Fsh Yüzünden Anne Olamayanlar

merhaba canım senin sorununu anlayamadım senin hormonlar yüksekmi yoksa düşükmü

ya aslında bende tam olarak bilmiorum ama sanırım yüksek bi bozukluk olduğu kesin ama.aslında bana bu hapı rahim küçük olduğu için verdiler kullanmamı söylediler şimdi kullanıyorum.çok fayda etti ama benim sorunum ileride çocuk olma durumu varmı cvp verirseniz sevinirim!!!

arkadaşlar cevaplarınızı yardımlarınızı düşüncelerinizi bekliyorum aeo ben hergün burda olurum ve inş yardım ederseniz kendimi rahatlatmaya calısırım hepinize teşekkür

arkadaşlar moralim çok bozuk ağlamaktan gözlerim şişti, eşim biraz önce bana evlenmeden önce fsh ın yüksek olduğunu bilseydim seninle evlenmezdim dedi. daha doğrusu benim evlenirmiydin sorumu hayır diye yanıtladı . çok çaresizim

arkadaşlar stres yapmayın lütfen en büyük etken bebeğiniz olacaksa bile etkiliyor en yakın arkadasım ve esimin dayısın kızı doktor kesinlikle cocukları olmayacağını söyledi arkadasımın eşindede sorun vardı ve sonucta arkadasım ümidi kesti kiloluydu zayıflamaya kendine baska ugraslar bulmaya basladı sonuc simdi 5 yasında kızı var dayımızın kızı ise evlatlık bir kız cocuğu aldı bebek altı aylıkken hastayım diye gittigi doktorda üc aylık hamile oldugunu öğrendi ve hic adet görmüyormus allahın yanında cok insallah sizlerinde olur ama lütfen sakin stres yapmayın cok zor ben o günleri hatırladıkca kabus gibiydi cok zor ama elden gelecek bir sey yok

bendede sebebi bilinmeyen infertilite vardı onuncu yılda kucağıma aldım kızımı ümidi kestikten sonra stres cok etkiliyor dünyanızı karatmayın hayatta ne güzel seyler var unutmayın

üzülmeyin arkadaşlar lütfen. Benim fsh 9,3 lerdeydi. ığneyle hamile kaldım. Gerçi çok yüksek değil diye düşünürsünüz belki ama olmuyordu işte.Yaşıma göre de çok yüksekti. E2 değerimde iyi değildi. . ınanıyorum ki üzüldükçe yükseliyor terslikler artıyor sanki yumurtlama bile olmuyordu o aylarda, hiç olmazdı kist bile oluşmuştu. sonra oluverdi hamile kaldım bu değerlerle.
şimdi 1,5 yaşında kızım var. Sırf meraktan fsh ı ölçtürdüm geçen hafta 6,3 çıktı . Diğer hormonlarda çok iyi . Demekki stres olmayınca düşüyor. Lütfen bunu gözönünde bulundurup rahatlamaya çalışın.

merhaba arkadaşlar.bende bu sayfaya ilk yazdığımda fsh 37.4 dü.iki ay cyclo progynova kullandım ve geçen ayın sonlarına doğru hayıt suyu içmeye başladım.ilk ay fsh 21.4 oldu.ikinci ay ise 9.2 ye düştü çok şükür.ama benim genel olarak fsh yüksekliği olan kadınlardan bi farkım vardı.her ay düzenli adet oluodum.doktorlarda şaşırmıştı bu duruma sen adet olamaman gerekio dediler.neyse bu ay klomen kullanıcam yumurta takibine başlıyoruz çok şükür.sizlere tavsiyem hiç moralinizi bozmayın ve iyi olacağınıza inanın.hep dua edin ve kendinizi ne olursa olsun çok sevin

Merhaba arkadaşlar bende ne yazıkki fsh mağduruyum ama buradaki birçok arkadaşında dediği gibi stress yüzde yüz etkiliyor diye düşünüyorum benim fsh değerlerim şöyle 9.83 altı ay sonra 6.96 ve bir sene üstüne yani şimdi 14.55 o kadar ümidim kırıldıki anlatamam ama yapacak birşeyim yok ne yazıkki bende soğan ve incir kürünü deneyeceğim geçen yaz iki ay boyunca hayıt kullandım ama yinede hamile kalamadım maalesef. Adetlerim çok düzenlidir ama olmayınca olmuyor işte Mevlam nasip eder inşallah.

kızlar benim fsh 20, E2 150, Lh 13,64 çıktı. doktorum DHEA ve L-Arginin diye bir ilaç verdi onu da hiçbir yerde bulamıyorum. daha önce kullanıp faydasını gören var mı?
ben de düzenli adet olanlardanım. acaba fsh ve E2 yüksekliği birleşince neden olduğu birşeyler mi var ?
amaannn... kafayı yiyecem,bu ne ya...

