En İyi Dostum..

E

EU1

Ziyaretçi
merhaba arkadaşlar..
benim orta okuldan bu yana arkadaşım hatta dostum olan kişi.. kardeşten farksız severdim onu...
ben evlendikten 5-6 ay sonra o da evlendi..görücü usulu..
ve 1 yııl kadar sonra, evliliğindeki birçok problem nedeni ile depresyona girdi...hatta daha ağırı..yanında olamadığım için, tam olarak nasıl günler geçirdi neler yaşadı bilemiyorum :çok üzgünüm:
ilk hastalandığında annesi ile bana geldiler, çok kötü durumdaydı..benim tanıdığım bildiğim hayat dolu arkadaşım ne hale gelmişti :çok üzgünüm: benden gittiği günden sonra kendisine asla ulaşamadım..
hastanede tedavide olduğu müddetçe telefonları kapalıydı..ailesini aradığımda yalnızca ''çok iyi'' denip kapatıldı telefon..
ziyaterine gitmek istedim ancak annesi , yalnızca ailesinden olanları görüştürüyorlar dedi ..
sonra eve çıktığını öğrendim..bu arada ben hamileydim ve duygusallığım hat safhada olduğum dönemlerdeydim..o dönemimde onun için döktüğüm gözyaşını Allah biliyor...
aradığımızda hep annesi çıktı ve iyi deyip kapatıyordu her defasında......
hastalığını başladığı dönemde yani hastaneye yatmadan evvel, kaçkez bana ulaşıp
sende kalmaya geleceğim, sana çok ihtiyacım var diyordu..ancak rahatszılığından dolayı unutuyordu aradığını, konuştuklarımızı..
her defasında gel, kal , her zaman yanındayım diyordum..
annesi ve eşi ise, onun ardından arayıp sakın kabul etme, o iyi değil, sende kalırsa baş edemezsin, üstelik hamilesin gibi şeyler söylüyorlardı..
yine de gelsin neden öyle diyorsunuz dedim her defasında annesine..ama kesinlikle benim görüşmeme engel oldular :çok üzgünüm:
biraz uzattım farkındayım çok doluyum şu anda senağlama
sadede geliyorum; az önce bu arkadaşımdan mesaj geldi ve çok acı şeyler yazmış.. hasta olduğu zaman zarfında yanında olmadığımı, ihtiyaç duyduğu halde benim ondan uzak durduğumu yazmış senağlama
ben nasıl anlatacağım şimdi kendimi arkadaşıma :çok üzgünüm:
hayatta en sevdiğim arkadaşım dostumdu..onu kaybetmek istemiyorum, hiç görüşmek istemezse buna da razıyım ama beni kötü zamanında arkadaşına sırtını dönen biri olarak bilmedini asla istemiyorum :çok üzgünüm:
siz böyle bi durumla karşılaşsaynız ne yapardınız ?
fikirlerinize ihtiyacım var :çok üzgünüm:

gerçekleri anlatacaksınız. aradığınızı..ailesinin,o iyi deyip kapadığını...yani saf gerçeği..
ben olsam gerçekleri,bir bir anlatırdım...neden suçsuzken, arkadaşım tarafından ,suçlu ve vefasız biri olarak görüleyim....

olanları söyleyeceksin arkadaşım:nazar:
senin görüşmek,ona ulaşmak istediğini,
ailesinin her defada engel olduğunu güzel,ve üzgün bir deille anlatacaksın,
sonuçta sen her aradğında iyi,ailesinden olmayanlarla görüştürmüyorlar demişler,
arkadaşında seni anlar umarım:nazar:

gerçekleri anlatmalısınız ama umarım inanır size..pek inanacağa benzemiyor annesi etkiliyor bence...

gerçekleri anlatacaksınız. aradığınızı..ailesinin,o iyi deyip kapadığını...yani saf gerçeği..
ben olsam gerçekleri,bir bir anlatırdım...neden suçsuzken, arkadaşım tarafından ,suçlu ve vefasız biri olarak görüleyim....

