Doğuma Hazırlık doğum belirtileri...

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
merhaba arkadaşlar. doğumuma az bir zaman kala başıma gelecekleri merak ediyorum. :uhm:tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. doğum başlarken ya da yaklaştığında neler yaşadınız?
-su gelmesi, nişan gelmesi filan nasıl oluyor? doğumdan kaç saat ya da kaç gün önce oluyor? bunların olması şart mı? doğumdan birkaç gün önce neler yaşadınız? yani doğum belirtisi olarak neler yaşadınız? mesela bazı anneler ishal oluyormuş. bunun gibi deneyimlerinizi paylaşır mısınız? :kahve: teşekkür ederim... :CüvCüv:

ben de dogumdan onceki kasilma olayini hep merak etmisimdir. nasil kasilinir? yani orgazm kasilmasi gibi mi?

ben de bu sancıları nasıl ayırt ediyorlar onu merak ediyorum çünkü şu anda da ani sancılar oluyor ama doğumun başladığını belirten sancı nasıldır acaba

selam herkese
dogum kasilmalari cok farklidir
ve belirli bir dakkika arayla gelir yani farkli bir agri hissediyorsaniz kesinlikle saat tumalisiniz
ayrica nisan ve su gelmesi herkesde bir olmuyor canim
bazilari suyu gelir ve bir kac saat sonra dogum yapar
bazi insanlardada dogum esnasinda gelir
hatta bana oldugu gibi doktorun patlatmasi gerekebilir
aslinda dogumu anlatirken sunuda belirtmek gerekioyr
her dogum bir degildir
herkeste farklidir
ama ilk dedigim gibi farkli bir zanci hissediyorsaniz kesinlikle kulak arkasi etmeden doktorunuzla irtibata gecin derim

benim sık sık kasılmalarım oluyo ama ağrısız. doğum kasılmalarında ağrı mı oluyor?

benim sık sık kasılmalarım oluyo ama ağrısız. doğum kasılmalarında ağrı mı oluyor?

doğumdan önceki kasılmalarda ağrı olmuyor. sanki karnın bir tarafa toplanıyor taş gibi oluyor sonra düzeliyor gibi. doğum başladığındaki kasılmalarda kasılma oldukça önce hafif hafif sancı oluyor. zaten kasılmalar sıklaştıkça sanıcılar artıyor. benim ne suyum geldi ne nişanım hastaneye gittiğimizde tamamen açılma olmuştu su doğum esansında geldi. . sanırım kişiden kişiye göre değişiyor. doğum yaptığımın sabahı ishal olmuş gibi bir ağrı vardı karnımda . sonradan hastanede duyduğuma göre doğumddan önce ishal gibi ağrı olurmuş bir çok kişide. hayırlı doğumlar

ben henüz doğum yapmadım ama belirtiler nelerdir biliyorum çok sık ağrın olur suyun gelir ki bunu anlarsın zaten ondan sonra kan gelmeye başlar ama herkeste ağrı olmuyo mesala benim ablamın sancısı hiç olmamış çok sık tuvalete gitmiş ve suyu gelmiş ondan sonrada kan gelmş yani herkeste bir olmuyo ama anlarsın allah o duyguyu veriyo

kızlar benimde bikaçgündür kasıklarım ağrıyo bazen...bağırsak ağrısınada benziyo az önce gine oldu.sizce bu doğumun yaklaştığının belirtisimi..kasılma denilen şeyi hiç yaşamadım sanırım...37. haftamdayım acaba bunlar yalancı sancı denilen şeymi? bilenler yardım etsin arkadaşlar

Bir kaç haftadır benim her sabah karın ağrım oluyor sanki ishal ağrısı gibi fakat dediğiniz gibi doğum öncesi böyle ağrılar oluyorsa bu benimki ne ağrısı ki hem normalde benim karın ağrım sabahları hiç olmazdı hamileliğin sonlarına doğru oluyo her sabah neredeyse, bekliyoruz bakalım biz acemi hamişler her kadın da olduğu gibi doğum olacağı zaman bi şekilde anlarız herhalde:))

canım benimde daha çok akşamları oluyo...dün çok zor uyudum ama sabah kalktığımda bugün hiçbişeyim yok...hazırlık sancıları sanırım doğum yaklaştıkça insan iycene geriliyo...

valla bende oluyosada ben hiç anlamıyorum bazen karnım tas gibi oluyo gaz sancısı gibi sancı giriyo ama bence bu kasılma değil şu ana kadarda hiç yalancı sancım olmadı merak ediyorum bende mi bir tuhaflık var acaba....

benimde kasılmam olmadı hiç...kasıklarım ağrıyo sadece sanırım yalancı sancı bu bazen belimde ağrıyo bu sancıyla ama çok hafif bi sancı sanırım doğum sancısı çok daha etkili bir sancır...bukadar hafif olsa kimse anlamazdı doğumun başladığını bence....

canım oncelıkle sana hayırlı dogumlar dılıyorum
ve her dogum bır degıldır
benım dogumdan oncekı gece hafıf bır sekılde kan geldı
dr gıttık ve 2 santım acılma oldugunu soyleyıp eve gonerdıler
sabahtan kendı doktorumla konustum hemen cantanı al gel dedı
gıttıgımde 4 santım acılma vardı ve nısan gelmıstı
sonra doguma gırdım sezeryan oldum
normal dogum agrılarınıda cektım ve daha fazla dayanamıcamı anlayıp sezeryan oldum
veeee cookk rahattım
hıc bır sıkayetım olmadı sezeryandan dolayı

doğumun olucağını anlamak çokta zor olmuyor aslında işlk önce adet sancısı gibi belin kaarnın ağrıöaya başlıyor zaten bebek yerleşmeye başladığı için göbek biraz daha aşağıya iniyor.ağrılar şiddetinia arttırarak sıklaşmaya başlıyor.su gelme olayı değişiyor mesela benim gelmedi dr kendisi açtı.herkese hayırlı doğumlar

bende artık 39.haftanın sonuna gelmeye basladım.yarın 40.haftamın baslangıcı olacak.benımde artık sık sık karnım agrımaya basladı son bı haftadır1-2 saat agrıyo ve duruo.yalancı sancı bu oluo heralde.benımkı muhtemelen sezeryan olacak bebegın ırılıgınden dolayı.ama doktor son ana kadar bekleyelım ne kadar dursa o kadar ıyı dedı..umarım normal dogumum baslamadan bebegı sezecıkle dogurmus olurum.cunku hem normal dogum sancısı cekıp hemde sezeryan olmak ıstemyrm.

bendede oluyor karnım suan taş gibi adet olacakmışım gibi ağrı giriyor gün boyu iki üç defa oluyor ondan sonra geçiyor çıldıracam ya doğsaydı artık yeter ama
yalancı sancımı benmi psikolojik olarak öyle hissediyorum anlamadım gitti

bende strese girdim düşündükçe karnım sertleşiyor karnıma hafif ağrılar giriyor. doğumun başladığını anlamam diye korkuyorum
akşam olsun istemiyorum resmen :S

X