Topiclerde "güncel" veya "....." yapıp mesaj atarak güncelleme yapmak yasaktır. Lütfen bu kurala özen gösterelim.

merhaba kızlar.ben daha öncede yazmıştım buraya.fsh ım 9.2 ye düşmüştü klomen kullandım 5 gün ve şu an hamileyiiiim :) sakın moralinizi bozmayın ve tedaviye devam edin mutlaka.bu arada ben hayıt suyu da içmiştim.belki onunda yardımı olmuştur fsh ın düşmesinde.rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah

benim fsh doğum kontrol hapını bıraktığımda 12,96 idi.3 ay sonra bugün tekrar baktırdım 10.08.henüz tedavi olmadım çünkü doktor tüp bebek dedi.yarın başka bir doktora gidip fikrini alıcam.bilmiyorum nolucak.eşimle çocuk yapmayı denemedik bile daha.yurt dışında ...off off kadın olmak ne zor herşeyi ben düşünüyorum...

kızlar benim fsh 20, E2 150, Lh 13,64 çıktı. doktorum DHEA ve L-Arginin diye bir ilaç verdi onu da hiçbir yerde bulamıyorum. daha önce kullanıp faydasını gören var mı?
ben de düzenli adet olanlardanım. acaba fsh ve E2 yüksekliği birleşince neden olduğu birşeyler mi var ?
amaannn... kafayı yiyecem,bu ne ya...

merhaba yesilelma,fsh lh ve e2 hepsi aynı tahtırevanı dengede tutmaya çalışan 3 hormon.
fsh 15 in üzerinde ise e2 de 50 nin üzerinde ise doktorlar zahmet edip tüp bebek yapmıyolar.e2 östrojen kadınlık hormonu, fsh de yumurtalık rezervini gösteren bir hormon.
benim 3 ay önce fsh 12,96 e2 23,56 idi bu ay fsh 10,08 e2 de 55,56.geçen aydan bir yumurtam çatlamamış ve bu ay bir adet kistim var 4 cm e2 biraz da bunu belirtiyor.fsh nin durumunu anlatıyo.20 gündür kafayı yiycem 4 tane uzman doktora gittim.hepsi ayrı telden çalıyo.tek ortak nokta fsh yüksek yumurta rezervin yaşıtlarına göre düşük.böyle birşeyin başıma geleceğini düşünemezdim.eşim 3 aydır yurt dışında 2 ay içinde bende taşınıcam.
gitmeden bir tüp bebek deniyim diyodum ama kist mist zor yani.bugün gittiğim uzmana göre tüp bebek şansımla normal yoldan hamile kalma şansım yaklaşık aynı.yüzde 10-15
yerlerde sürünüyoruz yani.eşiminde spermiyogramı da problemli.sanırım bende eylül gibi yaptırıcam tüp bebeği.düşünüyorum.koşturmaca içinde bir de bu sorun beni çok yordu.
daha eşimle deneyemedik bile...tam bir hayal kırıklığı ve peşinden de kararsızlık...
3 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyodum.bugün gittiğim uzman eğer yumurtalık rezervi düşükse doğum kontrol hapı fsh değerini arttırır dedi.diğer doktorlar doğum kontrol hapı fsh yi etkilemez demişti.bu ay kist gitsin diye doğum kontrol hapı içersem fsh önümüzdeki ay fırlarmış tüp deneyemezmişiz.
kist kendi kendine gitmezse gene deneyemiycez.allahım bana yol göster aklımı korumama
yardım et...:1shok::1shok:delikafadulden

denizia

benim de fsh 34 idi geçen ay ve doktorum doğum kontrol hapı verdi kistlerim için ?? dedi ki kistlerden kurtul gel tüp bebeğe başlıyacağız . Ama deidğin şey doğruysa vermemesi gerekti Kafam karıştı .