canım teşekkür ederim..gerçeği anlatacağım zaten de,
birbirimizle kardeşten öteydik...benim onu öyle bir durumdayken aramayacak kadar kötü bir arkadaş olduğumu düşünmesi beni üzen...ailesi beni onunla görüştürmek istemezken bir yandan da benim onu aramadığıma inandırmışlar :çok üzgünüm: yoksa böyle bir mesajı yazamazdı başka türlü bana senağlama

ben olsam kesinlikle söylerdim olanları.
ne kadar ulaşmaya çalıştığımı ama engellendiğimi, sürekli iyi dendiğini..

bu seferde annesine sırt çevirttiririm diye düşünmezdim yani.
çünkü nazı zamanlarda insan annensinden çok, kendi akranı birini arayabiliyor.
yanında göremezse de kırılıyor onun için.

ama dediğim gibi kesinlike bilmesi gerekiyor onu ne kadar aradığınızı

neden ailesi aramadığınız yalanına başvurmuş. böyle bir yalan söylemiş...
siz yine gerçekleri söyleyin,aradığınızı.,ailesinin görüştürmediğini. olmazsa yemin edin. çünkü doğruyu söyleyen sizsiniz.
hadi abarttım,olmazsa aradığınız telefonların dökümünü gösterin..

Gönül sevdiğine kırılırmış.Arayıp sorduğunu bilmediği için haklı olarak kırılmıştır.Ama olanları anlatınca o da anlayacaktır.Benzer bir durum benim de başıma gelmişti.Konuşunca herşey anlaşılır.

neden ailesi aramadığınız yalanına başvurmuş. böyle bir yalan söylemiş...
siz yine gerçekleri söyleyin,aradığınızı.,ailesinin görüştürmediğini. olmazsa yemin edin. çünkü doğruyu söyleyen sizsiniz.
hadi abarttım,olmazsa aradığınız telefonların dökümünü gösterin..

normalde birbirimize çok düşkün iki arkadaştık..
evlendiken sontra eşinin , k.validesinin baskısı nedeniyle bana dahi gelemez olmuştu...sanırım bu nedenlerden çok kavga oluyormuş aralarında.annesi de benden uzaklaşırsa evliliğinde de problem yaşamaz diye düşündü herhalde.. tahminim bu yönde :1no2:

ben olsam kesinlikle söylerdim olanları.
ne kadar ulaşmaya çalıştığımı ama engellendiğimi, sürekli iyi dendiğini..

bu seferde annesine sırt çevirttiririm diye düşünmezdim yani.
çünkü nazı zamanlarda insan annensinden çok, kendi akranı birini arayabiliyor.
yanında göremezse de kırılıyor onun için.

ama dediğim gibi kesinlike bilmesi gerekiyor onu ne kadar aradığınızı

evet canım aynen şimdi bunları açıkça anlattığımda annesi ile arası açılacak :çok üzgünüm: buna neden olmak da istemiyorum açıkçası....bir de bu var önümde engel olarak..

annesi mannesi mühim değil annen görüştürmedi de yaa hasta o dedi kaç kerre aradım konuşturmadılar de senin arkadaşın mı önemli annesi mi yavrim

selam öncelikle aranıza yeni katıldım herkese selam..
Başlıgınız dikkatimi çekti ve konuyu okudum dost çok önemlidir arkadaş derken bile içimiz titrerken (arkamızı dayadıgımız taş anlamında arka-daş) .Bu durumda biraz eleştirmek istedim haddim olmayarak sizi hayatımızın pek cok evresinde zorluklar yaşarız muhim olan zor anınızda sevdiklerinizin size gösterdigi tepkilerdir davranışlardır degilmi ? Siz her ne olursa olsun onu görmeye calısmalıydınız olabilir annesi ve eşi engelleyebilir denemeliydiniz sizi de aslında eleştirmek yanlış cünkü hamile imişssiniz ve kendi sorunlarınız elbette ki mümkündür .Ama insan sevdigine sitem eder sevdiginden ilgi bekler eminim arkadasınız sizi cok seviyor ve kendi çapında haklı olarak sizden beklentileri var durumu yasanılanları açık bir dille anlatarak düzeltebileceginize inanıyorum ki sizin nasıl biri oldugunuzu zaten biliyordur tek sitemi acı günlerinde yalnız kaldıgını hissetmesi bence en kısa süre içerisinde konusun acıklayın bu devirde dostluklar ve arkadaslıklar cabuk bulunamıyor malesef o yüzden bu kırgınlıgı düzeltmek icin caba gösterin sevgi yürek ,sevgi emek ister cünkü saygılarımla..

