nasıl olacak ??

meleqq_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2008
110
1
39
iyi akşamlar arkadaşlar bir şey danışmak istiyorum, bebek isteğiyle doktora gittiğimizde beni muayene edip hiçbişeyin gözükmediğini daha erken olup 6 ay beklememizi söyledi eşimi kontrol etmek için erken olduğunu söyledi. bu ay muhtemelen adet olucam ve 6 ay dolmuş olcak şimdi ben doktora adetliyken mi gidelim yoksa temizlendikten sonramı birde sırasıyla nelere bakmaları ve ne gibi testler istemeleri lazım , bişey daha sormak istiyorum uzun oldu ama kusura bakmayın sorabileceğim pek kimse yok istanbul g.o.p da oturuyorum özel muayenesine gidebilceğim ama testleri falan sskda yaptıran bir doktor varmı önerebileceğiniz? şimdiden teşekkür ederim umarım rabbim fazla aratmaz :Saruboceq::Saruboceq:

cnm hiç korunmadan 1 senenin geçmesini bekliyor dr.lar
ondan sonra hala olmuyorsa araştırmaya başlıyorlar
benim ilk düşüğümden sonra tekrar gebekalamadığım için özel bir dr.a gittim
sorun yok bekleyin dedi
o bile ilgilenmedi
çok iyi bir dr.bulman gerek cnm

arkadaşlar bu kadar kişi bakmış hiç tedaviye başlayan bir bilgisi olan yokmu ya...:KK43:(((

benim dr.um mecidiyeköy de... ben tedavi olmadım ama tüp bebek dr.u kendisi..
tahliller konusunu konuşursun, istersen numarasını yollayabilirim özelden..
inşAllah en yakın zamanda dileğin gerçekleşir canım a.s.

canım ben ist dedilim sana o konuda yardımcı olamam ama sakın 6 ay bekleme derim.tedaviyede başla demiyorum en azından eşinle birlikte testleri yapın bi sorun varmı yokmu diye baktırın doktordan bunu rica edin biz tedaviye başlamak istemiyoruz sadece herşey normal mi diye bakmak istiyoruz deyin.çünki bi sorun varsa bir sene boşuna geçmiş olacak zaten bi sorun varsada tedavye başlayalım falan filan derken çok zaman alıyo tedaviye başlar başlamaz hamile kalamıyorsun maalesef çok uzun ve yorucu bi süreç başlıyo.sen adetin 3-4 günleri gitmeye çalış.yumurtlamaya hormonlarına baktır bunlar için doktor sana söler hangi gün geleceğini.eşinde 3-5 günlük cinsel perhiz yaptıktan sonra sperm testi yaptırsın varikosel varmı yokmu baktırsın.herşey normal çıkarsa zaten sorun yok rahatlarsın ama bi sorun varsa hiç değilse boşa beklememiş olursun canım

canım ben ist dedilim sana o konuda yardımcı olamam ama sakın 6 ay bekleme derim.tedaviyede başla demiyorum en azından eşinle birlikte testleri yapın bi sorun varmı yokmu diye baktırın doktordan bunu rica edin biz tedaviye başlamak istemiyoruz sadece herşey normal mi diye bakmak istiyoruz deyin.çünki bi sorun varsa bir sene boşuna geçmiş olacak zaten bi sorun varsada tedavye başlayalım falan filan derken çok zaman alıyo tedaviye başlar başlamaz hamile kalamıyorsun maalesef çok uzun ve yorucu bi süreç başlıyo.sen adetin 3-4 günleri gitmeye çalış.yumurtlamaya hormonlarına baktır bunlar için doktor sana söler hangi gün geleceğini.eşinde 3-5 günlük cinsel perhiz yaptıktan sonra sperm testi yaptırsın varikosel varmı yokmu baktırsın.herşey normal çıkarsa zaten sorun yok rahatlarsın ama bi sorun varsa hiç değilse boşa beklememiş olursun canım

çok teşekkür edrim arkadaşım malesef biz bekledik ben muayenemi oldum zaten evlenmeden öncede kontrol amaçlı gitmiştim bi sorun yoktu sadece eşim için erken olduğunu söyledi ve 6 ay dolcak buay hastalanırsam ama eminim olucağım için adetliyken gitmemi söylüyorsun yani
benim merak ettiğimde buydu adetliyken bazı şeylere baktığını duymuştum ben temizlenir giderim sonra der bidakine gel diye 1 ay daha beklemiş oluruz anlıcağın o sebeble sormuştum
bizim orda tüpbebek üniteside olan bir hastaneye gidicez 7 - 8 tane kadın doğum uzmanları ve prof.var bakalım rabbim fazla aratmaz inş.ben hep evlenince hayırlı zamanda hayırlı evlat diye dua etmiştim herhalde bizim için hayırlı zaman daha gelmedi diye ama çok üzülüyorum yasenağlamasenağlama

canım benım...hayırlısı olsun dıım once..bız 9 ay denedık olmamıştı bırturlu gebelık sonraasında bana dr um yumurta takıbı yaptı ben regılım bıttıkten 3 gun sonra gıtmıştım dr a benı ole caırdı ve bır sonrakı regıle kadar da 2 3 kez de kontrole caırdı hep..tabı once eşşime sperm testı yapıldı bende tedavıden once...ist dakı dr lar için hiç bi fikrim yok tatlım..hayırlısı olsun rabbım en kısa zamanda gonlune gore wersın..
ama pısıkolojıyede dıkkat canım ya..takma kafana takınca olmuyo..bana tedavı dedıler basladık 5 ay gorduk olmadı..boswerddım ve tedavıyı bıraktıım zaman geldı oıglusum ve suan 7 aylık hamişim.....

adetin bittiği günün ertesi günü git bence. bende senin gibi aynı olayı yaşadım doktorum yaşımın genç olduğunu ve acele etmemem gerektiğini sorun olmadığını söyledi eşim için sperm testi yaptık sorun çıkmadı yumurta takibi yaptı bizede çok sıkıcı bi dönem ama şimdi düşünüyorumda gerek yokmuş bunlara 3defa denedik olmadı 4.denemde tatile çıktık ve yaptırmadık sonra hamile olduğumu öğrendim ama dış gebelikti ameliyat aldum 3ay korunduk 3.ayın sonunda rahim filmi çekildi ve sorun olmadığı söylendi ve o ay hamile kaldım kesinlikle kafana takmıycaksın olay bundan ibaret sorun yoksa eğer,bende çok sabırsızlandım ama gerçekten kafan rahat olursa oluyo hiç tahmin etmediğim zamanda hamile kaldım darısı senin başına l

teşekkürler arkadaşlar gerçekten içimi rahatlatınız allah size hayırlı doğumlar versin inşallah güsel dualarınız içinde kocaman bir aminnnnnnnnn diyorum rabbim hepimizn gönlüne göre versin inş. fazla aramam.

X