Gebelikde bulantı ve kusma

Bana doğru gibi geldi çünkü arkadaşım da bulantim yok diye ortada geziyordu. Onunda 7. Haftada başlamış şimdi oğlu olacak..
Benim mide bulantılarım da 7. haftada başladı. Ama çok şükür yatağa düşürecek kadar değiliz.. Hatta henüz sonucuna ulaşan da olmadı maşallah ama çok kötü bir his.

Konuşurken bile pat diye araya girebiliyor. Susturuyor. Derin nefes al ver, sağa sola yürü derken geçiyo şimdilik.
Bir de çok enteresan tuzlu ye mideni bastırsın derler tuzlu şeyleri ağzıma atamıyorum.
Şimdiye kadar tahin pekmez yiyerek atlattım :KK48:

Telefonumda bir hamilelik uygulaması var. Orda mide bulantıları için, bir bardağa ağzına kadar buz doldurun ve üstüne kola doldurun yazıyor. Buzla dolu olduğu için çok az kola alıyor zaten. O kola buz gibi olunca bir yudumda için.

Normal hayatında kola içmeyen biri olarak inanamadım ama denedim.. Hakikaten kesti :KK48:

Kola seven hanımlar mide bulantısı yaşıyorlarsa bi deneyebilirler. Ben normal hayatımda bile sakıncalı diyerek içmezken, Hamilelik için daha sakıncalıdır belki ama mide bulantısı krizlerini bi yudum ile önleyebilecekseniz denemekte fayda var sanırım :KK22:

Kizlar merhaba . Benim akintim çok geliyor şu hamilelikten bu yana. Olmadan öncede akintim vardı normalde. Ama suan çok fazla. Bu normal mi sizce ya :/

Benim mide bulantılarım da 7. haftada başladı. Ama çok şükür yatağa düşürecek kadar değiliz.. Hatta henüz sonucuna ulaşan da olmadı maşallah ama çok kötü bir his.

Konuşurken bile pat diye araya girebiliyor. Susturuyor. Derin nefes al ver, sağa sola yürü derken geçiyo şimdilik.
Bir de çok enteresan tuzlu ye mideni bastırsın derler tuzlu şeyleri ağzıma atamıyorum.
Şimdiye kadar tahin pekmez yiyerek atlattım :KK48:

Telefonumda bir hamilelik uygulaması var. Orda mide bulantıları için, bir bardağa ağzına kadar buz doldurun ve üstüne kola doldurun yazıyor. Buzla dolu olduğu için çok az kola alıyor zaten. O kola buz gibi olunca bir yudumda için.

Normal hayatında kola içmeyen biri olarak inanamadım ama denedim.. Hakikaten kesti :KK48:

Kola seven hanımlar mide bulantısı yaşıyorlarsa bi deneyebilirler. Ben normal hayatımda bile sakıncalı diyerek içmezken, Hamilelik için daha sakıncalıdır belki ama mide bulantısı krizlerini bi yudum ile önleyebilecekseniz denemekte fayda var sanırım :KK22:
Günaydın.
Bu kola işini duymuştum yine deneyeceğim sanırım. .

Günaydın.
Bu kola işini duymuştum yine deneyeceğim sanırım. .

Aşırıya kaçmadan tüketilebilir diye düşünüyorum. Ben yurtdışında yaşıyorum ve buradaki dr, kafein tüketimi konusunda günde bir bardağı geçme diyor..
Ben bebeğimi öğrendiğimden beri kahve bile içmiyorum.. Ama mide bulantısı atakları için bi kaç yudum sorun olmaz sanırım :)
Bebeklerimizin tarihi pek yakınmış, Allah sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin canım :)

Arkadaşlar merhaba
4.5 haftalık hamileyim. Bulantılarım adetine iki üç gün varken başladı. Diyorlar ki erkek bebekte erken dönemde bulantı olmaz. Bu konuda ne düşünüyorsunuz. Erken dönemde bulantısı olup oğlu olan var mı.

