Kekler - Pastalar Fincan Keki ( Resimli )

S

SENACE

Ziyaretçi
Ocakta pişen lezzetli, pratik ve görüntüsüde hoş bir kek :))

Fincanlar Mutlaka Yağlanacak :))

3 YUMURTA,
1 SU BARDAĞI ŞEKER,
YARIM SU BARDAĞI SIVIYAĞ ya da MARGARİN
1 SU BARDAĞI SÜT
2-3 YEMEK KAŞIĞI KAKAO,
2 BUÇUK SU BARDAĞI UN
1 PAKET KABARTMA TOZU
1 PAKET VANİLYA
1PAKET HAZIR ÇİKOLATA SOS ( Tercihen )
ARASINA KURU MEYVA ya da ÇİKOLATA PARÇALARI ( Tercihen )

Tüm malzemeler çırpılır.kek kıvamına gelen karışım yaglanmış kahve yada nescafe fincanlarına yarıya kadar doldurulur.
Fincanın agzzına kadar doldurursanız taşar.
Pilav yaptığımız teflon tencerelere fincanlarımızı yerleştirip fincanların yarısına kadar su ile dolduruyoruz.
Daha sonra tencerenin üzerini bir bezle örtüp kapağını kapıyoruz.
Ilk önce su kaynayıncaya kadar hızlı ateşte su kaynamaya başlayınca kısık ateşe alıyoruz.20 dakka kadar bir sürede keklerimiz pişiyor.
Piştikten sonra üzerine çikolata sos yada istediginiz herhangi bir şekilde süsleyebilirsiniz.

dsc01657fj2.jpg

dsc01661nm1.jpg

dsc01662ch9.jpg

ellerine saglık şekerim ben de denerim bi ara yeni şeyler denemek güsel......

Bende yakın bir zamanda deneyeceğim ama böyle fincanım sadece yemk takımımda var,diğerleride boyalı cam lı

Hemen hatırlatayım, fincanlara birşey olmuyor.
Bir arkadaşım sormuştu cam fincanla yapılabilirmi diye.
Ben 1 adet deneme yaptım cam fincan ile...
Ona da birşey olmadı...

Tam benlik ya. Süper. sabahları bile kahvaltıyı yetiştiremezsen at ağzına git işine...

BENDE yaptım bundan ama dipi beyaz olmadı heryeri kakoludu bide öle ahım şahım bi tadı yok yada benim hoşuma gitmedi :s

BENDE yaptım bundan ama dipi beyaz olmadı heryeri kakoludu bide öle ahım şahım bi tadı yok yada benim hoşuma gitmedi :s

canım sanırım senace iki parça halinde yapmış altına sade üstüne kakaolu karışımdan dökmüş.bide arasında damla çikolata koymuş gibi görünüyor :)

ellerinize sağlık ne kadar pratikmiş bende deneyeceğim

X