Nakış Kurdela nak rokoko gl yapm

Kanaviçe Şemaları, Kurdele Nakışı Tekniği, Nakış Şemaları, Aplike Teknikleri, Aplike Modelleri, Nakış Teknikleri, Yaptığımız Nakış Örnekleri Nakış hakkında öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve modellerin olduğu başlıktır.

tijeen

www.tijeence.blogspot.com
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2008
2.881
889
sersoy arkadaşımın ricası üzerine ,rokoko gül açıklamalarını yayınlıyorum.
sersoy canım elimden geldiğince yardım ederim ,şikayetçi deyilim büyük bir zevkle uğraşıyorum çekinmeden aklına gelen herşeyi sorabilirsin canım ,sizlerde tabii ki de arkadaşlar : )
netten alıntıdır
kurdelenakis101df9.jpg

bu rokoko gül işleme daha kolay geldi bana,kumaşı fazla zedelemiyor (denedim )kikikii
netten alıntıdır
109th8.jpg

kendi işlediğim rokoko gül ;
kkmotiftj4.jpg

pphto0005en3.jpg

kaynak unutulduğu için belirtilmemiştir, fotoğraflar alıntıdır emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
canım benim çok teşekkur ederim bni kırmadığın için... benim anlamadığım bir nokta var tohumları yaptıktan sonraki ilk aşamada A noktasından batırdığımız iğneye kafayı taktım :) resme bakıyorum iğne usten giriyor kumaşa o zaman kurdelenin duğumu nereye gidiyor ustte durmazmı? tohumlarla aynı kurdeleyi yapsak yine olmuyor off çok kafamı karıştırdı ne olur biraz açıklarmısın

tatlım bahsetiğin ilk çıklamadaki rokoko gül sanırım oradaki tohumlarıyla aynı renk kurdela kulanmış.

ben şahsen ingilizce açıklamalı olanı yapıyorum daha pratik ve kumaşı zedelemiyor.

ama ilaki ilk açıklamadaki gülü işleyecem diyorsan tohumların dibinden kurdelanı yüzeye çıkar .bu bir sorun teşkil etmez (dediğin gibi oradaki açıklamada bir eksiklik var,tohumlardan sonra yukarı kurdelayı nerden çıkarmış ? belirtilmemiş)

tamam canım aynı renkte tohum kullanılmış ama resme baksana kurdele ve iğne ustte tohum altta bitiyor bildiğim kadarıyla, iğnenin çıkış yeri yok sanki yeni bir kurdele kullanıyor benmi göremiyorum

1 dkk farkla sanırım sorunu cevapladım kikikikikikia.s.

canım ingilizce açıklamalı olanda ise tohumları işliyorsun .kurdelanı A noktasından çıkıp B noktasına batıyorsun.tekrardan Anoktasının dibinden kurdelanı yukarı çıkarıyorsun.A ve B noktası arasında ki ilmeğe(kurdelaya) kurdelanı ne çok sıkı nede bol olacak şekilde doluyorsun ve tekrardan B noktasının dibine batırıyorsun

canım elimde kasnağım basşadım yapmaya ingilizce açıklamalı olan gerçekten daha kolay oluyormuş dur bitireyim gösterecem sana not verirsin hihihi

hahahahha valla arkadaşım bende elime aldım nakışımı ,gözümde pc de belkim bişi sorarsın diye bekliyorum .estf. not vermek ne hadime ,senin gibi becerikli bir hatunaa

:)) sende yaa... canım hakkını helal et ne olur valla başına iş açtım sağolasın

aaa est. ne hakkı canım valla ben büyük bir zevkle ilgileniyorum

canım çok teşekkurler...
ilk çalışa yamuk yumuk bişey oldu kaydirigubbakcemile3
mantığını çözdum ya kimse beni tutmasın sositososito

spa0217ug4.jpg

süpersin arkadaşım maşallah nazar deymesin valla .gayet güzel olmuş ellerine sağlık :)

canım sen anlatmasan yapamayacaktım tekrar çok teşekkur ederim a.s.
yeni bir soru sorayım mı haha :KK70:

:) sorabilirsin tabiii yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana hihoyyyt