Gebelikde bulantı ve kusma

Ben de çok kötüyüm. Bütün gün hiç durmadan midem bulanıyor. Su bile içmekte zorlanıyorum. İş yerinde de verimim düştü hiç bişey yapamıyorum

az daha sabredin 4 aydan sonra azaliyor isifralar istahiniz artiyo ben ilk hamileligimde su icmeye hasretim diyodum su icince hemen kusuyodum 4 ayliktan sonra kalmiyo bisey merak etmeyin allah sabir versin evladin8z ve kendiniz icin dua edin saglik dileyin

az daha sabredin 4 aydan sonra azaliyor isifralar istahiniz artiyo ben ilk hamileligimde su icmeye hasretim diyodum su icince hemen kusuyodum 4 ayliktan sonra kalmiyo bisey merak etmeyin allah sabir versin evladin8z ve kendiniz icin dua edin saglik dileyin
Birsey sorabilir miyim ben sjmdi et kelimesini bile duyunca kotu oluyorum onlarida yiyebilir duruma geliyomuyuz

Birsey sorabilir miyim ben sjmdi et kelimesini bile duyunca kotu oluyorum onlarida yiyebilir duruma geliyomuyuz
merak etme inan duzeliyo kimisinin 4 a6dan sonra kimisisinin 5 aydan sonra hersey duzelicek sikintilarini unutup evledini daha cok merak ediceksin onu dusuniceksin sadece zaten hamileligin en keyifli zamanlari o zamanlar 8 aydan sonra baska sikintilar basliyo iste bebek buyuyo nefes almada harekette zorlanmangece uykusu vs e sende artan istaha bagli kilo alcaksin sonrada bebegin gelcek takma kafana zorlanmlarini bu hastalik deil hamilelik ne yasarsan yasa gecici ve dunyanin enguzel seyine hizmet ediyo

Ben ilk üc ay bulantı çektim. Tuzlu seyler iyi geliyordu. Tatlı sey ac karna kesinlikle yiyemiyordum. Üçüncü aydan sonra bulantı diye bir sey kalmadı.

Dün bebeğimin kalbi durduğu icin alindi. 9 haftalikti ve ilk buraya serzeniste bulundugum aklima geldi. Cekin kizlar 9 ayda olsa cekin o bulantiyi. Bebegini kaybetmek ve ondan ayrilmak cok daha aci. Hic sesinizi cikarmayin. Bulantidan 1 haftada 3 kilo verdim diyordum. Simdi 3 gunde 7 kilo verdim. 9 ay kusun yemek yiyemeyin ama bebeginiz sizle olsun bence daha onemli.

14 haftalık iken Türkiye'ye geldik bebeğimle. 4 saat uçuş yaptık. Uçuş öncesi hafif bi bulantı yaşadım ama çıkarmadım. Zaten 2. ayda başlayan bulantılar da hep his aşamasında kaldı. Çok şükür. Ancak geldik geleli bulantı hissi hiç yaşamadım. Sanırım bitti :)
Sabah akşam farketmiyor diş fırçalarken öğürme hissi geliyor ama diş doktorum diş macunu kullanmayıp sadece su ile dişlerimi temizlememi söyledi. Diş fırçası ya da misvak ile temizleyip gargara yapıyorum. Allah bütün bulantı çekenlerin yardımcısı olsun. Ama bitiyor, geçiyor..

Başka bir arkadaşımızın dediği gibi başka sorunlar başlıyor :)
Yolun sonunda sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alalım inşallah :)
Biz anneyiz, hallederiz evvelAllah :)

16. haftaya kadar çok fena bulantı yaşadım. 16+1 de geçti. Allah yaşayanın yardımcısı olsun. Yaşamayan anlamaz.

kan testinden önce başladı bulantı hafif düzeyde ki kan değerim 26 çıktı bu değerle başladı.. şuan 7. haftadayım.. 4 haftadır bulantı yaşıyorum.. artık dayanılmayacak hale geldi kalp atışı için de 1 ekim e gün aldık.. o gün doktora gidince ilaç isteyeceğim ama susuz kalmaktan korkuyorum.. susuz kalsam idrar çıkışı olmaz herhalde dimi? ben de oluyor çünkü su içmeye çalışıyorum mümkün olduğu kadar.. canım bu bulantıyla pasta tatlı çekiyor.. yiyince de iyi geliyor.. oğlumda bu kadar kötü olmamıştım sanki emin olamıyorum ama bu çok erken başladı.. geç döllenme ondan mı diyorum.. asıl sorum şu öğrendiğimden beri gece bulantıyla uyanıyorum artık öğürmeye başladım.. gece bulantısı yaşayan var mı? uyurken bile bulanıyor yani :KK43: gündüz çok çok kötü olmadım henüz önümüzdeki hafta tam pik yapar sanırım.. ilaç kullanmak gerekiyor mu acaba? oğlumda bir kaç kez emedur içmiştim işe yaramıştı..

halilefe2013 halilefe2013 soğuk su icerseniz mide bulantısı yapmaz. Şöyle söyleyim yudum yudum iceceksiniz. Soğuk su içmeklede hasta olmazsiniz şu soğuk diye hasta olunmaz bağışıklık sistemiyle alakali hasta olmak . O yüzden yudum yudum içmeye devam edin . Yastiginiz yüksek olsun bulantiniza iyi gelecektir . Odanizi sürekli havalandırın. Şu önemli suyu ihmal etmeyin lütfen . Sağlıkla kucağıniza alırsınız inşallah . Bloguma da beklerim . damlaemre.blogspot.com

X