ailem niye bu kadar kötü

peki neden hala teyzem diyorsunuz. o sizin annenizmiş,kuzenlerinizde kardeşiniz...
geçmişte onlarla olmamanızın nedeni nedir. neden anneniz ,teyzeniz. bir açarmısınız. belkide bütün bu ilgisizlik ve aramanın altında geçmişte yaşanan bu olaylar yatıyordur..

Anlattıklarınıza bakılırsa size düşman olacak hiç bir şey yok ortada.
Yani annenizden size büyük bir miras mı kaldı, şimdi evlenince o para ellerinden gidiyor diye mi sıkıntı yaptılar yoksa eşinizi gözlerimi tutmadı. Açıkcası başka ihtimal gelmiyor aklıma.

aslında şöyle teyzemin çocuğu olmamış ve ben bebekken beni teyzeme vermişler.ben yıllarca teyzemi annem bildim.lisede tesadüfen öğrendim ama kimseye söylemedim taki annem vefat edene kadar.şimdi öz anneme teyze diyorum çünkü o beni sadece karnında taşımış.neyse üvey annem öz annelerden çok daha iyiydi ona bildiğimi söylemeye kıyamadım ve hiç belli etmedim.vefat ettiğinde bana bir ev ve bankada bir miktar para bıraktı.babamla yıllarca çalışıp didinip biriktirmişlerdi.kuzenimin biri sık sık evi sat kredi çek burdan ev al dedi.ayrıca senin bankada paran var bana senin adına kredi çekelim araba alalım dedi.bankadaki para öyle çokta değil araba almak imkansız yerli araba bile alamazsın yani ama sürekli söylüyordu

valla miktarini onlar biliyormu peki ???
yani cok sanmis olabilirler ve bunu esinle evlendikten sonra onunla paylasacagini düsünebilirler
ne bilim baska bir ihtimal gelmiyor aklima .
ayrica bencede karninda tasimak degil onu yetistirmektir annelik
ve en güzelini yapiyorsun bence teyze demekle
peki iki senedir hicmi sormadin teyzene bunu sebebini???
bence konus ve cevabini al
bukadar kafana takmamis olursun cevabini bilirsen
hakkinda hayirlisi

hayatim öncelikle basin saolsun
rabbim annenle babanin mekanini cennet yapsin yattiklar yerde huzurlu uyusunlar
konu gene maddiyat onlarin tek istedikleri sey malinin üstüne oturmak ee sen evlenincede biliyorlar bu zor oyüzden böyle kötü davraniyor olsa gerekler... :kızgın:
senin onun kizinin oldugunu bildigini teyzen biliyormu peki cnm ???
Allah yardimcin olsun cnm en iyisini yapiyorsun teyze demekle .....

Son düzenleyen: Moderatör:
sormaz olurmuyum.yok öyle bişey diyor.beni çok severlermiş.çok değer verirlermiş.hani nişandan önce sordum eşimin bişeyinimi gördünüz falan diye yok diyolar çok iyi falan diyolar ama ben anlamıyorum.eşimle hiç bir ilgisi olmadığına eminim.çünkü eşimede çok şey söylediler ama eşim hiç bir zaman onlara saygısızlık yapmadı.kuzenim çok kötü aslında teyzemi doldurup gönderiyordu.ben orda kalırken sırf karşılaşmayayım diye kaç gece aç yattım ama umursayan yoktu tabi.yani çok kötüler.dayılarım deseniz arayan soran yok.ben kendimi çok yalnız hissediyorum.eşime karşıda çok mahcubum bunları yaşıyoruz diye.

hayatim öncelikle basin saolsun
rabbim annenle babanin mekanini cennet yapsin yattiklar yerde huzurlu uyusunlar
konu gene maddiyat onlarin tek istedikleri sey malinin üstüne oturmak ee sen evlenincede biliyorlar bu zor oyüzden böyle kötü davraniyor olsa gerekler... :kızgın:
senin onun kizinin oldugunu bildigini teyzen biliyormu peki cnm ???
Allah yardimcin olsun cnm en iyisini yapiyorsun teyze demekle .....

çok sağol.sizler sağolun.evet biliyor teyzem.konuştum biliyorum herşeyi dedim.ağlayarak anlattı nasıl verdiklerini.ama rabbime hergün şükrediyorum iyiki annemle babam almışlar beni onlardan.çok iyiydi annem anneden öteydi.babamı çok küçük yaşta kaybettim.yıllarca annem ve ben yalnız yaşadık.o zamanlar çok iyiydi bütün aile.ama şimdi hepsi kötü.

hiç onlar için üzmeye değmez kendinizi... teyzenizde o duygu olsaydı zaten, kardeşine vermezdi ki sizi.... sanırım ,olay ,ev ve bankadaki para..evlenince gitti tabii bunlar..kuzenlerinizin de ikide bir bu paradan bahsetmesi onu gösteriyor... boşverin... bakın evlisiniz. eşiniz var.... bir aileniz var, zaten. sonradan, ortaya çıkan bu kişilere, ihtiyacınız yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşadıkların çok zor gerçekten.Başa gelen çekiliyor naparsın hayat işte.

