Plasenta previa

ya kızlar aklıma bırsey takıldı sımdı benım sezeryan 36 hafta bıtımınde olucak 37den gun almıs olucaz .doktorum bır rısk yok dıyor kuveze bıle gerek kalmıycak ıns dedı .cok erken degıl sanırım dımı ?normal sezeryanda 38de yapılıyorsa arada bır ıkı hafta olucak rısk kalmaz herhalde

35 den sonra kuveze gerek olmayabiliyor.Onlemini aliyorlar zaten cigerleri icin vs. ki seninki 37. hafta olacak.

Benim doktor da aciklama yapmiyordu bu yuzden bende onun dolasmadigi hastanelerden, memorialda cihangir Bey'e gidicem sali gunu. Perinotologmus. Ondan ogrenicem tam durum ne. Benim doktor tatilde yoksa gidip konusucaktim, kafam cok bulandi. Telde konusulacak bir mevzu da degil. Zaten 15 yillik doktorum, ona sezdirmeden bir dediklerini teyit etme ihtiyaci da icindeyim. Evhamlandim :KK43: Senin hastane de tam tesekkullu zaten. Doktorun ne yaptigini biliyordur. bilgi almasam daha cok bulaniyor kafam dersen belki daha cok bilgi verir.

ya kızlar aklıma bırsey takıldı sımdı benım sezeryan 36 hafta bıtımınde olucak 37den gun almıs olucaz .doktorum bır rısk yok dıyor kuveze bıle gerek kalmıycak ıns dedı .cok erken degıl sanırım dımı ?normal sezeryanda 38de yapılıyorsa arada bır ıkı hafta olucak rısk kalmaz herhalde

Canım bu konuda fazla bir şey diyemeyiz galiba. Doktoruna ciğer geliştirici yapacak mı ya da o haftalarda gerek varmıymış diye sorsana. Fazla geliştiği için mi erken ameliyat yapmak istiyor yoksa sende kanama riski fazla olduğu için mi? 37. hafta için geçerli bir sebebi olmalı. 32-33. haftalardan itibaren bebeklerde sorun çıkma ihtimali az diye okuyorum ama gerçekte nedir bilemem. Aslında 37. hafta pek erken değil, sezeryanlarda genelde 38. haftada yapıyorlar diye duydum, çevremde doğum yapanlardan, ama sen içinin rahat etmesi için doktordan detaylı açıklama iste bence.

merhabalar bu gün doktor kontrolümüz vardı
doktoruma ben totolmiyim yoksa marjinal mi dedim fotal mi dedi ne dedi anlamadım o neki dedim seninki daha ileri boyutta dedi internetten okuyup okuyup kafanıbulandırma kanaman olmadığı sürece korkacak bişey yok dedi dahada bişey soramadım adamın bilgisine güveniyorum tecrübesinede ama hiç içimi rahatlatacak cevaplar vermiyor
ben istiyom ki şuna dikkat et şunları yap şunları yapma kime gitsem bilemiyorum acıbadem hastanesine gidiyorum ama doktorum tüp bebek doktorum
ne yapsamki sizler tecrübelisiniz bu durumda prof veya doçent ne bileyim riskli gebelik uzmanınamı gidecem ne yapsam bilemiyorum
bana akıl verin

Doktorun sana hem seninki daha ileriki boyutta deyip hem de dinlenmen lazım, yorulmaman lazım hatta yürüyüş bile yapmaman lazım gibi şeyler demiyorsa güvenin eksik olmalı bence doktora karşı. Çünkü özellikle totalist previa hastalarının kesinlikle yorulmaması lazım, yoksa kanama başlatılabilir. Doktorun total demiş yani totalist, ikisi aynı şey. Eğer doktorun seni hiç bir konuda uyarmıyorsa, ikinci bir doktora gitmeni öneririm.

Bu konuda özellikle pepuke sana daha iyi fikir verir gibime geliyor. Geçen sene bebeğine hamileyken önceki doktoru fazla uyarıda bbulunmamış ve haliyle o da fazla dikkat etmemiş kendine, sonuçları hoş değil. Bunlar seni korkutmak için değil, sadece dikkatli olmanı isterim.

ben olsam doktoruma güvenirim..Benim drum tecrübeli ancak bana 1 kere bile anlatmadı previayı tehlikelerini söylemedi..söylese tüm olumsuzluklara açıcaz kendmizi moralman düşücez..
Ben senin yerinde olsam güvenirdim..

