Gebelikde bulantı ve kusma

bende suan 6 haftalık hamileyim ultrasonda görmesem adet kananam kesilmese anlamazdım hamile olduğumu hiç mi hiç yok belirti hamile değilmişim gibi geliyor ama ilk hamileliğimde( kürtaj olmak zorunda kaldım) aşırı derece mide bulantısı ve halsizlik vardı inanırmısınız çalışıyordum akşam eve 7 gibi geliyordum daha üstümü değiştirmeden koltukta uyuya kalıyordum açlık wc vs vs dinlemiyordum yeterki kafamı bir yere koyayım işyerinde uyukluyordum öyle bir tatlı uyku daha hayatımda uyumadım desem yeridir tuvalete girdiğimde bile klozetin üstünde 5 dk kestiriyordum o an dünyalar benim oluyordu resmen :) tansiyonlarım 3/5 di eczacı bana aptal aptal bakması gözümün önünden gitmiyordu(bu belirtileri yaşarken hamile olduğumu bilmiyordum) ve ben hala ayaktaydım şuan komada olman gerekiyor dedi beni salmamışlar dı bir yere :) o yüzden bu hamileliğimi anlamadım ve değilmişim gibi geliyor garip ama gerçekkkk :) demekki her hamilelikte aynı belirti olacak diye birşey yokmuş onu test etmiş oldum kızlarrr hoşçakalınnnn

merhaba,
bende nisan da ameliyat oldum kapalı yöntemle safra kesemde tas vardı 1.5 cm sonra ki ay hamile oldugumu ögrendim kazayla tabi cünkü 1 yasında da bir bebegim var sizce herhangi bir zararı olur mu arkadaslar var mı böle ben gibi olan? dr bey izne cıkmış gelsin de kontrole gidicem şimdi 2 aylık hamileyim :KK25:

kızlar benim de midem cok bulanıyor, kusmuyorum ama devamlı midem bulanıyor, midem sişiyor napmalıyım:KK43: mide yanması da yasıyorum daha cok erken değil mi:/((

kızlar benim de midem cok bulanıyor, kusmuyorum ama devamlı midem bulanıyor, midem sişiyor napmalıyım:KK43: mide yanması da yasıyorum daha cok erken değil mi:/((

slm canım benimde oluyo çıkarıcakmışında çıkmıyo gibi dimi:26:
ama dr bana bi ilaç verdi onu içince rahatlıyorum :KK1:
dr bi sor istersen talım:KK14:
birde ben elma yiyorum oda rahatlatıyo:KK51::KK49:

slm canım benimde oluyo çıkarıcakmışında çıkmıyo gibi dimi:26:
ama dr bana bi ilaç verdi onu içince rahatlıyorum :KK1:
dr bi sor istersen talım:KK14:
birde ben elma yiyorum oda rahatlatıyo:KK51::KK49:

canım yarın randevumuz var soracagım, elmayı deneyım , zaten hiç bişey yiyesim gelmiyo özellikle et turleri:KK43: herseyden tiksindim :KK43: nolcak halim

canım yarın randevumuz var soracagım, elmayı deneyım , zaten hiç bişey yiyesim gelmiyo özellikle et turleri:KK43: herseyden tiksindim :KK43: nolcak halim

ay evt ben 13 haftaya girdim halen aynı ne süt içiyorum nede et ürünleri yemem lazım aslında ama içimden gelmiyo:KK37:
bugünler geçiçi tatlım tadını çıkaralım :KK1::KK49:

merhabalar. bende aranızda yeni sayılırım. 7 haftalık hamileyim. mide bulantı ve kusmaları bende de var. ilk başlangıçta çoktu. şimdi azaldı. doktorum tavsiyesini yapıyorum. doktorum sık sık yemek yememi, soğuk şeyler tüketmemi, katı şeyler yememi söyledi. ayrıca çok mide bulantısı ve kusma olduğunda bir iki yudum buz atılmış kola içebilirsin dedi.bende iki kere kola yerine buzlu bir iki yudum maden suyu içtim faydası oluyor deneyebilirsiniz.
doktorum ilaç kullanmamamı tavsiye etti.

Son düzenleme:

bebeğinizin cinsiyeti erkek olabilir tabi Allah bilir ama ben 2 .oğlumdada kusmuyordum fakat yaşadıklarınızın aynısını yaşıyordum.kız bebekte kusma oluyormuş öyle deniliyor

bulantı ve kusmaları yaşayan bılır ben su anda 25. haftamdayım hala daha ara ara kusmalarım oluyor..16.haftama kdar aralıksız kustum 3 defa hastaneye yattım dıger gunlerde de acılde serum oldum hem piskolojık olarak hem bedenen mahvoluyor ınsan mıde kanaması bıle gecırdım...daha yenı yenı hamılelıgımın tadını cıkARIYORUM ıcımde tekme attıkıca her seye degıyormus ınsallah rabbım kucagıma sagsalım almayıda nasıp eder kızımın o guzel yuzunu görürüm...allah hepimizin yardımcısı olsun..

kızda kusulur erkekte kusulmaz dıye bırsey yok inanmayın böyle seylere benım arkadasın ablasının ılk kızı oldu cok kustu artık kan gelıyordu hep serum yıyordu sonra ıkıncıye hamıle kaldı oda erkektı ondada aynen kızında oldugu gibi cok kustu hastanelık oldu benımde oglum var 5 haftalık basladı kusmaalrım 10haftaya kadar sürdü mümkün oldugu kadar agır yaglı yıyecekelrden kacının mıde yanmasına ılac verıyor drlar benım yanma sorunum olmadı hıc bolca sıvı tüketmekte faydalı cubuk kraker bulantının en yakın dostlarından nane cayı yapabılırsınız oda ıyı gelıyor nane maydanoz koklamakta bulantıyı azaltıyor

kızda kusulur erkekte kusulmaz dıye bırsey yok inanmayın böyle seylere benım arkadasın ablasının ılk kızı oldu cok kustu artık kan gelıyordu hep serum yıyordu sonra ıkıncıye hamıle kaldı oda erkektı ondada aynen kızında oldugu gibi cok kustu hastanelık oldu benımde oglum var 5 haftalık basladı kusmaalrım 10haftaya kadar sürdü mümkün oldugu kadar agır yaglı yıyecekelrden kacının mıde yanmasına ılac verıyor drlar benım yanma sorunum olmadı hıc bolca sıvı tüketmekte faydalı cubuk kraker bulantının en yakın dostlarından nane cayı yapabılırsınız oda ıyı gelıyor nane maydanoz koklamakta bulantıyı azaltıyor

ne kadar değişik bir duygu:) gecen hafta boyle değildim siddeti arttı, haftaya daha fazla mı olacak acaba bu hafta 8. haftam:KK43: cinsiyetle alakalı olmadıgını dusunuyorum ben de cunku benim erkek kardesimde annem cok kusuyordu

Maalesef bende ayni sıkıntıyı yasiyorum doktorum ilk 3 ay bu sekilde olur dedi. Birde istahsizlik eklendi buna. Doktorum kendini zorlama yiyebildigin kadar ye diyor. Bakalim insallah tez zamanda gecer.

mrb bende 7 haftalık hamileyim sizler gibi benimde bulantılarım var :KK25: ve sanki giderek artıyo doğru düzgün bişey yiyip içemiyorum bide mide yanması başladı bugün araştırdım maden suyu içmek mideyi rahatlatıyomuş denedim faydasını gördüm tavsiye ederim allah yardımcımız olsun

X