Prolaktin hormonu ykseklii nelere sebep olur?

M

melikex

Ziyaretçi
Benim sadece tüylenme şikayetim var..prolaktin hormonum yüksek ama adetlerim düzenli,göğüslerden süt gelme,göğüs ağrısı vs yok..Bu hormon yüksekliği tüylenme yapar mı ?:1rolleyes:fikriniz nedir?Herkese sağlıklı günler dilerim..yerimseniben

prolaktin hormonun ne kadar yüksek.benim bildiğim şikayetlerde tüylenme yok.bende sol göğsümde ağrı var sürekli.onun dışında diğer belirtiler bende de yok herşeyim normal.hormonum 49.sen yine de kadın doğuma bir sor canım kafana da takma ok Allah şifa versin bye

tşk.ederim..yok prolaktin hormonum ilaç sayesinde düştü,biraz daha ukllandım yine bi kontrol için tahlil yaptırcam,bakalım ne diyecek doktor. ama merak ettiğim şey tüylenme yaparmı..tüylenmemin sebbei o olabilir mi acaba die..tşk.ler canım..

buarada,birkeresinde 31 ,birkeresinde de 45 küsür çıkmıştı..

senin problemin polikistik over sendromu (pkos) olabilir..
çünkü tüylenme pkosta ilk belirti olarak adlandırılıyor..
istersen bir pkoyu araştır derim...

Sol over.ımda hafif oranda kist buldu doktor,ama adetlerim düzenli olduğu için tipik bir polikistik over hastası değilsin dedi,diğer hormonlarım da (prolaktin hariç)iyi çıktığı için hormon kaynaklı bir problemin yok dedi,Lazer yaptır ve diane35i kullanabilrsin dedi.Yanetkilerini okuyunca ve herkesten olumsuz şeyler duyunca vazgeçtim.Var mı kullananınız?

Sol over.ımda hafif oranda kist buldu doktor,ama adetlerim düzenli olduğu için tipik bir polikistik over hastası değilsin dedi,diğer hormonlarım da (prolaktin hariç)iyi çıktığı için hormon kaynaklı bir problemin yok dedi,Lazer yaptır ve diane35i kullanabilrsin dedi.Yanetkilerini okuyunca ve herkesten olumsuz şeyler duyunca vazgeçtim.Var mı kullananınız?

Benimde prolaktin hormonum çok yüksekti 100 küsür çıkmıştı 2006 yılında dostinex kullandım, düzenli olarak kontrollerime gittim bunun yanı sıra uzun bir dönem yasmin kullandım adetimi düzenledi yasmin in ben hiç bir yan etkisini görmedim ne kilo ne başka birşey hem başka iki dr daha gittim konrtol için onlarda yasmini tavsiye etti bence sen bir yasmini dene. Prolaktinim bir daha yükselmedi her yıl tahlil yaptırdım çok şükür birşey yok bendeki sorunsa adet gecikmesiydi o nedenle gitmişrim dr ama çok şükür herşey yolundaymış. Şimdi bebek istiyorum 3 aylık evliyim inş olur daha çalışmalara başlamadık 3 aydır kullanıyordum doğum kontrol hapını bıraktım hamiş kalınca haber veririm inş :)

BENDE adet düzensizliğinen gittim doktora test yaptı .. sonuçlara nette araştırdım prolaktimin 42 ..

ne göğsümde bişi vasr nede tüylenme ..

ama benim troidim de normal değerinden yüksek çıktı .. yani kısacası bende adet düzensizliği yaptı .

benimde önceden prolaktin hormunum yüksekti 100_200 lerdeydi bu hormon hamile kalmaya engel olur
gebelikten korur demişti dr um. sonra ilaç kulandım düştü şimdi iki oğlum var. tekrar yükselmedi şimdi normal.bende tüylenme yapmadı.

bende kiloya sebep oldugunu ve kilo vermeyi zorlaştırdıgını okumuştum nette hatta bn 1 ay düzenli spor yaptım ve diyet yaptım ancak 1 kilo verdim sebebni
arastırdım tahlil yaptırdım ve prolaktinle tanıştım ...

prolaktin hormonunun kiloya sebep olduğunu bilmiyordum..Bende öyle birşey olmadı..Belki kişiye ve seviyesine göre değişiyordur.Bugün yine 5-6 tane hormon testi yaptırdım.Tabi içlerinden en çok Testosteron ve Porlaktinin sonuçları önemli...Doktora diane.yi kullanamadığımı olumsuz şeyler söyleyenler olduğunu belirttim,yeni tüy oluşumu seni rahatsız etmeyecekse tedaviyi uygulamazsın dedi..Ne yapacağım şaşırdım..

