Bebek Beslenmesi Danone Basın duyurusu !

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
14 Kasım 2001
21.397
92.299
Kamuoyuna Duyurulur !

Danone olarak internet yoluyla çirkin bir saldırıya uğradık. Tamamen asılsız iddialar içeren bir e-posta, milyonlarca insana ulaştı. Özenle ürettiğimiz ürünlerimizin toplum sağlığını olumsuz yönde etkilediği iddia edildi.

Bu çirkin saldırının failleri, hazırladıkları e-postada, saygın bir profesörümüzün adını bilgisi dışında kullanmaktan çekinmediler. Art niyetli ve asılsız iddialarını güvenilir bir kaynak tarafından hazırlanmış gibi gösterdiler (Bakınız Prof. Dr. Turan Karadeniz'in açıklama yazısı).

Bu affedilmez suçun sorumluları, hem sayın Prof. Dr. Turan Karadeniz'in hem de Danone olarak bizlerin ve ürünlerimizin itibarını zedelemeye çalıştılar. Daha da önemlisi, pek çok annenin sorumluluk duygusunu istismar ederek, çocuklarının gelişimi ile ilgili gereksiz endişe duymalarına sebep oldular.

Sağlıklı ve güvenli Danone ürünlerine karşı internet üzerinden yalanlarla yürütülen karalama kampanyası aydınlatıldı.

Bir yıldan uzun süredir devam eden mücadelemiz nihayet amacına ulaştı. Bu saldırının yapıldığı bilgisayar ait takip numaraları 05.04.2007 tarihinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü'ne ulaştırıldı.

Bilmenizi isteriz ki tüm ürünlerimiz, T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından Üretim İzin Sertifikaları ile onaylıdır ve güvenli içerikleri, üretim yeri denetlemeleri ve satış yerlerinden alınan ürün numunelerinin analizleri ile düzenli olarak kontrol edilmektedir.

Buna rağmen bu çirkin saldırının ardından, bakanlığımızdan ek bir analiz talep ettik. Bu analiz sonucunda ürünümüzün güvenilir olduğu bir kez daha kanıtlandı.

Ürünlerimizi güvenle ve gönül rahatlığıyla tüketmeye devam edebileceklerini kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla.

Bu konuda karalama kampanyalarını bilinçli veya bilinçsizce sitemizi alet edenler ile bizde Danone gibi yasal süreçte gerekli yasal işlemlerin yapılacağını bildiririm.

Lütfen artık biraz bilinçlenin...

ben güvenerek veriyorum da , başka bir markanın bebek yoğurdu bebek ve küçük çocuk ek besini sıfatını almış , danone niye almıyor acaba onu merak ediyorum.

benim kızımda çok severek yiyo ama bu tür haberler bir anne olarak insanı tedirgin ediyor işin doğrusu, verdiğimiz gıdaların içinde hormon tehlikesi var artık ne yapıp ne yedireeğiz hiç bilemiyorum :uhm:

bence en güzeli özelliklede bebekler için tüm hazır gıdalardan kaçınmak evde kendim yapıyyorum ben oğlum ek besine geçtiğinden beri.gayette sağlıklı oluyor doktora her gittiğimde gelişiminin normalin üstünde olduğunu söyleyip teşekkür ediyor

içim bir nebze rahatladııı
ben kızıma veriorum zaten aşırı yemez günde sadece 1 tane yer oda zaten küçük bir boyu var
zararlı olsaydı zaten tüketilmezdi diye hep düşünürdüm.bir yandanda yakınlar vermeyin felan derdi
bu yazıyı gördüğpüm iyi oldu

aaahhh inanın ben de çok rahatladım. benim oğlum 1 buçuk yaşında ve danino kutusunu görsün başlıyor tepinmeye ve açıkçası öyle bir küp falan da değil, zaten iştahlı bir bebek. bitince ağlıyor ,oyalayamıyorum. gören aç zanneder.karnı tok da olsa daninoya dayanamıyor :KK43: ve çok yedirdim. herkes kızdı bana da. yanlış haberler karalamalar ne kadar çabuk yayılıyor. ama bizde suç nedense halkımız her şeye hemen inanıyor hemen aklı karışıyor sabit bi fikir oluşuveriyor. paylaşım için teşekkürler. biraz olsun içim rahatladıı

Ben bu karalama kampanyalarına hiç bir zaman inanmamıştım zaten.bebeğime 4,5 aylık olduğundan beri,kızımın doktorunun 'gönül rahatlığıyla yedirebilirsin' demesiyle yediriyorum,çok memnunum.benim kızım çok minik bir bebek olarak doğdu,hayatı boyunca minyon olacağı söylenmişti.şu anda yaşıtlarıyla aynı veya daha uzun boyda.daninodaki d vitamini ve kalsiyumun etkisinin olduğuna inanıyorum bu durumda

benim oğlumda yiyor ama artık korkuyorum pek vermemeye çalışıyorum

Ben danone ürünlerini oğluma içiriyorum ve yediriyorum.Gayet kaliteli ürünler olduğuna da hiç kuşkum yok.
yalnız ne yalan söyleyeyim oğlum günlük sütü ( marka önemli değil,uzun ömürlü olmayanları) balla karıştırınca çok güzel içiyor.
Uzun ömürlü sütleri de hemen fark ediyor ve içmiyor. Danone ya da başka marka.
Bizim afacan bir tuhaf.Bir ilginç huyu da Sütü kesinlikle biberondan içmiyor.illa pipet olacak pipetle bardaktan içecek.
Süt üreten firmalar bunu da araştırsalar keşke.

Son düzenleme:
arkadaşlar daninolar öncelikle yoğurt değil,herkesde böyle bi kanı var ama değil,taze peynir tıpkı labne gibi,danonenin benim yoğurdum diye bir yoğurdu var..
bu arada bende karalama olduğunu düşünüyorum olmasaydı çoktan üretim dururdu ve diğer süt ürünleri üreticileri de daninoya benzer ürünler çıkarmazlardı farklı iki markanın daha var ama tadından ve kokusundan onlar taklit gibi duruyor resmen..

bende hazır ürünlerden uzak dumaya çalışıyorum ama daninoya güveniyorum..

X