madem o kadar dusundugunuz biriydi, telefonla aramak yerine kalkip hastaneye gidip gorseydiniz

Tabii ki ona gerçekleri anlatacaksin, herseyi soyleyeceksin

Her ne kadar sonra gorusmek istemesede o onun karari olur ama hakkinda yanlis bilgilerle kalmasin

Suçsuz oldugun halde bunlari yasamaya hakkin yok

Kesinlikle herseyi soylerdim ona. herseyi anlatirdim. bilsin gerçekleri

Annesiyle sorun yasarsa da yasar

Bu konu yuzunden de aralarinin açilacagindan emin degilim, anne kiz sonuçta, annesi bi takim seyler soyleyecektir unutulur gider ama hakkinda yanlis bilgilerle kalmasin

Ben hiç dusunmeden gerçekleri soylerdim

selam öncelikle aranıza yeni katıldım herkese selam..
Başlıgınız dikkatimi çekti ve konuyu okudum dost çok önemlidir arkadaş derken bile içimiz titrerken (arkamızı dayadıgımız taş anlamında arka-daş) .Bu durumda biraz eleştirmek istedim haddim olmayarak sizi hayatımızın pek cok evresinde zorluklar yaşarız muhim olan zor anınızda sevdiklerinizin size gösterdigi tepkilerdir davranışlardır degilmi ? Siz her ne olursa olsun onu görmeye calısmalıydınız olabilir annesi ve eşi engelleyebilir denemeliydiniz sizi de aslında eleştirmek yanlış cünkü hamile imişssiniz ve kendi sorunlarınız elbette ki mümkündür .Ama insan sevdigine sitem eder sevdiginden ilgi bekler eminim arkadasınız sizi cok seviyor ve kendi çapında haklı olarak sizden beklentileri var durumu yasanılanları açık bir dille anlatarak düzeltebileceginize inanıyorum ki sizin nasıl biri oldugunuzu zaten biliyordur tek sitemi acı günlerinde yalnız kaldıgını hissetmesi bence en kısa süre içerisinde konusun acıklayın bu devirde dostluklar ve arkadaslıklar cabuk bulunamıyor malesef o yüzden bu kırgınlıgı düzeltmek icin caba gösterin sevgi yürek ,sevgi emek ister cünkü saygılarımla..

evet canım beni çok sevdiği için kırılmış bu noktada haklısın..
ama annesi kesinlikle karşı çıktı bilgi vermedi ki, gelme yakınları dışında kimseyi almıyolar dedi bu durumda gitsem birşey değişir miydi ?
artı hamileydim ve bu konu açıldığında dahi gözyaşlarımı tutamıyordum..psikolojik olarak çok güçsüzdüm..arkadaşımın geldiği duruma mı üzülsem beni uzaklaştırma çabalarına mı bilemediğim bi durum içinde kalmıştım ..

madem o kadar dusundugunuz biriydi, telefonla aramak yerine kalkip hastaneye gidip gorseydiniz

evet canım beni çok sevdiği için kırılmış bu noktada haklısın..
ama annesi kesinlikle karşı çıktı bilgi vermedi ki, gelme yakınları dışında kimseyi almıyolar dedi bu durumda gitsem birşey değişir miydi ?
artı hamileydim ve bu konu açıldığında dahi gözyaşlarımı tutamıyordum..psikolojik olarak çok güçsüzdüm..arkadaşımın geldiği duruma mı üzülsem beni uzaklaştırma çabalarına mı bilemediğim bi durum içinde kalmıştım ..

arkadaşım buraya yazdım..

hamileyken bu sıkıntı anlatmıştın.hatırlıyorum.ben olsam bende gerçekleri anlatırdım cnm.bence ne yaşadıysan anlat kırmadan,incitmeden.en azından vicdanen rahatlarsın.ben seni anlayacağını umuyorum çünkü seni aradığına göre demek ki hala sana ihtiyacı var.

ama bu çok zor bir durum
yine de dostum dediğin insana her şeyin doğrusunu anlatmalısın
sen söyle herşeyi anlat ne bir ekle ne bir eksilt
sana inanır yada inanmaz bırak ona kalsın
en azından senin vicdanın rahatlar arkadaşım
kendini kötü hissetmezsin

X