Gebelikte ağda

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
arkadaşlar gebeyken genital bölgeye ağda yapmanın bi sakıncası var mı? yoksa jilet mi en sağlıklı yol? :eek:

canım bende merak ediyordum hep bu sorunun cevabını gebe değilim ama öğrenmek istiyorum her ihtimale karşı ağdanın zararlı olabileceğini düşünmüyorum ama jilette pek ii sayılmaz bugün okudum nette epilasyon makinası zararlı değil diodu ama ne kadarda olsa radyasyon yayıyor die düşünüyorum jiletinde sonu kötü oluyor be canım yine en iyisi ada galiba çünkü tanıdığım hamileler hep hamileliklerinde ağda yaptırıyorlar inşallah cevap veren bulunurda öğreniriz hep beraber :)))

ama ağda yapaken kanama oluyor. canım çok yanıyo. bi de doğuma az kaldı ıkınırsam çocuk pırt diye çıkarsa...

kizlar hamileyken agda yapmak yada epilatorle tuyleri almak neden o kadar cok acitiyor :uhm:
iskence resmenkafamçokkarıştı ve jiletide hic tavsiye etmem cunku ertesi gun yine cikiyor tuyler fisfisfis

hormanlar için hastaneye gittiğimde hamile bi bayan vardı bayağı konustuk 1 hafta fln vardı doğumuna.. nfs midir nts midir nedir ona gircekti işte :)) nerdeyse arkadas olduk:) kuaföre gidip ağda yaptırıcam dedi az kaldı doğuma fln diyodu sakıncalı olsa yapmazdı cünkü çok pimpirikli birine benziyordu hele bide ilk çocuktu fln sakıncalı olsa yaptırmazdı eminimki kimse yaptırmaz :))

evet ya benım de doğuma az kaldı temız olmak ıstıyorum ama jıletın akıbetı malum. 2 gun sonra çıkıyo. zaten hamıleyken tuyler cok hızlı uzuyo galıba. tırnaklar da oyle.

ben hamileliğimin son haftalarında yapmıştım hiçbir sakıncası yok kızlar doktorum da yapabilirsin demiştim tabi ki normalden biraz daha ağrılı oluyor ....

evet bende normal zamanlardan daha fazla ağrı çekiyorum şimdi ağda yaptırırken ama rahatlığını hiçbirşeye değişmem....belki ilk kez ağda yöntemini yaptıracak kişiler için uygun dönem olmayabilir hamilelik...kasılma olmaması açısından bu uyarı yapılmış olabilir ama sürekli ağda yapan ve yaptıran biriyseniz hamilelikte sakıncası olduğunu düşünmüyorum....birde son dönemlere geldik her an hazır olmamız gerektiği düşünülürse ağda daha rahat.....jilet kullananlar için zordur 2 günde bir eğil uğraş:))

ayy kızlar allah kolaylık versın
benım de bır fıkrım yok, ama en sona yakın eşinize annenıze falan jılet yaptırırsınız ya da kendınız nası egılıceksınız kı ama en sonlarda jılet yaparsınız canı m gercı hangı gun kesın bellı mı ayy kolay gelsın wala .

32 haftadayım 3 gün önce tegirdinde olsam ağdaya gittim bugünde doktora gittim :KK70:

bi problem yok olmadı bence sizde gidin doğuma normalde olsa sezeryanda temiz temiz gidelim

benim büyük kuzenim doğumundan önce gitmişti kuaföre sir ağda yaptırmaya hiç de bir sorun olmadı demişti öyle hatırlıyorum

Bende 5 gün sonra doğum yapacağım. Ve hamilelikten önce de ağda yaptırıyordum hamileliğim boyunca da yaptırdım. En son 2 gün önce gittim, 15- 20 dakikada tertemiz ve en az 40 gün rahat edeceğim, kıl tüy sorunu olmayacak yerimseniben

Hamilelikte ağda yaptrmanın hiç bir zararı yok, aksine doğumda ve sonrasında çok rahat edersiniz.

Ben de hamile olduğumu yeni öğrendim. Şimdi hem heyecanlıyım hem de aklıma bir sürü soru geliyor. Ağda da bunlardan biriydi. Daha önce hiç ağda yaptırmadım ama koca göbekle jilet de kullanamam sanırım. Ben en iyisi ağdaya geçeyim. Tecrübeli arkadaşlar da bir mahsuru olmadığını söylüyorlar. Teşekkür ederim.

7 aylık hamileyim şu ana kadar hep ağda yaptım hatta en son bugün yaptım ağdamı biraz normalden uzun sürüyor ayna ile yaptığım için ama tertemiz rahatlık ağda o yüzden jileti asla tercih etmem bilmiyorum sonra kuaförede gidebilirim ama şimdilik kendim yapıyorum ağdamı.Amail hamileliğimde yapamamıştım jiletle temizlenmiştim ama çok zordu hele son zamanlarda hergün hergün yapmak tan tahriş olmultu zor ağda kolaylık

ya kızlar ben de bu konuyu çok düşünüyorum. 4.ayın içindeyim, karnım büyümedi, şu an alabiliyorum tüylerimi, ben eldiven kullanıyorum. ama ilerleyen aylarda napcam. geçen ay tüylerim felaket durumdaydı, 15 günde bir alıyordum, ama bu ay durdu birden sanki, 15 gün olmasına rağmen tüyler çıkamadı bile deri üstüne, alınacak seviyeye kim bilir ne zaman gelir, bu duruma çok mutlu oldum, ama işte özellikle son ayımda kökünden almak isterim, doğuma hazırlıklı olabilmek için. jiletle alsam, en fazla üç gün sürer, doğuma gideceğim gün jiletlemem gerekir bu durumda, pehhh amma hayal kurdum, o durumda jiletle uğraşcam sanki :KK35:

Hamileliğinin neredeyse 4.ayından beri oramı göremiyorum bile daha öncesinde ağda ile alıdırıyordum 4.aya kadar jıltle aldım şimdi doğum yaklaşıyor temiz olsun istiyorum ağda yaptırıcam ama korkuyorum

hassas olduğu ıcın daha cok acır yok erken dogum olur vs vs bir sürü saçma sapan seyler duydugum ıcın hergüne erteliyorum ağdacıya gideceğim günü 😓 resmen üzerinde stres yarattı 10 dkk ilk şey . agda yapılırken bebeğıme bısey olcak dıye bır korku sardı...

Kizlar bence bitkisel ağdalarin bi zarari olmaz.kuaförümüze durumu anlatip kendi aldiğimiz organik ağdayi götürüp yapmasini rica edebiliriz.

Bu gebeliğimde 12. Haftam bitince yaptırdım.bir şey olmaz inşallah.her şeye İin veren doktorlar özellikle yassak diyince ikilemde kalmıştım ama yapacak bir şey yok.

X