dediğim şeyin doğru olduğuna emin olabilirsin.çok fazla okuyorum ve çok doktora gittim 1,5 ayda 4 uzman dolaştım.fsh yüksek olunca başlanmıyo 15 in üstü menapoz olarak değerlendiriliyo.fakat dediğim gibi fsh testinin yanısıra yumurtalık durumunada bakıyolar.yani fsh yüksek olmasına rağmen yumurta oluşabiliyo tabi bu durumda da önemli olan oluşan yumurtanın kalitesi...benim 3 ay içinde doğum kontrol hapını bıraktığım için 3 puan düştü fsh muhtemelen biraz daha düşecek.15 sınır.bana şunu dedi dün gittiğim uzman burda çok ünlü bi hastanenin infertilite bölüm başkanı sizin yumurtalık rezerviniz düştüğü için zaten kafasına göre takılacaktır.dışardan ne kadar çok ilaç da versek bildiğini okuyacak dolayısıyla
ne kadar sağlıklı yumurta elde edicez ne kadarını toplıyabilicez belli değil.ama tabi allah bilir.bursada gittiğim doktorda bana göre kendi başına hamile kalman bana sorarsan çok zor ama bu ay iki tane hastam biz hazırlık yaparken kendiliğinden hamile kaldı dedi.yani şekerim bu iş göle maya çalmaya benziyor ya tutarsa...en aşağı ümit edilecek bişeyler hala var.doktorlar hala bişeyler yapılabileceğini düşünüyo eğer doktoruna güveniyosan iyiyse dinle onu.ama doğum kontrol hapından sonra fsh ni ölçtür bakalım ne olacak...zaten kist varsa tüp yapılmıyo... ben kendi haline bıraktım geçmesini bekliycem
kendiliğinden bu bende hep oluyo..

ben de 3 doktorla görüştüm denizia cım. sana söylenenlerle aynı. bizim gibi hastalar için mücadele edecek doktor yok galiba. tüp bebek yapamayız deyip kestirip atıyorlar. hiç biri fsh ı düşürmek için şu tedavi uygulanır demedi. 3 ay sonraya atıyorlar. canım sıkılmaya başladı iyice..
ben şu incir kürünün 1. adımını uygulayıp bıraktım. acaba baştan denesek bize bir faydası olur mu ki?

ben de 3 doktorla görüştüm denizia cım. sana söylenenlerle aynı. bizim gibi hastalar için mücadele edecek doktor yok galiba. tüp bebek yapamayız deyip kestirip atıyorlar. hiç biri fsh ı düşürmek için şu tedavi uygulanır demedi. 3 ay sonraya atıyorlar. canım sıkılmaya başladı iyice..
ben şu incir kürünün 1. adımını uygulayıp bıraktım. acaba baştan denesek bize bir faydası olur mu ki?

şekerim. fsh yi düşürecek bir ilaç yok.bunu düşürmeye de çalışmıyorlar zaten.menapoza
girmeden önce dalgalanma oluyor.bence sürekli ölçtürüp düşük olduğu zamanı bulmalısın.
bahsedilen kürler için tam olarak ne düşüneceğimi bilemiyorum.bu ara ben de bal polen
çörekotu ve tarçın yiyorum.soğan ve incir kürleri de bence denenebilir.soğan mevzusunu
zaten çok eskiden beri bilirim.adet söktürür.soğan kabuğunu suda kaynatıp soğutup içmişliğim vardır.bunlar bana çok zararsız ve denenebilir geliyor.hayıtı bilemiyorum bu durum vesilesiyle öğrendim bende adını.fsh sini düşürüp tüp bebeğe başlayanları okuyorum.ama diğer hormonların düzenini bozuyor mu bilemiycem.ben doktora geri dönüş
yaşanıyor mu yani düzene girer mi dediğimde dalgalanmalar olur ama geri dönüş olmaz dedi.halbuki bir gazetedeki tüp bebek yazı dizisinde doktor,zar zor yumurta elde edip doğurttuğumuz bir hastamız doğumdan 3 ay sonra kendiliğinden hamile kaldı ve yumurtlaması şu an düzenli demiş.hayat mucizelerle dolu.bence dene ümidini yitirme.neler okuyorum neler duyuyorum.bugün gazetede tüm organları ters olduğu halde doğal yoldan hamile kalıp sağlıklı ve normal bir çocuk doğuran kadını okudum.doktorları direk tüp bebek önermiş.hamile kalamazsınız demiş.dünyada bu şekilde doğuran 5.kadınmış.ben kendi adıma ümitliyim.bir sürü olumsuz şey olmasına rağmen.

benim fsh 9.02 iken tüp bebek tedavisine başladım..yumurtam oluştu ama büyümedi..zar zor 1 tene büyüttük..onunda toplama esnasında boş olduğu anlaşıldı..mafoldumben

X