Bu benim fikrim ama doktorlarınız bence durumunuzla ilgili sizi bilgilendirmeli, yoksa internetten her türlü saçma sapan bilgiye kendinizi açmış oluyorsunuz. Ayrıca riskler hakkında bilgili olunmadığında ve ona göre davranılmadığında sonuçlar pek hoş olmuyor. Previalı hasta, Previanın cinsine ve kendisindeki diğer faktörlere bağlı olarak (kanama bölgesi var mı? rahim sorunları v.s.) normal bir hamile gibi davranma lüksü yok ne yazık ki. Doktor çok önemli, bazı doktorlarda gereksiz 1/1000 ihtimali olan risklerden bahsedip hastayı korkutuyor, bu forumda var. Doktorunuz almanız gereken tedbirlerden bahsetmiyorsa o doktora güvenilmez bence.

kızlar ne kadar uzak kaldım kaç gündür çarşaf yastık yıkamak tan eşim 40 gündür ameliyat oldu diye evdeydi pazartesi inşallah iş başı yapacak cumartesi -pazar halı silkeleyip temzlik yapıcaz beraber kısmetse pazartesiden itibarende bayrama kadar yatıcam inşallah bayram sonuda halı yıkama tül perde okullar açılacak ve doğum yaklaşacak allah nasip ederse arada okuyorum ama yazamıyorum sizleri seviyorum:KK16::KK16::KK16::KK16:

Canım bu konuda fazla bir şey diyemeyiz galiba. Doktoruna ciğer geliştirici yapacak mı ya da o haftalarda gerek varmıymış diye sorsana. Fazla geliştiği için mi erken ameliyat yapmak istiyor yoksa sende kanama riski fazla olduğu için mi? 37. hafta için geçerli bir sebebi olmalı. 32-33. haftalardan itibaren bebeklerde sorun çıkma ihtimali az diye okuyorum ama gerçekte nedir bilemem. Aslında 37. hafta pek erken değil, sezeryanlarda genelde 38. haftada yapıyorlar diye duydum, çevremde doğum yapanlardan, ama sen içinin rahat etmesi için doktordan detaylı açıklama iste bence.

bana zaten cıger gelıstırıcı daha onceden yapıldı kanamalarımın yogun oldugu zaman .bır daha yapılmıycak .kanaman olursa beklemeden alıcam dedı.olmazsa 37.haftada ıste.sezeryan yapan arkadaslarımın hepsı 38de oldu o sekılde dusununce erken degılsmı gıbı helekı benım durmumda 23.haftadan buraya geldık cok sukur.ama yıende bır hafta bıle korkutuyor ınsanı

bana zaten cıger gelıstırıcı daha onceden yapıldı kanamalarımın yogun oldugu zaman .bır daha yapılmıycak .kanaman olursa beklemeden alıcam dedı.olmazsa 37.haftada ıste.sezeryan yapan arkadaslarımın hepsı 38de oldu o sekılde dusununce erken degılsmı gıbı helekı benım durmumda 23.haftadan buraya geldık cok sukur.ama yıende bır hafta bıle korkutuyor ınsanı

Rahat olmaya çalış canım, siz o doktorla ne badireler atlattınız, doğum kısmı onun için en kolayıdır. Aslında daha önce ciğer geliştirici olduğunu biliyorum ama o zaman, onun etkisi 24 saat demiştin sanki. Ben onu iğneden sonra 24 saat içinde doğum yaparsan etkili, sonra etkisi geçiyor diye düşünmüştüm. O yüzden belki bir daha yaparlar diye sordum. Zaten muhtemelen saçmalıyorum :) 37. haftadaki bebek zaten kendi nefes alabiliyor. Sen doktorunu dinle bizim saçma yorumlarımızı boşver canım, yanlış şeyler söyleriz boşu boşuna senin kafanı karıştırırız. Bebeğine kavuşmana az kaldı artık hayırlısıyla, için rahat olsun.

Son düzenleme:
Yeter ki sen iste canım, yapar gönderirim valla, adresini mesaj at bana :) Ben de son 2 haftadır aşermeye başladım, bizde mi tuhaflık var bana mı öyle geliyor. Ben aşermeler ilk 3 ayda sanıyordum, 2 haftadır canım herşeyi çekince, bir tek ben aşeriyorum sandım.

Kapı süsü düşünmeyen bir tek ben miyim? Bana çok abartı geliyor, sanırım almayacağım. Şeker az dağıtacağım için, Pelit pastanesinden 30-40 tane bebek çikolatası alıp yanına da ufak bir süs,hediye (magnet, mini çerçeve, biberon v.s. bilemiyorum) almayı düşünüyorum. Benim hastane lohusa şerbetini kendi getiriyor odaya. Getirmeseydi kendim alıp yapacaktım, eminönünden malzeme alıp. İnternette tarifi var çok basit.

