Fsh Yüzünden Anne Olamayanlar

benim fsh 9.02 iken tüp bebek tedavisine başladım..yumurtam oluştu ama büyümedi..zar zor 1 tene büyüttük..onunda toplama esnasında boş olduğu anlaşıldı..mafoldumben

bunu demek istemiştim zaten sudenazcım.ben 2 doktorada şansımın ne olduğunu sordum.
sizin durumunuzdaki hasta grubuna bir oran vermek mümkün değil dedi her ikiside.normal bir çiftin ilk yıldan sonra her ay yüzde 20 ymiş hamile alma şansı.benim durumum ve eşimin durumu söz konusu olunca yüzde 20 nin baya altında dediler.yumurtalıkların ne cevap vereceğini tam bilmiyolar.rezerv düştüğü için kafasına göre takılıyomuş.bu nedenle zaten bizim gibilere fazla doz ilaç veriyolar.ben hala hastalanıyorum normal bir şekilde
baya düştü de fsh.ümitliyim.yani ilk duyduğum gündeki gibi kendimi kaybetmiş ve karamsar değilim şu anda.bakalım biraz kendi haline bırakıp deniycem.olmazsa tüp bebek tedavisine başlıycam.

benim fsh 9.02 iken tüp bebek tedavisine başladım..yumurtam oluştu ama büyümedi..zar zor 1 tene büyüttük..onunda toplama esnasında boş olduğu anlaşıldı..mafoldumben

selam canım benimde fsh 24 lerdeydi en son artık sinirimden baktırmıyorum fsh ımı bende bebk sahibi olamıyorum allah izin verirse olacak tüp bebekde şans oranı % 20 dedi dr buda bei üzdü ne yapcam bilmiyorum allah kimseyi aratmasın fsh yüksek olupta hamile kalan varmı acaba

selam canım benimde fsh 24 lerdeydi en son artık sinirimden baktırmıyorum fsh ımı bende bebk sahibi olamıyorum allah izin verirse olacak tüp bebekde şans oranı % 20 dedi dr buda bei üzdü ne yapcam bilmiyorum allah kimseyi aratmasın fsh yüksek olupta hamile kalan varmı acaba

arkadaşlar umutsuzluğa kapılmayın. benim de sorunum fsh dı. bilenler bilir. son üç aydır 9-14 arasındaydı. ama bu ay hamile olduğumu öğrendim.doğal yoldan kendiliğinden oldu. hiç belli olmuyor bu bize vücudumuzun bir oyunu. bazen sağlıklı bir yumurta denk gelebiliyor. lütfen ümitsizliğe kapılmayın. inanın olacak. elinizden geleni yapın gerisi allahın takdirinde.

bunu demek istemiştim zaten sudenazcım.ben 2 doktorada şansımın ne olduğunu sordum.
sizin durumunuzdaki hasta grubuna bir oran vermek mümkün değil dedi her ikiside.normal bir çiftin ilk yıldan sonra her ay yüzde 20 ymiş hamile alma şansı.benim durumum ve eşimin durumu söz konusu olunca yüzde 20 nin baya altında dediler.yumurtalıkların ne cevap vereceğini tam bilmiyolar.rezerv düştüğü için kafasına göre takılıyomuş.bu nedenle zaten bizim gibilere fazla doz ilaç veriyolar.ben hala hastalanıyorum normal bir şekilde
baya düştü de fsh.ümitliyim.yani ilk duyduğum gündeki gibi kendimi kaybetmiş ve karamsar değilim şu anda.bakalım biraz kendi haline bırakıp deniycem.olmazsa tüp bebek tedavisine başlıycam.

benim zaten tüp bebekten başka şansım yok..çünkü benim iki tüpte tamamen tıkalı..yetmiyomuş gibi bide fsh çıktı başıma...dr.dedi zaten yumurta rezervin yaşına göre çok kötü diye..ben 25 yaşındayım..ama çok düzenli adet görüyorum..yumurta sayım 15 civarıydı ama hiç büyüme göstermiyolardı..zaten sonuçta hüsran oldu..keşki banada tüp bebek yapamayız biraz daha bekle deselerdide o kdar masraf boşuna yapmasaydık..

