Lokal anestezi

glsnylmz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2009
7
1
Arkadaşlar merhaba
ben aranıza yeni katıldım ve sizlere bişey danışmak istiyorum.yarın yumurta toplama işlemim var ve lokal anestezi ile yapacaklar .daha önce bu şekilde bir işlem yaptıran varmı.genel mi tercihiniz yoksa lokal mı?
şimdiden teşekkürler

benim hastanem genel yapıyor canım ben bahceci kliniğinde , alman hastanesinde yaptırıyorum lokal yaptıran hiç duymadım

ben de genel yaptırdım istanbul tüp bebek merkezinde.....çok da rahat...uyudum uyandım işlem tmm....stres yok....gerginlik yok....lokal hiç duymadım......ama tercihi sana bırakırlarsa bence geneli tercih et.........şimdiden geçmişle olsun sana......ben de gün sayıyorum sonuç için .....pazartesi büyük gün

Pazartesi umarım güzel haberler alırsın.Malesef tercih benim elimde değil... Oyüzden de biraz korkmuyorum desem yalan olur ...s

ben yumurta toplama işlemini lokal yaptırdım.genelden daha iyi olduğunu düşünüyorum.sonuçta narkoz vücut için çok iyi bir şey değil.ayrıca lokal anesteszi olduğunda herşeyi birebir görüyosun.korkacak bişey yok,acıyı hissetmiyorsun.ben birdahakinede lokal yaptırmak istiyorum.Allah yardımcın olsun,inşallah olumlu sonuç alırsın :Saruboceq:

Arkadaşlar merhaba
ben aranıza yeni katıldım ve sizlere bişey danışmak istiyorum.yarın yumurta toplama işlemim var ve lokal anestezi ile yapacaklar .daha önce bu şekilde bir işlem yaptıran varmı.genel mi tercihiniz yoksa lokal mı?
şimdiden teşekkürler

merhaba canım benimde genel anestezi ile olmuştu ama drun bunu tercih ettiysede fark etmez yinede acı duymayacaksın ama uyanık olman biraz stres yapmana sebep olabilir ikiside aynı birinde sadece uyuyosun ama belirli rahatsızlıklar varsa tiroit guatr şeker tansiyon gibi drlar genel anesteziyi tercih etmezler anestezi esnasında yükselme riski olduğu için rabbim hakkında hayırlısını versin inşallah meleklerin sana sımsıkı tutunurlar allah yardımcın olsun

Marmara üniversitesi ..
Aslında lokal olması bir bakıma iyi ama genel sanki daha sorunsuz geçer gibi geliyo ..
Korkunun bir faydası yok yarın sabah gidicez alah yardımcımız olsun ..Hepimizin..

Ben localde oldum genelde oldum...
zaten lokaldede yarı baygın oluyorsun herşey çok uzaklarda yapılıyormuş gibi geliyor.Başucundaki sesleri bile fısıltı gibi duyuyorsun ve çabucak kendine gelip çıkıyosun hastaneden.
ağrı eğişinede bağlı...ben biraz dayanıklıyım ağrıya...
sakın korkma herşey 15 dak.bitiyor...

benimde genel anestezi idi canım yine yapsam tercih konusu olsa geneli tercih ederim uyudum uyandım herşey bitmişti

Valla ben lokal oldum herşeyi aynen hissediyon tam baygın değilsin sonuçta yani o rahme yapılan iğneyi bile hissettim sedce başın felaket dönüyo ama herşeyi hissediyon... ya ben ege üniv oldum yani öle anestezi lüksü yok hemşireye ne olur elimi tut çok korkuyorum dedim anestezi istemiştim hemde 1 hafta önceden yapmadılar canlı canlı toplandı ama öle sayılır çünkü lokal hiç uyuşturmuyo bağır çağır toplandı kolay gelsin canım senin işallah kolay geçer

evet gerçekten lokal anestesiyi hissediyormuşsun hemde fazlasıyla...Lokal anesteyi girdim ve herşeyi öncelikle iğneyi ve yumurta toplamayı hissettim ama bağıra çağıra ağlayarak bitirdik. Hayırlısıyla 3 tane embriyo yerleştirdiler.3.gün bugün...artık geride kaldı yanii.ama yinede genel anestezi

X