Hepimiz birbirimizin destekleri sayesinde güç topluyoruz canım, Allahın izniyle bir de doğumlarımızı yapsak kuzucuklarımızı sağlıklarıyla kucağımıza alsak, ohhhh daha ne isteriz hayatttan :) Doğru diyorsun canım içinde gereksiz şeyler oluyor, ama benim baktığım 5 li takımlar genelde 50 TL civarıydı bu 11 li set 50 TL. Hem de o markadan daha önce ürün almıştım, kumaşları güzel. Alt açma için kullan at ürünlerden alacağım, ama misafir varken bir yere giderken süslü olanı yanıma alabilirim. Eehh kız annesi olacağız, biraz süslü olalım:KK52: Doğdukları zaman o kakaları nasıl fışkırttıklarını çok iyi biliyorum canım, yeğenim sağolsun. Hastaneden eve çıkışımızda, evde bir kaka yaptı ama nasıl , kendisi yatağın üstünde, babası hemen önünde ama ayakta dikiliyor. Birden kaka yaptı, altı açıktı, babasının suratına mıçtı resmen :KK52::KK52::KK52::KK52:, ben hayatımda kakanın o kadar uzağa fışkırtılacağını tahmin etmezdim. Eldiven, şapka, çorap bol bol alacağım, bu tüm deneyimli annelerden tavsiye zaten, yeğenimdende biliyorum. Hastanedeyken eldiven yetiştirememiştik.
senin yiğen de süpermiş.o kadar mesafe rekorunu hiç duymamıştım.babasının yerinde olmak istemezdim.:))
ben de kızıma süslü bir alt açma almak istiyorum.geçen bir avm de görmüştüm.belki de eminönünden aldırırım.pijama,nevresim,battaniye,alt açma ve bakım çantası alınması lazım.

arkadaşlar yazmışlar zaten canım.
ben previa olmasam 38. haftada yapacağım sezeryanımı.oğlum da 17 gün önce doğdu normal gününden.hemen hemen senin kızın gibi.kiloları düşük olabilir ama sağlıklarında bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.Allah sağlık,sıhhatle doğmalarını nasip etsin canım.

Son düzenleme:
Hayirlı cumalar güzel anneler,sevgili arkadaşlarım...ayol iki günde hepinize bir haller olmuş maşallah coşmussunuz ben de hızınıza yetişemedim:KK52: bizde de internet kopukluğu oldu iki gündür.binada restorasyon var da,çevre düzenlemesi ve mantolama başladı,adamlar her türlü kabloyu talan etmişler..dün de kızımla avmleri dolandık bayram için ayakkabısını aldık.ben de üzerime artık hiçbişey olmadiğı için kendime bişeyler baktım ama zar zor iki tane tunik aldım çok içime sinmedi ama napiim idare edicem artık.kendime hicbişey yakıştıramaz oldum,doğumdan sonra simdiden toparlanıp bebeği eşime atıp spora gitme planları yapıyorum.
Ama şu an tek hayalim zamanında sağlıcakla doğurmak,hatta taburcu olmadan sünnetimizi de olmak,mutlu mutlu evimize dönmek..umarım sadece hayal olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşür...

Mersennecim iftar menünü çok beğendim sana şimdiden kolay gelsin yavaş yavaş yap yorulmadan e mi?aslında hava sicak insan çok yiyemiyor.bazı aileler pilavsız yapamaz nedense ben de severim azbişey yaparsın sen de.hünkarın patlicanını bugün közleyebilirsin.közleyip torbaya koy ılınınca kabuklarını soy,streçleyip dolaba koy,beşamelini yarın yaparsın.şimdiden afiyet olsun yarın zaten sana yardım ederler canım..ben kimseyi çağırmayı düşünmüyorum malesef hiç kendimi yoramam,onlar beni çağırsın:KK52:

Dün eşimi eyube yolladım kurban kestirdik.benim kanım akmasın diye bir kan akitalım istedim,nedense içimden geldi,orada aşevi var kurbanını kesen bağışlıyor etler yemek yapılıyor fakir fukara için.inşallah Allah adağımızı kabul eder de bu sefer kanı taa lohusalığıma kadar görmem:KK43:

Daha yazacaklarım vardï ama unuttum..sizleriseviyorum canlarım hepiniz iyi olun e mi? Şu mübarek ayın mubarek cuma günü saatinde sizlere de dua ediyorum,hepiniz zamanında sağ salim mutlu mutlu doğurup bebişlerinizi kucağınıza alın inşallah...

Hayirlı cumalar güzel anneler,sevgili arkadaşlarım...ayol iki günde hepinize bir haller olmuş maşallah coşmussunuz ben de hızınıza yetişemedim:KK52: bizde de internet kopukluğu oldu iki gündür.binada restorasyon var da,çevre düzenlemesi ve mantolama başladı,adamlar her türlü kabloyu talan etmişler..dün de kızımla avmleri dolandık bayram için ayakkabısını aldık.ben de üzerime artık hiçbişey olmadiğı için kendime bişeyler baktım ama zar zor iki tane tunik aldım çok içime sinmedi ama napiim idare edicem artık.kendime hicbişey yakıştıramaz oldum,doğumdan sonra simdiden toparlanıp bebeği eşime atıp spora gitme planları yapıyorum.
Ama şu an tek hayalim zamanında sağlıcakla doğurmak,hatta taburcu olmadan sünnetimizi de olmak,mutlu mutlu evimize dönmek..umarım sadece hayal olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşür...

