Gebelikde bulantı ve kusma

Aynen cnm aynı şeyleri hemen hemen yaşıyoruz bende de kilo kaybı olmuş kontrole gitmiştim 3 hafta sonra mide bulantısından fenalaştım dayanıyodum önceden bişey yiyemiyodum ama sürekli yatıyofum son günlerde ellerim uyuşmaya başladı üşüme titreme gözlerimde kararma şuurumda bulanıklık falan yaşadım..bişey yemediğim için vücut aşırı vitaminsiz kalmış 3 hafta içinde 3 kilo kaybetmişim.serum takıldı 1 günde 3 litre serum altım wc ye kaç kere gittim sayamadım.doktor vitamin verdi onunda tadı çok iğrenç ikiye kırıp içrbiliyorum oda zorla...valla çok çekiyorum sabahlar olmasın istiyorum sürekli uyumak istiyorum uykuda unutuyorum halsizliğimi yeme problemimi falan çok üzgünüm;(((( bide kızım var 4.5 yaşında seninde oğlun varmış inan bende ilgilenemiyorum yemek yapamıyorum kendim az bir iki kaşık bişey yiyebiliyosun örneğin patates pilav gibi onada okadar yediriyorum çok geliceğini hissediyorum çocuk zayıfladı valla onada çok üzülüyorum kendi halime düştüm çocuk oyun istiyo elim kolum kalkmıyo inşallah bugünler geçer güzel günler bizi bekliyodur inşallah ne diyim ;(
Bende gün aşırı serum takılmaya gidiyorum içine zofran koyuyorlar o gün kusmuyorum hiç azalma olmadı bulantıda benim oğlumda zayıfladı evin her yeri kokuyor mutfağa hiç giremiyorum o kadar çaresizim ki elimden hiç birşey gelmiyor hamile değil hasta gibiyim daha tadına varamadım Allah hepimize yardım etsin bir an önce geçsin inşallah

Bende üç haftada beş kilo verdim üç kere hastaneye yattım su kaybımdan serum yedim şimdi hastaneden çıktım gene kötüyüm ne yıyorum ne içiyorum baygın yatıyorum açlıktan nezamana kadar hastanede yatacam artık fenalık geliyor hiçbirşey fayda etmıyor daha dokuz haftalığım nezaman azalır biter bilmiyorum

Hanımlar çok geçmiş olsun hepimize. Benimde bulantim oluyor özelikle aç kaldığımda. Kraker ya da leblebi anlık çözüm oluyor sadece. Kaçıncı haftaya kadar devam eder acaba.

Serum aldim iki kez 10 gun iyiyim en azindan cikarmiyorum bulanti var en son iki hafta once gittim vucudumda ne seker nede su kalmis 3 gun yattim hastanede iyiydim dunden beri perisanim ise falanda gidemiyorum ne olacak bilmiyorum rabbim en kisa surede sifa versin

Ayy Rabbim yardımcımız olsun. Gerçekten kolay değil. Ama tek tesellimiz sağlıklı hayırlı bebekler.

Ve ben 37.hafta biterken tam gaz devam kusmaya.persembe dogum yapicam artik normal hayatimi unuttum dogumdan sonrada gecmiycek boyle yasiycam artik gibi geliyo.ama korkmayin ben 2 kg alabildim ama bebegim 4kg doguyo.bebeklerimiz besleniyor uzulmeyin

Ve ben 37.hafta biterken tam gaz devam kusmaya.persembe dogum yapicam artik normal hayatimi unuttum dogumdan sonrada gecmiycek boyle yasiycam artik gibi geliyo.ama korkmayin ben 2 kg alabildim ama bebegim 4kg doguyo.bebeklerimiz besleniyor uzulmeyin
Nasıl geçirdiniz bu süreci ,ilaç aldınız mı?ne kadar kilo verdiniz?neler yiyebildiniz?

Nasıl geçirdiniz bu süreci ,ilaç aldınız mı?ne kadar kilo verdiniz?neler yiyebildiniz?
Zofran 4mg kullandim fakat 28.haftada doktorum biraktirdi.1 2 kg verdim cunku sık sık hastanede yattim serumlarla kilo vermemis oldum.sabah tost oglen aksam sebze ve izgara et yedim.bol bol donmuş sogan aldim hic kavurmadim sogani bezelyeyi 1 kucuk kasik salca bazen birazcik yag koydum bazen koymadim o sekilde pisirip yedim.domates yememeniz gerekiyor sindirim suresi cok uzun ve sindirim suresi uzun olan butun yiyecekler bulantiyi iki katina cikariyor.her gun 1 armut veya 1 ayva yedim.elma yine sindirim suresi uzun olanlardan onuda yemedim.izgara et yedim yagsiz dana kontrafile yedim genelde pisirirken cok az girdim mutfaga. tavugunda sindirimi daha uzun kirmizi ete gore...elma dilim patates yaptim firinda bazen de salata yaptim yanina.eti oglen yedigimde salata yedim aksam yedigimde onuda sindirimedigimi farkettim.ilk 4 5 ayi hep haslanmis patates pirinc makarnayla gecirdigim icin et ve sebze yemeye calistim.kustum yine ama yemeye calistim.mide yanmam basladiginda gavisconu icemiyordum mideme deymeden geri cikiyordu doktorum pulcet verdi mide yanmam onunla gecti biraz bulantimi azalttiginida dusunuyorum.canim bisey cekerse mutlaka yedim saglikli diye istemedigim kepek ekmegini filan yemedim sabah zaten bir tost yiyorum.2 dilim ekmek yedigim onuda istedigim ekmegi yiyorum.sebze genelde bezelye ispanak taze fasulye yedim.toplamda 2kg almis oldum.kilo onemli degil zaten hic alamayanlarda gordum ama bebeklerini beslemeyi basarmislar

Birde suyu hep soguk iciyorum.bu havada bile buzdolabindan iciyorum baska turlu icemiyorum midemi daha cok bulandiriyor.bogazim acimaya baslayinca elma sirkeli suyla gargara yapiyorum.kusmaktan yemek borumda da yirtiklar olustugu icin arada kan kusuyorum.o yirtiklar yuzunden de enfeksiyon kapmami engellemis oluyor sirke.

X