Prolaktin hormonu ykseklii nelere sebep olur?

İRRAS ,evet yavaş çalışan tiroid yüksek olunca kilo verilemiyor ve kolay kilo alınıyor çünkü yavaş çalışınca metabolizma da yavaş çalışıyor.Annemden biliyorum.

bende tam 5 yıldır hormon tedavisi görüyorum fakat hiç bi sonuç alamadım hala tüylenme,adet düzensizliği,göğüsden süt gelme devam ediyor en fazla tüylenme rahatsız ediyor ne yapabilirim

Çok geçmiş olsun..İbrahim saraçoğlunun soğan kürünü okumanı ve uygulamanı tavsiye ederim..bir de arslanpençesi kürü...kesinlikle oku.

merhaba arkadaşlar
bir ay önce prolaktinim 60tı.dostinex ve hayıt suyu içerek bir ay sonra 5.88e düştü.ilaç içerken korunmadık şu anda da 4 haftalık hamileyim.prolaktin hamileliği engelliyo diye çok üzülmüştüm şimdi çok mutluyum.kısmetimizde bebiş varsa geliyo merak etmeyin sabırla ve umutla meleklerimizi bekleyelim

merhaba arkadaşlar
bir ay önce prolaktinim 60tı.dostinex ve hayıt suyu içerek bir ay sonra 5.88e düştü.ilaç içerken korunmadık şu anda da 4 haftalık hamileyim.prolaktin hamileliği engelliyo diye çok üzülmüştüm şimdi çok mutluyum.kısmetimizde bebiş varsa geliyo merak etmeyin sabırla ve umutla meleklerimizi bekleyelim[ bebegin hayırlısıyla kucagına alırsın inşallah bnde prolaktin için ilaç kullanıyorum sen ne kadar sonra hamile kaldın cnmkaydirigubbakcemile3

selam benmde prolaktnm 3,34-26,72 olması lazım bnmki 25,6 çıktı dr biraz yüksek dedi ilaç wermedi

benimde prolaktin 49 düzeyinde ilaç kullanınca düşüyo sonra yine yükseliyo çok zor kilo verebiliyorum sadece geç adet oluyorum başka bir belirti yok diğer değerlerim normal prolaktinle başım dertte strese bağlı aşırı kahve ve sigara bide gögüslerin üzerine yatılması ayrıca ilişki esnasındada gögüslerde aşırı temastanda yüksebileceğini söyledi doktorum ben 33 gündür hayıt suyu içiyorum faydası varmış ama 40 gündür adet olamıyom offf hamişte kalmak istiyom bakalım ne olcak

ark 47 gün sonunda adet olabildim ilaçsız hayıt suyu ve ve son on günde soğan suyu içtim dün prolaktinimi ölçtürdüm 58 çıktı:1no2: geçen ay 49 du ama çok üzüldüm hayıtı içmeye devam ediyom belki bu ay düşer

eşime azosperm teşhisi konuldu.hormon testinde prolaktin yüksek çıktı yani 50 iydi.bu azosperm e sebep olur mu? bilen var mı???

bu arada merhaba arkadaşlar.kusura bakmayın canım o kadr sıkkın ki slm vermeyi bile unuttum.aranıza yeni katıldım.bu sorunla karşılaşana kadr böyle siteler olduğundan bile haberim yoktu amaaaa artık bende burdayım.ayrıca benm de 30 olmuştu prolaktinim.2 ay dostinex içtim ve 2 ye düştü.keşke tek sorunumuz bu olsaydı:KK43:((