Mersennecim iftar menünü çok beğendim sana şimdiden kolay gelsin yavaş yavaş yap yorulmadan e mi?aslında hava sicak insan çok yiyemiyor.bazı aileler pilavsız yapamaz nedense ben de severim azbişey yaparsın sen de.hünkarın patlicanını bugün közleyebilirsin.közleyip torbaya koy ılınınca kabuklarını soy,streçleyip dolaba koy,beşamelini yarın yaparsın.şimdiden afiyet olsun yarın zaten sana yardım ederler canım..ben kimseyi çağırmayı düşünmüyorum malesef hiç kendimi yoramam,onlar beni çağırsın:KK52:

Dün eşimi eyube yolladım kurban kestirdik.benim kanım akmasın diye bir kan akitalım istedim,nedense içimden geldi,orada aşevi var kurbanını kesen bağışlıyor etler yemek yapılıyor fakir fukara için.inşallah Allah adağımızı kabul eder de bu sefer kanı taa lohusalığıma kadar görmem:KK43:

Daha yazacaklarım vardï ama unuttum..sizleriseviyorum canlarım hepiniz iyi olun e mi? Şu mübarek ayın mubarek cuma günü saatinde sizlere de dua ediyorum,hepiniz zamanında sağ salim mutlu mutlu doğurup bebişlerinizi kucağınıza alın inşallah...

Merak ettim seni arkadaşım ya, dedim ne oldu bu kıza :) Ohhh prensesinin bayramlıkları tamamlandı, mutludur şimdi. Küçüklüğüm aklıma geldi birden. Anneciğim ne güzel elbiseler ayakkabılar alırdı:KK16::KK16::KK16: İnşallah ben de kızıma annem gibi güzel annelik yapabilirim :) Allah adağını kabul etsin canımcığım, Allah sana 1 damla kan yüzü gösyermesin doğuma kadar.

Patlıcanları bugün közlesem olur değil mi, ben ocakta közlüyorum, fırında çok sevmiyorum, köz tadı gelmiyor. Ocak daha zor ama olsun. Yarına kadar sulanır kötü mü olur dedim acaba? Sen hiç bir gün önceden közleyip yaptın mı, birşey oluyor mu. Sulanır kötü olur diye, yarın sabah yapayım dedim. Akşam üstü 5 te gelecek annemler. Ben de 6:30 gibi yemek yapmaya başlarım dedim. Beşamelini ve hünkarını.

Sana bir de et terbiyesi sorayım canım. Bir gün önceden sütlü terbiye mi yapsam, yoksa zeytinyağlı terbiye mi? Sütlü terbiye yapıldığında yemeğe koymadan önce et yıkanıyor mu? Yoksa sütlü haliyle mi yemeğe konuyor? Uzmanlık soruları :)

güle güle giysin güzel prensesin canım.
bizim binanın mantolaması da oğluma doğum yaptığımda yapılmış,ben hastanedeyken.eve bir geldim balkon batmış.
Allah kabul etsin adağını canım.sağlık,sıhhatle kucağına alırsın kuzunu.
Merak ettim seni arkadaşım ya, dedim ne oldu bu kıza :) Ohhh prensesinin bayramlıkları tamamlandı, mutludur şimdi. Küçüklüğüm aklıma geldi birden. Anneciğim ne güzel elbiseler ayakkabılar alırdı:KK16::KK16::KK16: İnşallah ben de kızıma annem gibi güzel annelik yapabilirim :) Allah adağını kabul etsin canımcığım, Allah sana 1 damla kan yüzü gösyermesin doğuma kadar.

Patlıcanları bugün közlesem olur değil mi, ben ocakta közlüyorum, fırında çok sevmiyorum, köz tadı gelmiyor. Ocak daha zor ama olsun. Yarına kadar sulanır kötü mü olur dedim acaba? Sen hiç bir gün önceden közleyip yaptın mı, birşey oluyor mu. Sulanır kötü olur diye, yarın sabah yapayım dedim. Akşam üstü 5 te gelecek annemler. Ben de 6:30 gibi yemek yapmaya başlarım dedim. Beşamelini ve hünkarını.

