çatlak oluşumunu engellemek için vazelin??

ayfersmu

Guru
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2009
1.992
3
arkadaşlar merhaba.henüz hamileliğim yeni sayılır ama ilerleyen zamanlarda karnımızın genişlemesi sebebiyle vazelin sürülürse çatlak oluşumunun engellenebileceğini duydum.
bununla ilgili başka bir tavsiyeniz var mı ya da doğruluğu ne kadar?CADIARZU

anneme sorarsan vazelin iyi geliyomuş. beni yakalayıp yakalayıp zorla sürüyo göbeeme. kaydirigubbakcemile

Bende duymuştum ama uygulamam herhalde.
Vazelin yapış yapış yapar, ben elime bile sürdüğümde kötü oluyorum.Sen rahatsan sür.

evet ya yapış yapış olma ihtimalini düşünmedimdi.bu arada bebe yağıda iyiymiş az önce öğrendim.duştan sonra sürmek faydalı olurmuş.

Bebe yağı, kakao yağı, badem yağı bunları sürebilirsin. Ben bebek yağı ve badem yağı sürüyorum duştan sonra değil hergün sürüyorum, doktorum sabah akşam sür dedi ama sabah o iğrenç kokuya dayanamadığım için gece yatarken sürüyorum. Birde bu çatlama olayı bünyesel olduğu için çokda üstüne düşmüyorum sabah akşam sürüyüm diye.

canım aşk kırıntısı çok çok sağol harika bilgiler için.dediğin gibi bünyeselde olabilir.kakao yağı deyince deniz yaz ve çikolata geliyor aklıma.sürünce vay benim canım çikolata çekti vay ben denize giricem diye tutturursam o fena:) işin şakası tabide bebe yağı hafif parfümlü olarak denenebilir.bademi bende sevmiyom.bakalım biraz daha büyüsünde hayırlısıyla inşallah.

Ne kadarlık hamilesin canım, ben 4. aydan itibaren sürmeye başladım, çok şükür hiç çatlağım yok. Bazı doktorlar 2. aydan itibaren sürün diyorlar, sürebiliyorsan şimdilik duştan sonra sürmeye başla.
Birde çatlak oluşmaması için bol bol su iç, su vücudun nemini dengede tutuyormuş ve çatlak oluşumunu asgariye indiriyormuş. Günde en az 2 litre içiyorum ben.

canım bildiğim kadarıyla badem yağı tüylenme problemi oluşturuyormuş.bebek yağı kakao yağı ben birde jojoba yağını duydum faydalı diye. birde doktor krem tavsiye etti

Ne kadarlık hamilesin canım, ben 4. aydan itibaren sürmeye başladım, çok şükür hiç çatlağım yok. Bazı doktorlar 2. aydan itibaren sürün diyorlar, sürebiliyorsan şimdilik duştan sonra sürmeye başla.
Birde çatlak oluşmaması için bol bol su iç, su vücudun nemini dengede tutuyormuş ve çatlak oluşumunu asgariye indiriyormuş. Günde en az 2 litre içiyorum ben.

canım 11 haftalık hamileyim 3 aya bir hafta kaldı.şimdiden süreceğimi bak hiç bilmiyordum.suyu gündüz içmeye çalışıyorum çünkü gece içersem devamlı tuvalete kalkıyorum. şimdi gecede bir kez garanti kalkıyorum ilk haftalarda öyleymiş.ama şükür suyuda atan bir metabolizma yapmış yarabbim muazzam yapısında.katı meyve sıkacağında meyve suyu içersem tolare edermi dedim doktoruma olur dedi ama en iisi su tabiki.

canım bildiğim kadarıyla badem yağı tüylenme problemi oluşturuyormuş.bebek yağı kakao yağı ben birde jojoba yağını duydum faydalı diye. birde doktor krem tavsiye etti

evet mantıken düşünürsek kirpiklerin uzaması için kulak çubuğuyla badem yağı sür derler kirpiklere demek ki tüylenme yapabiliyor.aşk kırıntısı bak dikkat et sende öyleyse.tabi kesin bişey değil ama nemelazım.jojoba dimi evet o da iyi diyor tvde.hatta susam yağıyla karıştırırsan selülite iyiymiş falan.muhakkak etkisi var demek ki.

Badem yağının tüylenme yaptığını biliyorum canım eskiden kirpiklerime ve kaşlarıma sürerdim. Ama doktorum saf zeytin yağı veya badem yağı deyince aldım, çatlakmı tüymü diye soracak olursan tüy derim, çatlaklardan kurtuluş yok malesef. Badem yağını haftada 2 gün felan diğer günlerde ise bebek yağı kullanıyorum.
İlk aylarda wc ye sık çıkılır sonra azalır densede ben hamileliğimden buyana her gün çıktım. Sonra yatağa döndüğümde uyumakta zorluk çektim ama yapacak bişey yok.
Bende senin gibi akşamsu içmiyim diyorum ama dişlerimi fırçaladıktan sonra acaip susuyorum, akşam en az 3 bardak içiyorum. Doktorum başka bir hastasına günlük 5 litre iç demiş.