diane 35 iyi gedlmezse alternatifleri dene. Doktoruna yasmin i sor ben diana 35, ve diğer pekçok d. kontrol haplarını farklı zamanlarda denedim doktor, pek çok d. kontrol hapının ferklı insanlara farklı yan etkiler yaptığını söledi. En son yasmin i 2 yıl kullanddım. Tüylenme azaldı. Sivilcem azdı ama hiç çıkmamaya başlamıştı. Bıraktım şimdi adetlerim normal 3 ayda bir dok kontrole gidiyorum. küçük küçük kistler var ama rahimde kalınlaşmam yok ve düzenli adet oluyorum. Ama kıl problemim bırakmamla arttı ve sivilceler çıkmaya başladı=((((
Başlamak istemiyorum tekrar çünkü hormon ilaçları gereksiz kullanılmamalı. Doktor bu seçimi bana bırakmıştı.Kullanmamayı seçtm.
Aldactone kullanabilirsin dedi. Ama yurtdışına çıktım diye yan etkilerinden korktuğum için almdım.Sonuçta burda başıma bi şey gelse yardım eden yok olmaz die korktum. Ama gelince de baktım tüm kızlar çok güzel her türlü giyiyolar rahar rahat ben ise utanıyorum=(((((( keşke alsaydım.Burda doktora gidicem şimdi ama çok pahalı offfffffffffff
Sana tavsiyem başka doğum kontrol hapını dene belki asmin iyi gelir. KIilo yapmazbu bi gerçek. Tüy problemin varsa doktoruna aldactonu danış. Kolay gelsin...

Benimde prolaktin hormonum çok yüksekti 100 küsür çıkmıştı 2006 yılında dostinex kullandım, düzenli olarak kontrollerime gittim bunun yanı sıra uzun bir dönem yasmin kullandım adetimi düzenledi yasmin in ben hiç bir yan etkisini görmedim ne kilo ne başka birşey hem başka iki dr daha gittim konrtol için onlarda yasmini tavsiye etti bence sen bir yasmini dene. Prolaktinim bir daha yükselmedi her yıl tahlil yaptırdım çok şükür birşey yok bendeki sorunsa adet gecikmesiydi o nedenle gitmişrim dr ama çok şükür herşey yolundaymış. Şimdi bebek istiyorum 3 aylık evliyim inş olur daha çalışmalara başlamadık 3 aydır kullanıyordum doğum kontrol hapını bıraktım hamiş kalınca haber veririm inş :)

selam benimde prolaktin seviyem 40 küsür felan bende adet düzensizliği için gittim dr da bana dostinex önerdi 3 ay şimdi onu kullanmaya başlıycam inş. yan etkisi yoktur 5 aylık evliyim ve inş. hamile kalıp bende annelik duygusunu tadarım..:Saruboceq:

Bende gebelik düşünüyorum. Doktora gittim yumurta oluşmuş fakat yumurta klomen kullanmama rağmen çatlamamış. Doktor bunun nedenini anlamak için prolaktin testi yaptı,yüksek çıktı. Prolaktinin yüksek olması yumurtanın çatlamasına engel oluyor.

Benim merak ettiğim prolaktini baskılayan yiyecek,vitamin,mineral var mı?
Bilen varsa acil cevap yazsın.

selam canım bende uzun zamandır takip ediyorum benimde prolaktinim 60 dostinex kullanıyorum 2 aydır ama hala gebe kalamadım hiç anne olamıycam die korkuyorum ne yapmalıyım

selam kızlar aynı bedede aynı dert var şu an gebelik testi yaptım ve negatif çıktı çok canım sıkkın naıcamı belmiorum en son prolaktinim 45 çıkmıştı doktorum bu engel deil dedi aöa dört aydır uraşıorum ve hamile kalamıorum bu ay kesin dediğmde hep sonuç aynı hüsran bir yıl önce beş aylık bebeğimi kaybetim erken doğumla stres ve skıntı yüsünden prolaktin hormonu ykselti bundan nasıl kurtulucam blmiorum bir ay dostinex kullandım düştü ama sonra yeniden yükseldi...doktorunuz size neler söylüor hem tedavi görüp ilaç kullannıp hemde korunmadan gebe kalmak bebeğe zarar vermiomu...

benimde şubat ayında gicekmeden dolayı gittiğimde prolaktinim yüksek çıkmıştı 49.3 ti değeri. Bana dktor dostınex ve yasmin verdi 5 ay kullandım bir ay ara verdim ve kontrole gittim düştü ama bu sefer kist çktı yine yasmin verdi bu ay yine gittim kistte kaybolmuş. Prılaktin benim öğrendiğim ve araştırdığı kadarıyla yumurtlamaya etki yapıyor ve hamile kalmaya engel oluyor o yüzden regl düzensizliği olan bayanalr kesinlikle test yaptırmalı. Çünkü ilaçla kolayca düşüyor. Bende de süt gelmiyiyordu tüylenme de olmadı ama dostrıx biraz etki yapmıştı daha sinirli olmuştum ve yüzümde de biraz tüylenmeye neden oldu ilaç. Ama mecburen kullanılıyor bu ilaç.