Sana bir de et terbiyesi sorayım canım. Bir gün önceden sütlü terbiye mi yapsam, yoksa zeytinyağlı terbiye mi? Sütlü terbiye yapıldığında yemeğe koymadan önce et yıkanıyor mu? Yoksa sütlü haliyle mi yemeğe konuyor? Uzmanlık soruları :)

sen daha iyi bir anne olacaksın kızına eminim.kızları giydir,süsle doyamıyor insan.ben oğlum olunca ona alışveriş yapmakta çok zorlanıyordum.erkek kıyafetleri pek soğuk geliyordu.ama şimdi ona göre de şık kıyafetler buluyoruz.geçen ailecek minik kızıma alışverişe gittik.herkes bir taraftan bir şey alıp gösteriyor bana.kız olunca albenisi çok şey var.
canım marketlerde közmatik oluyor.sen de var mı bilmiyorum.ocağı hiç kirletmiyor ve pratik.
ben de patlıcan közlerim ama bir gün önce hiç yapmadım.pepuke kilisli olarak kebap işini daha iyi bilir.
terbiyede et sütü çekiyor zaten,yıkamana gerek olmaz.
şimdiden kolay geldin sana canım.

bence de kızın çok şanslı,onu çok sevecek,kollayacak güzel bir annesi olacak çünkü...söylemeyi unuttum,kızımın memişleri minik minik çıkmaya başladı bu yaz:KK1:duymasın:KK1:bazı tişörtlerin altından belli olmasın diye harıl harıl mini sütyen yada yarım atlet aradık dün,zar zor bulduk..ay çok zevkli kızım büyümüş te ilk sütyenini alıyorum insan çok mutlu oluyor.ben kızımı çok mıncıklarım,el şakası yaparım,o minik memişlerini sıkıp sevesim gelir ama artık kızmaya başladı haliyle:KK52:sen de bunları yaşayacaksın hem de göz açıp kapayıncaya kadar çabuk geçecek yıllar inan..

patlıcanları közleyebilirsin canım.ben de pazardan közmatik almıştım bazı marketlerde de satılıyor.çok pratik ocağın batmıyor.ama şimdilik yoksa olsun,ben de fırında hiç yapmam köz tadı olmazsa olmaz.patlıcanlar olunca bir naylon poşete koy sıcak sıcak,sıcağı geçince torbadan çıkar,kabukları daha çabuk soyulur.öylece çukur bir tabağa ya da borcama koy,sulanırsa da bişey olmaz,yarın yapacağın zaman suyunu dökersin.tadında bir eksiklik ya da lezzet kaybı olmaz.et terbiyesine gelince,ben güneydoğulu olmama rağmen biraz kilisin yüzkarasıyım çünkü çok et düşkünü değilimdir:KK53: kızım olunca et kültürümü geliştirdim diyebilirim.etin yağını asla yiyemem,kesinlikle yağsız dana eti olacak,ya da sıfır yağlı kokmayan kuzu.kiliste hiç dana eti yenmiyor hep koyun,tüm kebaplar koyundan,bana kötü kokuyor yiyemiyorum.sana öncelikle tavsiyem etin yumuşak, lezzetli ve kolay piişmesi için bonfile tarafından al.bonfile en yumuşak ve kolay pişen ettir.marinasyona gerek bile kalmaz hatta.ben hünkarın etini şöyle yaparım,tencereyi kızdır,zeytinyağını ve tereyağını koy,yağlar yanmadan etleri tencereye at,sotele,suyunu bırakıp çeksin sonra azaıcık soğan,biber,domates rendesi,ve salçayı ekleyip biraz daha çeviririm,baharatlarını koyarım,etler yumuşayınca da altını kaparım.herkes farklı yapar.istersen etleri marine de edebilirsin.sızma zeytinyağı,tuz,karabiber,kekik,azıcık sarmısak rendesi..elinle yoğur ve bir gece beklesin.sütü tavuğa koyuyorum ama istersen ete de koyabilirsin azıcık.pişiriceğin zaman sostan aldığın etleri kesinlikle yıkama.

ayçenem düştü okuyan da beni 5 yıldızlı michelin şefi zannedecek:KK52:

kızlar bişey sorucam,hamile yastığı kullanan varmı aranızda? ben artık gece rahat edememeye başladım şişko göbişim yüzünden,hem kolumun altına hem de bacaklarımın arasına yastık koyma ihtiyacı hissediyorum.ama sağa sola dönerken iki ayrı yastıkla uğraşamam.uzun yastıklar varmış şimdi netten bakıcam bi tane alsam diyorum,ne dersiniz?

bu arada aklıma geldi,fburakçım tam şu çok yediren diyetini soracaktım sen yazmışsın bile.anam cidden baya uzunmuş listen:KK52:insan gerçekten de zorlanır.yemeyi seven ben bile..sanırım listede meyvadan başka şekerli birşeye izin yok.ben bu aralar biraz tatlıya sardım.divan pastanesinin çikolatalı kurabiyelerine dadandık kızımla valla sabaha karşı kalktım yedim birazcık gizli gizli.Allah sonumu hayretsin:KK52:şu ana kadar 7 kg aldım üstelik te fazla kilomun üstüne..

kızlar bişey sorucam,hamile yastığı kullanan varmı aranızda? ben artık gece rahat edememeye başladım şişko göbişim yüzünden,hem kolumun altına hem de bacaklarımın arasına yastık koyma ihtiyacı hissediyorum.ama sağa sola dönerken iki ayrı yastıkla uğraşamam.uzun yastıklar varmış şimdi netten bakıcam bi tane alsam diyorum,ne dersiniz?

