Gebelikde bulantı ve kusma

Kızlar ben de tam 7 haftalık hamileyim, 10gündür hiçbir şey yiyemiyorum yediklerimi de hemen çıkarıyorum. Her şey kokuyor burnuma,yemek düşünmek bile beni mahvediyor. 3gün önce doktora gittim bebeğim iyi şükür kalp atışlarını duyduk :) ama ben kötü olduğum için ve 6 günde 3kilo verdiğim için doktor 2 gün hastaneye aldı, serum yedim 6 tane. Ama dün yine hastaneden çıkar çıkmaz başladı kusmalarım hem de ağzıma aldığım ilk lokmada. Doktor zofran verdi içmem için ben de dün gece dayanamayıp 1 tane içtim. Doktor zararı yok dedi ama yine de korkuyorum bu ilaç bebeğime zarar verir mi
cnm bende aynı senin gbiyim şuan 11 haftalığım bende zofer kullandım hemde 3.kutuya geçtim zararı olmaz dedi doktor mecbur kullandım

cnm bende aynı senin gbiyim şuan 11 haftalığım bende zofer kullandım hemde 3.kutuya geçtim zararı olmaz dedi doktor mecbur kullandım
Ayy inşallah canım ya çok korkuyorum ama mecburen içiyorum ben de hatta onu içtiğim halde yine çıkardım bugün :KK43: 12.haftada geçer diyor herkes inşallah biter bi an önce ya Allah yardımcımız olsun

off offf bu bulantı beni de mahfetti...15.haftamdayım , hafifledi ama geçmedi.bitmedi.
sürekli içim bulanıyor , akşamları çok kötü oluyorum , bulantı hapları hemen uykumu getiriyor , anında uyuyorum,çalışmak zorundayım.
Bulantının yanında bir de öğürme başladı bende.bademciklerim şişti artık :KK43:

Merhaba
Birşey sormak istiyorum. İlk aylarda mide bulantılarım kusmalarım oldu o yüzden işi de bıraktım zaten. Fakat geçmişti. Bu haftalarda yine bulantılarım başladı. Aşırı oluyor. Ama kusmuyorum. Böyle olması normal mi?
ilk aylarda bünye kabul etmediği için mide bulanırmış,son aylarda da bebek büyüyüp mideye baskı yaptığından bulanırmış...ben doğuma girerken bile öğürerek girdim gerisini sen düşün canım:) minnoşlar her türlü bulandırıyor mideyi..benim ilkinde de çok bulanmıştı ikinci de de aynı Rabbim kolaylık versin inşalllah...

Çok saol canım cevabın için. Benim oğlumun kafası tam midemin ordaymış herhalde o yüzden oluyo. Allah hepimizin yardımcısı olsun. ☺
ilk aylarda bünye kabul etmediği için mide bulanırmış,son aylarda da bebek büyüyüp mideye baskı yaptığından bulanırmış...ben doğuma girerken bile öğürerek girdim gerisini sen düşün canım:) minnoşlar her türlü bulandırıyor mideyi..benim ilkinde de çok bulanmıştı ikinci de de aynı Rabbim kolaylık versin inşalllah...

Çok saol canım cevabın için. Benim oğlumun kafası tam midemin ordaymış herhalde o yüzden oluyo. Allah hepimizin yardımcısı olsun. ☺
rica ederim canım...benim kızımın ayakları midemdeydi..dr.dedi ki bu ne yaramaz bir kız böyle ve çok inatçı naptıysam ayaklarını indiremiyorum dedi..gaviscon şurup kullandım durmadan,evin muhtelif her odasında bir şişe duruyordu kafama dikliyordum:))6-7 şişe evde 2 şişe iş yerindeydi:))bağımlısı olmuştum:)

bende 9.haftadayım kızlar çok zor ya sürekli midem bulanıyo yemek yiyorum ama arada bi bulantı geliyo kusuyorum :KK43:
hayattan soğudum resmen siz nasıl kendinizi motive ediyosunuz :KK43:

bir de zofran diye bi hap kullanıyorum arada
çok rahatlatıyor 1 gün boyunca hiç bulantım olmuyor ama korkuyorum da bir yandan yan etkisi olur bebeğe diye sürekli kullanamıyorum :KK43:

Selam kizlar bende 7 hafta 3 gunluk hamileyim. Midem bulaniyor ama sukurler olsun kusmam yok fakat kokulara karsi asiri hassasiyet gösteriyorum hersey ama hersey kokuyo esim bile kotu kokuyor dusunun artik :KK43: herseyden tiksinir oldum yatak odam dan ve mutfagimdan nefret ediyorum ozellikle oralar cook kotu kokuyor. Allah yardimcimiz olsun meleklerimizi saglikli sihatli kucaklarimiza almayi nasip etsin Allah:emir_bebek:

off offf bu bulantı beni de mahfetti...15.haftamdayım , hafifledi ama geçmedi.bitmedi.
sürekli içim bulanıyor , akşamları çok kötü oluyorum , bulantı hapları hemen uykumu getiriyor , anında uyuyorum,çalışmak zorundayım.
Bulantının yanında bir de öğürme başladı bende.bademciklerim şişti artık :KK43:
15.haftada kalmaz derlr birde. Aynı durumdayım. Geçmeyecek hiç :)

Merhaba kizlar araniza yeni katildim. 10.haftamiza girdik adet gecikmemle hemen hemen ayni donemlerde bulantim basladi gecmiyo bi turlu canim biseyler istiyo yapiyorum aldiriyorum ama yiyemiyorum agzimda hep bi aci tat var. Bu durum icin onerisi olan varmi biseyler yiyebilmek istiyorum artik agliyorum acliktan bulantidan :KK43:

SABAHTAN BERİ YEDİGİM 1 TOST yagsız.bi tane muz 1 tane ayva1 tane havuc hepsi bu ölücem bulantıdan kusmadan.açlıktan ölmezsem bulantıdan ölücem ALLAHIM yardım et ne zormuş.herşeyden tiksinir oldum.

X