Badem yağının tüylenme yaptığını biliyorum canım eskiden kirpiklerime ve kaşlarıma sürerdim. Ama doktorum saf zeytin yağı veya badem yağı deyince aldım, çatlakmı tüymü diye soracak olursan tüy derim, çatlaklardan kurtuluş yok malesef. Badem yağını haftada 2 gün felan diğer günlerde ise bebek yağı kullanıyorum.
İlk aylarda wc ye sık çıkılır sonra azalır densede ben hamileliğimden buyana her gün çıktım. Sonra yatağa döndüğümde uyumakta zorluk çektim ama yapacak bişey yok.
Bende senin gibi akşamsu içmiyim diyorum ama dişlerimi fırçaladıktan sonra acaip susuyorum, akşam en az 3 bardak içiyorum. Doktorum başka bir hastasına günlük 5 litre iç demiş.

ben tüy demem çünkü zaten inanılmaz meyilliyim tüye:)
ama dediğin gibi çatlaklarında sonu yok.ablam 2 sezayenden sonra karnını gerdirmesine rağmen mini mini kaldı altlarda.
bu arada bende gece çok susuyorum helede tuvalete kalkınca.ama içersem 10 dakika ayakta bekliyorum sanki aşağı gitmiyor ağzıma geliyor neler oluyor bizee:)

hamileligimin 7. haftasindan itibaren mide bulantilarim baslamisti, su icemiyordum dogru duzgun. o yuzden gobegim soyulmaya basladi. henuz cok buyumemisken bile sanki catlak izi gibi soyulmalar baslamisti. Ben de bunun uzerine bebe yagi aldim, evde duran yarim sise badem yagini da onun icine karistirdim. banyo sonrasi islak vucuduma surmeye basladim o donemlerde. ancak bebe yagi cok uzun sure nemli birakmiyor. doktorum da catlak kremlerinin ise yaramayacagini, catlayacaksa catlayacagini soyledigi icin bunlara para vermek istemedim. biryerlerden vazelini duymustum ben de. yaklasik 10. haftadan beri her sabah gobegime ve goguslerime vazelin suruyorum. tum gun nemli kalmasini sagliyor. aksam tekrar surmeye gerek olmuyor, ertesi sabaha kadar gayet nemli oluyor. kokusunu ve kivamini ben de sevmiyorum ama sifa niyetine... :)
tabii, mide bulantilarim gectikten sonra su da icebilmeye basladim. ama gunde ancak 2 litre iciyorumdur, cok abartmiyorum yani.
20. haftamdayim. minyon oldugum icin gobegim kocaman simdiden. ama simdilik catlak falan yok gibi. zaten son donemlerde oluyormus.
olursa da olur artik, yapacak birsey yok.

hamileligimin 7. haftasindan itibaren mide bulantilarim baslamisti, su icemiyordum dogru duzgun. o yuzden gobegim soyulmaya basladi. henuz cok buyumemisken bile sanki catlak izi gibi soyulmalar baslamisti. Ben de bunun uzerine bebe yagi aldim, evde duran yarim sise badem yagini da onun icine karistirdim. banyo sonrasi islak vucuduma surmeye basladim o donemlerde. ancak bebe yagi cok uzun sure nemli birakmiyor. doktorum da catlak kremlerinin ise yaramayacagini, catlayacaksa catlayacagini soyledigi icin bunlara para vermek istemedim. biryerlerden vazelini duymustum ben de. yaklasik 10. haftadan beri her sabah gobegime ve goguslerime vazelin suruyorum. tum gun nemli kalmasini sagliyor. aksam tekrar surmeye gerek olmuyor, ertesi sabaha kadar gayet nemli oluyor. kokusunu ve kivamini ben de sevmiyorum ama sifa niyetine... :)
tabii, mide bulantilarim gectikten sonra su da icebilmeye basladim. ama gunde ancak 2 litre iciyorumdur, cok abartmiyorum yani.
20. haftamdayim. minyon oldugum icin gobegim kocaman simdiden. ama simdilik catlak falan yok gibi. zaten son donemlerde oluyormus.
olursa da olur artik, yapacak birsey yok.

ayrıntılı paylaşımın için çok teşekkür ederim canım ya sağol.hangisini vücut kabul ederse önlemimizi alalımda Allah kerim:):sm_cool:

ben kakao yağının diğer yağlara göre daha derinlere ulaştığını duymuştum o nedenle kakaoyağı sürüyorum ayrıca bebek yağıda kulanım nı daha kolay bulduğum için her akşam sürüyorum ve bol bol karın bölgeme masaj yapıyorum her st her dk:) fırsat buldukça:)o bölgeye kanlanma artsın diye..:emir_bebek:.bol su c vitamnni alıyorum zeytin yağı koyuyorum her akşam bir kaşık salatalara sürmektense yiyorum bakalım çatlak olursa haber veririm:)

benimde kardesim vazelin kullandi..hic catlagi olmadi...ben 27 haftalik hamileyim..3.ayindan itibaren hergün bebe yagi kullaniyorum...gögüs karin kalca yirtilabilecek heryerime sürüyorum..hem hergün karniniza masaj yapmis oluyorsunuz...buda bebegi cok rahatlatiyor...simdilik bi sorun yok..insallah olmazda.......

Bebe yağı ve vazelini bende kullanıyorum,ama şu kakao yağından da denemek istiyorum.

Bu kakao yağının hem katısı hemde sıvı olanı varmış
Siz hangisini kullanıyorsunuz kızlar??

saf beyaz vazelin kullanıyorum bende..birde badem yağına başladım..inşaallah çatlaklarımız olmaz..

X