin mi ödediysen ne kadar ödedin bir de şu cd çekimini duyuyorum bu nasıl oluyor sen yaptırdın mı yaptırdıysan o ne kadara mal oluyor cevaplarsan sevinirim şimdiden teşekkürler...

duyduklarıma çok memnun kaldım
arkadaşım 4 boyutlu ultrason için dışarıda ücret ödedin mi ödediysen ne kadar ödedin bir de şu cd çekimini duyuyorum bu nasıl oluyor sen yaptırdın mı yaptırdıysan o ne kadara mal oluyor cevaplarsan sevinirim şimdiden teşekkürler...

ben ayrıntılı ultrason araştırıyordum 3 boyutlu. ayşen hanıma 21.haftamda gittiğimde dobbler e yönlendirdi. 2 boyutlu ultrasonla radyoloji uzmanı dr inceledi bebeği. ayşen hanıma gösterdim raporu. 3 boyutluya girmene hiç gerek yok dedi. 20 şubatta bursada kontrole gittiğim doktoruma göstericem; muhtemelen bi daha 3 boyutluya gerek kalmaz.

şifada 3 boyutlu ultrason ücreti 120 tl.
bursada da birkaç yere sordum 120 tl. 4 boyutlu 180 tl.

ben ayrıntılı ultrason araştırıyordum 3 boyutlu. ayşen hanıma 21.haftamda gittiğimde dobbler e yönlendirdi. 2 boyutlu ultrasonla radyoloji uzmanı dr inceledi bebeği. ayşen hanıma gösterdim raporu. 3 boyutluya girmene hiç gerek yok dedi. 20 şubatta bursada kontrole gittiğim doktoruma göstericem; muhtemelen bi daha 3 boyutluya gerek kalmaz.

şifada 3 boyutlu ultrason ücreti 120 tl.
bursada da birkaç yere sordum 120 tl. 4 boyutlu 180 tl.

sağol semami, peki bu dobbler için ücret ödedin mi ve bu dobbler kaçıncı haftalar arasında oluyor

doppler 20-24 arası oluyor diye biliyorum. bebeğin kalp yapısını, kan akışını, bulunduğu suyu, haftasına olan uygunluğunu inceliyorlar.
7 tl ödedim; ama aynı anda kan tahlili de yaptırmıştım. 7 tl sanırım hem doppler hem de kan tahlil ücreti. radyoloji uzmanı sana rapor veriyor, onu kendi doktoruna gösteriyorsun.

sezaryanmı 400 500 yoksa semavi arkadaşımız 2 şubatta sordum diyor 350 400 civarı demiş tam net fiyatı yokmu

canım ben ayşen hanıma sordum 400 civarı dedi aşağıdaki danışma bölümünde ücretler net söyleniyor normal de sezeryanda 500 dediler ayşen hanım zaten doğumları epiduralli yapıyoruz dedi normal sezeryan farketmiyor yaniii

X