bu arada aklıma geldi,fburakçım tam şu çok yediren diyetini soracaktım sen yazmışsın bile.anam cidden baya uzunmuş listen:KK52:insan gerçekten de zorlanır.yemeyi seven ben bile..sanırım listede meyvadan başka şekerli birşeye izin yok.ben bu aralar biraz tatlıya sardım.divan pastanesinin çikolatalı kurabiyelerine dadandık kızımla valla sabaha karşı kalktım yedim birazcık gizli gizli.Allah sonumu hayretsin:KK52:şu ana kadar 7 kg aldım üstelik te fazla kilomun üstüne..

canım onları oğluma hamileyken görmüştüm.süper bir rahatlık.
ben de bu gece ne yöne yatacağımı şaşırdım.
emzirme yastığı almayı düşünüyorum.o da çok rahat.oğlumu genelde yatarak emzirirdim ama otururken sırt ağrısı çok oluyor.

fburak'ın diyeti bana da çok geldi.protein ağırlıklı olmuş,bebek için sanırım.
ben bir ara kan şekerini düzenleyen bir diyet yapmıştım.montignag diyeti.
onda proteinle karbonhidrat ayrı yeniyordu kan şekeri yükselmesin diye.kilo da veriliyor tabiki.
fburakın diyetinde ekmek fazla geldi bana.tam buğday da olsa her öğünde 2 dilim var.aralarda var mıydı çok hatırlamıyorum.

sağlığı yerinde olsun da yediği kadar yemeye çalışır.

ben üç gündür karpuz yiyince çok fena şişiyorum,nefes alamıyorum.
midem mi daraldı,ya da karpuz gaz mı yapıyor bilemiyorum.

Son düzenleme:
sağolun kızlar fikirlerinizi paylaştınız benimle mersenninin dediği gibi ben başka bir doktora gitmeden rahat edemiycem
kafam böyle rahat değil başka bir doktorunda fikrini alsam iyi olur
bakalım hakkımızda hayırlısı olsun inşallah
Pepuke allah adağını kabul etsin inşallah dilediğin gibi bir hamilelik geçirmene vesile olur

emzirme yastığı almayı düşünüyorum.o da çok rahat.oğlumu genelde yatarak emzirirdim ama otururken sırt ağrısı çok oluyor.

onda proteinle karbonhidrat ayrı yeniyordu kan şekeri yükselmesin diye.kilo da veriliyor tabiki.
fburakın diyetinde ekmek fazla geldi bana.tam buğday da olsa her öğünde 2 dilim var.aralarda var mıydı çok hatırlamıyorum.

kızlar,deminden beri şu yastığı araştırıyorum,kararımı verdim,hamile yastığım.comdan happy dreams modelini sipariş verdim.yanında emzirme yastığı hediyeli kapıda ödemeli 100tl.pzt gelcek inşallah memnun kalırım.gelişmeleri size de yazarım.açın bakın acaip rahat bişeye benziyo,kızım görünce o da sulanmaya başladı yastığıma.biz çok yastıkla yatan bir aileyiz.eşim 3yastıkla yatar kızımla ben 2..

ben de karpuz yiyince fena oluyorum ama galiba çok yediğim için:KK37:

kızlar,deminden beri şu yastığı araştırıyorum,kararımı verdim,hamile yastığım.comdan happy dreams modelini sipariş verdim.yanında emzirme yastığı hediyeli kapıda ödemeli 100tl.pzt gelcek inşallah memnun kalırım.gelişmeleri size de yazarım.açın bakın acaip rahat bişeye benziyo,kızım görünce o da sulanmaya başladı yastığıma.biz çok yastıkla yatan bir aileyiz.eşim 3yastıkla yatar kızımla ben 2..

hayırlı olsun canım.memnun kalırsın eminim.şu son aylarda daha çok rahat edersin.emzirme yastıkları dışarda 30 küsür.

hemen bakıyorum canım.......

Bacak arasina kucuk yastik koyup yatiyorum ben. ne olsa rahat edemiyorum zaten.uyku bana aylardir haram.zaten uyuyamiyodum kizimin kolu kirikken hic uyuyamadim. simdi de sizin gibi agri sizi. bel fitigi da olunca,uyumak ne mumkun. senin alman iyi olmus. simdiden rahatsiz oluyorsan ilerde bayaga bir ihtiyacin olacak. gule gule kullan.

Bacak arasina kucuk yastik koyup yatiyorum ben. ne olsa rahat edemiyorum zaten.uyku bana aylardir haram.zaten uyuyamiyodum kizimin kolu kirikken hic uyuyamadim. simdi de sizin gibi agri sizi. bel fitigi da olunca,uyumak ne mumkun. senin alman iyi olmus. simdiden rahatsiz oluyorsan ilerde bayaga bir ihtiyacin olacak. gule gule kullan.

canım benim ya bel fıtığı çok zor.Allah kolaylık versin.kızının kolu nasıl oldu?

canım benim ya bel fıtığı çok zor.Allah kolaylık versin.kızının kolu nasıl oldu?

