Mutfak Püf Noktaları Bozuk Olan Tavuğu Nasıl Anlarız?

nemida

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
1.301
7
Merhabalar, 1-2 saat önce Tansaştan tavuk aldım pişirdim az önce yedim ama yedikten sonra ağzımda garip bir tat kaldı böyle ekşimsi çok ağır olmayan tuhaf bir tat. Yerken de birkaç kez burnuma böyle hafif ekşimsi bir koku geldi üstünde durmadım. Tavuğun hepsini pişirmemiştim paketindeki diğer parçalara baktım tavuk kokusu var ama biraz ağırca bir koku sanki ama bozuk gibi kokmuyor bende hiç anlamam böyle şeylerden acaba makarnayla kariştırdım diye mi tadı öyle geldi bana.. Tansaşta böyle birşey olması mümkün mü tavuğun markası da bilindik marka zaten...

Tavuğun bozuk olup olmadığını nerden anlarız bir bilen nolur yardım etsin bir de yedim ben şimdi ne olacak benneyaptımki

geçmiş olsun. tansaşta böyle bir şey olmaz ama bilemiyorum.günü yazmıyormu. son kullanma tarihi.... yazalı 1 saat olmuş. umarım iyisinizdir. yoğurt yeseydiniz keşke... ne bileyim pan zehirdir derler ama....

bu kadar zaman geçti, çok şükür biraz midem gurulduyor falan ama şimdilik iyiyim. Yanlız o bahsettiğim kötü tat ağzımdan uzun bir süre gitmedi, son kullanma tarihi ayın 22 si diyor yani var daha ben de hep dikkat ederim,
canım tavuğun rengine yarın gündüz gözüyle bakayım dedim, şimdi ışıkta anlaşılmaz falan belki, yarın söylerim.
---
neyse çok şükür birşey olmadı bozuk değillermiş anlaşılan...

Son düzenleme:
ben bi piliç fabrikası şubesinde stajyerim size şunu söyleyebilirim son tüketim tarihi(son 3 güne) girmiş ise o ürünü almayın ayrıca piliçlerin içlerinde yani paketlerinde kanı ve suyu alması için ped koyarlar bu sulu kesim anlamına gelir ve aslında iyi değildir ped olmaması lazım üründe su veya kan birikintisi fazla olmaması lazım.et çok koku yapıyorsa almayın, kasaplardan tavuk almayın onlar ürünlerin kokusu gidermek için usulsüz yollar deniyorlar(genelde böyle). paketli markalı piliçler tüketin ayrıca eve getirdiğiniz ürün kokuyorsa ne sebepten olursa olsun değişin... ürünü aldınız eve geldiniz dokunduğunzda yapışkanlık hissi veriyosa bu da bozulmaya başladığını gösterir. Sağlıklı günler dilerim..

ben bi piliç fabrikası şubesinde stajyerim size şunu söyleyebilirim son tüketim tarihi(son 3 güne) girmiş ise o ürünü almayın ayrıca piliçlerin içlerinde yani paketlerinde kanı ve suyu alması için ped koyarlar bu sulu kesim anlamına gelir ve aslında iyi değildir ped olmaması lazım üründe su veya kan birikintisi fazla olmaması lazım.et çok koku yapıyorsa almayın, kasaplardan tavuk almayın onlar ürünlerin kokusu gidermek için usulsüz yollar deniyorlar(genelde böyle). paketli markalı piliçler tüketin ayrıca eve getirdiğiniz ürün kokuyorsa ne sebepten olursa olsun değişin... ürünü aldınız eve geldiniz dokunduğunzda yapışkanlık hissi veriyosa bu da bozulmaya başladığını gösterir. Sağlıklı günler dilerim..

BENde bir yerden tavuk almistim geldim buzdolabinda 1 gun durduydu aksama misafirim vardi tam tepsiye dizdim ayyy aman Allahim sunuyor suyu pis pis kokuyor esime dedim cabuk beni aldigimiz yere gotur gittim usuluyle anlattim degistirdim tabi kimseyi rencide etmedim:)

X