merhaba ben evlenmeden önce (sivilce tedavisi görürken) dr diane 35 vermişti ben 3-4 ay kullandım ve hiçbir yan etkisini görmemiştim 1.5 senelik evliyim ve prolaktin hormonuyla başım dertte 5 gün önce tahlil yaptırdım 2.89 çıktı ve dr çok iyi dedi ama ben tekrar çıkmasından korkuyorum çünkü bir ay düşüyorsa diğer ay yükseliyor çok oynak bir hormon

bende tam 5 yıldır hormon tedavisi görüyorum fakat hiç bi sonuç alamadım hala tüylenme,adet düzensizliği,göğüsden süt gelme devam ediyor en fazla tüylenme rahatsız ediyor ne yapabilirim

benimde prolaktin 49 düzeyinde ilaç kullanınca düşüyo sonra yine yükseliyo çok zor kilo verebiliyorum sadece geç adet oluyorum başka bir belirti yok diğer değerlerim normal prolaktinle başım dertte strese bağlı aşırı kahve ve sigara bide gögüslerin üzerine yatılması ayrıca ilişki esnasındada gögüslerde aşırı temastanda yüksebileceğini söyledi doktorum ben 33 gündür hayıt suyu içiyorum faydası varmış ama 40 gündür adet olamıyom offf hamişte kalmak istiyom bakalım ne olcak

yok canım kilo yapmıyo o yönden iyi bi ilaç tabi bünyeye göre değişir. bende aranıza yeni katıldım bende dostinex kullanıyorum sormak istediğiniz bi soru varsa cevaplarım

:teytey::teytey:yok canım kilo yapmıyo o yönden iyi bi ilaç tabi bünyeye göre değişir. bende aranıza yeni katıldım bende dostinex kullanıyorum sormak istediğiniz bi soru varsa cevaplarım

bakalım bana ne vericek doktor benim tiroid de yüksek ..

demekk ondan kilo veremedim ben hiç .

bende aşırı kıllanmadan gittimm Prolaktin yüksek çıktı ( süt hormonu).. 76.58 civarında çıktı.. her hangi bi adet düzensizliğim yokç göğüsten süt gelme gibi bi olayda yokk. kilo da alamıyorum hala 52 kıloyumm boyuma göre çok zayıfımm. ( kan alan bidaha senden kan almam deid kollarımı gorunce) . neyse bu hormonda kıl yaptıgını söylemişti doktor. böbrek üstü bezlerden salgılanan bişeyler varmış onlarda yaparmşş.. beyindeki XX bezlernde oluşan adenomlarda olabılıyomuş. her ihtimale karşı böbrek üstü bezi ve MR ı çektirdim hiç bişey çıkmadı.

Prolaktin tedavisine başladım.. kullandım snra tekrar baktılar bu seferde çok feci düştü 1.91 çıktıı doktor çok şaşırdı ayakta nasıl duruyosn vs demeye başladı.senağlama

Bana hormon ilaçalırmı yazmadan ultrasona girmem gerektiğini söyledi ve girdm yumurtalıklarımda iç bi sorun olmadıgını söyledi ilaç yazmadı (ultrason çeken başka bir doktordu) diğer kendi doktoruma gittim

Hormon testlerimde

DHEA-SO4 514 ( ne oldugunu bılmıyorm buda yüksek çıkmış)
MCH 32.1 (bunuda bılmıyorum)
Testesteron 0.86 ( 0.06 - 0.82 arasında olması gerekirken benm ki biraz yüksek bende kıllanma yapan bu işte)

ve şuan diane 35 ve aldactone kullanıyorum. yan etkileri çok fazla. 1 ay snra kontrole gidicem. çok zor bi durum piskolojimi dahi bozuyo kilo almıştmm bi ara 55 diye tartıldım 3 gün full su içtim eski kiloma döndüm:))) tekrar 52 oldum. kolay kilo veren bi inan oldugumdan şanslıym.

bu konularda biraz uzun yazıyorum çok dertliyim bu konuda çünkü olayı baştan anlatıyorum ki anlaşılsın.senağlama

Selam canım benim de testesteron hormonum biraz yüksek çıkmıştı,evet dediğin gibi tüylenme yapan asıl hormon testesteron hormonu.
Aynen senin gibiyim prolaktinin tüylenmeden baska etkisi yok bende,he biara göğüslerin çok dikleşmişti,yaklasık 4 aydır dostinex kullanıyorum göğüslerimdeki o siskinlik azaldı şükür..Bana da diane 35 verdi ama kullanmayacağım,soğan -nane kürlerini uygulayacağım çünkü diane.den kimse memnun değil,yanıltmak gibi olmasın.Hem tğylerime faydası olmadı diyenler var hem de yanetkilerinin çok fazla oldugunu söyleyenler var.Kan alan kişi neden senden bir daha lmam dedi kollarını görünce anlamadım? Geçmiş olsun..düşüncelerini deneyimlerini olan biteni paylaş benle :KK66:

X