Fsh Yüzünden Anne Olamayanlar

servem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2008
74
1
arkadaşlar mrb hepinize ben fsh mağdurlarındanım malesef... tedavimden önce 12.22 idi değerim tüp bebek e girerken de 9 ile girdim sonuc negatif. 3 yumurtam oluştu 1i döllendi ama olmadı işte... şimdi tekrar tahlil yaptırdım değerim 10.7 olmus aslında istenen aralıkta ama yüksek işte... ve dr um tekrar deniycez dedi 1 ay sonra ama ben kararsızım.. denesem de tutmassa maddi manevi 2. kere nasıl kaldırırım düşünemiyorum.. bi taraftan da işe ara vermem gerekecek transfer sonrası riske atmak istemiyorum yani iş de sallantıya girecek... öte yandan da yapmasam sonra pişmanlık olur mu ??? dr dedi ki şimdi haklı olarak maddiyat diyosun ama yarın paran olduğunda ya yumurtan kalmassa ...... off kafam çok karışık anlaycağınız... benle aynı durumda olanlar varsa paylaşalım derdimizi belki derman olamayız ama en azınan rahatlarız anlatarak...

Kadınlarda Yumurtlama Sorunları
1.Düzenli yumurtlayamayan kadınlar nasıl hamile kalır?
2.Kadınlarda yumurtlama nasıl gerçekleşir?
3.Kadınlar hangi nedenlerle yumurtlayamaz?
4.Düzenli yumurtlayamama sorunu kimlerde görülür?

merhaba arkadaşlar bende 6 aydır bebek istiyordum fakat olmadı dün doktora gittim ve fsh yüksek çıktı 35 civarında bişeydi.doktorum cyclo progynova verdi 3 ay kullan ondan sora ovulasyon için bişiler yapcaz ve inşallah hamile kalıcaksın başka bi problemin yok dedi.benim araştırdığım kadarıyla fsh yüksek olduunda adet olunmuyomuş.benim tam tersi sık adet görüyorum.benim durumumda olanlar varmı ve bu ilacı kullanıp gebelik elde eden varmı lütfen yardııım :KK43:

cnm benm de fsh 9 ken tüp denemem oldu sadece 3 yumurtam oluştu 1 transfer oldu sonuc negatifit... dr un sana verdiği ilaç adet düzenleyici şu an bende kullanıyorum yani gebe kalmakla alakası yok ve neden sana verdiğini de anlamadım.. ayrıca benm de adetlerim gayet düzenlidir bende ilk başlarda şaşıdım çünkü bende senin gibi biliyodum meğerse biizm gibi adeti düzenli olanlarda da fsh sorunu oluyomus çünkü bu adetle alakalı değil yumurta rezervi ile alakalı... inşallah değerin düşer bayağı yüksek çünkü ve bence mümkünse başka dr a da git .. çünkü dr un biraz hafife almış gibi geldi bana bu sorun büyük bi sorun ve ben 23 yasımda böle bi gerçekle karşılaştım erkenmenepoz riski taşıyourz..

benim de 12 çıktı.bizde erkek infertilitesi sorunu vardı bu ay doktor kontrolümde (mayısta başlayacağım ikinci denemeye ,ilk denememde 9 yumurta oluşmuştu fsh mi hatırlamıyorum kimse bir şey söylemedi 2003 te bana bu konuda tahlillerimi görmemiştim bile) sonuç negatifti. bu sefer de erkek infertilitesine benim fsh de eklenince stres yaptım

servem inşallah erken menapozla falan karşı karşıya kalmayız.bu ilacı kullananlar varmış fsh yüksekliğinde araştırdım bunu.doktorum baya olumlu bilmiyorum belki diğer tetkiklerim normal olduğu içindir ben doktorumu da araştırarak gitmiştim.bazı kadınlar fsh 40 ken bile normal yolla hamile kalabilmişler okudum onların da yazılarını inşallah bizde bebiş sahibi oluruz

inşallah tubişcimm ama dedim ya birz bu işi sıkı tutmak gerek düşün benm değer 9 ken sadece 3 yumurtam oluştu dr bile şaşırdı dedi ki senin yumurtaların 35 yaşında birininkiyle eş değer... benm martta 2. yi denememi söledi hatta bekliyo da adet olunca ama maddi olarak müsait değilim bakalım neler yaşıycam.. ben su an dhea kullanıyorum son 1-2 tane kaldı bitince almıycam ve soğan kürüne başlıycam bi süre onu deniycem sonrası Allah kerim inşallah tedavisiz anne olabilirs çünkü çok stresli bi dönem maddi manevi tüketiyo insanı...