Anladığım kadarıyla onlardan sana manevi bir fayda yok, sen kendi hayatına bak. Kuzenlerin dediğinde kardeşlerin mi oluyo CADIARZU

Eşinle ömür boyu mutlu bir hayat sürmeni dilerim canım..

çok sağolun kızlar.çok iyi geldi yazdıklarınız.bu arada kuzenlerim öz kardeşim oluyor

yazılanlar guzelmıs guze l anlasılmıs sorun cozuluyor gıbı şekerım, demek gözlerı senın paranda malındaymıs kı sat burdan al bankadakınle de araba al demısler
unutma ılerde garıp sebeplerden yenıden samımı olurlarsa bunu göz ardı etme
muhtemelen borcları oldugundan sıkıstıklarından vs konulardan olacaktır

ama bır de cok kötu bırılerı gıbı gelmedıler cunku ısteselerdı evlenmene manı olurlardı ve cıkarken de ayırırlardı hihoyyyt demek kötuluk yapabılecek kısıler degıl ama akmasa bulasır derler ya ılerde samımı olurlarsa bu da kulagına küpe olsun
:icecream:

aileniz size gereken değeri vermiyorsa sizde eşinize sırtınızı dayayın..hayatınızın merkezi olsun...herkese hakettiği değeri vereceksin..sen üzne kendini..eşin ve sen sağlıklı ve mutlumusunuz...o zaman boşverin başkalarını..

aslında şöyle teyzemin çocuğu olmamış ve ben bebekken beni teyzeme vermişler.ben yıllarca teyzemi annem bildim.lisede tesadüfen öğrendim ama kimseye söylemedim taki annem vefat edene kadar.şimdi öz anneme teyze diyorum çünkü o beni sadece karnında taşımış.neyse üvey annem öz annelerden çok daha iyiydi ona bildiğimi söylemeye kıyamadım ve hiç belli etmedim.vefat ettiğinde bana bir ev ve bankada bir miktar para bıraktı.babamla yıllarca çalışıp didinip biriktirmişlerdi.kuzenimin biri sık sık evi sat kredi çek burdan ev al dedi.ayrıca senin bankada paran var bana senin adına kredi çekelim araba alalım dedi.bankadaki para öyle çokta değil araba almak imkansız yerli araba bile alamazsın yani ama sürekli söylüyordu

çok sağolun kızlar.çok iyi geldi yazdıklarınız.bu arada kuzenlerim öz kardeşim oluyor

Arkadasım ıcım buruk oldu bır an da senın yazını okuyunca..
Boğazım dugumlendı sımdı ...
Cok yalnızım dedıgını gordukce cok uzuldum.. Senı buyuten annelık yapan teyzene olan sevgın cok duygulandırdı benı..
Onu ozlemen.. iletinde ''annemi özledim '' yazmıs olman..
İnankı yanında olsam soyle bır sarılacaktım sana..
Allah cok mutlu etsın senı, aılenle, sevdıklerın olsun bır omur..
Sayısını bılemeyecek kadar.. Saglık, huzur hıc pesını bırakmasın..
Gıdecegın yerlere senden once varıp beklesın senı.. :KK43:

sen onları çocuğusun asma diğer çocuklarına göre daha şanslısın belki bunu çekmiyorlardır.

çünkü sen tek çocuk olarak özenle büyütüldün. ailen ölüncede sana ev para filan kaldı.. senin artıların var. birde yine öz ailenin yanına döndün..
onlarla bu malı mülkü paylaşmanı istiyorlardır kendilerince...
elin adamına gidicek ev diyolardır...

bence hiç kafana takma can sıkacak birşey yok.. sen kurduğun yeni ailene bak

kardeşin kendisi kredi çekemiyo mu niye senin adına kredi çekmek istiyo?

eşimle evlenmeme izin vermediler çok şey yaptılar ama ben kaçarak evlendim.onlar hala arkamdan kendilerini aklamak için aileme yalan konuşuyolar.çok farklılar.annem canım benim beni el bebek gül bebek yetiştirdi.onlara benzememem için elinden geleni yapmış.şimdi anlıyorum.hepinize çok teşekkür ederim.çok iyisiniz

Nasıl sen onlar için teyzem kuzenlerim diyorsun yani doğal olarak öz kabul edemiyorsun onlarda seni öz kabul edemiyorlar sanırım.Ve böyle davranmalarının altında maddiyat var.Bence hiç üzülme Eşinle birlikte bir aile kurmuşsun onunla mutlu olmaya bak.Sana emek vermemiş insanlar için üzülmeye değmez

benzer bir durum benim arkadşaımın da başından geçti garibim çok küçükken babasını sonra da annesini kaybetti epey de mal mülk para kaldı onlardan ama o para yüzünden teyzeleri de amcaları da yapmadığını bırakmadı elinden almak için ona da benzr şeyler söylediler hep
hiç üzülme canım kocana sıkı sıkı sarıl onunla mutlu ol inşallah allah yüzünü hep güldürür

X