en son yaptırdığım hormon testi (adetin 3. günü)
e2........ 41.39
fsh.......9.02
Lh.........6.68
prolaktin......20.42
serbest t4....1.22
tsh......6.21

bu arada tsh ve e2 de yüksef...
offfff offffffffff mafoldumben mafoldumben

benim zaten tüp bebekten başka şansım yok..çünkü benim iki tüpte tamamen tıkalı..yetmiyomuş gibi bide fsh çıktı başıma...dr.dedi zaten yumurta rezervin yaşına göre çok kötü diye..ben 25 yaşındayım..ama çok düzenli adet görüyorum..yumurta sayım 15 civarıydı ama hiç büyüme göstermiyolardı..zaten sonuçta hüsran oldu..keşki banada tüp bebek yapamayız biraz daha bekle deselerdide o kdar masraf boşuna yapmasaydık..

en son yaptırdığım hormon testi (adetin 3. günü)
e2........ 41.39
fsh.......9.02
Lh.........6.68
prolaktin......20.42
serbest t4....1.22
tsh......6.21

bu arada tsh ve e2 de yüksef...
offfff offffffffff mafoldumben mafoldumben
canım yaa üzülme hepimizin durumu aynı ben bugün dr a gittim dr bana şansımın % 20 olduğunu söyledi 2 tane yumurtam varmı oda ne kadar kaliteli bilemeyiz dedi ilaçlara başlayalım eğer tedaviye olumlu yanıt verirse vücudun devam ederiz vermezse sonlandırırız tedaviyi dedi ben çok üzüldüm tabikiii ağladım ama napayım ağlasamda olmuyor allah ne derse o oluyor ben tedaviye hiç başlayamıcam n eyapcağımıza karar veremiyoruz düşünüyoruz şimdilik maddi olarakta tabiki allah hepimizin arkadaşımız gibi yüzümüzü güldürür bizde hamile kalırız inşallah canım hepimiz için dua edeceğim

canım yaa üzülme hepimizin durumu aynı ben bugün dr a gittim dr bana şansımın % 20 olduğunu söyledi 2 tane yumurtam varmı oda ne kadar kaliteli bilemeyiz dedi ilaçlara başlayalım eğer tedaviye olumlu yanıt verirse vücudun devam ederiz vermezse sonlandırırız tedaviyi dedi ben çok üzüldüm tabikiii ağladım ama napayım ağlasamda olmuyor allah ne derse o oluyor ben tedaviye hiç başlayamıcam n eyapcağımıza karar veremiyoruz düşünüyoruz şimdilik maddi olarakta tabiki allah hepimizin arkadaşımız gibi yüzümüzü güldürür bizde hamile kalırız inşallah canım hepimiz için dua edeceğim

bence başlama canım..keşke banada biri deseydi..kötü gitmesine rağmen yinede devam etti..ve ben 6000 tl lık ilaç kullandım..düşün artık gerisini..herkes 1500 tl lık ilaç kullanırken ben 4 katı para harcadım..1 adet yumurta için...2.denemede eğer aynı şekil çıkarsa testlerim yapmayı düşünmüyorum...:1no2:

arkadaşlar benim fsh on gün içerisinde 16 dan ,24 e çıktı.böyle durumda olupta fsh sı düşen varmı,düşmesi için ne gibi tedaviler gördünüz?

arkadaşlar benim fsh on gün içerisinde 16 dan ,24 e çıktı.böyle durumda olupta fsh sı düşen varmı,düşmesi için ne gibi tedaviler gördünüz?

canım bana tedavi için ilaç falan vermediler ben hayıt tohumu içtimde düşürdüm fsh ımı ama bıraktım yine yükseldi şimdi yine başlıcam canım

slm ben yeni katıldım benim sorunum da fsh değerinin yüksek çıkması umarım düşer

evlenirsin bir kaç ay geçer çocuk isimleri düşünürsün kız olsa ne olsun erkek olsa ne olsun sonra bir gün doktora gidersin fsh diye bişey çıkar ve doktor çocuk ihtimalinin çok az yada olmamasından bahseder ha bir de moral bozma derler. insanlar doğurur sokağa atar yada 8-10 tane doğurur bakamaz istemezler kürtaj yapılır ama sen istersin seninde olmaz hak mı bu bilmiyorum biz bu şekilde bir sorun yaşamak için ne yaptık ki başımıza bu gelir. ama yinede umutlu olmak lazım değil mi bir gün belki olmadık bir zaman da öyle bir haber alırız ki tüm dünyamız bir anda değişir tüm dileğim bunun isteyen herkes için olması

slm ben yeni katıldım benim sorunum da fsh değerinin yüksek çıkması umarım düşer

canım senin fsh anca hayıt tohumuyla düşürebilirsin bennimde yüksek bazen düşüyor ama abzen yine yükseliyor hayıtı bıraktınmı yükseliyor canm allah sanada en kısa zamanda bebk verir

fsh yumurta rezervı nı ıfade etmıyormu hayıt tohumu veya ılac nasıl düşürebılırkı? zaten rezerv belli dgeılmı? benımde 6 bucuk cıktı doktor yuksek buldu.. tüp bebek tedavımde 3 yumurta ıkısınını ıcı botu..tek yumurtayla hamıle kaldım allaha süşükürler olsun ama içimd ebır korku..doktor pke umut verıcı konusmadı banada..