Col saol canim. Zor ama benimki Allahtan cok ileri boyutta degil. yatis kalkis donus vs. hamilelikte iyice zorluyo ama daha beteri gorunce sukrediyorum. kizim iyi cok sukur. sargi da cikti ama tam duzelmesi 3 yila kadar surermis. tembelluk olmamasi icin yuzme dediler. simdi yuzmeye gidiyo 2 gun.keyfi iyi de ben artik cik merak ediyorum okuldayken.

güle güle giysin güzel prensesin canım.
bizim binanın mantolaması da oğluma doğum yaptığımda yapılmış,ben hastanedeyken.eve bir geldim balkon batmış.
Allah kabul etsin adağını canım.sağlık,sıhhatle kucağına alırsın kuzunu.

sen daha iyi bir anne olacaksın kızına eminim.kızları giydir,süsle doyamıyor insan.ben oğlum olunca ona alışveriş yapmakta çok zorlanıyordum.erkek kıyafetleri pek soğuk geliyordu.ama şimdi ona göre de şık kıyafetler buluyoruz.geçen ailecek minik kızıma alışverişe gittik.herkes bir taraftan bir şey alıp gösteriyor bana.kız olunca albenisi çok şey var.
canım marketlerde közmatik oluyor.sen de var mı bilmiyorum.ocağı hiç kirletmiyor ve pratik.
ben de patlıcan közlerim ama bir gün önce hiç yapmadım.pepuke kilisli olarak kebap işini daha iyi bilir.
terbiyede et sütü çekiyor zaten,yıkamana gerek olmaz.
şimdiden kolay geldin sana canım.

Sağolasın canım, bugüne kadar hep demişimdir doğurmak kolay ama anne, babak olmak zor, inşallah o da olacak :) Közmatiğimi unutmuşum vallahi, iyiki hatırlattın, ben onu hep kestanede kullanıyordum, aklımdan çıkmış :KK52:Omega hapımı hep alıyorum ama kızıma yetmiyor beynimden de çalıyor sanırsam :KK52::KK52:Evet ya kız bebek olunca bir şey almamak imkansız, insanın gözü doymuyor, ama abartmamak lazım, daha çoooooook giydireceğiz :)

Terbiye olarak süt, soğan, bira kekik,tuz.karabiber yapacağım. Dediğin gibi yıkamam eti, ben hep zeytinyağlı terbiye yapardım ama bunu Özgür şef söylemiş bir de öyle yapayım dedim. Öpüyorum seni.

bence de kızın çok şanslı,onu çok sevecek,kollayacak güzel bir annesi olacak çünkü...söylemeyi unuttum,kızımın memişleri minik minik çıkmaya başladı bu yaz:KK1:duymasın:KK1:bazı tişörtlerin altından belli olmasın diye harıl harıl mini sütyen yada yarım atlet aradık dün,zar zor bulduk..ay çok zevkli kızım büyümüş te ilk sütyenini alıyorum insan çok mutlu oluyor.ben kızımı çok mıncıklarım,el şakası yaparım,o minik memişlerini sıkıp sevesim gelir ama artık kızmaya başladı haliyle:KK52:sen de bunları yaşayacaksın hem de göz açıp kapayıncaya kadar çabuk geçecek yıllar inan..

patlıcanları közleyebilirsin canım.ben de pazardan közmatik almıştım bazı marketlerde de satılıyor.çok pratik ocağın batmıyor.ama şimdilik yoksa olsun,ben de fırında hiç yapmam köz tadı olmazsa olmaz.patlıcanlar olunca bir naylon poşete koy sıcak sıcak,sıcağı geçince torbadan çıkar,kabukları daha çabuk soyulur.öylece çukur bir tabağa ya da borcama koy,sulanırsa da bişey olmaz,yarın yapacağın zaman suyunu dökersin.tadında bir eksiklik ya da lezzet kaybı olmaz.et terbiyesine gelince,ben güneydoğulu olmama rağmen biraz kilisin yüzkarasıyım çünkü çok et düşkünü değilimdir:KK53: kızım olunca et kültürümü geliştirdim diyebilirim.etin yağını asla yiyemem,kesinlikle yağsız dana eti olacak,ya da sıfır yağlı kokmayan kuzu.kiliste hiç dana eti yenmiyor hep koyun,tüm kebaplar koyundan,bana kötü kokuyor yiyemiyorum.sana öncelikle tavsiyem etin yumuşak, lezzetli ve kolay piişmesi için bonfile tarafından al.bonfile en yumuşak ve kolay pişen ettir.marinasyona gerek bile kalmaz hatta.ben hünkarın etini şöyle yaparım,tencereyi kızdır,zeytinyağını ve tereyağını koy,yağlar yanmadan etleri tencereye at,sotele,suyunu bırakıp çeksin sonra azaıcık soğan,biber,domates rendesi,ve salçayı ekleyip biraz daha çeviririm,baharatlarını koyarım,etler yumuşayınca da altını kaparım.herkes farklı yapar.istersen etleri marine de edebilirsin.sızma zeytinyağı,tuz,karabiber,kekik,azıcık sarmısak rendesi..elinle yoğur ve bir gece beklesin.sütü tavuğa koyuyorum ama istersen ete de koyabilirsin azıcık.pişiriceğin zaman sostan aldığın etleri kesinlikle yıkama.