cnm valla bilmiyorum hla hazırda kullanıyorum ama faydasını anca tedavi olursam görürürüm yumurtam artmısa yada kalite düzelmişse anlaşılır herhal... yada ben kendiliğimden hamile kalırsam kiii çok zorrrr...

arkadaşlar mrb hepinize ben fsh mağdurlarındanım malesef... tedavimden önce 12.22 idi değerim tüp bebek e girerken de 9 ile girdim sonuc negatif. 3 yumurtam oluştu 1i döllendi ama olmadı işte... şimdi tekrar tahlil yaptırdım değerim 10.7 olmus aslında istenen aralıkta ama yüksek işte... ve dr um tekrar deniycez dedi 1 ay sonra ama ben kararsızım.. denesem de tutmassa maddi manevi 2. kere nasıl kaldırırım düşünemiyorum.. bi taraftan da işe ara vermem gerekecek transfer sonrası riske atmak istemiyorum yani iş de sallantıya girecek... öte yandan da yapmasam sonra pişmanlık olur mu ??? dr dedi ki şimdi haklı olarak maddiyat diyosun ama yarın paran olduğunda ya yumurtan kalmassa ...... off kafam çok karışık anlaycağınız... benle aynı durumda olanlar varsa paylaşalım derdimizi belki derman olamayız ama en azınan rahatlarız anlatarak...

seni çok iyi anlıyorum.bende de fsh yüksekliği ve yumurta rezervlerinde aşırı bir azalma vardı.34 yaşında olmama rahmen yumurtlama yaşım 42 imiş.üzüntüler tedaviler olumsuz sonuçlar derken normal yolla hamile kaldım.eğer eşinde sorun yoksa heran normal yollada hamile kalabilirsin ümidini kaybetme,hamile kalmak için yaptıklarımı yazıyorum,inşallah en yakın zamanda hamile kalırsın,
adetim bitince yumurtlama dönemi bitene kadar hergün bir saat spor yaptım.
yumurtlama dönemi hergün sıcak duş aldım ve karnıma bol bol sıcak su tuttum,
yumurtlama dönemi akşamları karnıma sıcak su torbası koydum,
saraçoğlunun önce soğan kürünü sonra incir kürünü uyguladım,
sabah akşam hayıt toğumunu bir bardak sıcak suda demleyip içtim,
sabah akşam bal tarçın, bal çörek otu karışımı yedim,

pelincim ne kadar süre sonra hamile kalmayı başardın .. bu benm 3. ayım ama bu ay malesef idarar enf sebebiyle antibiyotik kulllandım ve yumurtlama günlerini kaçırdım.. şimdi bitti ilaçlar 19. günde braber olduk yani dün umudum yok bakalım neler yaşıycam.. inşallah tedaviye gerek kalmas yarın bende çörek otu karısımını yapıp başlıycam sabahları da soğanı içerim akşamda işte inşallah işe yarar

arkadaşlar ben de 1.5 yıllık evliyim 9 ay oldu korunmuyoruz hiçbir ilaç kullanmadım hep doğal yontemlerle eşim korundu taakı 9 ay oncesıne kadar fakat şimdi de dediğim gibi 9 aydır hamıle kalamıyorum hataya cuma doktora gıdecez bakalım ne olacak çok korkuyorum adetlerım çok duzenli ama?

servem sen bu olayı fazla takıyorsun kafana.. benim 12 fsh ama bize doktor hiç benden kaynalanacak bir şey olabileceğini söylemedi eşimde sperm hareketsizliği var bebek sahibi olmayşınızın nedeni bu dedi
bir de sana demiş 35 yaşındaki biriyle eşdeğer yumurtaların diye ben nice 35 hatta 40 yaş hatunları tanıyorum patır patır hamile kalıyorlar illa da 35 te yumurta rezervi azalacak diye bir şey yok
eğer eşin kontrol olduysa ve onda bir sorun yoksa biraz da bu sorunu kafandan atarak rahatlıkla hamiş kalırsın ben diyeyim..
bu benim 3. ayım demişsin ben anlamadım sen 3 ayda mı denedin tüpbebeği????? 3 aydır mı korunmuyorsunuz?
senin değer 9 ken 3 yumurtan oluşmuş ama inan bana ben değeri daha yüksekken daha fala yumurta elde edilenleri duydum bunda başka nedenler de vardır belki.kendini suçlar gibi konuşuyorsun öyle çok üzülüyorsun ki bu yazına bile yansıyor bak stresi at bebek gelecek emin ol

cnm korunmyalı 1 bucuk sene oldu bi seneyi taalayınca dr a gitmiştik işte tüp dedi yaptırdık olmadı tüpün üstünden 3 ay geçiyo işte yani bu 3. ayım ilk iki ay da urastık ama olmadı kendiliğinden dedim 3. ay olur inşallah ama bu sefer de idrar yolu enf kapmısım onun için ilaçları kullandım kritik günleri kaçırdım... ya haklısın stresim var ve bi türlü kurtulamıyorum pzt den itibaren soğanla o yazdığın karısıma başlıycam da bişi sorcam bunları başlamak için gün öneli mi çünkü adetime 1 hafta var benm adet olupta mı başlasam sence... bu arada ilgin için gerçekten çok teşekkür edorum...