hayıt tohumunu aktardan mı bulabilirim bir de ben farlutall kullanıyorum adet olmak için yanı onun ilaç kullanırken falan bir yan etkisini falan gördün mü 35sevi35 bir şekilde düşmesi gerekiyor öyle yada böyle sonuçta bitkisel olması belki daha iyi gelir canım umarım bir an önce seninde uygun seviyeye gelir ve temennim normal yolla sıkıntı çekmeden hamile kalırsın hepimiz için

merhaba bende fsh zedeyim ne yazıkki ben bunu öğreneli 1 yılı geçti ve alıştımm ilk başlarda çokkk ağladım çokk ama zaman herşeyin ilacı FSH ın yüksekse tedavi bile olamiyosun
ben soğan suyu içtim o ay FSH ım 9 düştü ama sonraki aylar yine eski haline döndü
hayıt tohumuda iyi bence ben 3 ay kullandım hayıtı farkl etkisi olduğunu hissediyorum
mevlam yardımcımız olsunnn inşşşşşş

hayıt tohumunu aktardan mı bulabilirim bir de ben farlutall kullanıyorum adet olmak için yanı onun ilaç kullanırken falan bir yan etkisini falan gördün mü 35sevi35 bir şekilde düşmesi gerekiyor öyle yada böyle sonuçta bitkisel olması belki daha iyi gelir canım umarım bir an önce seninde uygun seviyeye gelir ve temennim normal yolla sıkıntı çekmeden hamile kalırsın hepimiz için

merhaba asiii
hayıtı aktarda bulabilirsinnn içmeni öneririm
mevlam yardımcın olsun yaş kaç bu aradaa

slm fakelove yaşım 29 ve ben fsh durumunu daha geçen ay öğrendim yani tam olarak alışamadım

aslında bu siteyi görmeden önce ben bu konuda kendimi yalnız hissediyordum iyi ki bu site açılmış en azından konusacak birilerini bulmak çok güzel çünkü daha kimseye anlatamadım sadece eşim biliyor başka kimseye söyleyemedim burda arkadaş bulmak ve konuşmak çık güzel teşekkürler

aslında bu siteyi görmeden önce ben bu konuda kendimi yalnız hissediyordum iyi ki bu site açılmış en azından konusacak birilerini bulmak çok güzel çünkü daha kimseye anlatamadım sadece eşim biliyor başka kimseye söyleyemedim burda arkadaş bulmak ve konuşmak çık güzel teşekkürler

selam canım hayıtı aktardan alacaksın hergün günde 2 veya 3 kez içeceksin 1 su bardağı kaynamış suya yarım tatlı kaşığı koyacaksın 5 dk beklicn demlensin diye sonra içeceksin inşallah hepimizde faydasını görürüz ve hamile kalırız canım

slm fakelove yaşım 29 ve ben fsh durumunu daha geçen ay öğrendim yani tam olarak alışamadım
bende 27 yaşındayım zamanla alışıyosun meraketme

kimseye anlatamazsın çünküüü kendine bile söyleyemezsin için yanar aklına geldikçe aklına gelmemesi için elinden geleni yaprasınn ama nafile :umursamaz:
ama zamanla bunu kabullenirsin
yanlızca içindeki korkuyo yok edemezsin M..... desem yeterli sanırım yazmak bile çok zorrr
drlar sana biran evvel çocuk sahibi ol derler sanki elindeymiş gibi
iyi bir dr denk gelmezsen birde onların ilgisizliklerini çekersin
FSH çok önemli derler ama onlarda hiç umursamazlarr
mevlam yardımcımız olsun inşş
:Saruboceq:
bu arada fsh ın kaç senin canımmm
selam canım hayıtı aktardan alacaksın hergün günde 2 veya 3 kez içeceksin 1 su bardağı kaynamış suya yarım tatlı kaşığı koyacaksın 5 dk beklicn demlensin diye sonra içeceksin inşallah hepimizde faydasını görürüz ve hamile kalırız canım

X