Var tabii olmaz mı. 6. haftadan 14. haftaya kadar neler çektim. Hatırlamak bile istemiyorum. İnşallah oğlum olacak.

Kizlar merhaba . Benim akintim çok geliyor şu hamilelikten bu yana. Olmadan öncede akintim vardı normalde. Ama suan çok fazla. Bu normal mi sizce ya :/

Merhaba belki idrar yolu enfeksiyon u olabilir doktorım akıntın çokmu dedi tabi tahlil sonucu çıktı bol su iç geçmezse ilaç yazcam dedi suyu arttır istersen

mantar enfeksiyonlarında da akıntıda artma olabilir. Halihazırda hamilesiniz bu da salgıyı artıracaktır . Doktorunuza başvurmanız yararınıza olacaktır, şahsi düşüncem.

Merhaba arkadaşlar ...sat a göre 7+2 yim ultrasona göre 6 haftalık gebeyim 3 gündür bulantı başladı...sabahları safra kusuyorum çok zor yiyorum ve sürekli bulantı var...ilk gebeliğim çok çok çok kötü geçmişti bulantı kusma yüzünden çok korkuyorum ,içimi buraya dökmek istedim

Tünaydın hanımlar..
10+4'ten bildiriyorum.. Bulantı hissi hala devam ediyor
8. Haftada başladı, hiç öğürme ya da kusma aşamasına geçmedik. Ama sürekli midem havada. Kokular, yemekler hatta bazen fotoğraflar bile yetti..

Ama şu an, inanılmaz iştahım açık..
Deli gibi acıkıyorum.. Birşeyler yediğimde bi saat uzanıyorum o his geçsin diye.. Yeniden acıkıyorum..
İki litre kadar su içiyorum hergün.
Ceviz, elma ve pekmeze devam ama yumurtayı ihmal ediyorum.. Haftada iki gün 3'er yumurta ile omlet yapıp telafi etmeye çalışıyorum ama bu bulantı hissi ile zor..

Sanırım geçiyor. Geçecek.. Ve geçtiğinde yemek yiyemediğimiz günlerin acısını çıkarıcaz :)

Sadece kuruyemiş, meyve, ne yiyebiliyorsanız onu yemeye, ve aç kalmamaya çalışın..

Ne yiyebiliyorsanız'dan kastım, mide bulantısını fıstık ezmesi, ya da tahin pekmez ile bastırıyorum ben. Tuzlu şeyler eskiden işe yarardı ama şuan midemi bulandırmaya devam ediyo..
Portakal ve ya zencefilli bisküviler de işe yarıyor..

Sabırlı olun..
Güçlü olmaya çalışın..
Biz anne'yiz..
Bence üstesinden gelebiliriz :)

istifralara 4 ayran sonra ya tamamen geciyo yada azaliyo zor bir surec bole hic migdesi bulanmadan dogum yapan arkadaslarim var bunyesel sanirim herkes farkli farkli sansss

Çokkk kötüyüm her seyden iğreniyorum ağzıma lokma koyamıyorum sürekli istifra ediyorum mide boşken safra bir sey yersem de 10 dk sonra onu çıkarıyorum Zaman geçmiyor hayat durdu sanki

Çokkk kötüyüm her seyden iğreniyorum ağzıma lokma koyamıyorum sürekli istifra ediyorum mide boşken safra bir sey yersem de 10 dk sonra onu çıkarıyorum Zaman geçmiyor hayat durdu sanki
Çok zor geçiyo senin :/ Rabbim kolaylık versim inşallah çabuk geçer bu haller.
Çok kötü hissedersen acile git serum taksınlar çok susuz kalmasın vücudun.

Çubuk kraker, portakal ve zencefilli bisküviler yemeye çalış cnm.
Düzgün bi yemek, çorba bile hayal olmuştu bana.
Ama kraker, yağsız kızarmış ekmek.. Fıstık ezmesi, elma, su, portakal ve cevizle yaşadım bi hafta resmen.. Kilo alamadım ama telafi edicem..
Ve inan zaman geçiyo.
Çok zor ama sabır cnm..

X