ayçenem düştü okuyan da beni 5 yıldızlı michelin şefi zannedecek:KK52:

Yesinler onun memişlerini. Sıkma, elleşme annesi, acıyodur kesin şimdi :KK52:Benim memeler küçük olduğu için (75-80) ben eskiden beri spor yarım atletlerden kullanırım canım, en rahatı onlar. Benimkilerin tek sorunu uçları çok çıkıyor, sanki hep soğukta kalmış gibi, börtlüyor kıyafetlerden :KK52: o yüzden body gibi şeyler giydiğimde sevmesem de sütyen kullanıyorum. Dediğin gibi olmadı akşamdan közliyim canım, kararır, sulanır diye korkmuştum, rezil olmayayım diye :) Gerçi hoş eşimin kardeşi benim yemeklere bayıldı şimdiye kadar, 3 kere falan yemeğe gelmişlerdi. Ben de koyun etini hiç sevmem be canım, çok ağır geliyor bana da. Bonfile kısmını söylediğin iyi oldu, etten pek anlamam, eşime söyliyim bonfileden kuşbaşı yaptırsın.

Benim hünkarım (eşim oluyor) :KK52: : Eti yağsız suyu bırakıp çekene kadar harlı ateşte pişiriyorum, üstüne ince kıyılmış soğanları atıp kavuruyorum, sonra sivri biber atıp kavuruyorum, sonra tereyağı ekliyorum. Sonra domates, birazcıcık biber, birazcıcık domates salçası, tuz, karabiber, sıcak su.

Ben hiç kullanmadım canım, netten baktım ama o 100 lira bana çok geldi valla, bir daha kullanmayacağım sonuçta, sen iyi günlerde kullan canım. Şeker kaçamağı fazla yapma canım, sonra kilolardan moralin bozulur, aldığın kilo şu an gayet normal çünkü. Ben azıcık kaçamak yapsam en az 1,5 kilo alıyorum :KK52:

Kızlar karpuz, kavun ve üzümden uzak durmaya çalışın, dozunu fazla kaçırmayın, inanılmaz kilo aldıran meyveler. Yiyecekseniz bol bol yeşil olan meyvelerden yiyin elma, armut gibi, Onlar daha az kilo aldırıyor. Bir de karpuz ve kavun acayip şişkinlik yapıyor.

sağolun kızlar fikirlerinizi paylaştınız benimle mersenninin dediği gibi ben başka bir doktora gitmeden rahat edemiycem
kafam böyle rahat değil başka bir doktorunda fikrini alsam iyi olur
bakalım hakkımızda hayırlısı olsun inşallah
Pepuke allah adağını kabul etsin inşallah dilediğin gibi bir hamilelik geçirmene vesile olur

Git tabii , için rahat olur en azından. Sonuçta hiç birimiz doktor değiliz, o yüzden pat diye herhangi bir doktora kötü ya da bilmiyor diyemeyiz, ama içinde en ufak şüphe olduğunda sonradan pişman olmamak için 2. bir doktora görünmekte fayda var. Çünkü her meslekte olduğu gibi doktorlar arasında da yetersiz olanlar ya da kötü olanlar var ve biz bunları ayırt edecek bilgiye sahip değiliz.

İyi günlerde kullan şekerim. Ben cam açık yatıyorum ve rüzgarlı olabiliyor o yüzden yazlık yorgan kullanıyorum ve onu aynı hamile yastıkları niyetine kullanıyorum, bacaklarımın arasına, kollarımın arasına alıyorum, rahat oluyor. Ya siz niye o kadar fazla yastıkta yatıyorsunuz, reflü sorununuz var mı? Genelde reflüsü olanlar rahat etmek için çok yüksek yastıkta yatar. Hatta doktorlar da öyle önerir zaten. Özellikle eşin 3 yastıkta yatıyormuş maaşallah :nazar: :KK52: Gerçi bu kuştüyü, kaztüyü yastıklar çok çabuk sönüyor, incecik oluyor, öyle olduğunda ben de 2 tane tercih edebiliyorum ama 3 fazla geldi. Zeytinyağlı dolmamın içini hazırladım, sarma işi beni bekliyor, öpüyorum sizleri şekerler.Akşam girerim yine :)

X