gebelikte kan testi degerleri sonucu

seldalondra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2008
41
1
arkadaslar hep kan testini ve cikan sonucu merak eder yorumlariz iste sizebebeginiz kac haftalik diye bir tabloBeta HCG tablosu (bHCG tablosu):

Son adetden itibaren geçen hafta sayısı
HCG (mIU/ml)
(INCIID) değeri
HCG in mIU/ml
(Quest) değeri

3 hafta
5 - 50
9 - 130

4 hafta
3 - 426
75 - 2,600

5 hafta
19 - 7,340
850 - 20,800

6 hafta
1,080 - 56,500
4,000 - 100,200

7 - 12 hafta
7,650 - 288,000
11,500 - 289,000

13 - 16 hafta
13,300 - 254,000
18,300 - 137,000

17 - 24 hafta
4,060 - 165,400
1,400 - 53,000

25 - 40 hafta
3,640 - 117,000
940 - 60,000

merhaba arkadaşlar
ekimin 20 sinde transfer yapıldı (tüp bebek) 12 gün beta hcg yapılması istendi yani kasımın 1 inde beta hcg değerim 114,4 dı evet hamile olduğumu öğrendim .2 gün sonra aynı testi tekrar istediler bu sefer değerim 151,2 ye yükseldi ve bugün tekrar yaptırdım 05 kasım şu andada 216,20 olduğu sölendi değerlerin çok yükselmediğini görüyorum doctor bana çatlamadı diyor sağlıklı bir gebelik gözükmediğini sölüyor ama tüp bebekteki hemşireler ise 08 kasım da tekrar yapılması gerektiğini ve eğer yükselme gözükmesse bile 2 günde bir tahlilin tekrarlanması gerektiğini düşünüyorlar .bu konu ile ilgili bilgi sahibi olan varmı yardımcı olabilirmisiniz

kese izlendi mi bilmiyorum yalnız şöyle bir durum var.doktor büyük ihtimalle keseni görene kadar bu testleri yapıcak.ne zaman kesen görülecek o zaman testlere gerek kalmaz.bundan sonra yolk sac, embriyo ve kalp atışları gözlenmesi olucak.değer 48 saatte 2 katına katlayacak diye de bir şart yok.daha başındaysa katlamayabilir.ama 48 saatte bir 2 katına katlarsa iyi olur.tabii bunlar benim fikrim:KK71:

Son düzenleme:
kızlar sımdı benım 121.27 cıktı
3 hafta
5 - 50
9 - 130 bu bu ılk 5-50 tamamda ıkıcı deger 9-130 ne oluyo bu arada ıkı gun sonra bır daha yapıtrcamm ne kadarlık hamıleyımyaaaa

kızlaarr ben bgn kan testi yaptırdıım hcg değeri37,8 çıktı adetime 3 gün var daha normal mi?

kızlaarr ben bgn kan testi yaptırdıım hcg değeri37,8 çıktı adetime 3 gün var daha normal mi?
arkadaşlar ben 17martta bi poliklinikte kan tahlili yaptırdım. adetimde 3 gün geçmişti.sonuç 42,39 çıktı. iki haftalık gebesin dediler.bi yanlışlık yoktur değil mi..

ben de aranıza yeni katılanlardanım benimde son adet gunumun ilk günü 1 mart geçen hafta test yaptırdım 9027 çıktı sonuca ve hesabıma göre 7 haftalık ama 3 gün önce doktorum 4 hafta 4 dün demişti ultrasona göre bugun 5 hafta 2 gün çıktı ultrasonda ama kalp atışları görünmüyor bir sorun varmı diye korkuyorum.4 haftalıkken hcg-beta değerleri 9027 yuksek değilmi ondan sorunmu var die düşündüm açıkcası.Rabbim herkesi hayırlısıyla sağlıklı olarak bebeğini kucağına almayı nasip etsin::KK49::KK28::emir_bebek:

9 nisanda aşılama yapıldı 1hafta sonra kan tahlili yaptıdm sonuç 3,2
erken mi davrandm acaba yükselme ihtimali varmı

ben 17 ocak tarihinde adet gördüm en son ama bnm cok onceden düzensizligim var doktorlar sıkıntıdan ileri geldigini söylüyorlar,3 gun once idrar testi yaptım evde 2 cızgı cok net cıktı ertesi gün emin olmak adına bi tane daha aldım onda biraz daha silik cıktı.bugun kan testi yaptırdım sonuc negatif kafam karmakarısık oldu doktor ilgilenmedi bile dogru dürüst kan testi beta-hCG <0,100 cıktı altta
mlU\ml 05 07 yazıyor ben bi anlam veremedim yardımcı olursanız sevinirim bunu yasan varmı kan degeri yükselirmi bide gebelik yeni oldugu için olabılırmı acaba???

ben 17 ocak tarihinde adet gördüm en son ama bnm cok onceden düzensizligim var doktorlar sıkıntıdan ileri geldigini söylüyorlar,3 gun once idrar testi yaptım evde 2 cızgı cok net cıktı ertesi gün emin olmak adına bi tane daha aldım onda biraz daha silik cıktı.bugun kan testi yaptırdım sonuc negatif kafam karmakarısık oldu doktor ilgilenmedi bile dogru dürüst kan testi beta-hCG <0,100 cıktı altta
mlU\ml 05 07 yazıyor ben bi anlam veremedim yardımcı olursanız sevinirim bunu yasan varmı kan degeri yükselirmi bide gebelik yeni oldugu için olabılırmı acaba???

canım şimdi kendi değerlerime baktım 0-05 hamile olmayan kadın diyo benim değerim 4695 ti ben 4 haftalık hamileydim kan testinde bence başka bi doktora daha fit vajinal ultrasonda görülüyor ne kadar küçük olsada

selam kızlar ben iki gün önce kan testi yaptırdım sonuç 3.68 çıktı bu sayfanın geçmişine baktım orda gebelik değerlerinde 4 haftalıkta kan değerinin 3 ile 426 arasında olduğunu gördüm acaba hamile olabilirmiyim sizce bilgisi olan varsa cevap verirse çok sevinirim allah hepinize hayırlısından evlatlar nasip etsin:18::18::18:

selam kızlar ben iki gün önce kan testi yaptırdım sonuç 3.68 çıktı bu sayfanın geçmişine baktım orda gebelik değerlerinde 4 haftalıkta kan değerinin 3 ile 426 arasında olduğunu gördüm acaba hamile olabilirmiyim sizce bilgisi olan varsa cevap verirse çok sevinirim allah hepinize hayırlısından evlatlar nasip etsin:18::18::18:

canım hamılesinnnnnnnnnnnnnn tebriklerr :))))) inş yükselirr

kızlar yerleşme denılen bır kahverengı lekelenmem oldu 25 nisanda bende 1 gun sonra kan testı yaptırdım sonuç pozitif çıkar mı yanı beta hcg gözükür mü kanda

canım hamılesinnnnnnnnnnnnnn tebriklerr :))))) inş yükselirr

inşallah öyledir canım ya ben geçen ay dış gebelik geçirdim kürtaj oldum doktor korunun dedi ama korunmadım ve yine dış gebelik olcak diye çok korkuyorum gerçi o zamanki halimle şimdiki halim başka ama inşallah senin dediğin doğru çıkar cok sağol cevap verdiğin için :KK71::KK71::KK71::KK19::KK19::KK19:

inşallah öyledir canım ya ben geçen ay dış gebelik geçirdim kürtaj oldum doktor korunun dedi ama korunmadım ve yine dış gebelik olcak diye çok korkuyorum gerçi o zamanki halimle şimdiki halim başka ama inşallah senin dediğin doğru çıkar cok sağol cevap verdiğin için :KK71::KK71::KK71::KK19::KK19::KK19:

bşey değil canım in dış gebelik değildir ALLAH guldursun yuzunu

kızlar yerleşme denılen bır kahverengı lekelenmem oldu 25 nisanda bende 1 gun sonra kan testı yaptırdım sonuç pozitif çıkar mı yanı beta hcg gözükür mü kanda

canım ben geçen ay dış gebeliğimde adet günümde kan testinde hemen çıktı bendede seninki gibi leke olmuştu o leke sanırım yerleşmeden oluyormuş duyduğum kadarıyla günün geçtimi senin

X