arkadaşlar merhaba...
prolaktin hormanı göğüs büyümesine de yol açar mı? benim göğüslerim her ay yumurtlama döneminden sonra hafif büyürdü adete yakın ( normal sanırım).. ancak 1- 2 aydır çok büyüyor herzamnkinden daha fazla adetten sonra küçülüyor bi anlam veremedim

arkadaşlar bir şey soracağım yaz aylarında hormanlara baktırmıştım sadece prolaktin yüksek çıkmıştı.( 63 )..geçenlerde tekrar baktırdım bu seferde 23 çıktı..buraya kadar normal fakat anlayamadığım ilk hormon tahlillerinde doktor adetin 3.4.5. günü geldemişti.tabi bende adetliyken gitmiştim(özel hastanede yaptırdım..)
Bu ocak ayında doktora tekrar gittiğimde (şikayetimde sadece ara kanamalar var diye gitmiştim) benden sadece kan testinde prolaktin hormonuna baktı.ve..şunu sormak istiyorum kan testini verirken adetli değildim...bu sonuçlatı etkilermi ( devlet hastanesine test verdim)..:bbo:benim bildiğim horman tahlillerinde adetliyken veriliyor diye yanlışmı biliyorum acaba..fisfisfis

benimde yazın sol göğsümden koyu renkte bir sıvı geldi yaptırdığım kan testinde prolaktin 52 çıkmıştı doktor hemen ilaç kullanman gerek demişti kullandım adetlerim düzene girdi geçenlerde başka bir hastaneye kontrole gittim bu sefer 26 çıktı doktor normal dedi biz genellikle değeri 100ün üzerinde olan hastalara birde göğsünden süt gelen hastalara tedavi uyguluyoruz dedi açıkcası aklım karıştı bu sefer ilacı boşuna mı kullandım diye

benim bildiğim kadarıyla tüylenmeye sebep olan prolaktin değil testesterondur.
onu ölçtürdünmü muhakkak o yüksektir kendimden biliyorum ve yüksek olduğu içinde gebe kalamıyorum.

benimde yazın sol göğsümden koyu renkte bir sıvı geldi yaptırdığım kan testinde prolaktin 52 çıkmıştı doktor hemen ilaç kullanman gerek demişti kullandım adetlerim düzene girdi geçenlerde başka bir hastaneye kontrole gittim bu sefer 26 çıktı doktor normal dedi biz genellikle değeri 100ün üzerinde olan hastalara birde göğsünden süt gelen hastalara tedavi uyguluyoruz dedi açıkcası aklım karıştı bu sefer ilacı boşuna mı kullandım diye

canım doktorun 26 normal demiş benimde 24 daha doktorum sonuçlarımı görmedi sence normalmidir yoksa ilaç verirmi banada düşürmek için bu arada yaşımda 23.

selam kızlar bende senelerdir prolaktin yüksekliği sorunu yaşıyordum gebelik istemediğim içinde hep tedavilerimi yarıda bırakıyordum adet düzensizliğim vardı ordan ortaya çıktı 75 -85 civarında çıkıyordu.Artık gebelik istediğim için yeni bir uzmana gitmeye başladım bu sefer prolaktinim 116 çıktı bunun etkisiyle yumurtlamammda olmuyor tabi.önceden dostineks kullanıyordum ama gebelik istenince dostineks sakıncalı doktor bana pardolel diye bi ilaç verdi ve sorun olmayacağını düşeceğini söyledi bu ilacı kullanırkende hamile kalmakta sakınca yokmuş.Prolaktin neden yükselir diyede sordum belli bir sebebi yok stres yükseltebilir dedi bakalım ne olucak herkese geçmiş olsun

X