ervacım benm de adetlerim gayet düzenliydi hiç kendimde sorun olacağı aklıma gelmezdi eşimde olur da bende olmas derdim meğer sorunlu benmişimm:KK43:( ama şükür ki çaresi var deniliyo uraşıyoruz.. inşallah sizde hiç sorun çıkmas zamanı değilmiş deris ...

canım soğan kürüne adetin 7. günü başlanmalıymış öyke söylemişti saraçoğlu.hem burada arkadaşım da doktorundan duymuş o da önermiş soğan kürünü.
ve lütfen kafanı boşaltmaya çalış.kadın problemlerinden dolayı hamiş kalamayan bütün arkadaşlarım ya taşınırken, ya tatildeyken, ya 3 ay sonra tüpbebek deneyeceğiz nasılsa şimdi boşvereyim demişken, ya allah korun bir yakını öldüğünde ona yoğunlaşmışken hamile kaldılar.bu saydığım örneklerin hepsi mevcut.
hatta bir tanesi ilk tüpbebek denemesinin ardındaki ay hamile kaldı:)
soğan kürünü internetten iyice oku 7. gün başla(bazı yerlerde 10.gün yazıyor ama 7 imiş doğrusu) ve kafanı boşalt
biz 9 senedir bekliyoruz ve seprm sorunu olduğu için yapabilecek çok şey de yok beni düşün ve kendine umut olsun ayakta dur neşeyle bak dünyaya lütfen.bak bana söylersin demiştin dersin sen yakın zamanda anne olacaksın eğer rahat olursan beynini boşaltabilirsen

ne güsel konusuyon sen yaa ii geliyo yazdıklarını okumak.. bugü aktardan bi karısım çayı aldım içinde hayıt var ada .ayı aslan bişeyi civan perçemi falan dedim onu içiim bi süre bakalım o nası etki etcek günde 3 sefer yazıyo.. adet oliim de ölle başlıım soğana o zaman yarın başlıcaktım sana söz kafamı boşaltcam inşallah Rabbim tez zamanda cümlemizi bebişlendirirr........

merhaba arkadaşlar bende fsh madurlarındanım doktorum erken menapoz teşhis koydu. en son fsh 36 idi ama daha önve 85 leri bulmuştu. geçen ay menogon verdi doktorum kullandım ama yumurtalıklarım hiçbir tepki vermedi. bu ay adetimin 2. günü yumurtalıklarıma baktı ve hiç umutlu konuşmadı dhea kullan bakalım birde öyle bakalım deyim lafı yumurta donasyonuna getirdi.

daha 1,5 yıllık evliyim evlendiğimden beri hormon ilacı kullanmaktan yoruldum aynı zamanda 20 kg aldım 1,5 yıl içinde, bu tedavi çok yoruyor insanı ruhen ben kendimi çok yorgun ve bezgin hissediyorum. dhea kullanıpta hamile kalan birileri varmı duydunuzmu hiç?

kızlar merhaba bende fsh maduruyum :CüvCüv: ben edebiyatci ya katılıyorum süper ve doğru yazmış. benim fsh 12,65 çıktı ilk duyduğumda deli gibi ağladım üzüldüm falan. esasen bu hormon tamamen stresle ilgili. moral ne kadar yüksek tutulursa o kadar kısa sonuç alınıyo ayrıca bitkisel ilaçlar da kullanıyorum ve hiç böle bir problemi önemsemiyorum grip gibi geçici bişiy olarak görüyorum. rabbim ne verirse çaresini de verir üzülmeyelim...

selam arkadaşlar bende sizler gibiyim 18 yaşındayım ama adet göremiyorum bu yüzden doktorum cyclo-progynova verdi şimdi onu kullanıyorum ve görmeye başladım ama ruhsal acıdan çökmüş durumdayım lütfen yardımcı olun bu hapı kullanan varsa biliosa sölesin 3 ay sonra evlenicem bu hap çocuk olmasına engel olurmu yada çocuk olurmu lütfen yardım edin
ALLAH HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN!!!
yardımlarınızı bekliorum lütfeeeennn!!!

X